גירסת הדפסה          
קבוצות דיון חופש הביטוי נושא #2378 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 2378   
חתול שמיל
גולש אורח
   11:46   21.05.02   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

הגיעני בדוא''ל, מה דעתכם בנושא?  

לכבוד: עירית חיפה, רוטרי חיפה, רדיו חיפה, מתב דיגיטל, אופרייט ליס

הנדון: מפחיתים תאונות, מגבירים אי-שוויון

כאילו לא די לנו שבפרסומות לגלידה / מיץ / בגדים ממשיכים המפרסמים להציג נשים בצורה פוגעת, מצטרף עכשיו הקמפיין הממסדי החינוכי למניעת נהיגה בשכרות למגמה הרווחת הזו.
למה?!!!
לא ברור אם זה עיוורון, טמטום או זדון, אבל למקרה שבעיוורון מדובר – אנסה לפקוח את עינכם.

הקמפיין מציג נערה המשדרת תמימות מסוימת ומיניות מרומזת בלבד תחת הכותרת הגדולה "לא נותנת", במקום אחר על הכרזה, בגופן אחר ובקטן מופיע המשך המשפט "לשתות לפני שנוהגים"….

הרי כמה מסרים המועברים כאן:
 גברים נוהגים, בנות לא
 בנות אחראיות, בנים לא. לכן בנות צריכות להיות אחראיות גם על הבנים.
 בנות נותנות/ לא נותנות. ברור מה נותנות/ לא נותנות. סקס לא עושים יחד ולנערה בכלל אין צרכים משלה, סקס זה פרס שהנערה יכולה לתת/ לא לתת לנער בהתאם להתנהגותו (באמת תודה שיש לה זכות לא לתת).
 בנות, בגדול, נחלקות לשתי קטגוריות – "נותנות" ו"לא נותנות", זאת בתמונה היא מהסוג השני (באמת היא לא נראית שרלילה).
 בנים יכולים לנהוג, בנים יכולים לשתות, בנים יכולים לקחת מה שבנות נותנות… לבנים יש כל מיני דרכים להיות פעילים ולעצב את חייהם. לבנות לעומת זאת יש רק שער אחד לכוח והשפעה, והשער הזה הוא בין רגליהן.

הרעיונות האלה לא כתובים שחור על גבי לבן על הכרזה הטיפשית, ובמציאות חברתית אחרת אולי סיגר היה רק סיגר. אבל כל הרעיונות הללו מושרשים בחברה, מבוטאים בפי גברים, נשים ונוער, ועל זה הפרסומת משחקת.
שינוי הרגלי הנהיגה של הנוער הוא חשוב, אבל לא על חשבון הנשים! הקמפיין הזה מחזק את אותם סטריאוטיפים מגדריים אשר גורמים לנערים "להפגין גבריות" הן על ידי נהיגה פרועה והן על ידי ניצול והשפלה של נשים.

מה קרה לכם?!

גילי צדקיהו
חיפה

נ.ב.
ולחשוב שהארנונה שאני משלמת שותפה למימון של זה…

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  הם צודקים כמובן Raizy_LeVine 21.05.02 12:08 1
  ''הם'' = יוצרי הפרסומת או כותבת התלונה? חתול שמיל 21.05.02 15:30 2
  מסכימה עם גילי...........! shk 21.05.02 19:28 3
  דעתי כדעת הכותבת (ל''ת) fazer 21.05.02 19:57 4
  יש כאן בעיה נוספת, אפס שתיים 21.05.02 21:12 5

Raizy_LeVine
גולש אורח
   12:08   21.05.02   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. הם צודקים כמובן  
בתגובה להודעה מספר 0

ואין לי מילה להוסיף.

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
חתול שמיל
גולש אורח
   15:30   21.05.02   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. ''הם'' = יוצרי הפרסומת או כותבת התלונה?  
בתגובה להודעה מספר 0

נראה לי שהתכוונת להיא צודקת...

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
shk
גולש אורח
   19:28   21.05.02   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. מסכימה עם גילי...........!  
בתגובה להודעה מספר 0

לא יוצא לי כמעט לראות.
אבל כל פעם כשאני רואה פרסומות אני בהלם מהטימטום שפירסומות משדרות.
ראיתי את הפרסומות המדוברת,
היא בוטה ומגעילה. (ואחריה היתה הפרסומות של טרי לי.. בעעעע!)

fazer
גולש אורח
   19:57   21.05.02   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. דעתי כדעת הכותבת (ל''ת)   
בתגובה להודעה מספר 0

אפס שתיים
גולש אורח
   21:12   21.05.02   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. יש כאן בעיה נוספת,  
בתגובה להודעה מספר 0

כשמנסים למכור לי מוצר כלשהו באמצעות סקס, אני נמנעת מלקנות אותו, כי, בעיני, מוצר שזקוק להתחבא מאחורי סקס, כנראה שאינו ראוי בפני עצמו. אבל, כאן הם אינם מנסים למכור לי מוצר, אלה נושא חשוב ביותר, זהירות בכביש. מה עושים?

ובעצם, מי מטומטם יותר, הגברים ש"קונים" את הפרסומות או הנשים המנסות "למכור" אותן?

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות