גירסת הדפסה          
קבוצות דיון חופש הביטוי נושא #518 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 518   
july
גולש אורח
   15:00   05.12.01   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

כלבה!  

עבר עריכה לאחרונה בתאריך 05.12.01 בשעה 15:01

אני יושבת לי בשיעור ולא מבינה כלום.. אז אמרתי המורה את יכולה להסביר את זה שוב, לא הבנתי, אז היא מסתכלת עלי במבט מלא התנשאות ורחמים ואומרת בפה מלא "באמת בנות.. אני לא יסביר את זה שוב, אני חושבת שזה יהיה פשוט זילזול באינטיליגנציה שלכם..." טוב אז אני טיפשה. אבל לא הבנתי כלום... :( אני שונאת בצפר. אני שונאת את כולם. את כוווולם, אף אחד אני לא אוהבת, צריך להשמיד כמה דברים בסיסים בעולם,או אותי, זה לא הולך ביחד. אני לא מתאימה לעולם. אין לנו מכנה משותף. אררררררררררררררררררררר ארררררררררררררררררררררררררררררררררררררררר ארררררררררררררררררררררררררר ארררררררררררררררררררררררררררררררררררררררררררררררררררררררררררררררררר
:( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  זה לא בצפר זו המורה. שמוליק 05.12.01 16:12 1
  דבר ראשון, שמוליק צודק, צביה 05.12.01 20:41 2
  באמת כלבה... נועה לביא 05.12.01 23:40 3
     כימיה-שריפת משוואות פחמימונים... july 06.12.01 08:24 4
         ועד שהשקעתי וכתבתי כל כך הרבה, צביה 06.12.01 09:24 5
             אני מתיחסת... תודה רבה חמודה!!! (ל''ת) july 06.12.01 16:27 7
  לא הביישן למד ולא הקפדן מלמד WWW 06.12.01 09:29 6
     ת'אמת אמרתי לה את זה... july 06.12.01 16:28 8

שמוליק
חבר מתאריך 2.4.12
562 הודעות
   16:12   05.12.01   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. זה לא בצפר זו המורה.  
בתגובה להודעה מספר 0

אם לא הבנת כנראה שהיא לא הסבירה כמו שצריך.
יכול להיות שהיא לא מבינה נה שהיא מסבירה, ולכן היא לא רוצה לחזור על זה.

שמוליק
s22%25F9%25EE%25E5%25EC%25E9%25F7s33

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
צביה
גולש אורח
   20:41   05.12.01   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. דבר ראשון, שמוליק צודק,  
בתגובה להודעה מספר 0

גם לי יש מתרגלת כזאת, במבוא לפסיכולוגיה. היא מדברת מהר מהר, ואסור לקטוע אותה אפילו לשנייה, ואם מבקשים ממנה שתסביר מה שהיא אמרה, היא חוזרת באותן מילים ב-ד-י-ו-ק, עד כדי כך שיש הרגשה שהיא לא מסוגלת לסטות במילה כי היא בעצמה לא מבינה את החומר...

טוב, לא נורא, היום דווקא היה שיעור מוצלח, אבל בשורה התחתונה ג'ולי, אל תתביישי פשוט להגיד לה המורה, זה התפקיד שלך שנצא מהכיתה כשאנחנו מבינות את החומר, ואני לא הבנתי, אז אני מבקשת שתסבירי. אולי היא תרים עליך גבה, ותחשוב שאת חצופה, אבל מנסיון, היא בחיים לא תדבר אלייך ככה שוב.

יש לי מאחורי צבא שלם של מורים שכמה שהם חשבו שאני חצופה, הם לא העזו לפתוח עלי את הפה.

המורים של היום צריכים להבין, שאם הם רוצים להעלות את התדמית שלהם בציבור, הם חיייבים לתת משהו בתמורה. הם חושבים שהבעייה היא אצל הציבור, שלא נותן כבוד למורים כמו שהיו נותנים פעם, אבל הם לא מבינים, שהם לא מתקרבים לקרסוליים של אותם מורים של פעם שהיו מקבלים כזה כבוד.

הם צריכים להבין, שבמצב של היום, הם הפכו להיות נותני שירות, והתלמידים- צרכנים. במצב כזה זכותך, ולכן אל תתביישי לדרוש את מה שמגיע לך.

הנה ציטוט מדף שחילקו לנו בשיעור:

אם המורים רוצים שיאמרו עליהם דברים כאלה-

"קורה ואיזו דמות משאירה בך רושם ואתה נושא אותה בחובך ואת חייך אתה מקדיש לה. אז מסוגל אתה לעשות גדולות. האדם החלש לא יוכל לפעול רק על ידי אידיאולוגיה, הוא זקוק לרגש ההזדהות עם החזק, שרכש לו את רעיונותיו. לכן צריך העם לאהוב את מנהיגיו ולהאמין בהם. כך צריך להרגיש החניך ביחס למחנכו" (ר' דויטש, קטעי יומן אישי, פורסם בשנת 42' )

הם צריכים להיות מורים מהסוג שאומר כך-

"לא רק בעמדנו בכיתה לפני הילדים, ולא רק בשעת הטיול איתם, או בכל פעולה אחרת של המוסד, אלא גם בחיינו הפרטיים והציבוריים ובכל מקום שאנו נמצאים ובכל מעשה שאנו עושים, חייבים אנו לשמש דוגמה לתלמידינו, ולא רק ביחסינו איתם אלא גם ביחיסנו עם כל זולתנו, הם צריכים לראות בנו דוגמה של קיום המצוות אשר אנו מטיפים להם. אם אנו מטיפים להם צנע- מדוע לא נלבש חאקי? אם אנו דורשים מהם סדר ונקיון- אל נופיע בפניהם פרועים. אם אנו מחנכים אותם לעבודה- היכן היבלות שעל ידינו? אם אנו שולחים אותם לכפר- היכן אנחנו?" (אין לי תאריך, אבל מדובר בפחות או יותר אותה תקופה שהקטע הראשון).

חבר'ה, אתם זכאים למורים טובים, אתם זכאים למורים מעולים, אתם זכאים למורים הכי טובים שיש. תדרשו את זה מאיתם, בכל רגע. תהיו עם היד על הדופק, כי לצערי, במצב המערכת היום, אם התלמידים לא ידרשו את זה בסופו של דבר, אף אחד אחר לא ידאג לזה.

אם אתם לא מבינים- תדרשו שיסבירו.
אם מדברים אליכם בזלזול- תדרשו יחס נאות.
אם תנאי התברואה בביה"ס גרועים- תתבעו זאת!
אם מצב הבטיחות בביה"ס מסוכן- הרימו קול!

אז פעם אחת יחשבו שאתם חצופים, אבל כמו שאמרתי, בחיים, בחיים לא יעיזו לפתוח עליכם פה שוב.

מאחלת הצלחה לכולכם (ומאמינה במהפיכה...)
צביה.

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
נועה לביא
גולש אורח
   23:40   05.12.01   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. באמת כלבה...  
בתגובה להודעה מספר 0

אבל במה מדובר?

july
גולש אורח
   08:24   06.12.01   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. כימיה-שריפת משוואות פחמימונים...  
בתגובה להודעה מספר 3

היא לא יודעת להסביר.

צביה
גולש אורח
   09:24   06.12.01   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. ועד שהשקעתי וכתבתי כל כך הרבה,  
בתגובה להודעה מספר 4

אף אחד לא מתייחס?..

july
גולש אורח
   16:27   06.12.01   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. אני מתיחסת... תודה רבה חמודה!!! (ל''ת)   
בתגובה להודעה מספר 5

גולש אורח
   09:29   06.12.01   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. לא הביישן למד ולא הקפדן מלמד  
בתגובה להודעה מספר 0

בפעם הבאה תגידי לה: אמנם אני טיפשה ולא הבנתי אבל בכל זאת אני אשמח אם תסבירי גם לי שוב.

july
גולש אורח
   16:28   06.12.01   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. ת'אמת אמרתי לה את זה...  
בתגובה להודעה מספר 6

אבל בשקט...

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות