גירסת הדפסה          
קבוצות דיון חופש הביטוי נושא #6577 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 6577   
אלירן-אביטל
חבר מתאריך 29.9.05
2873 הודעות
אור ליום רביעי י''ד בניסן תשס''ו    22:49   11.04.06   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

זובין מהטה חוגג 70 בהיכל התרבות בקונצרט חגיגי !  

הרבה חברים כולל נשיא המדינה והשחקנית סופייה לורן שמבקרת בישראל חגגו למנצח זובין מהטה יום הולדת 70 בקונצרט חגיגי

"האמת, אני חושב שכולם קצת הגזימו", צחק המנצח זובין מהטה כשנשאל על חגיגות יום הולדתו ה-70. מהטה הגיע הערב (ב') להיכל התרבות בתל-אביב ושם ניצח על קונצרט משותף של התזמורת הפילהרמונית, יחד עם תזמורת בית-הספר על שם בוכמן-מהטה, והכל לרגל יום הולדתו. "כל עוד אנחנו יכולים להפיק קונצרטים כאלה ולגייס הרבה כסף לתזמורת ולבית ספר, אני תמיד אהיה מאושר", אמר.

בשבוע האחרון הגיעה לארץ חברתו הטובה של מהטה מזה שנים רבות, השחקנית האיטלקייה סופייה לורן. מהטה ולורן (72) נכנסו יחדיו למתחם היכל התרבות לפני תחילת הקונצרט, אך לורן העדיפה שלא לדבר עם התקשורת בערב הקונצרט, ובעזרת שני מאבטחים היא הוגנבה למקומה בהיכל.

מלבד לורן, אורחי הכבוד של מהטה ושל התזמורת הפילהרמונית

היו נשיא המדינה משה קצב ורעייתו. בשיחת חיזוק לפני תחילת הקונצרט, אמר קצב למהטה: "במשך שנים רבות אתה איתנו. הגעת אלינו במיוחד מברלין, ביטלת קונצרט בניו-יורק, וחגגת איתנו יחסים חמים. עכשיו הגיע תורי להודות לך".

הרומן של מהטה עם התזמרת הפילהרמונית הישראלית החל לפני כמעט 40 שנים. ב-1969 מונה מהטה, יליד הודו, כיועץ מוזיקלי לתזמורת, ב-1977 הוא הפך למנצח ומנהל התזמורת וב-1981 זכה לתאר "מנצח לכל החיים" של התזמורת. בנוסף, הוענקו למהטה תארי דוקטור לשם כבוד מאוניברסיטת תל אביב, אוניברסיטת ירושלים וממכון וייצמן.

לאחר שלבש מהטה את חליפת המנצח, הוא קיבל זרי פרחים ועוגה מחבריו בתזמורת, שעליה נכתב: "Happy Birthday Maestro". שעה שהקהל התיישב במקומו בהיכל, מהטה העביר את זמנו עם הנגנים הצעירים שהשתתפו בקונצרט. "אני מרגיש פשוט מצויין", הוא אמר, "עמיתיי, המוזיקאים הצעירים, הם כל-כך מוכשרים והם יודעים כל תו בעל פה, הם בכלל לא צריכים אותי בסביבה".

|הכתבה מתוך YNET|
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3238706,00.html

כל הזכויות על התמונות שמורות לי תמונות נוספות יתפרסמו במגזין BIG TIME בגליון הבא

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  תמונות מעולות !! תודה אלירן, ומזל טוב ! Sרון Sקד 11.04.06 22:50 1

Sרון Sקד
חבר מתאריך 11.12.03
36823 הודעות
יום רביעי, י''ד בניסן תשס''ו   22:50   11.04.06   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. תמונות מעולות !! תודה אלירן, ומזל טוב !  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות