גירסת הדפסה          
קבוצות דיון חופש הביטוי נושא #7835 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 7835
גם חזי באדום
גולש אורח
יום ראשון י' בסיון תשס''ז    10:58   27.05.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

ונח איש צדיק היה...  

בשנת 2006 ביקר ריבונו של עולם אצל נוח שהתגורר לא הרחק, ואמר לו :
" בני האדם על כדור הארץ שוב מרובים מדי והמקום הפך לבלתי נסבל. אני חייב להתערב. עשה לך תיבה, וכנוס זוג מכל החי על פני האדמה, וגם כמה מבני האדם מהטובים שבהם. אני נותן לך חצי שנה כדי לסיים את השלב הזה, ואחריו אמטיר גשם 40 יום ו-40 לילה" .
6 חודשים מאוחר יותר, רבש"ע מסתכל למטה, ורואה את נח מטאטא את החצר, ותיבה אין !
"נח!" פנה אליו ברוגז, "עוד מעט אני שולח את הגשמים ! היכן התיבה ?"
"יסלח לי רבש"ע, התחנן נח, אבל תדע לך, הימים השתנו !
נזקקתי לאישור בניה כדי להתחיל את הבניה. במשך כמה חודשים הי ו לי דין ודברים עם הפיקוח בקשר למערכת האזעקה של התיבה במקרה של שריפה. בינתיים התאספו השכנים שלי, הקימו עמותה והם טוענים שהתכנית של בניית התיבה חורגת מהתב"ע המקומית, ושהבנייה החדשה תחסום להם את הנוף... התחלנו בהליך גישור כדי לקבל את הסכמתם...
הוועדה המחוזית דרשה ממני להכין אומדן עלויות למעבר התיבה לים. ניסיתי להסביר להם שאין צורך, כי הרי הים יגיע עד התיבה. הם לא מאמינים לי !
להשיג עצים בכמות הנדרשת, גם כאן נתקלתי בחסמים... הירוקים טוענים שאספקת כמות כזו של עצים תפגע באיכות הסביבה, ושזה גם יגרום להכחדת מיני מינים של בעלי חיים, ולסכן אחרים... נסיתי להסביר שבדיוק ההיפך: שהתיבה תציל מינים רבים מהמבול, אבל הם לא השתכנעו !
כאשר התחלתי לאסוף את זוגות בעלי החיים, החברה להגנת הטבע, ה- WWF ואפילו בריז'יט ברדו התנפלו עלי בטענה שאני מתכנן לכלוא בעלי חיים וטורפים נגד רצונם בחדרים קטנים מדי, ושבעשותי זאת, אני מתאכזר לחיות...
ובנוסף, המינהל לפיתוח בר קיימא דרש ממני לתת לו תסקיר השפעות המבול המדובר על הסביבה...
בד בבד, נאלצתי להתמודד עם משרד העבודה בקשר להעסקת עובדים מתנדבים לבניית התיבה. קיבלתי אותם לעבודה כי ההסתדרות אסרה עלי להעסיק את הבנים שלי – היא דרשה להעסיק רק עובדים מקצועיים בתחום בניית תיבות, וכמובן חברי הסתדרות...
וכצימוק, תובע אותי מס הכנסה : הטיל עיקולים על כל נכסי בטענה שאני מתכנן לעזוב את המדינה בדרכים בלתי לגאליות. ובנוסף גם אגף המכס הצטרף לחגיגה: הטענה שלהם שאני מנסה להבריח בגבול חיות יקרות ערך ...
ובכן, אנא, סלח נא, ריבונו של עולם ! אבל עם כל אל ה איני בטוח שאוכל אפילו ב-10 שנים לבנות את התיבה...
מיד התפזרו כל העננים. קשת מדהימה הופיע ה ברקיע השמים.
נח הרים את עיניו השמימה ואמר: "באמת, אתה מתכנן להרוס את כל העולם ?"
"אין צורך, אמר לו רבש"ע... רשויות השלטון כבר דואגות לכך יפה מאד !... "

" השחף המגביה עוף הוא זה המרחיק ראות"- זה לא אני אלא ליווינגסטון, ג'ונתן ליווינגסטון.

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות