גירסת הדפסה          
קבוצות דיון חופש הביטוי נושא #7911 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 7911   
לוין אלכס
גולש אורח
יום רביעי י' באב תשס''ז    01:02   25.07.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

תתגלחו על הזקן שלי  

שמנים לטסט
סיפור אמיתי מהימים האחרונים.
מאת אלכס לוין

בימים האחרונים הלכתי לבצע את בדיקת הרישוי ( טסט ) השנתי. ערב לפני כן נכנסתי לתדלק כהרגלי בתחנת הדלק. בזמן התדלוק שאל אותי המוכר האם אני צריך לעשות טסט בימים הקרובים. הוא ראה על שמשת המכונית כי זמן הרישוי השנתי הגיע. עניתי לו כן . מחר בבוקר אני ניגש לעשות את בדיקת הרישוי השנתי. מייד הבחור הציע לי שמן תוסף מיוחד למנוע. וכן חומר שהוא תוסף לדלק. אמר שזה מוריד את רמת הגזים בזמן הבדיקה, לך תדע בגלל זה להיכשל בטסט. לי יש מכונית דיי חדישה ואין לה צורך לתוספים הללו. אך אמרתי לעצמי אם זה מוריד את רמת הזיהום אז למה לא.
קניתי את שני התוספים. הגעתי לביתי ומייד הכנסתי את שני התוספים כל אחד למקום המיועד לו.
עשיתי לאחר מכן סיבוב קטן בשכונה וחזרתי לביתי. למחרת בבוקר כאשר התנעתי את המכונית יצא עשן סמיך מצינור המפלט ואחר כך הכול חזר לאשורו. חשבתי לתומי הנה החומר עשה את העבודה. שמח וטוב לבב נסעתי למבחן השנתי. כל הבדיקות היו מצוינות. בדיקת זיהום האוויר הראתה חריגה של כמה אלפי אחוזים. מייד אמרו לי לך תסדר את נושא זיהום האוויר. נסעתי למוסך שלי. הם חיפשו מה הבעיה ולא מצאו. אך בכל זאת ניקו את הפילטר וכמה חלקים אחרים ואחרי כמה דקות חזרתי לבדיקת זיהום האוויר. התוצאה הייתה לא טובה. חזרתי למוסך וסיפרתי לבעל המוסך שהוא גם המוסך המרכזי של הרכב שלי על התוספים שהחדרתי למכונית. השארתי שם את המכונית יום שלם לבדיקה, הם לא מצאו שום דבר הכול היה תקין. אז הם החליטו לרוקן את כל השמן עם התוסף המיוחד למניעת זיהום אוויר. תוסף של אחת החברות המובילות. מלאו שמן חדש בלי התוספים הללו שכאילו מונעים זיהום אוויר והנה איזה פלא לא היה יותר זיהום מהמכונית.
מסקנה שכל השמנים הללו שנדחפים לכם וכאילו מונעים זיהום אוויר הכול אחיזת עיניים. לפחות במקרה שלי. חבל על הכספים שמשולמים והרבה על התוספים הנ"ל. חבל על העצבים. חבל לשלם למוסך לאחר מכן על ריקון השמן מהמנוע ומילוי שמן חדש. אני את הניסיון כבר רכשתי. עכשיו אני מציע לכם להתגלח על הזקן שלי.

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  לוגיקה? שא_ברכות 25.07.07 22:19 1
  יש הוראות יצרן... מקייבר 31.07.07 11:21 2
  לי קרה מקרה דומה סתמית 02.10.07 00:03 3
     אם זה לא היה עצוב...זה היה מצחיק חתול שמיל 07.10.07 15:25 5
  פשששש.... תודה על השיתוף‎‎ - אזהרה חתול שמיל 07.10.07 15:22 4

שא_ברכות
חבר מתאריך 9.5.05
5780 הודעות
אור ליום חמישי י''א באב תשס''ז    22:19   25.07.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. לוגיקה?  
בתגובה להודעה מספר 0

מסקנה שכל השמנים הללו שנדחפים לכם וכאילו מונעים זיהום אוויר הכול אחיזת עיניים. ציטוט מאת: לוין אלכס

נסחפנו עם המסקנות, לא?
כל השמנים?
הכל אחיזת עיניים?

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מקייבר
גולש אורח
יום שלישי ט''ז באב תשס''ז    11:21   31.07.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. יש הוראות יצרן...  
בתגובה להודעה מספר 0

על כל התוספים למניהם יש הוראות יצרן ואים אתה תנהג לפי ההוראות אז תקבל תוצאות טובות , לדוגמה את התוסף ששמים במקום של השמן צריך לנסוע עם האוטו לפחות 30ק"מ בתוך העיר (ואחר"כ ללכת לטסט) ואז יש תוצאות טובות,
כל זה מנסיוני ברכב שלי שהוא טנטר מזדה בנזין בן 11 שנה ועובד קשה אבל משרת אותי טוב - טפו טפו...
לגבי הרכב שלך או רכבים אחרים שהם יחסית חדשים לא כדאי להוסיף את התוספים לפני שמתיעצים עם מי שמטפל ברכב באופן קבוע ומכיר אותו הייטב.

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
סתמית
גולש אורח
יום שלישי כ' בתשרי תשס''ח    00:03   02.10.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. לי קרה מקרה דומה  
בתגובה להודעה מספר 0

נדמה לי שאפילו כבר כתבתי עליו בפורום

בתחנת דלק (פז ליד קוקה-קולה) שכנע אותי המתדלק שאני חייבת איזשהו תוסף לשמן, למרות שהרכב בדיוק עבר טיפול והיה מדובר ברכב בן 3 בלבד. כעבור 4-5 ק"מ של נסיעה הרכב התחיל להרעיש בצורה מוזרה. למחרת שוב היו אותם רעשים/דפיקות במנוע, ואז החלטתי ללכת למוסך.
במוסך לא מצאו את הסיבה לרעש והמכונאי התפלא מאוד, הוא אמר שזה נשמע כמו מנוע של רכב ישן. סיפרתי לו על התוסף, והוא מיד אישר שזו הבעיה ואמר שחייבים להחליף את השמן לפחות פעמיים (לנסוע במשך שבוע ולהחליף שוב את השמן). אחרי פעמיים (הרעש נחלש מדי פעם) לא היתה לי ברירה ונאלצתי להחליף את כל המרימים של השסתומים שניזוקו מהתוסף. הרכב שלי מטופל אך ורק במוסך של החברה.
תלונה שלי לחברת הדלק פז לא עזרה בטענה שהחברה לא מפצה על נזקים אבל מעניקים לי 'קפה ומאפה' חינם. אתם מבינים, אני הוצאתי אלפי שקלים וביזבזתי 3 ימי עבודה והם בתמורה מעניקים לי קפה ומאפה.

חתול שמיל
גולש אורח
יום ראשון כ''ה בתשרי תשס''ח    15:25   07.10.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. אם זה לא היה עצוב...זה היה מצחיק  
בתגובה להודעה מספר 3

חתול שמיל
גולש אורח
יום ראשון כ''ה בתשרי תשס''ח    15:22   07.10.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. פשששש.... תודה על השיתוף‎‎ - אזהרה  
בתגובה להודעה מספר 0

אזהרה חשובה !!

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות