גירסת הדפסה          
קבוצות דיון ביקורת תקשורת נושא #16555 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 16555   
רבינו לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 21.10.16
6879 הודעות, 93 מדרגים, 177 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ''ג באייר תשע''ז    00:32   19.05.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

מכבסת המילים ב'וואלה' והצעה פרקטית  

הועבר בתאריך 19.05.17 בשעה 00:35 מפורום חדשות על-ידי דרומית25, (מפקח)

בעוד כתבה מקוממת בוואלה מפרי עטו של שבתי בנדט, חרדי לשעבר, וכיום בן זוגה של רעות מור, יועצת תקשורת לארגון "שוברים שתיקה" - המכבסה ממשיכה לפעול בפול גז.
הכתבה מתחילה כך:
"המתנחל שירה היום (חמישי) למוות בפלסטיני סמוך למחסום חווארה, לאחר שנקלע להפגה ורכבו הותקף באבנים, אמר כי פעל מתוך הגנה עצמית".
הנפגע הוא לא יהודי - הוא מתנחל. לעומתו ההרוג הוא לא מחבל - הוא פלסטיני תמים.
למרות שמצורף לכתבה עצמה סרטון שמראה בבירור שהמותקף היה בסכנת חיים ברורה, בוחר ה"עיתונאי" הנכבד רק לציין כי המתנחל "אמר" כי פעל מתוך הגנה עצמית.
להלן פסקת הסיום המבחילה של המאמר, עם מילון מונחים לכובס המצוי, לטובת הכתבים הבאים של וואלה:
"האירוע החל בהפגנה של כ-200 פלסטינים ליד חווארה, שיידו אבנים לעבר הציר. הישראלי נקלע לעימותים, כשרכבו נרגם באבנים, ללא יכולת להימלט, ופתח בירי לעבר המפגינים".
מילון:
מחבלים=פלסטינים.
יידו אבנים לעבר יהודים=יידו אבנים לעבר הציר.
ניסיון לינץ'=עימותים.
אמבולנס ערבי חוסם במזיד=ללא יכולת להימלט.
ירה בניסיון להרחיק מעליו את המחבלים=פתח בירי.

לי כבר ממש נמאס מתקשורת שמזדהה עם האויב הערבי, ולא פחות נמאס לי מחוסר היכולת לעשות משהו בנידון.
הצעתי המעשית היא כזו : "וואלה" ושות' הם חברות מסחריות - והרווח שלהם הוא מפרסומות.
אם מפרסמים יבינו שלא שווה להם לפרסם במקומות האלה - זה ישבור אותם.
אני מציע שכל מפרסם שיפרסם ב"וואלה" ודומיו - יוחרם לשבוע.
מותג מזון מסויים פרסם בוואלה ודומיו? שבוע לא קונים את המוצר הזה בסופר.
כך מפרסמים לא רק שלא ירוויחו מפרסום ב"וואלה" - אלא אף יחוו ירידה דרסטית במכירות, וכמובן שאף מפרסם לא ירצה לפרסם במצב הזה.

אני מוכן בתור התחלה לקחת על עצמי לארגן רשימה של כל החברות שמפרסמות ב"וואלה" (נתחיל משם, אולי בעתיד נתקדם גם לליי-נט וחבריו) - על מנת שאנשים שאכפת להם ידעו להחרים אותם לשבוע. כמובן שזאת לא משימה שאני יכול לקחת על עצמי לבד - ולכן אשמח אם יהיו עוד אנשים שיתנדבו לעזור. המטרה בעיניי, ואני מאמין שבעיניי אנשים רבים, היא מקודשת: שינוי הלך הרוח הציבורי, המעוצב על ידי התקשורת, מהלך רוח תבוסתני ואנטי יהודי להלך רוח חיובי, אוהב יהודים ואוהב יהדות.

ולכל אלה שיצקצקו על "חופש ביטוי" אגיב מראש: אין שום בעייה, לכל אחד יש חופש ביטוי, אבל באותה מידה לכל אחד יש חופש להחליט מה הוא רוצה לקנות, ואת מי הוא רוצה או לא רוצה לעודד. פייר? פייר.

מספיק להיות פאסיביים! אפשר וצריך לשנות!

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  מי בכלל נכנס לקרוא משהו בוואלה!? MAGEN DAVID 21.05.17 09:57 1

MAGEN DAVID לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 17.5.17
1600 הודעות, 15 מדרגים, 26 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון כ''ה באייר תשע''ז    09:57   21.05.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. מי בכלל נכנס לקרוא משהו בוואלה!?  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות