אפליקציית אייפון לפורום סקופים  |  אפליקציית אנדרואיד לפורום סקופים  |  אפליקציית WindowsPhone לפורום סקופים

גירסת הדפסה          
קבוצות דיון בית המדרש נושא #20221 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 20221   
חגי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 28.4.08
6507 הודעות, 120 מדרגים, 240 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ג' בסיון תשע''ז    09:18   28.05.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

חיזוק יומי... ג' סיון* *תפילתך שווה הרבה*  

*בס"ד*
*בוקר טוב... חיזוק יומי... ג' סיון*
*תפילתך שווה הרבה*

מידי פעם נהג שלמה המלך להתחפש לאדם פשוט ולצאת לכפרים, כדי לראות מקרוב את מצבם של בני עמו. באחד הימים כשהגיע לאחד הכפרים, ניגש אליו אחד מאנשי הכפר ברכו לשלום ושאלו: "האם תרצה לאכול משהו?"

השיב שלמה המלך בחיוב, וזה הזמינו לביתו ודאג לו לסעודה דשנה.

לאחר הסעודה שאלו שלמה המלך לשמו ולמצב פרנסתו, השיב לו האיש: "שמי אלקנה ומצבי הכלכלי בכי רע, זה עתה שחטתי לכבודו את התרנגולת האחרונה שלי..."

כששמע כך המלך, החליט להשיב לו כגמולו ואמר: "ראה, אלקנה, אני מכיר את שלמה המלך ויודע שהוא אדם טוב, אתן לך מכתב עבורו, ואתה, גש אליו ותראה שהוא יעזור לך".
נאות אלקנה לקחת את המכתב והמלך שלמה שב לארמונו.

מאז חלפו ימים רבים... בוקר אחד נזכר המלך באיש שמעולם לא הגיע אליו ותהה מה עלה בגורלו. הוא שוב התחפש וירד לאותו הכפר. כשהגיע ראה כי אלקנה הפך לאדם עשיר, בעל שדות וכרמים רבים.

ניגש אליו המלך ושאלו: "האם הלכת לשלמה המלך, כמו שיעצתי לך?"

"אכן כן" השיב אלקנה, "הלכתי אליו, אך הוא לא היה בארמונו, וכששאלתי היכן הוא, ענו לי משרתיו שהמלך הלך להתפלל בבית המקדש.

באותו הרגע הרהרתי לעצמי... 'אם שלמה המלך הלך לבית המקדש כדי להתפלל, מדוע שאזדקק לו ולא למקור?' ואז, פניתי והלכתי בעצמי לבית המקדש ואמרתי: 'רבונו של עולם, לשם מה אני זקוק לשלמה המלך? – עזור נא לי אתה!'
ואכן הקב"ה שמע את תפילותיי ועזר לי להפוך לאדם עשיר".

"טוֹב לַחֲסוֹת בַּה' מִבְּטֹחַ בָּאָדָם" (תהילים קיח', ח')

רובנו נשענים לעיתים על אנשים אחרים, תולים את מבטחנו בחכמתם, בכישוריהם ובקשריהם, אמנם יש בכוחו של כל אדם לעזור ולתמוך באחר.

אך, אם תשליך יהבך אל ה', תשים את מבטחך בבורא, אתה תגלה כי הקב"ה יכול לעזור לך פי כמה וכמה.

אולי העזרה מלמעלה לעיתים מתעכבת, אך אם היא צריכה להגיע אליך היא תגיע במלוא עוצמתה, תפקידך לעשות השתדלות קטנה ואת היתר השאר לבורא עולם, הוא כבר יידע כיצד לסדר לך את ה"בלאגן" בצורה הטובה ביותר.

סמוך עליו, חסה תחת כנפיו, יש לו כנפיים גדולות שיכולות לעטוף את כולך...

*ניתן לרכוש את הספר "חיזוק יומי" באתר האינטרנט באמצעות הקישור הבא:*

https://secure.cardcom.co.il/u/4zm/

*או אצל המחבר ישירות בירושלים*

*בכל שאלה / בקשה בנושא זה ניתן לפנות אליי בהודעה אישית לווצאפ בטלפון - 0525581133*

*רונן קרתא*

יום טוב ובשורות טובות
לגאולת והצלחת עם ישראל. אמן!

*היום שבעה וארבעים יום לעומר שהם שישה שבועות וחמישה ימים*

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  השלך יהבך על הקב''ה והוא יכלכלך! me אני 28.05.17 09:32 1

me אני לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.4.12
18671 הודעות, 231 מדרגים, 460 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ג' בסיון תשע''ז    09:32   28.05.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. השלך יהבך על הקב''ה והוא יכלכלך!  
בתגובה להודעה מספר 0

ייש כח!
תודה על השיתוף

ואם נחרבנו ונחרב העולם עמנו ע"י שנאת חנם,נשוב להבנות והעולם עמנו יבנה ע"י אהבת חנם

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות