גירסת הדפסה          
קבוצות דיון בית המדרש נושא #21181 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 21181   
חגי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 28.4.08
7846 הודעות, 140 מדרגים, 280 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ו' בתשרי תשע''ח    08:06   26.09.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

חיזוק יומי... ו' תשרי* *ותשחק ליום אחרון*  

*בס"ד*
*בוקר טוב... חיזוק יומי... ו' תשרי*
*ותשחק ליום אחרון*
שני ממלכות נלחמו זו בזו שנים רבות, המלחמות גבו חללים רבים והסוף למלחמה לא נראה באופק.
שני המלכים החליטו להיפגש ולשים סוף לשפיכות הדמים. הפגישה נערכה בממלכה אחרת ובה הוחלט שכל אחד מהמלכים ישלח נציג מטעמו למקום שייבחר והשניים יילחמו אחד מול השני. המנצח מבין השניים יעניק ניצחון לממלכה שתוכרז כמנצחת במלחמה ובזאת תסתיים המלחמה.
כל אחד מהמלכים בחר את האיש החזק ביותר בממלכה שלו, אימנו אותו, הדריכו אותו והביאו אותו לרמה הגבוהה ביותר שלוחם יכול להגיע.
לאחר חודש כל מלך שלח את האיש שלו אל זירה רחבה, בקצה הזירה היה בור, האיש שיצליח להפיל את יריבו לבור יוכרז כמנצח.
שני הגיבורים עמדו אחד מול השני כשמולם עומדים שני המלכים ושריהם מתוחים ודרוכים.
שריקת הפתיחה נשמעה, אחד הגיבורים תפס את יריבו, הרים אותו ורץ אל הבור. היריב לא התנגד, שריו של המלך והמלך של אותו גיבור עמדו המומים וסרבו להאמין - הם ראו את ההפסד קרב.
כשהגיע הגיבור עם יריבו על כתפו אל הבור והתכוון לזרוק אותו, התהפך יריבו, זרק אותו אל הבור וכך וניצח בקרב... מיד הוכרזה הממלכה של אותו גיבור כמנצחת במלחמה.
כשחזרו המנצחים לממלכה זימן המלך את גיבורו, נתן לו תשורה יפה על נצחונו ואמר: "התשורה מגיעה לך אך יחד עם זאת מגיע לך גם מלקות... עוד לא נשמעה השריקה של תחילת הקרב והגיבור מהממלכה השנייה הרים אותך בקלות והביא אותך עד לבור, חשבתי שאני מפסיד בקרב! מדוע עשית זאת?"
השיב לו הגיבור: "הבן אדוני המלך, כשראיתי את הגיבור מהממלכה השנייה נבהלתי מאד, הוא היה ענק וחסון, לא היה לי סיכוי להרימו ולהשליך אותו לבור, 'איך אוכל להביא אותו אל הבור' חשבתי לעצמי, והבנתי שאני צריך לתת לו להתעייף, להרים אותי על כתפו, לסחוב אותי את כל הדרך אל הבור ואז כשהוא יהיה מותש אתהפך ואשליך אותו לבור..." (רבי יוסף חיים)
בכל יום ויום אנו נמצאים במלחמה, מלחמה ביצר, בכל רגע נתון אנו מתגוששים איתו, פעם אנו מצליחים לנצחו ובפעם אחרת ידו של היצר על העליונה.
אמר שלמה המלך: "עֹז וְהָדָר לְבוּשָׁהּ וַתִּשְׂחַק לְיוֹם אַחֲרוֹן" (משלי לא', כה')
השחוק, השמחה, הניצחון יהיו בסוף, מי יזכה לתת את המכה האחרונה? מי יצליח להפיל את יריבו "לבור" וינצח במלחמה כולה?
המלחמה היא יומיומית, במיוחד בימים הללו כשאנו משוועים להתקרב אל הקב"ה והיצר מתעצם ונלחם בנו...
אל לך להתייאש, גם אם בימים הללו היצר גובר, התאווה משתלטת, אל תיפול ברוחך, המשך, קום ותן מכה ניצחת ליצר, היה אתה זה שצוחק בסוף, זה שממית את היצר ומגיע ראשון ליום הכיפורים, זה שמתגבר ואפילו פעם אחת על תאוות היצר הבלתי פוסקת...
התגברות אחת שלך שווה לפעמים חיים שלמים...
יום טוב ובשורות טובות
לגאולת והצלחת עם ישראל. אמן!

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  יישר כח , תודה על הדברים גבעתי 26.09.17 15:53 1

גבעתי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.5.04
33329 הודעות, 284 מדרגים, 540 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ו' בתשרי תשע''ח    15:53   26.09.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. יישר כח , תודה על הדברים  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות