גירסת הדפסה          
קבוצות דיון בית המדרש נושא #22468 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 22468   
חגי
חבר מתאריך 28.4.08
7846 הודעות
יום רביעי ו' באדר תשע''ח    11:12   21.02.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

*🔥�אור החיים יומי🔥�*, יום רביעי, ו' אדר☆*  

בס"ד

*🔥�אור החיים יומי🔥�*
*מתורת רבינו חיים בן עטר הקדוש זצוקללה"ה*

*☆בוקר טוב, ויום מבורך ומוצלח, יום רביעי, ו' אדר☆*

*הציץ מסמל 'אני לדודי ודודי לי'*

*'וְעָשִׂיתָ צִּיץ זָהָב טָהוֹר וּפִתַּחְתָּ עָלָיו פִּתּוּחֵי חֹתָם קֹדֶשׁ לַה', וְהָיָה עַל מִצְחוֹ תָּמִיד לְרָצוֹן לָהֶם לִפְנֵי ה'*

*רבינו האור החיים הקדוש* מבאר, לפי מה שידוע שלכהן גדול בבית המקדש, היו שמונה בגדים, ואחד מהן הוא נקרא *'ציץ',* ועל הציץ שהיה לובש הכהן גדול נכתבו המילים *'קֹדֶשׁ לַה',* זה מסמל ומרמז על כלל ישראל שהם *'קֹדֶש'ׁ,* וכמו שמכנה אותם הנביא ירמיהו *'קודש ישראל לה'.*

*'קדש ישראל',* אלו ישראל.

*'לַה'',* שהם חשוקים ודבוקים ומשועבדים לה' יתברך.

באמצעות כתב זה המסמל את דביקותם בה' והשיעבוד הגדול לעשות את רצונו, זה ממילא היה מעורר רצון העליון להשפיע להם כל טוב, וזה הכוונה *'לְרָצוֹן לָהֶם לִפְנֵי ה',* שעל ידי ההתעוררות כאן למטה בעולם הזה, שעם ישראל הם מחוברים ומבטלים את רצונן ועצמן להקדוש ברוך הוא ואין להם שום רצון עצמי, מתעורר כנגד זה רצון העליון להשפיע להם כל משאלות לבם.

וזה סוד הענין שנאמר בשיר השירים *'אני לדודי ודודי לי'* שעל ידי ההתעוררות והרצון שאנו מתעוררים בעולם הזה לעשות רצון ה', אנו מעוררים באור חוזר, רצון עליון עלינו לטובה ולברכה.

**

*☀התענוג היומי שלי☀*

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  ישר כח 373 21.02.18 11:25 1
  יישר כח , תודה רבה גבעתי 22.02.18 14:47 2

373
חבר מתאריך 26.12.17
3057 הודעות
יום רביעי ו' באדר תשע''ח    11:25   21.02.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. ישר כח  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
גבעתי
חבר מתאריך 19.5.04
33329 הודעות
יום חמישי ז' באדר תשע''ח    14:47   22.02.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. יישר כח , תודה רבה  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות