תכנית ההתנתקות-אוסלו ג'

סכנת נפשות!!!!

 

בניגוד לדברי שרון בועדת חו"ב-ש"תכנית ההתנתקות תסייע למאבק בטרור", התכנית תעצים את הטרור.

המסמך הבא שהוכן על ידי קצין צבא במיל. בנוי על הסעיפים הבלתי ידועים של תכנית  ההתנתקות -חלק ב' הלא ידוע - חילופי המכתבים שרון-בוש, וייסגלס-קונדליסה רייס, שהוצגו לממשלה.

אולם רבים מהשרים הח"כים לא עיינו בחלק ב'- בטרם הצבעה, אולי מפני שאינם מתייחסים לפינוי הישובים ואולי מפני  שכתובים  בסגנון משפטי יבש.

מדובר בשורה של צעדים שמשמעותם הרחבת שטחי "אי" ו"בי" ונסיגה אחורה מכל ההישגים הצבאיים שהושגו לאחרונה במאמץ אדיר של חיילי צה"ל בשטח ובקורבנות של חיילים הרוגים ופצועים.

סיכום כל הצעדים מביא למסקנה שחוזרים לאוסלו ובגדול.

סעיף 1

מצרים וירדן והסי. אי. אי  יאמנו מחדש את צבאות המחבלים- ביניהם גם כח 17 שנפגע קשות על ידי צה"ל וישקמו את הכוחות הפלסטינים שנפגעו בעימות עם צה"ל. הנושאים לאימון וריענון (על פי נסיון העבר) :

·      איסוף מל"מ * מטווחים וירי מדוייק * אמון ב"תנועה ואש".

·       תאופשר להם הצטיידות מחודשת בנשק ותותר להם התנועה בהם ובשטחים גדולים יותר.

·      כוחות הרש"פ על רוב מרכיביו יוחזרו לכשרות מבצעית!

 

אזהרה: כל הנ"ל הביא בעבר להגדלת הטרור. חזרה לנ"ל יביא למניפת טרור אדירה כלפי ישראל. 

 

ציטוט: "ישראל מסכימה כי  יינתנו ייעוץ, סיוע והדרכה לכוחות ביטחון פלסטינים לשם לחימה בטרור ושמירת הסדר הציבורי, על-ידי גורמים אמריקנים, בריטים, מצריים, ירדניים ומומחים אחרים"  (ידיעה מהיום בסוף המסמך)

סעיף 2-סכנה!

3 מליון ערבים המוגדרים כ"פליטים פלסטינים" בדרכם למעברי הירדן כדי להגיע ליו"ש מלבנון מירדן ומדינות נוספות 

מיליוני ערבים יפוזרו בתוך הערים הפלסטיניות ובאזורים שבין הערים כולל הגבעות שצופות על פני השפלה.

הפליטים מכל האזור -מלבנון , סוריה, אל עריש, ירדן, עירק, לוב ומארצות הגולה שבארצות הברית ומדינות אירופה, יגיעו אל הגבעות שמול ירושלים נתניה כפר סבא חדרה-כל האזור הצפוף ביותר של מדינת ישראל באוכלוסין

כל הפלסטינים יזכו לתמיכה כלכלית מהאיחוד האירופי כדי לעודד אותם להגיע לפה.

ציטוט מתוך ההתכנית עליה  מתבקשים  להצביע:

" ברור הדבר כי מסגרת ריאלסיטית, מוסכמת והוגנת לפתרון סוגיית הפליטים הפלסטינים כחלק מכל הסדר קבע תימצא דרך הקמתה של מדינה פלסטינית, ויישובם של הפליטים הפלסטינים בה" .

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------

סעיף 3

*הורדת רוב המחסומים ביהודה ושומרון

*צמצום פעילות בטחונית בבית לחם טול כרם קלקיליה שכם ומילוי הואקום בכוחות המחבלים כפי שהיה בחברון שאח"כ נהרג המח"ט דרורוינברג וחבריו הלוחמים.

 

ציטוט מהתכנית:   "בהתאם לנסיבות, תשקול ישראל לצמצם פעילותה בערים הפלסטיניות....

 ישראל תפעל לצמצום מספר נקודות הביקורת בכלל איו"ש"

אכן לאחרונה הורדו 65 כבר  מחסומים ביו"ש.

הם לא חודשו אחרי הפיגוע בבאר שבע הגם שידוע שהמחבלים ניצלו הורדת המחסומים  בכבישי דרום חברון

 
 
סעיף 4 
בניית נמל ימי ופתיחת שדה התעופה  להברחות נשק

 

מי לא זוכר  את ההתנגדות הגורפת  לנמל ימי. הטענה שהוא סכנה להברחות נשק. ( "מי יבדוק את המכולות הענקיות?"-שרון). כל  זה  נעלם . גם נמל ההברחות בשדה התעופה עומד לחדש את פעילותו בהצבעה ההיסטורית.   אלה הדברים, כתובים באותיות הקטנות:

"תישקל אפשרות להקמת נמל ימי ושדה תעופה ברצועה"

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

 

סעיף 5

מתנות חינם. עומדים לתת למחבלים מתנות חינם. הרשות הפלסטינית עומדת לקבל מידי ישראל המשך שרותים (איפה ההתנתקות?)
ציטוט:"
תשתיות המים, החשמל, הביוב והתקשורת המשרתות את הפלסטינים יושארו". "ישראל תשאף להשאיר את תשתיות המים, החשמל והביוב המשרתות את היישובים הישראלים שיפונו. ככלל, ישראל תאפשר המשך אספקת חשמל, מים, גז ודלק לפלסטינים, על-פי ההסדרים הקיימים. ההסדרים הקיימים, לרבות בנושא מים והתחום האלקטרו-מגנטי, יישארו בתוקפם".

------------------------------------------------------------

סעיף 6

אומרים לך "התנתקות". שקר. כבר יצאנו מהערים והתנתקנו מהם. למעשה יצאנו מעזה .רק הטרור וירי הקטיושות על שדרות מכריח אותנו לחזור לשם מבחינה בטחונית. עוד על כך ידובר בהמשך. אם כך מדובר רק על נסיגת הישובים. ומה נקבל בתמורה. אמרו לך ש"הם יהיו שם ואנחנו פה". הנה האותיות הקטנות: "כניסת עובדים לישראל בהתאם לקריטריונים הקיימים".

כלומר הם ימשיכו לבוא לפה!

__________________________________

סעיף 6. תנועה חופשית למחבלים בין שכם לצפון השומרון על ה"רצף הטריטוריאלי" אחרי הוצאת כל הנוכחות הצבאית משם.

בעבר אמרו שאסור לתת להם רצף טריטוריאלי. זה יאפשר להם להעביר מטענים ממקום למקום. ואכן  הדברים נכונים. ראינו כבר  בעבר לאיזה אסון הכניס אותנו הסכם אוסלו הארור שאחד המרכיבים החשובים היה רצף בשטחי A וB .

והנה  באותיות הקטנות של התכנית עליה נדרשים להצביע מתגלה שעומדים להעניק להם את הסכמי אוסלו בגדול, שטחי A הרבה יותר גדולים. וכך נאמר:

"ישראל תפנה אזור בצפון השומרון (גנים, כדים, חומש ושא-נור) ואת כל המתקנים הצבאיים הקבועים באזור זה, ..., לא תיוותר באזור צפון השומרון נוכחות ישראלית קבועה של כוחות ביטחון ואזרחים ישראלים.... המהלך יאפשר רציפות טריטוריאלית פלסטינית באזור צפון השומרון".

וכדי שהם יוכלו יותר בנקל לנוע הנה אתה מתבקש להצביע גם בעד המהלך "הגאוני" הבא:

"ישראל תשפר את התשתית התחבורתית באיו"ש, במטרה לאפשר רציפות תחבורתית פלסטינית באיו"ש".

 

 

 

יש בתכנית אמירה  הסברתית מדינית

ציטוט :" מהלך ההתנתקות ישלול את תוקפן של הטענות כנגד ישראל בדבר אחריותה לפלסטינים ברצועת עזה. 

 כפועל יוצא מכך, לא יהיה יסוד לטענה שרצועת עזה הנה שטח כבוש."

זריית חול בעיניים! להלן דוגמאות מהעבר ומעכשיו:

א.     אחרי כל הנסיגות שעשתה ישראל בעבר , העולם והאו"ם לא עמדו לצידנו בשעה שהערבים הפרו את הסכמי הפסקת אש והסכמי שביתת הנשק שהיו קשורים לנסיגות

ב.     בגין אמר זאת שהוא ניסוג מסיני כדי להציל את יש"ע . היה סיכום מפורש עם האמריקאים שתוקם רק אוטונומיה ורק על אנשים (לא על שטח) וכמובן שלא תהיה הורדת ישובים יהודים. היום אנו נדרשים לשניהם.

ג.      גם בתהליך אוסלו הוסבר לרבנים ולציבור שאם ניסוג  מהערים (מיריחו עזה תחילה) זה ישפר את מצבינו המדיני וכששאלנו מה יקרה אם הפלסטינים יעיזו לנצל את זאת נגדינו, התשובה הייתה: העולם יקבל ויבין פעולה נגדית כולל כיבוש מחדש.  בפועל התברר שכל קו נסיגה הפך להיות קו הויתורים הבא וכשחזרנו לג'נין בכורח הנסיבות היה זה במחיר ביקורת הנמשכת עד היום . מסתבר שהמאמר "תחילת נסיגה בריחה" מתקיים גם בתחום המדיני.

ד.     גם בגזרת לבנון למרות שנסגנו בלבנון לגבול הבין לאומי , לא הגבנו מול פעולות החיזבללה (מארבים, חטיפות וירי פגזים).

ה.     יו"ר הכנסת ראובן ריבלין סיפר שבכינוס פרלמטים בשטרסבורג אמרו ראשי פרלמנטים מאירופה שהם לא יתנו שקט לישראל "אפילו לא לשנה" למרות הנסיגה של שרון. אכן הלילה מתפרסמת הידיעה הבאה בעתונות שמאשרת זאת. יש בה גם התייחסות לאמונים לשוטרים הפלסטינים ע"י "מומחים אירופים". מצ"ב הידיעה בעמוד הבא.

 

 

 

 

 

 

האיחוד האירופי: לא נסתפק בנסיגת ישראל מהרצועה

שר החוץ של האיחוד אמר בראיון ל"דר שפיגל" כי "האיחוד לא יתמוך בתפישה האומרת כי היציאה מעזה תוביל באופן אוטומטי לשלום

מאת שירות "הארץ"


שר החוץ של האיחוד האירופי, חאווייר סולאנה, אומר כי האיחוד האירופי לא יסתפק בנסיגת ישראל רק מרצועת עזה. "אנו לא נתמוך בתפישת שרון כי היציאה מעזה תוביל באופן אוטומטי לשלום באזור", אמר סולאנה בראיון שהתפרסם אתמול (שבת) בשבועון הגרמני "דר שפיגל". "מצב כזה (נסיגה מעזה בלבד) לא יהיה חלום, אלא סיוט", אמר.

עוד אמר סולאנה כי בקרוב יגיעו לרשות הפלשתינית מומחים אירופאים לאמן את כוחות הבטחון הפלשתיניים, כדי שיוכלו למלא אחר המחוייבות שלהם. סולאנה ציין כי המומחים מגיעים בתיאום עם מצרים.

 שרי חוץ מהאיחוד יבואו לרמאללה

העיתון הפלשתיני "אל-קודס" היוצא בירושלים דיווח שלשום כי שעת אמר שחמישה שרי חוץ מאירופה ייפגשו בקרוב ברמאללה עם יו"ר הרשות הפלשתינית, יאסר ערפאת. שעת אמר, כי המהלך נועד לשבור את המצור הפיסי והמדיני שמטילה ישראל על ערפאת.

 

 

 

 

בכבוד רב,

 

סגן אלוף (מיל.) מאיר אינדור 

פעיל מרכזי באלמגור-ארגון נפגעי הטרור

 

0544403636

 

 

אני מבקש להוסיף לכבודו הבהרות בשיחה בע"פ עם מפות או בטלפון אם א"א.