מכתב גלוי לראש הממשלה לשעבר רב אלוף [מיל] אהוד ברק.

ביום חמישי 6.1.2005 מתקיים באוניברסיטת חיפה דיון בנושא החווה הסינית , בין שאר הנושאים שבהם ידון הכנס אני מעריך שתהייה גם התייחסות לחלקו " האדיר" של גדוד 100 במערכה  הנ"ל.

היות ואני מכין עבודת מחקר בנושא מלחמת יום הכיפורים בחזית הדרום , קיימים אצלי " חורים שחורים" לגבי תפקודו של גדוד 100 שעל פי העיתונאים "המגויסים מטעם" היה לו חלק גדול ומשקל סגולי רב ערך במלחמה..

. בספר ברק חייל מ"ס 1 שנכתב ע"י העיתונאים המלומדים בן כספית ואילן כפיר, נכתב כי תת אלוף מרדכי ציפורי קשנ"ר החירום ם ארגן לך גדוד טנקים 2 פלוגות פטונים +פלוגת צנטריונים????????????? ופלוגת חרמ"ש,כפי שאתה יודע גדוד טנקים מורכב מ36 טנקים 11 טנקים בכל פלוגה טנק מג"ד טנק סמג"ד טנק קש"א וכ"ו.

היות ואין לי צל של ספק שכמפרק השעוניםוהמנעולים  מספר אחד בצבא שניחן בזיכרון פנומנאלי תוכל להשכיל אותי ואת חברי הפורום לאזרוח קרבות ולהעביר אלינו במייל חוזר תשובות  על פי השאלות הרצ"ב :

1. מי היה מפקד פלוגת הפטונים הנוספת מלבד פלוגת משה סוקניק?

2. מי היה מפקד פלוגת הצנטוריונים?

3. מי היה מפקד פלוגת החרמ"ש?

4. מי היה מ"פ המפקדה של גדוד ?
5. מי היה קצין החימוש?
6. מי היה השליש של הגדוד?

7. מי היה סמג"ד גדוד 100 [ סגנו של בר כוכבא כמשל ].??????????...
8. האם בחוליות הטכניות בגדוד היו מכונאי פטון וצנטוריון ?
9. איך זה שאתה כמג"ד סא"ל מוסב מגיע למוצב הפיקוד באום חשיבה ?"
10. מי היה קמב"ץ הגדוד?
11. מי היה הקמ"ן?
12. מי היה הקש"א13

13. בעמוד 140 בספר מתואר "סיפור הגבורה" שלכם בחילוץ הצנחנים המסכנים של 890 שנשלחו לגיא ההריגה כתוב שם שהסתערת חזיתית עם פלוגת טנקים כלשצידך פלוגת סוקוניק האם אתה זוכר מי היה המ"פ של אותה פלוגה שניה?.......
14. מי  היה המ"פ של פלוגת החרמ"ש שחילצה את הצנחנים לתעלה עורפית?

15. האם מדובר רק במקריות או שמדובר במשהו שהוא מעבר לכך , שמקרובך שטוענים שמדובר בעילוי, לא מזכיר בספרו הביוגראפי שיש להעריך שאף מילה שנכתבה שם לא אושרה לפרסום לפני שאושרה על ידך ,שאינך מזכיר במילה אחת את הסמג"ד שלך את 2 המ"פ האחרים את מ"פ המפקדה וכ"ו ?., אולי משום שבקרב פקדת על פלוגה מתוגברת בלבד ולא על גדוד כפי שמתואר בסרט ,כי מפקד פלוגה במלחמה כמו ביום הכיפורים לא יזכה בחיים לתהילת עולם כמו מפקד גדוד ....

ולכן מפקד נכבד מרגע זה חובת ההוכחה עליך אמץ את זיכרונך הסלקטיבי ונסה לתת תשובות .

הפעם יש לך עסק עם אנשים שמבינים את ההבדל בין        m16  ל  ……..f16

בברכת לוחמים שאי אפשר לעבוד עליהם בעיניים

דני קריאף