מכינים את הסיזון הבא

 

ראש ממשלה מהליכוד מכין לנו סיזון חדש, וכל סוכנויות הממשל מתנהלות לפי חלילה של המחלקה היהודית בשב"כ, שכבר הצמיחה לנו את אבישי רביב, טיפחה אותו, וגם חיפתה על כל מעלליו – עד עצם היום הזה

 

אביתר בן-צדף

 

ההינתקות – מלה מכובסת לגירוש אלים של יהודים מנחלתם – מקבלת כל יום ממד חדש. תוך זמן קצר מתעבה דיוקנה, ונראים פניה האמיתיות. ב"כנס הרצליה" האחרון עלו האנשים שמאחוריה, והסבירו את הגיונה המדיני. טרחתי להקשיב בקפידה לדבריהם, שמשום מה נראו לי כמו ציור מטרות אחרי הירי ...

 

בינתיים מתבהרת מתוך ההינתקות תמונה אחרת, שכוכבתה הנה המחלקה היהודית בשב"כ. כן, אתם צודקים – אלה שהנפיקו לנו את אבישי רביב, והגנו עליו בכל תעלוליו – עד עצם היום הזה.

 

באחד האמשים בסוף השבוע האחרון פרסמה אפרת וייס באתר YNET, כי בלשכת הגיוס נכשלו אנשי המחלקה היהודית בשב"כ בניסיונם לגייס נער מהתנחלות חוות גלעד, שעמד להתגייס לאחת הסיירות. הם רצו שילשין על חבריו (או אולי יעשה עבור המחלקה היהודית, פרובוקציות נגד הוריו, נגד אחיו ונגד שכניו – כמיטב המסורת הבולשוויקית). הסיפור עלה לאוויר בתחילת הערב, וזכה לתגובות שליליות מאוד לשב"כ. לפתע בהמשך הערב נעלם הסיפור מהאתר. מעניין מדוע?

 

לפני כן חשף שחף פילוביץ באתר רוטר כמה דפים מתוך ההנחיות כביכול למבצע יום הפינוי – שזכה לשם אורוולי מתאים, "שבת אחים". אליי הגיעו ארבעה עמודים מדהימים בנבזותם מההנחיות הללו. דרך אגב, היצירתיות של הממשל מדהימה – למבצע פינוי היישובים עצמו קוראים במסמך, "אשל צחיח".

 

הנה כמה פנינים מהמסמך, שאני מקווה מאוד, כי הנו זיוף, כפי שטוענים דוברי משרד ראש הממשלה:

 

"... חיזבאללה וארגוני פלשתינים בלבנון ינסו לנחות על חוף עזה מיד לאחר הפינוי, או אף במהלכו, כדי לערוך תהלוכות ניצחון ..."

 

"... יש לסכל תהלוכות ניצחון של החיזבאללה והפלשתינאים כדי למנוע החרפת העימותים בתוך ישראל ..."

 

שימו לב להיגיון המעוות של כותבי המסמך: את תהלוכות הניצחון של הפלשתינאים יש לסכל, כדי להשפיע על דעת הקהל בישראל גופא.

 

ועוד פנינה:

 

"ירי ... של צלפי ימ"מ למטרות, רגל, גוף וראש לפי הצורך, במגמה לשיתוק גמור של ירי התקפי של מתנחלים בכל מחיר".

 

תרשו לי להרהר בקול רם וציני, המבוסס על היכרותי עם ההיסטוריה הנוראה של מדינתנו – האם תיזום המחלקה היהודית ירי, כדי להאשים את המתנגדים לגירוש היהודים בשימוש אלים בירי, וכתוצאה ממנו יותר דמם? משום-מה, נראה לי, כי איני חושד בכשרים. את התרגיל כבר מיצו לחלוטין בתקריות בוואדי סאליב בחיפה וכשצה"ל עשה פרובוקציות לאורך הגבול הסורי ובכינרת בשנות "המלחמה על המים", כדי לחמם את הגבול עם הסורים.

 

ועוד באותו נושא:

 

"... תינתן הוראה לפרוץ לבתים מוכי אש באמצעות דחפורים וירי מבוקר של נק"ל אוטומטי למטרות מוגדרות".

 

כדי להקל על הממשלה ועל מינהלת הגירוש לדווח שקר לעם על מעלליהן ב"שבת אחים", קובע המסמך, כי תופעל צנזורה צבאית על הרדיו ועל הטלוויזיה, יוצאו צווי איסור פרסום (עוד הוכחה – למי שהיה זקוק לה – לשימוש לרעה במנגנון הזה בידי הממשלה), השטח יוכרז כשטח צבאי סגור (כנ"ל), ינותקו הקשר הסלולרי והספקת החשמל לאזור, וצה"ל יפעיל לוחמה אלקטרונית לשבש את התקשורת האלחוטית.

 

ולבסוף הצטרף לתזמורת מני מזוז, היועץ המשפטי לממשלה, שקבע – כמדווח באתר חדשות מחלקה ראשונה (3 בפברואר 2005): "נגביר בעתיד השימוש במעצרים מנהליים נגד יהודים". היועץ המשפטי לממשלה אמר את הדברים בכנס "חופש הביטוי והשיסוי", שערכה של לשכת עורכי- הדין. דברי מזוז מסבירים היטב את שנאמר באותן הנחיות מפוקפקות בדבר הקמת מחנות לריכוז גברים מהאזור, שימוינו "בהתאם להשתתפותם בהתפרעויות נגד כוחות הביטחון".

 

"רק הליכוד יכול", אמרה סיסמה ישנה. כיום מכין לנו הליכוד סיזון חדש בהנחיית אריק שרון, שכמה מזקני השרון עוד זוכרים אותו כפעיל סיזון באזורם. וצריך לזכור – כל זה התחיל כתרגיל, שנועד להסיח את הדעת מהסתבכויות משפחת שרון – "כעומק החקירה כן עומק הנסיגה", קרא לתרגיל ח"כ צבי הנדל.