מכון פוליגרף

מכון פוליגרף

בדיקות פוליגרף נחשבות כיום לכלי בעל מהימנות גבוהה במצבים בהם יש ספק לגבי האמת. בדיקת הפוליגרף משמשת במקרים בהם אדם מואשם בפלילים, אך שכיחותן עולה גם במקרים של בדיקות פוליגרף לעובדים בעת קבלה לעבודה.

אם אתם מעוניינים לבצע בדיקת פוליגרף, עליהם לוודא שמכון הפוליגרף הוא אמין ומנוהל היטב, בעל ציוד מתוחזק ושמי שיבצע את הבדיקה הינו מיומן בביצוע בדיקות מסוג זה ובעל ניסיון עשיר. כדאי לבדוק שמכון הפוליגרף מוכר על ידי הגורמים הרשמיים במדינה (למשל איגוד בודקי הפוליגרף הישראלי), וכן שהעובדים עברו הכשרה מקיפה ומתאימה והם כשירים לביצוע הבדיקה.

מהם שירותים שמכון פוליגרף מציע?

השימוש העיקרי במכונת הפוליגרף הוא לבדוק האם אדם אומר אמת עבור שאלות ספציפיות. יש להיערך לבדיקה כראוי: מעבר למכונת הפוליגרף, ודאו שיש בחדר גם גלאי נשימות ומכשירים למדידת דופק ולחץ דם (אשר גם הם מצביעים על האפשרות שאדם אינו דובר אמת).

מומלץ מאוד לבצע את הבדיקה אצל אנשים מנוסים

מחטי הפוליגרף עדינות ביותר ויש לבצע את הבדיקה בצורה נכונה ולשאול את השאלות המדוייקות על מנת להעלות את מידת אמינות הבדיקה. האדם אצלו תבחרו לבצע את הבדיקה חייב להיות בעל ניסיון בתחום, אך מעבר להפעלה המכנית של הציוד, חשוב מאוד להתכונן כמו שצריך לבדיקה: להכיר היטב את המקרה, את הנסיבות שהובילו לביצוע הבדיקה ואת השאלות אותן מתכננים לשאול- ולשאול אותן בסדר הנכון.

בדיקות הפוליגרף מתחילות עם שאלות "קרות": מדובר בשאלות שאינן בהכרח קשורות למקרה בו האדם מואשם. מטרת שאלות אלו היא לתת לנבדק להתרגל לסיטואציה. לאחר מכן עוברים ל"שאלות החמות", שהן שאלות אותן יש לכתוב מראש ותשובות הנבדק על שאלות אלו יעידו האם הוא דובר אמת או שקר.

תחום ההתמחות של החברה

מכוני פוליגרף רבים מציעים מגוון שירותים. באותו מכון תוכלו לבצע בדיקות פוליגרף לעובדים, בדיקות פוליגרף בנסיבות משפטיות, כמו גם מבחני אמינות שונים ואפילו בדיקות גרפולוגיות, אשר גם הן הפכו לאמצעי מקובל בתהליך קבלת מועמד פוטנציאלי לעבודה חדשה (בעיקר בחברות גדולות, חברות בתחום הבטחוני או חברות המכילות מידע מודיעיני).

לעיתים תוכלו לקבל מצוות נכון הפוליגרף גם חוות דעת משפטית, ייעוץ בטחוני וסוגים שונים של חקירות. טיפול מקיף כזה יהיה מצויין למקרים מסויימים בהם יש האשמות חריפות בנוגע לאמינותו של אדם, ותקבלו שירות מלא החל משלב החקירה וכלה בשלב בדיקת הפוליגרף עצמה.

שירות נוסף אותו תוכלו למצוא במכוני פוליגרף הוא בדיקת האזנות סתר. האזנת סתר היא הקלטה או ציטוט של שיחה כלשהי, כאשר המעורבים בשיחה אינם מודעים לכך שהם מוקלטים או שגורם חיצנוי מאזין להם. החוק בישראל מותיר לבצע האזנות סתר במקרים הקשורים לביטחון המדינה ובמקרים בהם יש חשד לביצוע עבירות פליליות. אם תרצו לבצע האזנת סתר עליהם להצטייד בציוד מיוחד, הכולל ערכות האזנה דרך קירות, מגבירי קול, מכשירי הקלטה משוכללים ועוד. גם במקרים אלו מומלץ להיעזר במכון פוליגרף או מכון חקירות מומחה, שביצע בדיקות כאלו בעבר ויודע מהן מגבלות החוק.