צבירת חובות בעסק ופשיטת רגל

צבירת חובות בעסק ופשיטת רגל

ישנם לא מעט אנשים בישראל הנושאים עמם חלום גדול לפתוח עסק ולהפוך לעצמאיים. הם מצוידים בהמון מוטיבציה ובלא מעט כשרון ובטוחים כי הרעיון שלהם הוא הדבר הבא. לעתים, מחוסר ידיעה או הכוונה מקצועית הם קורסים במהירות. לעתים זה לוקח טיפה יותר זמן. ישנם חישובים כלכליים שיש לעשותם בטרם פותחים עסק על מנת לבדוק כדאיות כלכלית. רצוי לקבל ייעוץ וליווי מאנשי מקצוע מתאימים כגון: יועצי מס, רואי חשבון ועורכי דין בטרם מבצעים מהלך של פתיחת עסק. בייעוץ פיננסי ומשפטי נכון ניתן למזער נזקים, להבין את הסיכונים אל מול הסיכויים ולדעת למה לצפות. תכנית עסקית טובה אמורה להוות מצפן לעסק מתחיל ולהבין לעומק את גודל ההשקעה הכספית. באמצעותה ניתן לחשב מתי צפוי להגיע החזר ההשקעה ומתי מתחילים להרוויח. על פי תכנית עסקית מחושבת ונכונה, עסקים יכולים לחשב את מרחב הנשימה הפיננסי שלהם. בהעדר תכנון וליווי מקצועי, עסקים רבים מוצאים את עצמם על סף פשיטת רגל.

 

חובות טופחים בעסק

שלושה חברים טובים החליטו לפתוח בית קפה המגיש קפה וכריכים. שלושתם בעלי תארים אוניברסיטאיים, עובדים בחברות היי-טק המשתכרים כ- 30,000 ₪ בחודש כל אחד. הם שכרו מקום, ציוד והחלו להשקיע בשיווק. המקום עבד יפה אך לא כיסה את ההוצאות שלהם. החובות הלכו וגדלו, וכל אחד מהם הביא עוד ועוד כסף מהבית. לאחר זמן מה, ערכו חישובים מחדש בכדי לבדוק כיצד לעצור את החובות הגדולים. הם הגיעו למסקנה כי בכדי להתחיל להרוויח עליהם למכור כמות אסטרונומית של כוסות קפה וכריכים. הסיבה העיקרית להצטברות החוב הייתה שהם שכחו לחשב את המשכורות של כל אחד מהם. כאשר החובות תופחים, המצב משפיע גם על המשק הביתי. בעלי עסקים שוברים חסכונות, לוקחים הלוואות עד כדי מצב שלא נשאר להם די בכדי לכלכל את עצמם ואת בני משפחתם.

 

פשיטת רגל בליווי עורך דין מומחה

עסקים אשר לא מצליחים לשרוד, נותרים עם סכומים גבוהים של חובות. סוגי החובות הידועים לכולנו הם: החזרי הלוואות לבנקים, שיעורי ריבית גבוהים, עלויות שכירות מבנה, תשלומים לספקים עבור ציוד ומלאי, תשלומי שכר לעובדים, מיסי מדינה ועוד. כל אחד מהנושים הללו מנסה לנגוס את חלקו ולחלץ את כספו מבעל העסק. כאשר בעל עסק מגיע למצב שאין ביכולתו לעמוד בהחזר התשלומים לנושים שלו, רצוי שיפנה כמה שיותר מהר למשרד עורך דין לפשיטות רגל העוסק בתחום פשיטות רגל והוצאות לפועל. עורך דין מנוסה בתחום יוכל לסייע לבעל העסק באופן מידי לרכז את כל חובותיו ולדאוג להחזר תשלומים חודשי הגיוני. בייצוג נכון של עורך דין לפשיטות רגל, ניתן להוכיח כי יכולת ההחזר של בעל החוב היא קטנה בהתאם למצבו הכלכלי, הבריאותי או המשפחתי. במקרים לא מעטים הנושים מוותרים על חלק מסכום החובות לבעל החוב וזאת תוך הבנה כי הם מעדיפים לקבל חלק מהכסף בכל דרך מאשר לא לקבלו בכלל. המדינה מכירה היום בצורך של בעל חוב להמשיך לחיות בכבוד ולהתחיל בחיים חדשים.