הלוואות לרכישת דירה

הלוואות לרכישת דירה

בימים בהם שוק הנדל"ן גואה ומחירי הדירות רק עולות, יש הטוענים שזה בדיוק הזמן להיכנס לשוק, לרכוש דירה לשם השקעה. זה אולי נשמע מופרך, הרי המחירים גבוהים, אז למה שנקנה דירה ולמה שנשקיע ברכישתה, אם אנחנו יכולים לחכות שהמחירים ירדו ואז נקנה דירה להשקעה?

אז לפני שנסביר מדוע וכיצד מומלץ לרכוש דירה חדשה להשקעה, נתחיל בהנחת יסוד שהיא מאוד סבירה בימינו. מחירי הנדל"ן לא ירדו בשנים הקרובות. כל המומחים טוענים שייקח זמן אם בכלל, ולכן אין טעם לחכות שהמחירים יירדו. מאחר והמחירים לא ירדו, הביקוש יישאר גבוה (מסיבות דמוגרפיות ואחרות), ההיצע ישאר נמוך (זו הסיבה בין היתר שהמחירים יישארו גבוהים) ולכן אם תיקחו הלוואות ותרכשו דירה להשקעה, תוכלו רק להרוויח ממנה.

כיצד זה משתלב, הלוואות לרכישת דירה והשקעה חכמה? בצורה מאוד פשוטה. בהנחה ויש לכם הון ראשוני ואתם יכולים להרשות לעצמכם לקחת הלוואות שונות בריביות נמוכות, אז אתם יכולים לרכוש דירה ולהחזיר את ההלוואה, קרן וריבית, בעזרת דמי השכירות שתיקחו על הדירה. ייתכן שבשביל לרכוש את הדירה תצטרכו לשים כביטחונות, את הדירה הנוכחית שלכם. לטווח הארוך ברגע שתחזירו את כל ההלוואה, דבר שיכול לקחת שנים רבות מן הסתם, תוכלו להרוויח על הדירה. בעיקרון אתם יכולים שכר דירה יותר גבוה מסכום ההלוואה החודשי ובכך להרוויח כל חודש על הדירה.

כיום עדיין אין מס על דירה שנייה, למרות פקידים ופוליטיקאים שסבורים שזו אחת הדרכים להתמודד עם המחירים הגבוהים בנדל"ן. באמצעות מס על דירה שנייה, יימנעו אנשים מלרכוש דירות נוספו וכך יעלה ההיצע בענף. לאחרונה דובר על יישום מס זה, אך היו שטענו שזה לא יכניס כסף ורק יפגע בעסקאות שמתבצעות בתחום ולכן הוחלט לא ליישם אותו.

אז מה עליכם לעשות בשביל לרכוש דירה שנייה להשקעה? ראשית, לבחון אילו הלוואות מציעים לכם. מה הריבית, באיזו פריסה, כמה זמן החזר, כל התנאים שאתם נדרשים לשם קבלת הלוואה. שנית, מה ההון העצמי שיש לכם ומה יכולת ההחזר שלכם את ההלוואה. כלומר במידה וחס וחלילה לא תוכלו לקבל שכר דירה בגובה ההלוואה, האם יש לכם אפשרות להחזיר את הסכום דרך המשכורת או הכנסות אחרות שלכם. שלוש, אילו בטחונות אתם נדרשים להציג והאם יש לכם אותן.

אחרי שסגרנו את הנקודה הזאת, אתם צריכים לבדוק באילו אזורים רצוי לרכוש דירה להשקעה. מדובר על אזורים מפותחים או שנמצאים בתהליכי פיתוח, אזורים שצעירים או זוגות צעירים ירצו לשכור בהם דירה. מן הסתם מדובר על אזורים עם מערכת חינוך טובה, קרובים לנתיבי תחבורה טובים, אזורים שקרובים למוסד אקדמי מבוקש. רצוי לרכוש נכס שהמסים העירונים עליו יהיו נמוכים והתנאים שמקבלים מהרשות המקומית גבוהים. אחרי שתסכמו את כל זה, כל מה שנותר זה לקחת הלוואות ולרכוש את הנכס.

Tagged with