המדריך להשכרת משרדים

המדריך להשכרת משרדים

עד לפני שנים לא רבות, כול עצמאי אשר התעניין בנושא של השכרת משרדים, ראה לנגד עיניו משרד פרטי, אשר תואם את צרכיו – כמובן, שגם אז הייתה אפשרות בחירה המבוססת על התקציב, בין משרדים יוקרתיים הממוקמים בבנייני משרדים מרשימים, לבין משרדים בסיסיים יותר – אבל כאשר דובר על השכרת משרד, הקונספט הכללי היה משותף לכל המשרדים. הזמנים השתנו, וכיום עצמאיים אשר תרים אחרי משרדים להשכרה, יגלו אפשרויות נוספות, וביניהן חללי עבודה משותפים – כאשר, בזכות התועלות הרבות של אפשרויות אלו, הפופולריות שלהן הולכת ועולה – ולא רק בתל אביב, אלא גם מחוצה לה.

היתרונות הרבים של חללי עבודה משותפים

היתרון העיקרי של חללי עבודה משותפים, טמון כמובן, בחסכון הכספי שחללים אלו טומנים בחובם. עלויות ההשכרה הנמוכות, מאפשרות גם לעצמאיים שנאלצו לעבוד עד כה מהבית, בעקבות שיקולים כלכליים, להשכיר לעצמם פינה בחללי עבודה משותפים, וליהנות מרוב היתרונות אשר טמונים במשרד משלהם. חללי עבודה משותפים, יכולים אף להוות תחנה זמנית, עבור עצמאיים אשר נמצאים בתחילת דרכם, וכרגע אין להם את התקציב המאפשר השכרת משרדים סטנדרטיים, אך בכל זאת, הם זקוקים למקום, ממנו הם יוכלו לפתח את הרעיונות שלהם, ולהתחיל להתקדם בצעדים קטנים, לעבר הקמה או העמדה על הרגליים של העסק עליו הם חולמים. מעבר לכך, חללי עבודה משותפים, מהווים הזדמנות למפגשים עם עצמאיים מתחומים אחרים – מה שיכול להוות כהזדמנות לרקימת שיתופי פעולה, או אפשרות להגדיל את מאגר החברים. חללי עבודה משותפים מציעים בדרך כלל סביבת עבודה כיפית ונעימה, כך שפרילנסרים רבים, אשר עבדו עד כה מהבית, נהנים להחליף את ה"נוף" של הסלון, בזה של חללי עבודה מעוצבים ומרשימים.

אז איך בוחרים את סוג המשרד המתאים?

ישנם מספר פרמטרים אשר יסייעו לכל עצמאי אשר תר אחר משרד להשכרה, לקבל מענה מדויק לצרכיו ולדרישותיו ובין היתר:

תקציב – הכול קם ונופל בסופו של דבר על נושא התקציב, ובעיקר בתל אביב, דמי השכירות עבור משרדים סטנדרטיים (גם הבסיסיים שביניהם) הם גבוהים במיוחד. לכן, האפשרות הטובה ביותר לבעלי תקציב נמוך, תהיה חללי עבודה משותפים.

מספר עובדים – האם החיפוש הוא אחר משרד המיועד לאדם אחד, או שיש גם עובדים. בהתאם לכך, ניתן להבין מהו גודל המשרד האופטימאלי, כמו גם החשיבות של אופן חלוקת החלל.

סוג העסק – סוג העסק, ישפיע גם הוא על בחירת המשרד המתאים – אם לדוגמא, מדובר באיש מקצוע, אשר זקוק למכשור או ציוד מיוחד בכדי לבצע את עבודתו, עליו להתחשב בעת בחירת המשרד, גם במקום ובתנאים המתאימים לציוד המדובר.

העדפות אישיות – כל אחד מגיע להליך חיפוש משרדים להשכרה, עם העדפות משלו לגבי מיקום, לגבי סוג סביבת העבודה, קרבה לתחבורה ציבורית או למסעדות וכדומה.. כמובן, שהבנת ההעדפות, תסייע למצוא בסופו של דבר את המשרד המתאים ביותר.