חופשה סתווית בצפון – רגע לפני שמגיע החורף

חופשה סתווית בצפון – רגע לפני שמגיע החורף

רגע לפני שמגיע החורף, זה הזמן לצאת לחופשה של סתיו בצפון ולנצל את ההזדמנות לטיולי פריחה. אם אתם מחפשים וילות בצפון כדי ללון בהן מספר ימים, הנה רעיונות לכמה טיולים שכדאי לכם לשלב במהלך החופשה, אם אתם יוצאים אליה בחודש ספטמבר:

  1. הגן הלאומי תל יודפת – באזור משגב, בגן הלאומי יודפת, תמצאו המוני חצבים המבשרים את בוא הסתיו. אם אתם בוחרים ללון באחת מתוך מבחר של וילות בצפון לנופש ומתכננים גם טיול בסביבה. כדאי לכם להגיע אל הגן הלאומי. מעבר לחצבים המקסימים שבמקום, ישנו גם מסלול הליכה פשוט וקצר, המתאים לכל הגילאים. המקום פתוח לקהל הרחב והכניסה אליו היא ללא תשלום.
  2. מערות אורנית – אם אתם לנים בגליל המערבי, כדאי לכם להדרים מעט לכיוון חיפה, לטיול פריחה בהר הכרמל. במערות אונית שכרמל תמצאו פריחה משגעת של חבצלת קטנת פרחים וגם חצב מצוי, זוטה לבנה וציפורן. מעבר לפריחה, יש באזור נופים מרהיבים, תצורות נוף משגעות וגם מסלולי הליכה ומקום לפיקניק. אם אתם רוצים לבקר גם במערות עצמן, מומלץ לכם להצטייד בפנס ולהגיע עם נעליים נוחות.
  3. החצבני – טיול בצפון מוכרח לכלול גם את שמורת החצבני, המציעה נופים מקסימים, טבע נהדר וגם לא מעט נקודות שכדאי לעצור בהן. השמורה, שנמצאת בחלקו הצפוני של עמק החולה, פתוחה לקהל הרחב והכניסה אליה היא ללא תשלום. במהלך חודש ספטמבר היא פתוחה מהשעה 8 בבוקר ועד השעה 17 אחר הצהריים.
  4. פארק הסלעים בכיסרא – בגליל העליון תמצאו פארק מקסים עם טיולים קצרים וגם סלעים מרהיבים. המקום פתוח לאורך כל חודשי השנה והכניסה אליו היא ללא תשלום. בפארק ישנם מספר מסלולי הליכה שונים הנחשבים לקלים יחסית. ובאשר לפריחה שבמקום – מי שמגיע בסתיו, במהלך חודש ספטמבר יוכל ליהנות מפריחה משגעת של חבצת קטנת פרחים.
  5. שבי ציון – שמורת שבי ציון שליד נהריה, שבגליל המערבי, היא יעד נהדר שכדאי לעצור בו. מדובר בשמורה הכוללת חוף זפזיפי המשמש כבית גידול לחלזונות, וגם ממצאים ארכיאולוגיים עתיקים. השמורה פתוחה לאורך כל השנה והכניסה אליה היא ללא עלות. אפשר להגיע אליה דרך נהריה או דרך שבי ציון. מי שרוצה יכול להמשיך אחר כך גם לטיול בגן הלאומי אכזיב.

רגע לפני שיוצאים לדרך

אם אתם רוצים לשלב טיולי פריחה במהלך החופשה שלכם בצפון, חשוב שתערכו נכון. אל תשכחו לקחת אתכם נעליים נוחות להליכה וגם מים. למרות שמדובר בתחילת הסתיו, בשעות היום עשוי עדיין להיות חמים. מומלץ להימרח בקרם הגנה וגם לחבוש כובע. אם אתם מטיילים עם הילדים, בדקו אילו מסלולי הליכה מוצעים במקום והאם הם מתאימים להם.