טיולים ברחבי אירופה

טיולים ברחבי אירופה

אם היינו צריכים לבחון את האבולוציה של טיולים ברחבי אירופה, בקרב ישראלים, הרי שבהתחלה היו אלו טיולים של זוגות או של חבר'ה צעירים אחרי צבא, לפני שגילינו את המזרח הרחוק או את דרום אמריקה. עם הזמן, החלו גם משפחות לצאת, בין אם זה במסגרת טיולים מאורגנים ובין אם זה במסגרת טיולים עצמאיים.

טיולים ברחבי אירופה, הם שונים מכל טיול אחר, מסיבות שונות ומגוונות. ראשית, מדובר על טיולים במדינות מפותחות, מודרניות, מדינות שאין שום בעיה לטייל בשטחן, אין שום בעיה להתארגן בהן על לינה, רכב, אוכל, כל מה שאנחנו צריכים, שנית, להבדיל ממקומות אחרים בעולם, ובטח להבדיל ממה שאנחנו מכירים כאן בישראל, הרי שטיולים ברחבי אירופה כוללים מעבר ממדינה למדינה בקלות. הגבולות הרי פתוחים אז אין שום בעיה לחצות ממדינה אחת למדינה אחרת. זו גם הסיבה שהרבה פעמים נהוג שלא לנסוע רק אל מדינה אחת, אלא למספר מדינות, ולחצות את הגבול ברכב פרטי או תחבורה ציבורית.

אחת האופציות לחצות גבולות של מדינות ביבשת, היא באמצעות שייט נהרות באירופה. מדובר על סוג טיול מאוד פופולארי ונפוץ בקרב ישראלים רבים, ולא רק בקרבם כמובן. מאחר ויש נהרות שחוצים מספר מדינות או נהרות שמתחברים להם ביחד במקומות שונים, אז אפשר לשכור סירה ואז לערוך שייט נהרות באירופה באופן עצמאי, וכן אפשר להצטרף לטיול מאורגן שנמשך מספר ימים ופשוט לעבור ממדינה למדינה. צריך לומר, שיש מקרים בהם שייט נהרות כולל גם מעבר יבשתי, במקרה הצורך. דוגמא טובה לכך הוא שייט נהרות בהולנד, בלגיה וצרפת, או שייט נהרות בבריטניה ועוד.

כיצד בוחרים טיול בצורה חכמה

על מנת ליהנות מטיול ברחבי אירופה שכולל שייט נהרות, צריך תחילה להחליט האם אנחנו רוצים לעשות את הטיול באופן עצמאי או שאנחנו מעדיפים להצטרף לטיול מאורגן. האופציה הראשונה היא אולי יותר נעימה, במקרים מסוימים, אך היא דורשת מאיתנו לבצע את כל תהליך התכנון בעצמנו, האופציה השנייה לעומת זאת, מאפשרת לנו ליהנות ממסלול מוכן, וכן מכל מה שאנחנו צריכים בשביל הטיול, מדריך, סירה, אוטובוס, בתי מלון וכדומה.

שייט נהרות באירופה, כפי שאנחנו יכולים להבין, מתאים לגילאים שונים. היום אפשר למצוא לא מעט טיולים מסוג זה שמתאים למשפחות מצד אחד ומצד שני מתאים לזוגות צעירים לפני או אחרי חתונה וכן לזוגות מבוגרים שיצאו לפנסיה ומבקשים ליהנות קצת משלווה אירופאית. והרי מה יותר נעים ושלוו מאשר טיול בנהר שקט ורגוע, כשברקע עיירות קטנות ונופים מרהיבים.

לפני שבוחרים טיול כזה או אחר, יש לבדוק היטב מה מזג האוויר בזמן היציאה לטיול, כמה אנשים אמורים להשתמש בו, מה סוג הסירה באמצעותה עורכים את השייט, ומן הסתם, איפה הסירה עוברת ומה הן נקודות העצירה שלה.