כיצד אפשר לשמור על תזונה נכונה לאורך זמן

כיצד אפשר לשמור על תזונה נכונה לאורך זמן

החשיבות של תזונה נכונה היא כבר עובדה ידועה היום. רוב האנשים כבר מודעים לעובדה שהמילה דיאטה אינה הדרך הנכונה לירידה במשקל. דיאטה נכונה היא למעשה אימוץ של הרגלי תזונה נכונה. דיאטות מהירות יכולות אולי לגרום לירידה זמנית במשקל, אך הסכנה בהשמנה חוזרת היא גדולה וכן מדובר בשיטה שאינה בריאה, כיוון שאינה מבוססת על כל אבות המזון.

אימוץ הרגלי תזונה נכונים מוביל לא רק לירידה במשקל, אלא תורם גם למצב הבריאותי, ליכולת לבצע פעילות גופנית ולאיכות חיים גבוהה יותר. מי שרוצה לאמץ הרגלי תזונה נכונה, הרבה פעמים נתקל בקשיים, כיוון שמדובר בשינוי של ממש באורח החיים ובתוצאות שניכרות רק אחרי זמן רב. בדרך כלל תזונה נכונה מתקשרת עם הרצון לרדת במשקל ואנשים שרוצים לרדת במשקל מאוד רוצים לראות תוצאות בהקדם. למרות הקשיים, כל מי שישכיל להבין שאימוץ של אורח חיים בריא בשילוב תזונה נכונה ופעילות גופנית הוא הדרך הבטוחה להצלחה, ירוויח לטווח ארוך ויהנה מתוצאות מוצלחות יותר.

כדי להתמודד עם הקושי בשינוי המהותי באורח החיים, ניתן להיעזר בכמה טיפים שיקלו על התהליך.

טיפים לאימוץ הרגלי תזונה חדשים

-חשוב לבחור בתפריט הגיוני ואפשרי- דיאטות כסאח שהן קצרות טווח אינן מוכיחות את עצמן לאורך זמן. על מנת להצליח לשמור על תפריט דיאטה, הוא צריך להיות מאוזן ולדאוג לתחושת שובע. דיאטה שגורמת לרעב תמידי, לא יכולה להצליח לאורך זמן וגם גורמת לנזקים בריאותיים.

-אפשר לנסות לעשות דיאטה במשותף- אם יש לכם חבר או קרוב משפחה שגם כן מתחיל תהליך של דיאטה כדאי לחלוק איתו את החוויה. זה גם עוזר לדירבון דו כיווני, גם מעניק תמיכה ברגעים קשים וגם יכול ליצור תחושה של תחרות בריאה.

-חשוב לעבוד על המשמעת העצמית- דיאטה היא תהליך פסיכולוגי ולא רק פיזיולוגי. הנחישות וההתמדה הן חלק בלתי נפרד בדרך לאימוץ תזונה נכונה. לכן, חשוב לעשות עבודה עצמית ובמקרה הצורך גם להיעזר באנשי מקצוע שיכולים לעזור בשינוי דרכי החשיבה, נטרול הרגלים רעים ובפיתוח עמידות לטווח ארוך.

-שילוב עם הרגלי חיים- תזונה נכונה דורשת סדר והקפדה על לוח זמנים. כדי להצליח לשלבה בסדר היום, מומלץ לקשור את האכילה להרגלים אחרים שכבר קיימים בשגרת היום. סמיכות האורחות להרגלים קבועים בלוח הזמנים מקל על אימוץ השגרה החדשה.

Tagged with