למה גם עסק קטן צריך תוכנה להנהלת חשבונות

למה גם עסק קטן צריך תוכנה להנהלת חשבונות

הנהלת חשבונות הוא תחום רחב ומגוון ויש בו נושאים רבים וחשובים ששום עסק לא יכול להתנהל באופן מסודר וחוקי מבלי לדעת אותם. לא בכדי מי שעוסק בתחום זה צריך ללמוד ולהבין את התחום על בוריו, בעיקר מפני שמעורבים כאן חוקים ותקנות של רשויות המיסים במדינה. כיום בעידן האינטרנט והדיגיטל ישנן תוכנות ממוחשבות של הנהלת חשבונות אשר מתאימות לסוגים שונים של עסקים והמטרה שלהן היא להקל על העבודה, על הניירת ועל הפקת דו"חות הנדרשים מבתי העסק על פי החוק.

תוכנה להנהלת חשבונות כוללת בדרך כלל הזנה של פרטים הקשורים בהכנסות וההוצאות של בית העסק. תשלומים של לקוחות, תשלומים לספקים, תשלום משכורות לעובדים וכל תשלום אחר אשר נכנס או יוצא. תוכנות אלה בדרך כלל מקושרות גם לחשבון הבנק ועליהן תמיד להיות מעודכנות ומחוברות זו לזו כדי שבעל העסק יוכל לדעת מה מצב החשבון שלו בזמן אמיתי.

למידע נוסף על תוכנה לניהול עסק – http://www.minisoft.co.il

אילו סוגים של תוכנה להנהלת חשבונות קיימים?

מכיוון שישנם סוגים שונים של עסקים, הנבדלים זה מזה בגודל העסק, בגובה מחזור העסקאות או בסוג השירותים (או המוצרים) שמציע בית העסק, הרי שתכונות שונות תצענה שירותי חשבונאות שונים. כך למשל ישנן תוכנות שגם יכילו אפשרות של סליקת תשלום מלקוח באמצעות כרטיס אשראי, תוכנות המיועדות לעסקים קטנים שאינם משלמים מע"מ למדינה לא יכילו את הדו"חות הקשורים למע"מ וחברות שמחזור העסקאות שלהם גבוה במיוחד גם תהיינה קשורות למשרד רואי החשבון המטפל בסכומי הכסף הגדולים.

חשוב מאד שבעל העסק או מי מטעמו שבקיא בתחום של הנהלת חשבונות יידע להגדיר בדיוק מה הצרכים של בית העסק או יכיר את ההבדלים המהותיים בין התוכנות וכך יידע איך לבחור תוכנה להנהלת חשבונות שמתאימה בדיוק לעסק שלו ותקל באופן משמעותי על ההתנהלות הכספית והכלכלית. זו טעות לחשוב שעסק קטן לא צריך תוכנה שכזאת מפני שגם לעסק קטן עשויות להיות הוצאות והכנסות שחובה לעקוב אחריהן ולתעד אותן כדי להגיש דו"חות לרשויות על פי החוק שיהיו תקינים, תקפים ונכונים.