מדריך טיולים בגליל

מדריך טיולים בגליל

הגליל, חבל הארץ היפיפה המשתרע מעמק בית שאן בדרום ועד דרום לבנון בצפון, עם נופים מהממים, היסטוריה ענפה ומורשת עשירה. את הטיולים בגליל רצוי להעשיר בליווי הדרכה, ולו רק בשל העושר הרב הנוטף מכל צעד ושעל במקום לצד הרצון לנצור את הרגע.

מסלולים בגליל

הגליל העליון מתחיל את סיפורו אי שם בתקופת האבן עם ממצאים ארכאולוגיים שמרחיקים עד מיליון שנה לפני הגעתנו לעולם וממשיך אל עבר ההווה עם ההיסטוריה הפרטית של מדינת ישראל, הטכנולוגיה וההתערבות האנושית שנעשית בו.

הגליל הוא ראי למגוון האוכלוסיות שחיות בישראל עם מיעוטים רבים שתקעו יתד: דרוזים, צ'רקסים, מרונים, מוסלמים, בדואים, נוצרים וכמובן יהודים.

בשל העושר התרבותי הרב ממציע הגליל מגוון מסלולי טיול שמשלבים נופים מרתקים לצד סיפורי תרבות ודת.

 

מסלולים בעקבות דתות ותרבויות:

סיור רב תרבויות – סיור שכזה יכול לשלב את כל מורשת הדתות והעדות שחיו ועודנן נמצאות באזור. מביקור בסמטאותיה הקסומים של צפת (עם ביקור בבית הכנסת של הארי הקדוש ובבית הקברות המקומי), דרך סיור בגוש חלב עם היכרות מעמיקה של העדה הנוצרית המתגוררת באזור ועד טיול לכפר פקיעין לאירוח דרוזי מסורתי וצלילה אל מעמקי הדת שטומנת בחובה עולם ומלואו.

 

סיור בכפר ריחניה – לעתים נדמה כי הצ'רקסים אשר חיים בקרבנו במשך כל כך הרבה זמן נחבאים אל הכלים ואין אנו יודעים על פועלם, תרבותם ומורשתם. מפגש תרבותי יחד עם סיור בכפר ואף הכרות עם המטבח הצ'רקסי יתנו לכם טעימה אמיתית. רצוי לבקר באחד משני הכפרים הצ'רקסים בגליל (כפר כמא וריחניה) בליוויי מדריך טיולים בגליל שידע לקחת אתכם למקומות המרתקים ולהפגיש אתכם עם דמויות רבות כוח והשפעה בכפר, שיספרו את סיפורם האישי ואת סיפור המקום.

 

סיור בפקיעין – סיפורו של הכפר העתיק בגליל העליון המשלב מסורת יהודית עתיקה לצד הווה דרוזי מרתק. כפר עם סיפורים רבים שלוקחים אותנו אחורה בזמן עד שנת 1522 בה הסתתר שמעון בר יוחאי במערה ועד היום בו עושים הדרוזים חיל במקום ומאפשרים הצצה אל תרבותם ואל הדרך החיים הייחודית.

 

נופים ואתגרים

הגליל הוא שלם העולה על סך חלקיו, הוא אזור גאוגרפי המציע המון לכל חלק בו כף רגלך תדרך. את הסיפורים, המורשת, התרבות וההיסטוריה צריך וכדאי לתבל עם הנופים, הנחלים, החי והצומח שיש למקום להציע, ויש לו הרבה מאוד.

 

נחל כזיב יחד עם מבצר המונפור – בהחלט אחד המסלולים היפים ביותר בישראל. נחל איתן, מעיין ונוף גלילי עם מבצר צלבני. המסלול עם הסימון השחור מעוטר בחורש ים תיכוני המסוכך על המטיילים ונותן תחושה קרירה ונעימה לאורך ההליכה. פריחה ססגונית המאפיינת את האזור עם מגוון בעלי חיים. טיול מודרך בנחל כזיב ישפוך מידע רב על הצמחייה, החי והסיפורים מאחורי הנופים. אל תפספסו את שכיית החמדה הזו.

 

סיור בשמורת נחל עמודנחל הזורם כל השנה ומצנן אתכם הצועדים בו. חורש טבעי לצד בוסתנים, טרסות ומיני בעלי חיים. עוד בסיור ניתן לבקר בטחנות הקמח העתיקות ולשלב ביקורים בסביבת הנחל.

הנחל מאפשר הצצה אל התפתחותו ומשכנו של האדם באזור בעת הקדומה ואת השינויים והתמורות שחלו בעת החדשה.

טיול בליווי מדריך זה אופרה אחרת

פעמים רבות אנו מתכננים טיול זמן רב, משקיעים המון מאמצים באיסוף מידע על המסלול ואף נערכים לוגיסטית עם אילוצים רבים שדורש הארגון. אפשר גם אחרת, ועם הרבה יותר סיפורים, מידע ונופים לאורך הדרך.

 

מדריך טיולים אשר יש לו היכרות מעמיקה עם האזור בו אתם רוצים לטייל יספק לכם חוויה שונה בתכלית. הוא יהיה זה אשר יוריד מכם את נטל הארגון ויאפשר לכם להתרכז ביופי המסלול, הוא יתבל את ההליכה בסיפורים מרתקים, יחשוף אתכם לפרטי מידע שכלל לא הכרתם ויוביל אתכם אל הנקודות היפות ביותר, שלחלקן לא הייתם מגיעים בגפכם.

מחקרים פסיכולוגים רבים מראים כי אנשים מאושרים יותר לא רוכשים יותר חוויות אלא יודעים להעצים כל התנסות ולנצור אותה לאורך זמן וזאת בדיוק הסיבה לטיול בליווי מדריך טיולים מיומן ומנוסה.