מהבית של ההורים למעונות סטודנטים

מהבית של ההורים למעונות סטודנטים

התחלתם ללמוד? משנים את הסטטוס לסטודנט? לפני שאתם עוברים למעונות כדאי שתקראו את המאמר הבא . יתרונות מול חסרונות וכל מה שמעבר. מרבית הסטודנטים הצעירים אינם מתגוררים בבית מכמה סיבות ברורות : האחת היא המרחק בין מוסד הלימודים לבין הבית, השנייה היא יציאה לחיים העצמאיים. אין ספק כי המעונות במוסדות להשכלה גבוהה בחו"ל מהנים ומגרים במידה רבה אך גם כאן הסטודנטים יוכלו ליהנות משלל הטבות.

כאשר אתם עוזבים את בית הוריכם תצטרכו לשים לב ליתרונות והחסרונות הפרושים בפניכם:

יתרונות מול חסרונות

יתרונות

  • היתרון המהותי בלעבור למעונות סטודנטים השייכים למוסדות להשכלה גבוהה הוא כמובן הסמיכות הקרובה לקמפוס הלימודים.
  • ההרגשה כי אתם מתגוררים סמוך לקמפוס הלימודים מוביל ליתרון מובהק, רוב הסיכויים כי לא תעסקו בשום דבר אחר מלבד ללמוד, כי אתם כבר קמפוס ולמדתם לנצל זמנים.
  • יתרון נוסף הוא קבלת חיים עצמאיים, אינכם תלויים באף אחד אלא רק בעצמכם, אם לא תשלמו את שכר הדירה יפנו אליכם ואם אתם לא תמלאו את המקרר שלכם סביר להניח שאף אחד אחר לא יעשה זאת, החיים לבד הופכים אתכם לעצמאיים יותר.

חסרונות

  • ניקיון הדירה – זכרו כי אתם כבר לא גרים בבית הוריכם ולכן מטלת הניקיון עוברת אליכם. אם אתם יכולים להרשות לעצמכם תוכלו לפנות אל עוזרת בית בנתניה אם אתם מתגוררים סמוך לקמפוס באזור זה. אך מרבית הסטודנטים אינם יכולים להרשות זאת לעצמם.
  • מצב כלכלי רעוע – מרבית הסטודנטים אינם יכולים להרשות לעצמם לא לעבוד מאותה הסיבה כי כעת הם מכלכלים את עצמם והנטל הכלכלי מופעל עליהם. ישנם סטודנטים אשר מקבלים תמיכה ממוסד הלימודים או מההורים.
  • שותפים – כאשר אתם עוברים למעונות הסטודנטים אתם מגלים כי תצטרכו להתמודד עם שותפים שכנראה לא הייתם משכירים איתם דירה מחוץ לקמפוס. וודאו כי לכל אחד מכם יש את המרחב האישי שלו על מנת ליצור אווירה נעימה במעונות.

לסיכום, למעבר למעונות סטודנטים מספר יתרונות וחסרונות כפי שכבר הזכרנו בגוף המאמר (סמיכות לקמפוס הלימודים, השקעה בלימודים, חיים עצמאיים, ניקיון הדירה, מצב כלכלי רעוע, שותפים). לפני שאתם מבצעים את המעבר וודאו כי המעבר אכן מתאים עבורכם ואתם מוכנים לאורח החיים החדש המצפה לכם. המעבר מבית הוריכם לדירה סטודנטים היא מעבר קשה ולכן יש לבדוק את כל האופציות הנוספות, במידה וזוהי האופציה היחידה העומדת בפניכם נצלו אותה לטובתכם, זכרו כי מעבר דירה מספק עבורכם חיי חברה שונים, חיים עצמאיים יותר מתמיד והרצון להסתדר בעצמכם גדל.