מערכת CRM לעסקים קטנים

מערכת CRM לעסקים קטנים

כל עסק נתקל בקשיי ניהול במהלך חייו, קשיים שיכולים לנבוע מסיבות שונות כמו קשיים כלכליים שהעסק עובר וחוסר יכולת למצוא מימון בשביל להמשיך את הדרך, בעיה במציאת משקיעים לעסק, בעיה של ניהול עובדים מה שמשפיע ישירות על הביצועים של העסק, ועוד בעיות רבות אחרות. אחד הדברים שיותר קשה לנהל זה את הלקוחות ואת הפניות של הלקוחות הפוטנציאליים, ואם ישנה מערכת שיודעת לעשות את זה הכי טוב אז זה בהחלט כדאי. בעיקר עסקים קטנים אשר ניזונים מלקוחות קטנים ובינוניים צריכים לדעת לשמר את הקשר עימם ועם הלקוחות הפוטנציאליים. מערכת CRM לעסקים קטנים יכולה בהחלט לסייע עם הבעיה.

מהי מערכת CRM?

מערכת זו הינה מערכת אשר כל תפקידה הוא ניהול התקשורת עם הלקוחות. ניהול תקשורת עם לקוחות נשמע אומנם משהו בנאלי אך אם אנו רוצים להגדיל את כמות הלקוחות שלנו כדאי שנדע מיהו כל לקוח ולקוח, במי כדאי להשקיע יותר או פחות, מהם המחירים שכל לקוח ולקוח מקבל, וכמובן איזה מוצר יתאים לאיזה לקוח. המערכת מוזנת בנתונים על ידי המשתמש, ויודעת לקטלג את הנתונים של כל לקוח ולקוח וכן יודעת לשמור את כל מהלך ההתקשרות עמו. כך נדע איפה נמצא כל לקוח ולקוח מבחינת ההסתברות לעסקה, מי הם הפונים ומה היה בשיחת המכירה וכדומה

דוגמא

דוגמא לצורך במערכת כזו בעסקים קטנים: נניח שאתם מפרסמים שירות מסוים שאתם נותנים, ולקוח השאיר לכם הודעה במייל שתחזרו אליו. הפרטים שלו צריכים להיות מוזנים איפה שהוא נכון? אחרת לא נוכל לחזור אליו… בנוסף, דיברנו איתו והוא השתכנע חלקית והצענו לו עשרה אחוזי הנחה, ובסיום השיחה הוא ביקש שנחזור אליו עוד שבוע, כדאי שנדע מה היה בשיחה אם זו לא השיחה היחידה שאנו עושים ביום כזה, וכדאי גם שנזכור את ההנחה שהצענו לו בכדי שלא ניתן לו הנחה גדולה יותר או קטנה יותר. בסופו של דבר נדע גם איזה שירות הוא חיפש, ובשביל לסגור עסקה במידה ונדע את הנתונים נוכל להציע לו עוד משהו שישכנע אותו סופית לרכוש את השירות.

מערכת חינמית או בתשלום?

ישנן מערכות כאלו שהינן חינמיות בחלקן וישנן מערכות בתשלום. לגבי החינמי, ישנה גירסה שהיא חינמית לגמרי וישנה גרסה שבתשלום. מה זה אומר בפועל? ככל שתרצו להוציא יותר מהמערכת תצטרכו בשלב מסוים לשלם עליה, אך גם התשלום עליה הוא תשלום שבדרך כלל הינו זניח, בטח בהשוואה לתועלת ממערכת כזו. התועלת העיקרית היא חיסכון בזמן, ולא רק חיסכון בזמן אלא גם מיקסום של הקשר שלכם אל מול הלקוחות, קשר שבסופו של דבר יביא עסקאות חדשות. מומלץ אם כן גם בעסקים קטנים להשתמש במערכת מעין זו, מערכת אשר תייעל משמעותית את העבודה.