משחקי תינוקות

משחקי תינוקות

עוד הרבה לפני שהתינוק יודע לדבר, גם קשקושים תינוקיים, ואפילו לפני שהוא יודע לחייך, הוא כבר מחפש את האפשרויות לשחק. ישנם משחקי תינוקות לכל גיל המתאימים לתינוק מרגע צאתו אל העולם. גם כאשר התינוק רק שוכב במיטה, בלול או בסל קל באוטו, הוא מחפש גירויים ועניין. משחקי תינוקות מספקים לו גירוי בצבעים, צורות וצלילים. ככל שגדל התינוק גדלים המשחקים יחד איתו. לכל גיל ישנם המשחקים המתאימים לו ולכל שלב התפתחותי ישנם משחקים אשר מספקים הנאה וגם מקדמים את התפתחות התינוק.

 

אוניברסיטה עד הבית

 

כאמור, במיוחד בשלבים בהם התינוק עוד קטן מאוד ויכולותיו המוטוריות מוגבלות חשוב להביא אליו גירויים ולייצר עבורו סביבה שתעסיק אותו. משטחי אוניברסיטה למשל הם מצויינים לתחילת הדרך. הם מכילים משחקים המגרים את התינוק לנוע. כאשר הוא שומע צלצול או מנגינה עליזה שהפעיל במקרה כאשר ידו נגעה בכפתור הוא מבין איך לייצר את אותו גירוי מעניין. אוניברסיטה מצויינת לתינוקות שוכבים שלא זוחלים עדיין, ומגרה אותם גם ללמוד להתהפך ומאוחר יותר לזחול. מובייל נהדר לתינוקות כשהם עדיין במצב של שכיבה ומייצרים סביבם שילוב של תנועה, צבע וצלילים. המובייל מעסיק את התינוק בשעות ערות וגם מסייע בהרדמתו בעת הצורך.

 

רעשנים, נשכנים וכל השאר

 

ישנם משחקים לתינוקות המיועדים לשלבים מעט מתקדמים יותר. צמיחת השיניים היא שלב שעובר כל תינוק ובמיוחד כאשר השיניים מתחילות לצמוח חש התינוק צורך להכניס לפה כל דבר וללעוס. נשכנים הם משחקים לתינוקות האהובים על התינוק. הם רכים למחצה והתינוק נהנה להכניס אותם לפה ולנשוך. הם במרקם של גומי או ג'לי כך שניתן ללעוס אותם מעט. משחקי תינוקות אהובים אחרים הם רעשנים לסוגיהם. אין תינוק שלא ישמח לשמוע את צליל הקשקוש של הרעשן כאשר מנענעים אותו. עבור התינוקות זהו משחק כיפי להעביר איתו את הזמן והוא גם מפתח את חוש הקצב.

 

 

 

כדורים, קוביות וגם בובות

 

המדף של משחקי תינוקות הוא אחד המדפים היפים בחנות. קניית משחקי תינוקות מהנה עבור כולם. בחרו כדורים רכים ונעימים, בובות פרווה (ללא חרוזים או כפתורים מודבקים מחשש לבליעה) ושלל צעצועים שיעבירו לתינוק ועל הדרך גם לכם או לאחיו את הזמן בכיף.