נהיגה בשכרות – ושלילת הרישיון שלנו

נהיגה בשכרות – ושלילת הרישיון שלנו

רישיון הנהיגה שלנו הוא נכס לכל דבר. ללא רישיון נהיגה לא נוכל לנהוג לעבודה בצורה עצמאית ולא יהיה לנו שום דרך לקחת את הילדים שלנו לבתי הספר שלהם. כאשר נשלל מאתנו רישיון הנהיגה איכות החיים שלנו נפגעת בצורה משמעותית. יש הרבה סיבות שבגללן יכול להישלל מאתנו רישיון הנהיגה שלנו כאשר אחת מהן היא שנתפסנו נוהגים תחת השפעת אלכוהול. נהיגה בשכרות מהווה עבירה חמורה על חוקי התנועה שלה והעונש עליה יכול להיות שלילת רישיון נהיגה לפחות לחודש (אם לא הרבה יותר), קנסות כספיים כבדים וגם עונשי מאסר בפועל או על תנאי. למעשה שוטר תנועה יכול לשלול לנו את הרישיון אם נהגנו בשכרות גם בלי להביא אותנו לפני שופט.

נהיגה בשכרות – האם העונש בגין עבירה זו כבר יותר לנהגים צעירים?

נהיגה בשכרות היא עבירת תנועה כבדה מאוד שהעונש עליה כבד גם הוא. כאשר מדבור בנהגים צעירים אשר ביצעו את העבירה אז העונש הוא כבד יותר. נהג צעיר שנתפס נוהג בשכירות יכול להיות במצב בו יישלל ממנו הרישיון למספר שנים. מדיניות הממשלה ומשטרת התנועה היא מדיניות אשר מחמירה עם נהגים צעירים – כי הרבה מתאונות הדרכים הקטלניות הן תאונות של נהגים חדשים וצעירים. נהגים צעירים בישראל נוהגים פעמים רבות בחוסר אחריות וכך הם מסכנים את עצמם ואת כל מי שנוסע איתם ברכב. אכיפה מוגברת ועונשים כבדים נועדו להרתיע נהגים צעירים מלעלות על ההגה לאחר שהם שתו אלכוהול מעל הכמות המותרת בחוק.

נהיגה בשכרות – מהו העונש הנהוג בחוק על עבירה זו?

נהיגה בשכרות היא עבירה שהעונש עליה הוא מאוד חמור. במקרה ואכן נהגנו בשכרות והיינו מעורבים בתאונה אנחנו יכולים להיות נאשמים אפילו בגרימת מוות ברשלנות או בהריגה. פעמים רבות בתי המשפט המשילו נהיגה תחת שכרות לאדם אשר מכוון אקדח לרקתו של אדם אחר. מעשה זה הוא בלתי אחראי ומסוכן מאוד והוא עלול להיות בעלת תוצאות הרסניות. במידה ואכן נהגנו בשכרות והמשטרה תפסה אותנו כדאי לנו לפנות לעורך שמתמחה בדיני תעבורה. עורך הדין יוכל לנסות להקטין את חומרת העונש שנקבל ואף להמיר אותו למאסר על תנאי ועבודות שירות. בסופו של דבר כאשר אנחנו עולים על הכביש עלינו להיות זהירים מאוד ולחשוב כל הזמן על כך שמי שנוהג לוקח אחריות לא רק על חייו הוא אלא גם על החיים של הנוסעים האחרים ברכב ובכביש.