סדנת יוגה

סדנת יוגה

מהי יוגה ומדוע היא מצליחה לסחוף כל כך הרבה אנשים? אנשים רבים חושבים שטרנד היוגה הוא משהו חדש של העולם המערבי, אך למעשה מדובר בתורת תירגול עתיקה שהגיעה מהמזרח.

חלק מהיוגים מתרגלים פעם בשבוע או אפילו פעם בחודש, אך רבים הפכו את היוגה לדרך חיים. מחקרים רבים  הוכיחו פעם אחר פעם את יעילותה של היוגה: תירגול היוגה תורם הן לנפש והן לגוף הפיזי. לכן, מומלץ לכל אחד לבדוק האם הוא מצליח להנות מתרגול יוגה, ואם כן- להכניס אותה כשגרה. לאנשים מתחילים ומתקדמים כאחד, מומלץ לקחת סדנת יוגה מרוכזת בה ילמדו אתכם את יסודות היוגה, מה המשמעות שלה וכיצד לעבוד נכון עם הגוף. ידיעת היסודות תאפשר לכם תרגול נכון, תקטין את הסיכוי לפציעות ותמקסם את האימון שלכם.

סדנת יוגה

סדנת יוגה שנמשכת כמה ימים מאפשרת לכם לשלב בין ספורט לחופשה. בנוסף, היתרון המרכזי שלה הוא שתוכלו להתנסות מבלי להתחייב: אם לא תאהבו את האנשים שמסביבכם, זכרו שהסדנה נמשכת מספר ימים בלבד ואתם לא צריכים לתרגל אותם באופן קבוע. אם לא תהנו מהתרגול עצמו, תוכלו לסיים את הסדנה ולחזור הביתה עייפים אך מרוצים מבלי שהתחייבתם לקורס ארוך ושילמתם סכום גבוה.

התנסות מהנה

אומנם לא תוכלו ללמוד את כל תורת היוגה מההתחלה ועד הסוף בסדנה של כמה ימים, אך בהחלט תוכלו להכיר את עצמיכם יותר, ולבחון מהי רמת הכושר שלכם, עד כמה אתם גמישים והאם אתם נהנים מספורט מסוג זה  סדנת יוגה טובה ואיכותית  תוכל להעביר בצורה יעילה מאוד את הדברים החשובים שאתם צריכים לדעת ולהרגיש, מן טעימה ראשונה לפיה תוכלו לגלות האם היוגה עוזרת לכם לפתח תחושות נעימות, והאם תהיו מעוניינים להמשיך ולתרגל יוגה באופן קבוע.

סיבות מעולות להשתתף בסדנת יוגה

  1. למתקדמין בלבד- תוכלו לתרגל בצורה אינטנסיבית ולשפר את היכולות שלכם
  2. תלמדו להנות בלי טכנלוגיה, אליה כולנו מכורים בדרך כלל
  3. שילוב של ספורט עם חופשהתרשו לעצמיכם להתפנק. בסדנת יוגה מרוכזת אתם למעשה בחופשה, ישנים טוב על מצעים לבנים, נהנים מספא, אוכלים אוכל בריא שבישלו עבורכם ואתם לא טרודים בדאגות היום יום ובסידור הבית.
  4. להכיר אנשים חדשים- כמוכם.
  5. תאמצו אורח חיים חדש ובריא יותר!

ומה קורה אחרי שחוזרים לשגרה?

הו, כאן מתחיל האתגר האמיתי. החיים עלולים לאתגר בכל מה שקשור לשילוב בין הדברים שחשובים לנו, לבין הדברים שאנחנו חייבים לעשות. לעיתים קרובות אנחנו מוצאים את עצמינו כבולים במחויבויות וחסרי זמן לעשות את הדברים שעושים לנו טוב ועוזרים לנו להירגע. ההמלצה היא לשלב את כל הדברים שלמדתם בסדנה באופן הדרגתי: התחילו מתרגול יוגה פעם בשבוע/שבועיים, כדי שלא תשכחו את המנחים שלמדתם ותירגלתם כבר בסדנה. לאחר מכן, הכניסו לאט לאט את השינויים התזונתיים- במידה ויש כאלה. לאחר תקופה תיווכחו שככל שהתירגול נעשה נוח וכיף יותר, הוא נהיה פחות "נטל" ולכן גם תמצאו יותר זמן לבצע אותו- ולמען האמת- תירצו לתרגל יותר. זה השלב שבו כדאי לכם לבדוק האם נוח לכם לתרגל בבית, או בחדר הכושר  הקרוב לביתכם, או עם חברים בפארק. ישנן קבוצות רבות ברחבי הארץ שמתרגלות יוגה לאור השקיעה במקומות ציבוריים, בחינם או בעלות סמלית בלבד. כאן מתחיל הכיף האמיתי.

בהצלחה!