איך לבחור את הגריל המתאים לכם?

איך לבחור את הגריל המתאים לכם?

מזג האוויר במדינתנו מאפשר לצאת לפיקניקים רבים או לארח בגינת הבית ואפילו במרפסת. אחד מסוגי האירוח או הפיקניקים החביבים על כולם הוא המנגל. המנגל הוא עולם שלם והיום ישנן אפשרויות רבות מבחינת הציוד. הציוד הבסיסי הוא כמובן הגריל. ניתן לבחור היום בין גריל פחמים לגריל גז, בין גריל פחמים מקצועי גדול ומורכב לבין ביתי ופשוט. איך לבחור את הגריל המתאים?

בשר עם טעם של פעם

אמנם גריל גז הוא סטרילי יותר ונוח לשימוש, אך רבים, אשר המנגל הוא חלק בלתי נפרד מהם מעדיפים גריל פחמים בו מקבל הבשר גם את טעם הצליה, הטעם החרוך אשר פחות מורגש בצליה על גריל גז. היום ישנם סוגים שונים של גריל פחמים ופיתוחים בתחום הביאו לכך שפעולת הצליה קלה ונוחה יותר ופחות מלכלכת מאשר בעבר. כזה העשוי מפלדת אל חלד הוא עמיד יותר וניתן להשאירו בגינה מחוץ לבית גם במשך חודשים מבלי שהוא יחליד וישחק. חידוש נוסף הוא תוספת הארובה החוסכת שימוש בכמות גדולה של פחמים. כך מושגת במהירות טמפרטורה רצויה, החום נשמר בדיוק במידה, כך שלא נדרש מכם עוד להניח מאוורר ממש בסמוך או לעשות כושר באמצעות נפנוף… שימוש בגריל פחמים נותן טעם של פעם, טעם אותנטי אשר לרבים קשה לוותר עליו.

גריל גז

גריל גז מיועד לאלה אשר פחות נהנים מן הדרך ומעדיפים להגיע אל התוצאה במהירות האפשרית וללא מאמצים מיותרים. מומלץ לרכוש גריל גז העשוי פלדת אל חלד שיהיה עמיד לרטיבות ולשמש ושיוכל לשהות בגינה או במרפסת. לצד מבער הגז ישנה קערה אליה מטפטף השומן במהלך הצליה כך שהפעולה היא נקיה יותר. ניתן לחבר את גריל הגז לנקודת גז או לחילופין להשתמש בבלון גז המאפשר לגריל להיות נייד.

גריל חשמלי

גריל חשמלי ניתן לשימוש בכל מקום וכל זמן. ניתן להשתמש בו בבית או במקומות בהם אסורה הדלקת אש. הצליה הקצרה מהווה יתרון במצבים בהם לא ניתן להקדיש שעות למלאכת הצליה או כאשר רעבים מאוד במהלך קמפינג. הפלטה החשמלית המתחברת לגריל נותנת אפשרות נוספת מלבד השימוש בגז או פחמים.

בחרו את הגריל המתאים לכם לפי מידת אהבתכם למנגל, על פי השטח העומד לרשותכם לעשות על האש, על פי מידת אהבתכם לטעם הבשר החרוך ולתהליך האותנטי של "לעשות על האש" המתקבל במיוחד בשימוש עם גריל פחמים , או על פי מידת הרצון לשמור על תהליך נקי עם פחות עקבות המתקבל בעבודה עם גריל גז. בכל מקרה כל האפשרויות פתוחות והיום ישנם פיתוחים וחידושים בכל סוגי הגריל.