הכל על מדרסים

הכל על מדרסים

פעמים רבות כאשר אנחנו נגשים לרכוש מדרסים, אנחנו מוקפים במידע רב שיכול בהחלט לבלבל אותנו. על מנת שנוכל להתאים לנו מדרסים בצורה הטובה ביותר, חשוב שנבין מהם מדרסים ומי בעצם הם מיועדים.

מהו בעצם מדרס?

מדרס נחשב לאביזר פרה רפואי, המולבש בתוך הנעל שלנו ומטרתו לווסת את העומס המופעל על כף הרגל. המדרס מווסת את העומס על ידי פריסה נכונה ואחידה של משקל הגוף על כף הרגל, על ידי תמיכה ברקמות, בלימת זעזועים, שינוי היציבה והפחתת הכאב.

כיום ניתן למצוא בשוק המדרסים מגוון רחב מאוד המיוצרים בשיטות שונות ועשויים מחומרים שונים. לכן קל מאוד להתבלבל בבחירת המדרס הנכון לנו. בנוסף, בגלל שהשוק פרוץ ולא חייבים הסמכות מסוימות למכירה של מדרסים, ישנם הרבה שרלטנים בתחום. על מנת לא ליפול לרמאויות של שרלטנים, חשוב שתשימו לב למספר כללים בעת רכישת המדרסים:

בדקו את איש המקצוע ממנו אתם רוכשים מדרסים

על ידי בדיקה מדויקת ויסודית של איש המקצוע שירכיב לכם את המדרסים, אתם עושים את צעדכם הראשון בדרך לקנייה נכונה ובטוחה של מדרסים. חשוב מאוד שתבררו מידע רב ככל הניתן על איש המקצוע אותו תבחרו, על ידי קבלת המלצות הן מהסובבים אתכם והן מרחבי האינטרנט. וודאו שאיש המקצוע שאותו תבחרו יבצע בדיקה מקיפה ויסודית לכף הרגל שלכם לפני התאמת המדרסים. בדיקה שכזו לרוב תקבע מראש ותערך כ- 20 דקות. במידה וכל התנאים הללו לא מתקיימים, חפשו איש מקצוע רציני ומקצועי יותר להתאמת המדרסים.

רכשו רק מדרסים המותאמים לפי תבנית

היות והשוק פרוץ ולא מסודר, ישנם שרלטנים המנסים למכור לכם מדרסי מדף למרות שהזמנת מדרסים המותאמים אישית. חשוב מאוד שתוודאו שאיש המקצוע אכן מרכיב לכם את המדרסים מתבנית ייחודית המותאמת לרגל שלכם, בקשו לראות את התבנית של כף הרגל שלכם וכך תגדילו את הסיכויים לשימוש בתבנית הייעודית לכם וכן וודאו שאיש המקצוע אכן מתאים לכם תבנית לכף הרגל בצורה תקינה. תבנית להכנת מדרסים תעשה על ידי שימוש בגבס, תחבושת פולימריות או סריקת מחשב.

וודאו שאכן אתם זקוקים למדרסים

דרך נוספת לוודא שאכן קיבלתם שירות מקצועי ואמין היא לוודא שאכן אתם נמנים עם האוכלוסייה שזקוקה לשימוש במדרסים. על מנת לדעת בוודאות, בדקו אם אתם עומדים באחד מהתנאים הבאים:

  • אתם סובלים מכאבים בכף הרגל, הברכיים או בגב כתוצאה מבעיה מבנית או תפקודית.
  • אתם סובלים מדפורמציה גדולה בכף הרגל, כגון פלטפוס או הקשתה רבה.
  • אתם סובלים מהבדל מבני או תפקודי בכפות הרגליים.
  • אורח החיים שלכם יכול להגביר מאוד את הבעיות בכף הרגל.
  • אתם סובלים מכאבים רבים בכפות הרגליים או הברכיים בסוף היום.

וודאו שאתם משלמים מחיר הגיוני

מחיר של מדרסים אמור לעמוד על כ- 500 שקלים. לכן וודאו שאיש המקצוע ממנו אתם רוכשים את המדרסים לא יגבה מכם סכום הגבוה או נמוך משמעותית מהממוצע בשוק. סכום הנמוך משמעותית יכול להעיד על חוסר מקצועיות וכן מכירת מוצר באיכות נמוכה ולעומת זאת מחיר גבוהה משמעותית לא בהכרח יצדיק את העלות הנוספת. רכישה של מדרסים המותאמים למחיר הממוצע בשוק, לרוב תעזור להבטיח קבלת מוצר איכותי ומקצועי.

לסיכום, מדרסים הם אביזר חשוב מאוד היכול להקל על כאבים ובעיות שונות בכפות הרגליים, עם זאת חשוב מאוד לוודא מראש מה אתם קונים על מנת לקנות מוצר מיותר ובמקרים חמורים אף להזיק לכם.