ספק כוח

ספק כוח

כאשר אם מגיעים לרכוש מחשב חדש, תמיד השאלה שתשאל את המוכר בשלב כלשהו תהיה: מהו ספק הכוח של המחשב. לספק כח ישנו תפקיד מאוד חשוב עבור פעולתו התקינה של המחשב שלכם וכן עבור חשבון החשמל שלכם. חשוב מאוד לבדוק היטב בטרם רוכשים את המחשב או כל מוצר חשמלי אחר אשר מותקן בו ספק כח, כי ספק הכח נחשב איכותי וכי הוא מתפקד בצורה הטובה ביותר, בכדי לוודא שבמהלך הזמן הוא לא יתפוצץ או יינזק מכל סיבה באשר היא וכן, בכדי וודא שחשבון החשמל שלכם בעקבות שימוש במכשיר החשמלי יהיה חשבון מתון ולא גבוה מאוד.

מה ספק כח

ספק כח הינו יחידה אלקטרונית אשר תפקידה הוא לספק למעגלים אלקטרוניים הן את המתח והן את הזרם החשמלי הרלוונטי עבור הפעלתם. כל ספק מאופיין על פי מתח מסוים וכן זרם אלקטרוני מרבי אשר ביכולתו לתת מבלי לגרום להורדת המתח. יש להתאים באופן האידאלי כל ספק למכשיר החשמלי אשר בו הוא מצוי. כיום ישנם שני סוגי ספקי כח: ספק כח לינארי וספק כח ממותג. לכל אחד מהספקים הללו יש את היתרונות והחסרונות שלו וחשוב לבחור את סוג ספק הכח אשר נחשב כספק המתאים ביותר עבור צרכיך. המושג ספק כח מוכר היטב לאנשים בעיקר מתחום המחשבים. לכל מחשב נייח ישנו ספק כח המהווה את הרכיב החמרתי שמספק מתח עבור מרכיבי המחשב השונים ספק הכח מקבל מתח גבוה מחיבור לשקע חשמלי וממיר את המתח הגבוה למתחים נמוכים הרלוונטיים עבור כל חלק וחלק במחשב. לספק הכח עבור המחשב ישנו תפקיד חשוב ובהעדר ספק כח המתאים למחשב, המחשב יכול שלא לפעול באופן תקין וחשבון החשמל שלכם יכול להיות גבוה מהרגיל.

כיצד בוחרים ספק כח עבור מחשב

ספק כח נמדד על ידי ואט. בכדי שהמחשב שלך יוכל לפעול בצורה תקינה ואיכותית, יש לברר מראש שההספק של ספק הכח שיבחר, יהיה מספיק עבור המחשב שברשותך. חשוב לדעת שחברות שונות מודדות באופן שונה את ההספקים של ספקים ולכן, לא תמיד קל לדעת מהו באמת ההספק של כל ספק. לכן, חשוב לדעת שכל ספק שיספק מספיק מתח עבור 12 וולט, יתאים כמעט בוודאות עבור כל סוג של מחשב ואין לרכוש ספק שמספק מתח נמוך מ12 וולט. חשוב מאוד לדעת שספק כח טוב הוא ספק כח שיהיה כבר באופן משמעותי מספק פחות איכותי וכן, במידה ואתה טכנאי העוסק בתחום המחשבים ובדיקת ספק הכח חשובה לך מאוד בטרם אתה בוחר לרכוש אותו, תוכל להיעזר במכשיר אשר בודק את ספק הכח ומעניק תוצאה וודאית בקשר למתחים השונים של ספק הכח וכן מתריע על ספק בעייתי או בעל תקלה כלשהי.