סריקת תמונות

סריקת תמונות

 

לתמונות אין תחליף. זהו זכרון שנשאר לאורך שנים, והוא למעשה חי יותר אפילו ממה שאנו זוכרים מהאירועים השונים בחיינו. התהליכים המהירים שעבר עולם הצילום מאז שהומצא הם מרתקים, וככל שהדבר נוגע לשימוש ביתי ניתן לקבוע כי הם הותירו אחריהם עשרות ומאות תצלומים שאין להם שימוש, מאחר והם שוכבים באלבומים ישנים ללא דורש. בדיוק בשל כך הומצא התחום העשיר של סריקת תמונות, אותו ניתן לבצע בכמה דרכים – עליהן יורחב בהמשך.

למה לסרוק תמונות?

כפי שכבר צוין קודם, התמונות הישנות המופיעות באלבומים נעשו לא רלוונטיות, מאחר והשימוש בכלים דיגיטליים תופס מקום מרכזי בחיינו, החל מיישומים פשוטים כמו שיחת טלפון, ועד לפעולות מורכבות כמו ניהול לוח זמנים, קביעת סדר עבודה וחישובים מסובכים. באופן דומה עוברים בהדרגה גם חיינו האישיים למישור הדיגיטלי, כאשר אחת הדוגמאות הבולטות ביותר לכך היא השימוש הרב במצלמות דיגיטליות (גם אם הן נמצאות בתוך מכשירים סלולאריים אחרים) ובתמונות בכלל.

שיפור ושינוי התמונה

מלבד המעבר ה"יבש" לעולם הדיגיטלי, ישנו שימוש מתקדם ומעניין יותר לתחום של סריקת תמונות, והוא עיבוד התמונה מחדש – בין אם הכוונה היא לשפר את איכות התמונה הישנה, ובין אם ישנו רצון לשנות בה אלמנטים ממש. סריקת תמונות למעשה מאפשרת פתח לעולם אינסופי של עיצוב התמונה: להסרה, שינוי והוספת פרטים שלא היו בה קודם, ואפילו לעיצוב מחדש של הזכרון מאותו אירוע – כמובן אם יש בכך רצון.

איך מבצעים סריקת תמונות?

בעידן של היום ניתן למעשה לבצע סריקת תמונות בשתי דרכים מרכזיות: הדרך הראשונה והפשוטה יותר היא לבצע את הסריקה מהבית, כאשר אפילו בעזרת מכשיר הטלפון הסלולרי אפשר לצלם ולעבד את התמונה באמצעות אפליקציות ייעודיות שונות. דרך נוספת ומקצועית יותר היא סריקת התמונות המסורתית, כאשר אנשי צוות מקצועיים המחזיקים בציוד מתוחכם יותר מבצעים את הסריקה, וכך מתקבלת תוצאה איכותית ומתוחכמת יותר.

ומה עם המחירים?

המחירים יכולים להשתנות מאד בין סריקה לסריקה, מאחר והם תלויים במגוון משתנים – החל מגודל וכמות התמונות, ועד לאיכות הסריקה הרצויה ולתהליך אותו אתם מבקשים לבצע בתמונה. המחיר לתמונה נע בין פחות משקל אחד ועד לכמה שקלים בודדים, כאמור בהתאם לאופי ההזמנה. לפני שאתם מבצעים סריקת תמונות רצוי לברר קודם כל מה בדיוק אתם רוצים, ולאחר מכן לבצע סקר שוק קצר בנוגע למקומות המציעים את השירות, ומתוך שיקולים של מחיר, איכות, אחריות וכמובן מוניטין.