בדק בית בדיקה דירה מקבלן

בדק בית בדיקה דירה מקבלן

שוק הנדל"ן הוא שוק פורח בשנים האחרונות בעיקר שמדובר על שוק הנדל"ן למגורים. למרות פריחתו חשוב לדאוג שרמת האיכות של השוק הנדל"ן תישאר יציבה, וזאת על מנת שנוכל בבוא העת למכור את דירתנו במחיר גובהה. לכן לפני שאנו רוכשים דירה חשוב לבצע בדק בית וזאת על מנת לאתר ליקויי בנייה במבנה ובעיות שונות.  ליקויי הבנייה יכולים להשפיע רבות על מחיר הנכס וכן על איכות חיינו, לכן רגע לפני שאתם רוכשים דירה חשוב לבצע בדק בית, בדיקה פשוטה שתחסוך אלפי שקלים ותאתר ליקויים שונים שיש במבנה.

מהי בדיקת דירה מקבלן?

בדק בית הוא למעשה בדיקה שנעשית למבנה הבית ולדירה עצמה. בבדיקה זאת מגיע שמאי  בדק בית אשר סוקר את הבית ומאתר ליקויים שונים במבנה הדירה ואשר מצריכים תיקון, כמו כן, בודק השמאי ליקויים שונים בבניין עצמו. ליקויי הבנייה השונים עשויים להשפיע על מחיר נכס הבית בבוא העת שנרצה למכור. בניין עם ליקויים שונים יעלה פחות כסף מאשר בניין ללא ליקויים. כמו כן, עם החלטנו לא למכור את הדירה ולגור בה אנו חייבים לתקן את כל הליקויים על מנת שנוכל לחיות חיים איכותיים וטובים.

מתי יש צורך לערוך בדק בית לדירה חדשה מקבלן?

את בדק הבית יש לערוך בקניית בית חדש או יד שנייה. בדיקת דירה מקבלן חשוב אף יותר מבדיקה דירה יד שניה שכן היא יקרה יותר בדק הבית אשר נעשה באמצעות איש מקצוע אשר מאתר את הליקויים השונים בדירה שאנו לא מודעים אליהם. בדק הבית חוסך לנו כסף רב מאחר שהודות לאיתור הליקויים ניתן יהיה לוותר על רכישת הדירה או להוריד את המחיר שאנו מבקשים על הדירה. במידה והחלטנו לרכוש את הדירה חשוב לתקן את כל הליקויים המדוברים, על מנת שנוכל לחיות חיים איכותיים. במידה ונמכור את הדירה בעתיד נצטרך לקחת בחשבון שהמחיר עליה יהיה נמוך עקב הליקויים השונים שהתגלו בה.

מי צריך לעשות בדק בית?

כל אדם שרכש דירה חדשה בין אם זה לגור בה או למכור אותה, מחויב בבדיקת בדק בית. באמצעות בדיקת בדק בית הוא יכול לדעת בוודאות איזה ליקויים קיימים בדירה ואינם נראים לעין, ועד כמה ליקויים אלה יורידו מערך הדירה גם לאחר תיקונם.

כיצד נדע שבדק הבית שביצענו ברמה גבוהה דירה מקבלן?

על מנת להבטיח שבדק הבית יהיה ברמה גבוהה ביותר על מנת שלא יתגלו ליקויים שונים נוספים לאחר שאנו נכנסים לגור בו. חשוב שבדק הבית יהיה ברמה גבוהה. באמצעות בדק בית ברמה גבוהה אנו יכולים להיות בטוחים שהליקויים במבנה יתגלו בצורה טובה. כלומר חשוב להקפיד על כך שההכשרה של הבית היא הכשרה של מהנדס מכיוון, שאם לא כך הדבר יכול להזיק בצורה ניכרת. חשוב שלבודק תהיה הכשרה מתאימה אחרת זה עלול להזיק לכם מאוד. כמו כן, רצוי שלבודק יהיה ניסיון עם בתים שונים, על מנת שיוכל לאתר בקלות את הליקויים וידע לחפש את הכשלים השכיחים בעת בדק בית.