כך תבצע בחירה נכונה של פרגולות לקראת הקיץ

כך תבצע בחירה נכונה של פרגולות לקראת הקיץ

פרגולות עץ הן חלק מהנוף במרפסות ובגינות בישראל ונראה כי השמש הקופחת מאלצת אותנו למצוא פתרונות הצללה על מנת לשבת בצורה נינוחה במרפסת או בגינה ואפילו לארח חברים ובני משפחה. בשל החשיבות הרבה של מציאת פתרון הצללה, חשוב להיעזר בחברה מקצועית שתספק לכם ייעוץ ראשוני לגבי התקנת הפרגולה, הרי יש לא מעט סוגי פרגולות ועיצובים שונים בשוק, החל מפרגולות תלויות, עומדות, עגולות, עם גימורים מיוחדים סוגי  עץ שונים ועוד. לכן, יש צורך לתכנן את הפרגולה בצורה מיטבית, כך שהיא תגן עליכם מפני קרני השמש בכל שעות היום בצורה מלאה.

מעבר לעניין ההצללה של פרגולת עץ מפני השמש, פרגולה יכולה להגן על רהיטי הגן הנמצאים בגינה כך שהם לא יחשפו לקרני השמש ועם השני ידהו או יהרסו.

על מה חשוב לשים דגש בעת בחירת פרגולה?

סוג הפרגולה – יש שני סוגי חומרים פופולריים מהם בונים את הפרגולות – מחומר עץ משובח בעל מראה כפרי או פרגולת אלומיניום שהיא בעלת מראה קלאסי יותר. הבחירה מבין השניים נעוצה בעיצוב הגינה או המרפסת שמש שלכם ולכל אחד מהם יש יתרונות שונים, כאשר השוני העיקרי הוא במראה הסופי המתקבל. מן הסתם פרגולת עץ היא בעלת מראה אותנטי וכפרי יותר ומתאימה לבתים בעיצוב זה.

סוג העץ – חשוב להכיר את סוגי העץ, שהרי יש לא מעט סוגים שכאלה, לכן חשוב לבחור אותם בקפידה על פי חוזקם ויתרונם. סוגי העץ הפופולריים לבניית פרגולות עץ הם: – עץ איפאה שהוא עץ מצוין עבור בניית פרגולה, עץ אדום, עץ אורן, עץ פיני ועוד סוגים רבים של עצים המתאימים בקפידה לבניית פרגולות עץ בעיצובים שונים. טרם בחירת סוג העץ איתו תרצו לבנות את הפרגולה שלכם, חשוב ביותר להתייעץ עם אנשי מקצוע המכירים היטב את התחום והם יוכלו להמליץ לכם על סוג העץ המתאים ביותר לעיצוב הרצוי.

גימורים איכותיים – מלבד עניין בחירת העיצוב וסוג העץ, חשוב לבחור בחברה המעניקה בניית פרגלות בצורה מקצועית על ידי גימור מקצועי, הרי בסופו של דבר הגימור משפיע רבות על הנראות הכללית ועל חוזק הפרגולה.

תחזוק הפרגולה – פרגולת עץ דורשת תחזוקה, הרי לבל נשכח שהיא חשופה במרבית ימות השנה לשמש חזקה, לכן מומלץ כל עונה לפחות למרוח סילר או שמן עץ על גבי הפרגולה על מנת לשמור על טיב העץ למשך שנים רבות.