כלי גינון

כלי גינון

הימצאותה של גינה ממש בסמוך לדלת הסלון היא חלומם של רבים. עם זאת, לא תמיד לוקחים בחשבון כי גינה נראית ירוקה או מטופחת כאשר נעשית בה עבודה. הטיפוח אינו מגיע מעצמו כפי שנדמה אולי מהסרטים. ישנם מתי מעט שמעדיפים לשלם לגנן באופן קבוע אך הרוב הגדול מעדיף לטפח את גינתו בעצמו גם בשל החיסכון בכסף וגם בשל ההנאה מהעניין. על מנת שטיפול בגינה יעשה בצורה יעילה, כלי גינון טובים הם חיוניים. אילו כלי גינון ישנם, מה ההבדלים ביניהם והיכן לרכוש אותם?

כלי גינון פשוטים ויומיומיים

ישנם כלי גינון פשוטים שבהם עושים שימוש קבוע בכל רגע שנדרש. גריפת עלים באמצעות מגרפה נדרשת לרוב מספר פעמים בשבוע, במיוחד כאשר ישנה חלקת דשא שלצידה צומח עץ נשיר המשיר את עליו בסתיו. אם חשוב לכם לשמור על צורתם המסודרת של עלי השיחים בגינה, מזמרה היא כלי שימושי מאוד. ישנם כלים המיועדים להכנת הגינה לשתילת שתילים חדשים כמו את או מעדר. כלי ידני נוסף שיקל עליכם במיוחד בעבודות הדורשות העברת משאות בעלי משקל כבד יחסית כמו שקי אדמה הוא מריצה. כל הכלים הללו הם הבסיס לעבודה בגינה. אליהם נוספים כלים חשמליים שכדאי שיהיו בהישג יד כאשר מתעורר הצורך.

כלים חשמליים לעבודה בגינה

כלים חשמליים באים לסייע לנו לבצע עבודות אשר כוח ידני אינו מספיק עבורן. אחד הכלים הללו הוא מסור שרשרת חשמלי או נטען. מסור זה מסיר ענפים עבים אשר לא ניתן להסירם באופן ידני. אם גינתכם כוללת גם חלקת דשא אמיתי, חלק מהטיפול בו הוא הכיסוח. מכסחת הדשא המתאימה והמקובלת ביותר בגינות הפרטיות היא מכסחת דשא חשמלית. מכסחת דשא זו היא קלת משקל יחסית, עושה עבודה יעילה ועלות הרכישה והתפעול שלה גבוהה פחות מזו של מכסחת מכאנית הפועלת באמצעות דלק. בעת הכנת הגינה לשתילה, חשוב לישר את השטח ולהפוך את האדמה. מתחחת אדמה היא כלי מסיבי שיעשה היטב את העבודה.

כלי גינון, ממש כמו כלי עבודה בבית, דורשים השקעה וגם ביצוע סקר שוק לפני הקניה. בדקו מספר אתרי אינטרנט המתמחים בתחום או לכו לחנויות אשר כלי גינון הוא תחום ההתמחות שלהן לפחות על מנת להתייעץ מהם הכלים המתאימים עבורכם.