מדרגות עץ לעיצוב ביתי ונוסטלגי

מדרגות עץ לעיצוב ביתי ונוסטלגי

עיצוב עץ או עיצוב בעץ מעובד היה ויהיה אחד העיצובים הנדירים שהולכים איתנו לאורך שנים ותמיד ובכל מצב נשארים ויישארו רלוונטיים. אחד התחומים היותר מלהיבים בתחום העץ הוא נושא עיצוב המדרגות אשר מתרחש באזורים שונים ופלחים שונים של האוכלוסייה זאת העסקים וזאת הפרטית.

אחת המחשבות וההרהורים המציפים אותנו בראותנו עיצוב ומראה דמוי עץ מתבטאת בחום, ביתיות והתרפקות, כזאת שגורמת לחורף הזועף ביותר להראות כמו ידי מחבק ומלטף. מדרגות עץ נכנסו לאופנה הישראלית, יחד עם האמריקניזציה שניתן להבחין בה משלהי שנות התשעים של המאה הקודמת, זאת אשר יוצרת עיצובים בעלי מראה רך ופרברי יותר. עיצוב זה מתאים לכל מי שמעוניין ביותר נוסטלגיות וסולידיות על המראה הנוצץ בסגנון "ווג".

מדוע מדרגות עץ יוצרות אצלנו תחושה ביתית?

העץ הוא אלמנט מן הטבע ולכן לא במפתיע הוא מעניק לנו תחושה של נינוחות וחום. העץ מאפיין את תחושת היציבות וחומר גלם המיוצר מעץ או עץ מעובד ידוע ביכולת הבידוד הגבוהה שלו מפני קור וחום. בעבר הרחוק מרבית הרצפות היו אכן מיוצרות מעץ ועל כן גם תחושת הנוסטלגיה באה כאו לידי ביטוי ביתר שאת.

כאשר אנחנו רוצים להגיד שהבית מעוצב באווירה כפרית ונוסטלגית אמירה תבוא בצמוד למקום בעל עיצובים או שילובים של עץ או עץ מעובד.

מדרגות עץ איכותית ובטיחותיות – על מה חשוב לשים דגש?

עיצוב מדרגות הרבה יותר מאשר מדרגות בטון הן מדרגות שקל מאוד ליפול על חוסר איכות וחוסר בטיחותיות. חשוב מאוד להשקיע במדרגות עץ אשר מיוצרות על ידי איש מקצוע אשר מתמחה באופן ספציפי בעבודת עץ מהסוג הזה, כמו בניית מדרגות מעץ ובניית דקים מעץ. העץ הוא אלמנט פחות גמיש מאשר הבטון שניתן לעצבו באופן פשוט ומותאם יחסית. העץ דורש השקעת עבודה משמעותית במיוחד כאשר עוסקים בהרכבת ותכנון מדרגות מעץ.

מדרגות עץ כהמשך לעיצוב והתקנת הפרקט

מדרגות עץ יתאימו באופן ניכר למי מכם אשר בחרו לעצב ו/או לשדרג את רצפות הבית מחומרי גלם כמו עץ /עץ מאובד/PVC דמוי פרקט, מדרגות עץ יהיו המשך טבעי, חמים ונעים לרצפת הפרקט שלכם.

רבים מבעלי הבתים מסוג פנטהאוז או כאלה אשר כוללים חצר או מפלס עליון מעדיפים לבחור במדרגות או רמפות אשר מעוצבות בסגנון מדרגות עץ בעלות חיתוך ועיצוב זהה לזה של רצפת הפרקט לטובת השלמה עיצובית מלאה.

גוונים שונים וגוונים מותאמים למדרגות העץ בבית למשל הן צורך שחשוב לתת עליו את הדעת כתוצאה מההבדל הניכר בין שינויי חיפוי רצפות הבטון לבין אלה של העץ, בשונה מחיפוי באמצעות בטון, עיצוב מדרגות עץ או רצפות עץ אינו סובל חוסר דיוק ודורש השלמה מוקפדת בכל רחבי הבית או לפחות בחללים הממשיכים אחד את השני כמו הרצפה והמדרגות אשר עולות או יורדות ממנה.

Tagged with