עיצוב למטבח האיטלקי

עיצוב למטבח האיטלקי

 

כאשר אתם שומעים "מטבח איטלקי", סביר שתחשבו על עיצוב המכיל פשטות ויוקרה. ואכן כך. המטבח האיטלקי מקפל בתוכו הרבה רגשות מנוגדים. נוכל למצוא גם קלאסיקה ושמרנות לצד קווים נקיים ולצד אלמנטים מודרניים יותר. כפי שבמפת הקולינריה העולמית- זכה המטבח האיטלקי למקום של כבוד, כך גם עיצוב המטבח האיטלקי צבר לעצמו עם השנים מוניטין רב ברחבי העולם.

לשמחתנו, אנו כאן בארץ הקודש יכולים להינות מהמטבח האיטלקי כיוון שגם אמנים אשר לא נולדו באיטליה, מתמחים בטכניקות השונות והמיוחדות לעיצוב האיטלקי. העיצוב האיטלקי ידוע בדרך המיוחדת שלו בחיבור חומרים איכותיים יחד עם פשטות ופונקציונאליות. ניתן לראות זאת גם בעיצוב המטבח האיטלקי. על פי תפיסה זו- המטבח הוא אינו עוד נישה נפרדת לבית, ולמעשה, העיצוב האיטלקי רואה במטבח כמרכז הבית.

המטבח האיטלקי מושך אליו את רוב הפעילות המשפחתית ולכן הוא המוקד שבו מבלים בני הבית את שעות הפנאי שלהם. ואכן, עיצוב המטבח האיטלקי מעניק לבית תחושה של מחזוריות. כאשר אנו מעצבים מטבח יוקרתי יש להשתמש בחומרי גלם איכותיים בלבד, מה שהפך את המטבח האיטלקי למותג בינלאומי.

כיוון שהמטבח האיטלקי הוא הלב של הבית, עליו להיות נגיש ושמיש. על פי רוב- המטבחים האיטלקיים מעצובים ביעילות ופשטות תוך שהם משתמשים בחומרי גלם איכותיים. לא תמצאו במטבח האיטלקי עיצובים צעקניים, אלא עיצובים שקטים אשר משרתים קודם כל אתכם ואת הבישול.

עמידות לאורך זמן

לרוב, המטבח האיטלקי מקפיד על ייבוא אישי של מוצרים וחומרי גלם ישירות מאיטליה. בדיוק כפי האוכל האיטלקי, גם המטבח הוא שם קוד ליוקרה, פשטות ואלגנטיות גם יחד. עקב השימוש בחומרי גלם מיוחדים, ידועים המטבחים האיטלקיים גם באריכות הימים שלהם.

קסם של מטבח

כפי שנאמר, המטבח הוא אחד החדרים החשובים ביותר שיש בבית. ומחקרים אף הראו כי מבחינת זמן השהות שלנו- המטבח הוא הזוכה במקום הראשון. כאמור, המטבח כיום הוא אינו עוד נישה בבית אשר משמשת כתחנת מעבר לסלון, והמטבח האיטלקי מכיר בכך בגאון. מעבר לפונקציונליות, תוכלו להינות במטבחים האיטלקיים גם מחלל גדול עבור שהות ממושכת, ולא רק עבור הארוחות. כמו כן, קיים גם אזור עבודה נוח ורחב שמאפשר מיקום של כל מה שתחפצו בו- מקרר, תנור, כיורים, שיש למטבח רחב וגדול, מוצרי חשמל ועוד.

לסיכום, ניתן לומר כי המטבח האיטלקי הוא שלם אשר גדול יותר מסך כל חלקיו.