למה משמשים טיפולי הפיזיותרפיה

למה משמשים טיפולי הפיזיותרפיה

לא מעט אנשים, ילדים, בני נוער, מבוגרים וקשישים, עוברים במהלך השנים טיפולי פיזיותרפיה. מדובר על סדרות שונות של טיפולים שנועדו לאפשר להם לבצע תנועות שונות בגוף, בצורה חלקה ונכונה.

טיפולי פיזיותרפיה משמשים בדרך כלל לשלוש נקודות עיקריות, הראשונה, שיקום אחרי תאונה, ניתוח, פציעה או מחלה, הנקודה השנייה, חיזוקים של השריר במצבים שונים, בין היתר זה נפוץ מאוד אצל ספורטאים אשר מתאמנים וצריכים לחזק את השרירים שלהם על מנת שיוכלו לעמוד במעמסה. הנקודה השלישית, התמודדות עם עומסים בגוף או מצבים בהם התנועה והיציבות אינם כפי שהם אמורים להיות.

בדרך כלל, טיפולי פיזיותרפיה נקבעים אחרי אבחון של אורתופד או מומחה אחר אשר מגיע למסקנה שזו דרך הטיפול ההכרחית. כאמור, זה יכול לקרות אחרי ניתוח, פציעה, מחלה, חבלה או כל דבר אחר, אך זה גם יכול לקרות באופן סדיר, למשל, אם אדם מתמודד עם כאב בברך או בגב, ייתכן מאוד שאם הוא יקבל תרגילים שונים לחיזוקים השרירים במקום וכן הוא ילמד כיצד לבצע בצורה נכונה את התנועה, הרי שהבעיה שלו תיפתר.

אנחנו יכולים למצוא מרכזי טיפול פיזיותרפיה בחיפה וכן במקומות אחרים בארץ, מדובר במרכזים שמעסיקים פיזיותרפיסטים ולצידם אנשי מקצוע נוספים, למשל מעסים, מטפלים שמתמחים בספורטרפיה, ועוד. הטיפול מתבצע עם ובלי מכשור, למשל, מכשירים חשמליים לעיסוי, גומיות, בלונים ועוד שורה ארוכה של אמצעים אשר יכולים לעזור.

חשוב לומר ישנן קבוצות של אנשים שהולכות באופן תדיר לפיזיותרפיסט. למשל, ספורטאים מקצועיים וחובבים, אנשים שמתמודדים עם מוגבלויות שונות בתנועה, אנשים מבוגרים שמתקשים בהליכה, ועוד. כמו כן יש להדגיש, שהתחום איננו מוגבל אך ורק לפתרון בעיות בגב, ידיים או רגליים, אלא אנחנו יכולים למצוא פיזיותרפיסטים שמתמחים במגוון רחב של חלקים אחרים בגוף, אפילו של הלסתות, שכן יש מי שעובר ניתוחים מסוימים בפה אשר בסיומם, הוא מתקשה לפתוח את הפה באופן סדיר לגמרי, ואז עליו לעבור טיפול פיזיותרפיה ללסת, בשביל שהוא יוכל לפתוח את הפה בשביל לאכול וללעוס בצורה נכונה.

לפני סיום חשוב להדגיש, טיפולי פיזיותרפיה יכולים לעזור, אך ורק אם מבצעים את כל האימונים כנדרש. אי אפשר לצפות שמשעה של טיפול עם איש מקצוע הבעיה תיפתר. יש לעבוד על התרגילים בבית וכך אפשר להגיע לתוצאות בהקדם ובצורה סדירה. ייתכן מאוד שיהיה צורך לעלות את רמת הקושי עם הזמן, אך בסופו של דבר הבעיה תיפתר.