גירסת הדפסה          
קבוצות דיון משפטים נושא #15742 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 15742   
joj
חבר מתאריך 4.10.07
452 הודעות
יום שני ט' בכסלו תשע''ח    00:55   27.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

צו-ירושה , או צו-קיום-צוואה  

אני אלמן בגיל 75 , ויש לי שני ילדים בוגרים .
בעיקרון , אני מעוניין כי בבוא יומי , עיזבוני יעבור לשני ילדי , חצי מערכו לכל אחד .
חוקית , חוק הירושה יגדיר כך את החלוקה , ואין לי צורך בהסדרת צוואה ( שלפעמים יש לשנותה בגלל שינוי ברכוש המוריש ) .
הברור :
יש על שמי בטאבו שתי דירות , בשתי ערים , אשר ערכן הכספי לא זהה , גם במהלך השנים ערכן משתנה באחוזים שונים . בנוסף יש לי חסכון כספי בהיקף בינוני .
לפי הידוע לי , בהסדר לקיום-צוואה , אפשר למנוע רישומי חצאי-דירות לכל יורש , ויש אפשרות שיורש אחד יוותר/יסתלק בדירה אחת לטובת אחיו , ובדירה השנייה יעשה ויתור נגדי .
את הפרשי ערך הדירות , ניתן יהיה לקזז בחלוקת הכספים שבחסכון .
== האם הסדר כזה אפשר לבצע גם ב''צו-ירושה'' ?? ==

תודה .

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  אפשרי בהחלט ישראל1 27.11.17 04:02 1
     נכון בהחלט חשיבות עורך הדין הינה קריטית ראפא 01.07.18 12:12 3
  כול מה שירשם ויחתם על ידך בצוואה יחחיב כול בעל דין שהו מבנייך , איך ?כמה ?אחוזים ראפא 01.07.18 12:11 2
  רק למען ההבהרה (ויתקנו אותי עוה''ד הנכבדים אם אני טועה) ET 11.07.18 18:54 4
  בקיצור..ההמלצה לרשום מחצית לכל יורש, ללא הסתבכויות של אחוזים וכד' Avi Baba 14.07.18 16:44 5

ישראל1
חבר מתאריך 19.8.02
4206 הודעות
יום שני ט' בכסלו תשע''ח    04:02   27.11.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. אפשרי בהחלט  
בתגובה להודעה מספר 0

אבל אם הם יפלו על עו"ד סוג ח', (כי הוא עושה להם טובה או הנחה בגלל שהוא למד עם איתם בגן מזל) הוא יגיד להם שאין כבר כזה, מה שאין כן בצוואה המגינה על יורשים קמצנים מפני עו"ד שאינם מבינים מימינם לשמאלם.

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
ראפא
גולש אורח
יום ראשון י''ח בתמוז תשע''ח    12:12   01.07.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. נכון בהחלט חשיבות עורך הדין הינה קריטית  
בתגובה להודעה מספר 1

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
ראפא
גולש אורח
יום ראשון י''ח בתמוז תשע''ח    12:11   01.07.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. כול מה שירשם ויחתם על ידך בצוואה יחחיב כול בעל דין שהו מבנייך , איך ?כמה ?אחוזים  
בתגובה להודעה מספר 0

פחות אין אמנם מנעיה בחוק אך רצוי להשאיר צו המורה חלוקה שווה ללא כניסה לכמה ואיך

עצתי אלייך חבר יקר ,
1בנייך יבחרו לעשות כול אחד כרצונו וע״פ חוק את אשר ניתן להם בצו שהשארת,
2.לעניות דעתי חלוקה מחושבת מראש וקביעת אופן החלוקה הן הגדרתה , תעלה בעיות רבות שידרשו פרשנויות משפטיות רבות בביה״ש
3.על כן כול עוד אין לצידך ידו״צ כלשהם, יהיו בנייך היורשים החוקיים הבלעדיים ( בפועל אם הם רשומים כיורשים בלבד מרבית הסיכויים שהם ירשו בפועל , כול עוד אין לצידך ידו״צ שתתבע זכויותיה והיו פסקי דין מעולם !! שהותירו לה או לו חלק )
4. בכדי שלא יגררו לפתחו של ביהמ״ש בשל תביעות עיזבון ואו חלוקה להיות שווים וברורים,בנוגע לחלוקת העיזבון תוך הגדרת ההון הן הנדל״ן , הן קופות גמל וקרנות והן חשבון עו״ש ובכך תהיה החלוקה שווה בינהם על ערכה הכספי

ET
חבר מתאריך 17.6.02
40587 הודעות
יום רביעי כ''ח בתמוז תשע''ח    18:54   11.07.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. רק למען ההבהרה (ויתקנו אותי עוה''ד הנכבדים אם אני טועה)  
בתגובה להודעה מספר 0

זה אפשרי כפי שכבר נכתב כאן, אולם זה יקרה בפועל רק אם הבנים (יורשים) יצהירו שזה רצונם.

אם אתה רוצה לכפות זאת שכך יקרה, זה רק על-ידי כתיבת צוואה.

Avi Baba
חבר מתאריך 27.12.08
4808 הודעות
יום שבת ב' באב תשע''ח    16:44   14.07.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. בקיצור..ההמלצה לרשום מחצית לכל יורש, ללא הסתבכויות של אחוזים וכד'  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות