גירסת הדפסה          
קבוצות דיון משפטים נושא #15858 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 15858   
הגיע הזמן לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 30.11.18
884 הודעות, 8 מדרגים, 12 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי ז' בתמוז תשע''ט    07:32   10.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

הרעת תנאים במקום העבודה, כן/לא?  

שלום לכל העוזרים, לפני כ-5 חודשים התקבלתי למקום עבודה בתפקיד מנהל הנדסה עם שכר ותנאים מוגדרים בחוזה. כעבור חודשיים, המנכל שקיבל אותי התפטר וכעת הגיע מנכל חדש עם אג'נדות חדשות.
לאחר שיחה עם המנכל החדש, הוסבר לי שבעקבות מצב החברה, יהיה שינוי ארגוני, שזה אומר מבחינתי שאני הופך להיות "ראש צוות" עם הוספת תכולות עבודה, כגון ניהול פרוייקטים טכניים וגם הורדה בשכר באופן משמעותי (לא צויין כמה). ברמת העקרון, מדובר על אותו התפקיד, רק עם הוספת עבודה.
בנוסף, המנכל רמז, שבמידה והתנאים לא מקובלים עליי, יהיה לי שימוע ואני אפוטר.
האם יש עילה להרעת תנאים מוחשית? האם יש לי מה לעשות בנידון?

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  ''הרעת תנאים'' זו עילה להתפטר בדין מפוטר (לעניין פיצויים וכו'). במקרה שלך, זה אכן תקף, אבל.. זבוב על הקיר 10.07.19 12:04 1
  בחוזה רשום הגדרת תפקיד ושכר הגיע הזמן 10.07.19 13:11 2
     האם החוזה מנוסח לתקופה קצובה, או לא? זבוב על הקיר 10.07.19 13:52 3
  אין בחוזה העסקה לפרק זמן קצוב הגיע הזמן 10.07.19 14:21 4
     בוודאי שהיא יכולה. ומה שהעובד יכול לעשות זה להתפטר ולזכות בזכויות כאילו פוטר. זבוב על הקיר 10.07.19 18:36 5

זבוב על הקיר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.3.18
9400 הודעות, 67 מדרגים, 127 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי ז' בתמוז תשע''ט    12:04   10.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. ''הרעת תנאים'' זו עילה להתפטר בדין מפוטר (לעניין פיצויים וכו'). במקרה שלך, זה אכן תקף, אבל..  
בתגובה להודעה מספר 0

אבל חוץ מלהתפטר (או לתת להם לפטר אותך כפי שהם מאיימים לעשות) אין לך מה לעשות - אלא אם יש בידיך חוזה חתום לתקופה קצובה המבטיח לך שכר מסויים ומסגרת עבודה מסויימת. אם יש, הרי שמדובר בהפרת חוזה שניתן לתבוע בגינה.

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
חבר מתאריך 30.11.18
יום רביעי ז' בתמוז תשע''ט    13:11   10.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. בחוזה רשום הגדרת תפקיד ושכר  
בתגובה להודעה מספר 0

בנוסף לזה, רשום שהחברה רשאית לשנות את התפקיד במידת הצורך (או משהו בסגנון).
האם ניתן לקבל פיצויים לאחר 5 חודשי עבודה?
מה צריך לעשות במקרה כזה?

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
חבר מתאריך 4.3.18
יום רביעי ז' בתמוז תשע''ט    13:52   10.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. האם החוזה מנוסח לתקופה קצובה, או לא?  
בתגובה להודעה מספר 2

לפי מה שאתה מתאר, נשכרת לבצע תפקיד אותו אכן ביצעת, בשכר שאותו אכן קיבלת (עד עתה, אפילו שמדובר בחודשים בודדים). היות וההרעה בתנאיך ובשכרך באה כחלק מארגון מחדש בחברה שבוצע לאחר מכן, וסביר שאינו נוגע אליך בלבד, קשה יהיה לטעון שהחברה נהגה שלא בתום לב כששכרה אותך (כלומר, שמראש החברה התכוונה להעסיקך בתנאים ובשכר השונים מאלו שסוכמו עמך) - ועל כן, אלא אם יש בידיך חוזה שנאמר בו שהחברה מתחייבת להעסיקך בשכר ובתנאים שנקבעו למשך X זמן, לא הופרה פה על פניו שום התחייבות שלהם כלפיך. לחברות פרטיות שמורה הזכות לשנות את הגדרת התפקיד והשכר ככל שימצאו לנכון כל עוד אין חוזה שמחייב אותן אחרת.

אם יש בידיך ראיות כלשהן לכך שהשינויים הללו תוכננו עוד טרם העסקתך, זה כמובן משנה את התמונה ועשוי לזכותך בפיצוי על הפרת הסכם ההעסקה שלך, אף שהוא לא לזמן קצוב.

כמובן שעדיף לך לקבל ייעוץ מפורט יותר בכל מקרה.

חבר מתאריך 30.11.18
יום רביעי ז' בתמוז תשע''ט    14:21   10.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. אין בחוזה העסקה לפרק זמן קצוב  
בתגובה להודעה מספר 0

זה חוזה סטנדרטי.
אם ככה, אז זה אומר, שחברה ברגע שהיא עושה תהליך של רה-ארגון, היא יכולה לשנות תנאי שכר של העובדים שלה. נשמע לי קצת לא ריאלי לזכויות עובד.

חבר מתאריך 4.3.18
יום רביעי ז' בתמוז תשע''ט    18:36   10.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. בוודאי שהיא יכולה. ומה שהעובד יכול לעשות זה להתפטר ולזכות בזכויות כאילו פוטר.  
בתגובה להודעה מספר 4

להזכירך, גם לפטר אותך החברה יכולה בכל עת (בהעדר חוזה, ובכפוף להודעה מוקדמת כחוק כמובן). במה שונה המצב הנוכחי ממצב בו החברה היתה מפטרת אותך מתפקידך, אך מציעה לך (אם תרצה) תפקיד אחר בשכר אחר?

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות