גירסת הדפסה          
קבוצות דיון יש לי מה לומר נושא #19588 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 19588   
אהרון5 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.10.15
64032 הודעות, 256 מדרגים, 445 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי י''ד בכסלו תשע''ט    11:16   22.11.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

השיטה של אהרון למיגור פשעי ילדים  

כולנו יודעים שילדים חייבים לשמור את מצוקותיהם בסוד. יפה מאוד מצדנו שכולנו יודעים, אבל אולי אנחנו טועים? תוכנית התערבות בשם "בלי סודות" תעשה סוף לפשעים נגד ילדים.

מוזר מאוד שכולם מקבלים כמובן מאליו שאין שום דרך לחלץ מילד מידע על כך שהוא במצוקה. אני סבור לגמרי אחרת. עם מעט עידוד ילדים ישמחו לחלוק ולשתף במצוקתם. נכון, הם מפחדים, מהלכים עליהם אימים: אם תספרו תחטפו מכות רצח, לפעמים הם אוהבים את הפוגע ותלויים בו, אבל עידוד מתוחכם ישנה את התמונה.

משרד החינוך צריך להקים תוכנית התערבות בשם "בלי סודות" שמטרתה לעודד ילדים לא לשמור מצוקות בבטן. יש כמובן להתאימה בצורה מסודרת על ידי מומחים לכל שכבה, הייתי אומר אפילו מהגן. התוכנית הזו תשדר לילדים שמצוקה היא כמו שק שסוחבים על הגב. אם שומרים עליה בסוד השק רק הולך ונעשה כבד יותר ויותר ויותר עד שבסופו של דבר הוא מתפוצץ בצורה הרבה יותר חמורה.

הדרך היחידה להפטר מהמשא המעיק היא לשתף על קיומו. היועצת תשמע ותחליט מהי הדרך הכי נכונה להתמודד עם המצב. אפשר לספק לילדים דוגמאות (כמובן בהתאם לגיל), אפשר לעורר דיון, אפשר לשאול מה יקרה אם לא יספרו, מה יקרה אם כן יספרו. אפשר ליצור אווירה פתוחה, חמה, מקבלת. להסביר כמובן שזה אף פעם לא אשמת הקורבן, למרות שפעמים רבות הוא מרגיש בטעות שכן.

יש כר נרחב לפיתוח מודעות לנושא, בכל כיתה וכיתה, בכל שנה ושנה, פשוט אם היועצת אפילו תתייחס לנושא רק 4 פעמים כל שנה. היא תציע דלת פתוחה, האימייל שלה יפורסם בגדול ברחבי בית הספר. היא יכולה להזמין לשיחות חתך תלמידים שיש חשד שהם בקשיים. הייתי מציע גם מערך טיפול מסודר בילדים הסובלים מקשיים חברתיים, למרות שנהוג להתעלם מהם כי הם שקטים. זה גם ימנע התאבדויות.

לא נמאס לכם מהדיווחים האלו חדשות לבקרים על ילד שעבר זוועה? אז בואו נשים לזה סוף. הבעיה היחידה כמעט בפשעים נגד ילדים היא הסוד. ברגע שהדפוס הזה ישתנה ויהיה ברור שכל מי שמבצע פשע נגד ילד הדבר ייחשף מהר מאוד, התוצאה הבלתי נמנעת תהיה שהפשיעה הזו תדעך! נוסיף לכך כמובן את חוק פגיעה פיצוי והמצב יהיה טוב הרבה יותר.

חשבתי שכל הורה יפקיד בקופת בית הספר 100 שקל כל שנה ערבות למקרה של אלימות המצריכה לשלם פיצויים. זה סכום נמוך שכל הורה יכול לעמוד בו, אבל הוא מספיק כדי לעורר את המודעות והרצון לשמור עליו. חוק פגיעה פיצוי יכול להיות מצוין גם למקרי אלימות בין ילדים. ההחלטה על תשלום הפיצויים תהיה על פי קריטריונים אחידים על ידי מומחה מטעם משרד החינוך.

בנוסף הייתי מציע תפקיד של רס"ר בית ספר. אחראי משמעת בית ספרי שהיה רס"ר משמעת בצבא, או טיפוס מפחיד מטבעו. כל מורה המתקשה להשתלט על הכיתה מיד קוראת לו והוא אוסף אליו את השובב לניקיון בית הספר. יש בעיות שפשוט צריך לרצות לפתור אותן. הנה בהזדמנות חגיגית זו פתרנו עוד בעיה גדולה מאוד בחינוך: המשמעת והאלימות.

לילדים בלבד

פורסם שיש ילדים בכתה ג' שמכורים לפורנו. המדינה הזדעזעה. אין שום בעיה, לאהרון פנית, לא טעית. זוכרים שיש בכבלים סיסמה לסרטים כחולים? אותו דבר אפשר לעשות באינטרנט. ברירת המחדל תהיה סינון אתרי מבוגרים, כולל זוועות דאעש וכו'. מנועי חיפוש יהיו על סינון מתון או קשוח בלבד. לכל מנוי תהיה סיסמה, וברגע שהוא יקיש אותה כל האפשרויות למבוגרים יפתחו.

https://rotter.net/forum/scoops1/514657.shtml

אין פה שום בעיה של כבוד הפורנוגרף וחירותו. סה"כ 4 ספרות וכל הסטיות פתוחות ללא שום הגבלה. אפשר ליישם את זה למשל על ידי קוקיה. כל מנועי החיפוש יחפשו אותה ויבדקו אם הוקשה הסיסמה. כל פעם שמכבים את המחשב או את הסמארטפון העוגייה הזו תתאפס. קלי קלות והבעיה מאחורינו.

פורסם גם שיש ילדות שמתפשטות באינטרנט בפני עשרות גברים ואפילו נפגשות עמם. שוב, אני בשוק שאני צריך להסביר: מערכת החינוך חייבת להוסיף לשיעורי כישורי חיים גם שיעורים בהם יוסבר לילדים שמה שעולה לאינטרנט נשאר שם. לנצח! מי שמעלה תמונה חושפנית, סרטון חושפני, פרטים אישיים, הדברים ירדפו אחריו. בשלב זה או אחר הם יגיעו להוריו, לחבריו ולכל מכריו.

https://rotter.net/forum/scoops1/515365.shtml

מי שלמרות כל האזהרות נפגש עם זרים, צריך לדעת שכבר היו מקרים של רציחות. המקרה הכי מפורסם זה אופיר רחום, אבל לא היחיד בעולם. ריגושים זה חשוב, אבל צריך לדעת שמה שנראה לנו כמו אדם נפלא שכיף לפגוש יכול להיות בפועל מפלצת. מצפים לפגישה מרגשת ובסוף נרצחים או נחטפים. זה אמנם מפחיד מאוד, אבל קל מאוד למניעה: פשוט לא לפגוש אנשים. מה שמתחיל באינטרנט נשאר באינטרנט. ואם בכל זאת יש פוטנציאל למשהו חיובי, פשוט לערב את ההורים. אני צריך ללמד את משרד החינוך? אבל חייבים כבר לעשות את זה. ודחוף שעה אחת קודם.

אין צורך להודות, מוגש חינם למען הציבור והאנושות.

* הכותב אינו מומחה לשום דבר מטעם אף אחד, אך יודע לחשוב לבד.

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  דיון מעניין בנושא אהרון5 24.11.18 11:58 1
  גם את זה צריך להכניס לתוכנית הלימודים אהרון5 06.01.19 16:20 2
  ילדים גם מדמיינים ומשקרים המון. בסופו של דבר האחריות היא של ההורים קופיקו 08.01.19 09:19 3
     תירוצים אהרון5 08.01.19 10:21 4
         רק במקרי קיצון כמו עכשיו, אולי אפילו פחות קופיקו 08.01.19 10:35 5
             לא סותר אהרון5 09.01.19 08:19 6
                 כל עוד ליועצת אין כח יתר לפגוע בהורים סתם כי בא או משיקול דעת לקוי קופיקו 09.01.19 14:21 7
                     לא שינוי גדול אהרון5 09.01.19 14:26 8
                         ואם הילד חטף סתירה אחרי שחצה באדום וכמעט נדרס קופיקו 09.01.19 14:31 9
                             היועצות יעברו השתלמות אהרון5 09.01.19 17:16 10
                                 פה אנחנו חלוקים - אתה סבור שמדובר בכח אדם סביר אני סבור שלא... קופיקו 09.01.19 17:40 11
                                     לא מדובר בהוספת כוח אדם אהרון5 09.01.19 20:32 12
  סלחנות המערכת היא תרבות אהרון5 13.02.19 10:49 13

חבר מתאריך 19.10.15
יום שבת ט''ז בכסלו תשע''ט    11:58   24.11.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. דיון מעניין בנושא  
בתגובה להודעה מספר 0

https://rotter.net/forum/scoops1/515629.shtml#24

בקצרה:
גוטה טוען שהשיטה תגרום לכך שילדים יוציאו את הכביסה המלוכלכת וליועצות יהיה יותר מדי כוח מכיון שהן ידעו כל מה שקורה בבתים. אני טענתי שזה מחיר שכדאי לשלם, ואפשר לייצר איזונים ובלמים.

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
חבר מתאריך 19.10.15
יום ראשון כ''ט בטבת תשע''ט    16:20   06.01.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. גם את זה צריך להכניס לתוכנית הלימודים  
בתגובה להודעה מספר 0

https://rotter.net/forum/scoops1/524659.shtml

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
קופיקו לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 25.3.16
7346 הודעות, 35 מדרגים, 56 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ב' בשבט תשע''ט    09:19   08.01.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. ילדים גם מדמיינים ומשקרים המון. בסופו של דבר האחריות היא של ההורים  
בתגובה להודעה מספר 0

מה שהחברה צריכה לעשות זה לתת להם כמה שיותר כלים לעזור לילדים שלהם

חבר מתאריך 19.10.15
יום שלישי ב' בשבט תשע''ט    10:21   08.01.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. תירוצים  
בתגובה להודעה מספר 3

אז לא נקשיב להם?
כמובן בחכמה, במקצועיות, בזהירות, בבדיקה. אם צריך מיכל דליות תשמח להסביר איך עושים את זה.

מה שצריך זה להתעורר מההיפנוזה.
אין שום בעיה למנוע את הזוועות האלו, צריך פשוט לעודד את הילדים לדבר. כל פשעי הילדים קיימים מסיבה אחת: כי הילדים שומרים את זה בסוד. זו הגאוניות של השיטה. ברגע ששברת את תרבות השתיקה, עולם אחר.

צאו מזה, מה יש לכם? למה אתם מתעקשים שהילדים יאכלו את עצמם מבפנים עם מצוקותיהם? טירוף.

חבר מתאריך 25.3.16
יום שלישי ב' בשבט תשע''ט    10:35   08.01.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. רק במקרי קיצון כמו עכשיו, אולי אפילו פחות  
בתגובה להודעה מספר 4

אתה אולי סומך על המדינה ועל שלוחיה, אבל אני ראיתי באילו אנשים מדובר ובאיכות שלהם, ואני לא סומך על המדינה בשום אופן במקרה הזה.
תראה אני לא מומחה ולא מכיר הרבה מקרי קיצון, אבל את באלו שאני כן מכיר המדינה רק קילקלה ולא עזרה.
ודרך אגב אם אתה רוצה שילדים ידברו יותר שיזוזו מהמסכים ויצאו לשחק בשכונה עם חברים ובתנועות הנוער. לדעתי זה יותר יעודד דיבור.

חבר מתאריך 19.10.15
יום רביעי ג' בשבט תשע''ט    08:19   09.01.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. לא סותר  
בתגובה להודעה מספר 5

מעניין דווקא הפיצקוש שלי משוגע על שני דברים. מסך מצד אחד ולרדת למטה לחברים מצד שני. זה סימן טוב. כך או כך זה לא מפריע לכך שהיועצת תפרסם את המייל שלה ותעודד כל ילד לפגוש אותה, אפילו באמצע שיעור אם הוא מרגיש טעון, ותערוך שיעורי התערבות בהם תסביר כמה חשוב לשתף וכמה גרוע זה לשמור מצוקות בבטן, כי הסבל נורא והוא גובר וגובר וגובר עד שבכל מקרה הוא מתפוצץ.

חבר מתאריך 25.3.16
יום רביעי ג' בשבט תשע''ט    14:21   09.01.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. כל עוד ליועצת אין כח יתר לפגוע בהורים סתם כי בא או משיקול דעת לקוי  
בתגובה להודעה מספר 6

זה בסדר, אין פה שינוי גדול מידי. אם כי אני זוכר שבתיכון חדר היועצת תמיד היה פתוח למי שרוצה אז אין פה כ"כ שינוי.

בקשר לשאר הדברים שרשמת אני בעד, ההורים פשוט לא מספיק מעורבים ולעיתים אין להם מושג "מה זה האינטרנט הזה בכלל" ולכן לאלץ אותם להתערב זה רעיון טוב שאני תומך בו.

חבר מתאריך 19.10.15
יום רביעי ג' בשבט תשע''ט    14:26   09.01.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. לא שינוי גדול  
בתגובה להודעה מספר 7

שינוי עצום.
היועצת תכנס לכיתות ותלמד במסגרת כישורי חיים כמה חשוב לשתף מצוקות.
ברגע שהיא תשמע על עבירה חמורה היא מייד תערב משטרה.
עבירות נגד ילדים יהפכו להיסטוריה כי כל עבירה תיחשף מיד.

חבר מתאריך 25.3.16
יום רביעי ג' בשבט תשע''ט    14:31   09.01.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. ואם הילד חטף סתירה אחרי שחצה באדום וכמעט נדרס  
בתגובה להודעה מספר 8

גם לערב משטרה? ההורים הם המחנכים ולא צריך להגזים עם משטרה ושטויות

חבר מתאריך 19.10.15
יום רביעי ג' בשבט תשע''ט    17:16   09.01.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. היועצות יעברו השתלמות  
בתגובה להודעה מספר 9

ויוסבר להן בדיוק מה לעשות בכל מצב. אני מניח שהן לומדות את זה כבר, לא חיכו לי. די ברור שבמקרה של אונס או התעללות מערבים משטרה. במקרים רבים אחרים היא רק תשמש אוזן קשבת. ומה קורה היום? אותו דבר. רק שהמון ילדים אומללים שומרים בבטן דברים איומים. יועצת אמורה לדעת להתמודד עם כל מיני תופעות. ההבדל הוא שמרגע שהרעיון שלי ייושם לא יהיה ילד שעבר אונס והמערכת לא תדע. לא יהיה ילד שעבר אלימות, חרם וכו והמערכת לא תדע.

חבר מתאריך 25.3.16
יום רביעי ג' בשבט תשע''ט    17:40   09.01.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. פה אנחנו חלוקים - אתה סבור שמדובר בכח אדם סביר אני סבור שלא...  
בתגובה להודעה מספר 10

לגבי היועצות

חבר מתאריך 19.10.15
יום רביעי ג' בשבט תשע''ט    20:32   09.01.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. לא מדובר בהוספת כוח אדם  
בתגובה להודעה מספר 11

היועצות כבר קיימות.
שיעורי קישורי חיים, כבר קיימים.
או כישורים, לא חשוב הפרטים...
צריך רק להוסיף תכנית התערבות שנועדה לשכנע את הילדים שלא לשמור שום מצוקה בבטן.
ליועצות יוסבר שהן מערבות משטרה רק במקרים פליליים.
אני לא חושב אפילו שצריך להסביר להן את זה.
בשאר המקרים טיפול רגיל, בעיקר שיחה.
שיתוף במועקה ובמצוקה, זה גם עוזר.

התוצאה, אני אומר שוב: כל הפשעים הנוראים שנמאס לנו כבר לשמוע, יפסקו.
למה? כי יהיה ברור שכל פשע כזה דינו להיחשף מהר מאוד.
יש לי פתרון קסמים לכל בעיה חברתית.
אין צורך להודות, פרס נובל כרגיל במייל.

חבר מתאריך 19.10.15
יום רביעי ח' באדר א' תשע''ט    10:49   13.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. סלחנות המערכת היא תרבות  
בתגובה להודעה מספר 0

https://rotter.net/forum/scoops1/532634.shtml

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות