גירסת הדפסה          
קבוצות דיון גילוי מסמכים נושא #24709 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 24709   
סימרון
חבר מתאריך 2.4.12
5937 הודעות
שבת קודש י' בתמוז תשע''ב    07:19   30.06.12   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

''סיפור'' הגששים בצה''ל-סיוע לכנופיות והדלפת מידע סודי  

ערכתי לאחרונה בתאריך 30.06.12 בשעה 07:26 בברכה, סימרון

"מעצרם של הגששים הבדואים השבוע לא הפתיע אותנו, היום בכל רשת הברחת סמים אתה מוצא גשש בדואי במיל' או גשש בהווה שמעורב בסיפור" דברי רפ"ק נועם קייזר

רובם המכריע של הגששים הבדואים בגבול ישראל מצרים עוסק בשמירה על ביטחון המדינה, אך יש כאלה שעושים בדיוק הפוך משתפים פעולה עם מבריחי הסמים,מדילפים מידע סודי,מטעים את כוחות הצבא, ומסייעים לכנופיות.בפיקוד דרום מודים שיש משבר ושהקצינים בשטח ממדרים את הגששים ממבצעים מיוחדים, אבל התופעה נמשכת. הכתב שמעון איפרגן המביא את הכתבה במגזין mako שופך אור על הנושא, ומכאן אני התמצת את הכתבה

לפני מספר חודשים הרגיש האלוף טל רוסו מפקד פיקוד הדרום,לשים לב שמשהו מוזר קורה לו מתחת לאף, בעוד שהמאמץ של צה"ל לסיכול הברחות הסמים הולך ומתעצם והתנועות הלא חוקיות בשטח מסרבים להעלם,הוא מורה למשטרה הצבאית לפתוח בחקירה נרחבת ולבדוק האם יש אמת בחשד החוזר ועולה שיש מישהו מהמערכת המדליף מידע החוצה, ולמעשה מסייע לאותם גורמים עבריינים שהצבא הכריז עליהם מלחמה

החקירה שעליה הכריז האלוף רוסו הגיעה לסיומה השבוע, עם מעצרם של 12 חיילים מהם שבעה משרתי קבע בחשד לסחר בסמים,העברת מידע מסווג, וסיוע להברחות מסיני לארץ, בסיוע יחידת "מגן" של משטרת ישראל המתמחה בסיכול הברחות מגבול מצרים וירדן הצליחה המשטרה הצבאית לצבור ראיות המוכיחים כי חיילי צה"ל היוו חוליה מרכזית בהברחת הסמים, וכי הם ניצלו את המידע שאליו נחשפו מתוקף תפקידם כדי לסייע לגורמים העבריינים

אבל לא מדובר על פשע של סמים בלבד, אחוז גבוהה של מיעוטים יותר ממחציתם הם חיילם בדואים המשרתים בעוצבת אדום ובאוגדת עזה, הם ניצלו את כישורם כגששים בשטח כדי לסייע לאותם מבריחים לעבור את הגבול לישראל

צירי ההברחות הסמים והמסתננים מישראל, מצרים, ירדן, וסיני

1.מחסום כרם שלום-מחסום ניצנה (ואדי לובן)הר חריף, טאבה-אילת-סיני

2.רמת חובב, צומת הנגב,בסיס רמון,ואדי לוץ,רמון,מכתש רמון,הר חריף,סיני

3.סיני נחל פארן, ואדי לוץ,נחל נקרות,ואדיות ליד מצפה רמון,רמת חובב

4.ירדן- ישראל:רמת חובב, צומת הערבה,נאות כיכר,באר אורה, ק"מ 101 עין יהב והפוך

5.רמת חובב,בית שאן,גשר אלנבי (ההברחות הסמים מתבצעות בהמצעות כלי רכב

תגובת דובר צה"ל:הגששים הבדואים הינם חלק משמעותי בלחימה היום יומיומית בגבולות ישראל ומבצעים פעילות מבצעית תוך סיכון חייהן שבשמירה על גבולות המדינה,אין המקרים המדוברים מעידים על כלל מערך הגששים.צה"ל בהמצעות המשטרה הצבאית החוקרת מבצע שורה ארוכה של מניעה ואכיפה,על מנת לצמצם את תופעת עבירות הסמים בצה"ל.חייל אשר נמצא מעורב בעבירת סמים נשפט ביד קשה

mtko שמעון איפרגן (כאמור הכתבה מתומצתת)

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  תזכורות תושב הארץ 30.06.12 07:44 1
     ערביי הצפון הקצינו יש אפשרות לפיצוץ במקרה מלחמה סימרון 30.06.12 09:20 3
     יש שמועה שאל-הייב הדליף לחיזבאללה על לוחמי השייטת רפאל 30.06.12 11:16 6
         חלק מסימנים הראו שכנראה הייתה הדלפה לצערי זה האסון גדול סימרון 30.06.12 12:15 8
  בעקבות דיבורי הממשלה לגיוס ערבים יש להרהר על הכדאיות צעד הזה סימרון 30.06.12 07:45 2
     אף אחד לא רוצה לגייס את ערביי ישראל לצבא sharongreen 30.06.12 11:28 7
         היה איתך כנה גם שם לא הייתי רוצה לראות אותם-הסיבה סימרון 30.06.12 13:50 11
             שירות לאומי יגביר לדעתי את מעורבותם לטובת הקהילה רפאל 30.06.12 18:23 15
  וההברחות מלבנון? ראג'ר והסביבה? מג'דל שאמס? עמוסכ 30.06.12 09:33 4
     והתארגנות והגברת הפשיעה הערבית בגליל התחתון סימרון 30.06.12 10:39 5
  הבעיה הייתה ותהיה לעד הבידול רוכב-אדום 30.06.12 12:18 9
     אתה משווה עדות יהודיות לעם זר ועויין? ערבים אינם עדה! ליה 30.06.12 16:39 13
         כנראה שכל מה שאתה יודע על ערבים רוכב-אדום 30.06.12 17:50 14
  סיפור על הבדואים לא חדש וידוע לי כבר אחרי מלחמת ששת aharon33 30.06.12 12:30 10
  רק מדינה מתאבדת סומכת על מבקשי רעתה ליה 30.06.12 16:38 12
     צה''ל נעזר בהם כגששים עשרות שנים סימרון 30.06.12 18:24 16
         יש היום מצלמות שרואות הכל בלילה. הכל עניין של כסף עמוסכ 30.06.12 19:19 17
             הבעיה היא לא הגדר בשעת חדירה ודאית תפקיד החשש סימרון 30.06.12 20:39 18

תושב הארץ
חבר מתאריך 2.5.12
20753 הודעות
שבת קודש י' בתמוז תשע''ב    07:44   30.06.12   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. תזכורות  
בתגובה להודעה מספר 0

ערכתי לאחרונה בתאריך 30.06.12 בשעה 07:53 בברכה, תושב הארץ

"הייתי אצל רופא שיניים בנצרת", נזכר אל-הייב, "ומשם הייתי צריך לנסוע לחופשה באילת עם המשפחה שלי. בדרך עצרנו בבית מרקחת ביפיע, ואיך שיצאתי החוצה קפצו עלי שני אזרחים, שמו עלי אזיקים. אמרתי להם ’אתם טועים, מה אני עשיתי, אני קצין בצבא, לא מחבל מתאבד, בני גנץ היה מ"פ בגדוד שלי, בוגי יעלון היה מפקד שלי', אבל הם לא אמרו שום דבר, גררו אותי לרכב שלהם ולקחו אותי לבסיס.

"בהתחלה חשבתי שהם ערבים, אם היה לי נשק הייתי יורה בהם והורג את כולם, אבל כשהתחילה החקירה הבנתי שאני חשוד בריגול ובסחר בסמים. אמרתי שאין לי קשר עם שום דבר. החקירה הייתה מתישה, קשרו אותי בידיים וברגליים, הרגשתי מושפל. אני בטוח שנכנס פה היבט גזעני, רצו לתפור אותי. אבי דיכטר, שהיה ראש השב"כ, רצה להיות ראש ממשלה על חשבוני ובנה הר על הגב שלי".

"מראש השב"כ לא מתקדמים לראש ממשלה על גב של מקרה כזה", אומר דיכטר. "אל-הייב הוא אדם עתיר זכויות מצד אחד, ומצד שני ההרשעה נגדו הייתה קשה מאוד. האיש התדרדר תוך כדי שירותו הצבאי ועשה דברים נוראיים בשביל בצע כסף. הוא עמד בראש כנופיה שמכרה את נשמתה וסודות צבאיים שאפשרו לחיזבאללה לבצע פיגועים במדינת ישראל. החקירה שלו הייתה קשה ומבזה אבל לא מבחינתו אלא מבחינת החוקרים שהיו צריכים לשמוע איך סגן אלוף בצבא מעביר מידע רגיש ובעייתי שגרם נזק קשה לצה"ל בגזרה הצפונית. טוב תעשה משפחת אל-הייב אם תתרכז בשיפור עתידה ולא בשיפור עברה".

אבי דיכטר. התבייש בו צילום: פלאש 90
צריך למצוא פתרון
דיכטר לא מתרשם מכוונת אל-הייב לבקש חנינה. "אני לא מעלה בדעתי נשיא במדינת ישראל שיחון את אל-הייב או רמטכ"ל שיחזיר אותו לצבא. האיש עבר עבירות קשות נגד ביטחון המדינה תמורת בצע כסף".

מנגד, אל-הייב נהנה לאורך הדרך מתמיכתם של בכירים בצבא ובממשלה. "צריך למצוא דרך יצירתית לסייע לו", אומר עמירם לוין שהיה אלוף פיקוד הצפון ונתן לאל-הייב עדות אופי במשפטו. עדי אופי נוספים במשפט היו מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר עמוס בן-אברהם, האלוף יורם יאיר והאלוף שי אביטל.

"הבן אדם נתן את חייו למען המדינה. אני לא יודע אם אנשים מבינים מה פירוש גשש כמוהו שחיפש מטענים. הם מתפוצצים על המטענים האלה ומצילים חיים של חיילים יהודים", אומר לוין. "קשה לי לזרוק לכלבים אנשים אחרי ששלחנו אותם להתפוצץ על מטענים. מצד שני, אי אפשר להקל ראש בעבירות שלו. צריך למצוא פתרון שיסייע לו ויהיה חלק מהקוד המוסרי שלנו, אולי איזושהי מחילה סמלית. אנחנו חייבים לו על עברו, מה עוד שלא תמיד נתנו לבדואים את כל מה שמגיע להם".

השר יוסי פלד שנתן אף הוא עדות אופי למענו של אל-הייב, אומר ש"הוא נחקר, נשפט ונמצא אשם. הוא אולי מרגיש שנעשה לו עוול, אבל הפרשה הזאת סגורה".

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4214460,00.html

ציוני דרך בולטים בהתנהלות חזבאללה מול ערביי ישראל
להלן מספר דוגמאות לפעילות חזבאללה מול ערביי ישראל:

2000 – חטיפת אלחנן טננבאום, תוך הסתייעות בקייס עוביד, ערבי ישראלי מטייבה, שנמלט לאחר החטיפה ללבנון, והמשיך מאז לפעול בשירות חזבאללה.

2002 – 10 אזרחים ישראלים תושבי הגליל נעצרו על-רקע העברת מידע מודיעני רגיש לגורמי חזבאללה בלבנון. העצור המרכזי בפרשיה, עומר הייב, תושב זרזיר, יליד 1963, סא"ל בצה"ל, הורשע בריגול חמור ונגזר עליו עונש של 15 שנות מאסר. הייב, שעמד בקשר עם סוחר סמים לבנוני המקורב לחזבאללה, שכינויו "אבו סעיד", התבקש להעביר מידע על היערכות כוחות צה"ל באזור חוות שבעה, מפות של אזור הצפון, מיקום מארבי טנקים, וכן מידע על אלוף פיקוד הצפון דאז, גבי אשכנזי.
בין העצורים האחרים, ג'מאל רחאל, יליד 1975, ותאמר הייב, יליד 1971, ששימשו כבלדרים להעברת המידע ללבנון ולהכנסת סמים לישראל. עצור נוסף עאמר עזאל, יליד 1974, העביר לחזבאללה טלפונים סלולאריים ישראליים, שאחד מהם נמצא על גופתו של אחד מ-2 המחבלים, שחדרו מלבנון לישראל, וביצעו פיגוע ירי (מרס 2002) סמוך לקיבוץ מצובה, בו נהרגו 6 ישראלים.

http://www.shabak.gov.il/publications/study/Pages/hizballahdecade.aspx

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
סימרון
חבר מתאריך 2.4.12
5937 הודעות
שבת קודש י' בתמוז תשע''ב    09:20   30.06.12   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. ערביי הצפון הקצינו יש אפשרות לפיצוץ במקרה מלחמה  
בתגובה להודעה מספר 1

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
רפאל
גולש אורח
שבת קודש י' בתמוז תשע''ב    11:16   30.06.12   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. יש שמועה שאל-הייב הדליף לחיזבאללה על לוחמי השייטת  
בתגובה להודעה מספר 1

סימרון
חבר מתאריך 2.4.12
5937 הודעות
שבת קודש י' בתמוז תשע''ב    12:15   30.06.12   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. חלק מסימנים הראו שכנראה הייתה הדלפה לצערי זה האסון גדול  
בתגובה להודעה מספר 6

ערכתי לאחרונה בתאריך 30.06.12 בשעה 12:27 בברכה, סימרון

שהיה אי פעם לשייטת 13 (בתקווה שזאת הפגיעה האחרונה בשייטת לצערי הכרתי
את אחד המשפחות של הנופלים שעברה עוד אסון בשנה שעברה כאשר האם החליקה בשעת צילום על ידי בתה ונפלה אל מותה בטיול לויטנאם)

יהי זכרם ברוך

סימרון
חבר מתאריך 2.4.12
5937 הודעות
שבת קודש י' בתמוז תשע''ב    07:45   30.06.12   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. בעקבות דיבורי הממשלה לגיוס ערבים יש להרהר על הכדאיות צעד הזה  
בתגובה להודעה מספר 0

sharongreen
חבר מתאריך 17.2.02
1931 הודעות
שבת קודש י' בתמוז תשע''ב    11:28   30.06.12   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. אף אחד לא רוצה לגייס את ערביי ישראל לצבא  
בתגובה להודעה מספר 2

אלא שיעשו שירות אזרחי כמו כל אזרח (כמעט-חוץ מלומדי תורה) במדינה

סימרון
חבר מתאריך 2.4.12
5937 הודעות
שבת קודש י' בתמוז תשע''ב    13:50   30.06.12   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. היה איתך כנה גם שם לא הייתי רוצה לראות אותם-הסיבה  
בתגובה להודעה מספר 7

דעתי היא-שהם ינצלו זאת למסחטת כספים מהממשלה עקב התנדבותם לשירות המדינה, והח"כים שלהם יעשו מהסיפור מטעמים מצידי שישאר המצב כך לא נורא נמשיך להסתדר בלעדיהם

רפאל
גולש אורח
שבת קודש י' בתמוז תשע''ב    18:23   30.06.12   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. שירות לאומי יגביר לדעתי את מעורבותם לטובת הקהילה  
בתגובה להודעה מספר 11

בתנאי שלא ישרתו בתוך המיגזר הערבי הנחשל אלא יתוודעו לחיים חילוניים ישראליים.

עמוסכ
חבר מתאריך 11.4.04
66873 הודעות
שבת קודש י' בתמוז תשע''ב    09:33   30.06.12   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. וההברחות מלבנון? ראג'ר והסביבה? מג'דל שאמס?  
בתגובה להודעה מספר 0

סימרון
חבר מתאריך 2.4.12
5937 הודעות
שבת קודש י' בתמוז תשע''ב    10:39   30.06.12   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. והתארגנות והגברת הפשיעה הערבית בגליל התחתון  
בתגובה להודעה מספר 4

רוכב-אדום
חבר מתאריך 4.1.11
3359 הודעות
שבת קודש י' בתמוז תשע''ב    12:18   30.06.12   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. הבעיה הייתה ותהיה לעד הבידול  
בתגובה להודעה מספר 0

לא צריך יחידות גטו. לא צריכות להיות יחידות מיוחדות לדרוזים, לבדואים ולחרדים. כולם צריכים לשרת עם כולם ורק ככה לטווח ארוך ייעלמו לאט לאט ההבדלים בחיים ובתרבות.

דמיינו לעצמכם שבשנות השישים היו קמים גדודי מרוקאים וגדודי פולנים וגדודי רוסים. איך הייתה נראית המדינה שלנו היום?

ליה
חבר מתאריך 2.9.10
19630 הודעות
שבת קודש י' בתמוז תשע''ב    16:39   30.06.12   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. אתה משווה עדות יהודיות לעם זר ועויין? ערבים אינם עדה!  
בתגובה להודעה מספר 9

רוכב-אדום
חבר מתאריך 4.1.11
3359 הודעות
שבת קודש י' בתמוז תשע''ב    17:50   30.06.12   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. כנראה שכל מה שאתה יודע על ערבים  
בתגובה להודעה מספר 13

ערכתי לאחרונה בתאריך 30.06.12 בשעה 17:59 בברכה, רוכב-אדום

זה ממה שהרב שלך אמר לך.
ממליץ לך להכיר את האנשים שחיים איתך באותה הארץ. בין הערבים יש עדות אינספור. הבדואים הצפוניים הבורגנים שונים מאוד מהבדואים הדרומיים.
הערבים המוסלמים הפלאחים בזים לבדואים ורואים בהם גנבים.
הנוצרים רואים במוסלמים ובבדואים כנחותים מהם וכך גם רואים אותנו היהודים (זו הסיבה שעם מוסלמים נסתדר בקלות יותר מאשר עם נוצרים אשר מהווים את הגרעין של בל"ד).
הדרוזים מהגולן שונים מהדרוזים מהגליל מבחינת גישתם התרבותית והמדינית.
הצ'רקסים בכלל מקורם מהקווקז והם מזוהים יותר עם היהודים מאשר עם הערבים אשר בהם הם רואים עם נכבש כפי שראו אדוניהם התורכים אשר הביאו אותם לפה.

וזה רק הערבים ודומיהם פה בארץ. במדינות סביב יש לך כל הרבה יותר פלגים, שבטים ועמים שאתה אפילו לא יכול לתאר.
דע את האויב ילד.
הערבים הם קבוצת אוכלוסיה בתוך המדינה אשר לא הולכת לשום מקום.
אישית הייתי מעדיף שלא יהיו אבל הם פה ואין שום דבר לעשות בעניין. מי שחושב שניתן יהיה להיפתר מהם חי ב-להלה לנד. אי לכך עלינו לראות איך ניתן למזער את הצרות שנוכחותם גורמת והדרך הטובה ביותר היא על ידי שילובם בחברה. כל אפשרות אחרת תוביל רק לצרות לטווח ארוך

aharon33
גולש אורח
שבת קודש י' בתמוז תשע''ב    12:30   30.06.12   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. סיפור על הבדואים לא חדש וידוע לי כבר אחרי מלחמת ששת  
בתגובה להודעה מספר 0

הימים. כשהייתי בסיני למשך שבועיים והתחברתי עם הבדואים ולמדתי חוכמת החיים שלהם,מנטליות וכדומה.
אני בטוח וסמוך שצבא יודע ומכיר את התופעה שבדואים מתפרנסים מכל דרך האפשרית חל מהברחות, סמים, מכירת נשק לכל דיכפין וכדומה.
אחת מהברחות סמים כה מתוחכמות- מלעיטים חבילות סמים (חשיש) לתוך הקיבה גמל. גמל מתחיל לעכל אוכל אחרי 5 ימים או משהו כזה. לכן ממהרים להעביר את הגמל מסיני אל ישראל ומשם שוחטים את הגמל שנושא כמה קילוגרמים סמים.. וכולם ידעו ושתקו..בגלל נזקקנו להם גששים טובים וגם מרגלים למעננו.
אפילו מאיר דגן היה מפקד יחידת "רימון" השתמש בבדואים לגלוי המחבלים וערף עם כמה חיילים ובדואים את כ 70 ראשי המחבלים ברצועת עזה.

עכשיו נזכרים..אהה..

ליה
חבר מתאריך 2.9.10
19630 הודעות
שבת קודש י' בתמוז תשע''ב    16:38   30.06.12   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. רק מדינה מתאבדת סומכת על מבקשי רעתה  
בתגובה להודעה מספר 0

בדואים הם ערבים. בדואים הם מוסלמים. מוסלמים לא נאמנים ליהודים! ההצגה שעורך צה"ל לא תעזור לו. להיפך. הבדואים מרגלים, מגלים את סודות הצבא ואת פעילותו ומעבירים הכל הלאה.

סימרון
חבר מתאריך 2.4.12
5937 הודעות
שבת קודש י' בתמוז תשע''ב    18:24   30.06.12   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. צה''ל נעזר בהם כגששים עשרות שנים  
בתגובה להודעה מספר 12

הם נולדו עם זה, יקח עוד שנים כדי לצמצם את מקצוע הגשש מי יודע
אולי המצעים אלקטרוניים בעתיד יהוו תחליף חלקי

עמוסכ
חבר מתאריך 11.4.04
66873 הודעות
אור ליום ראשון י''א בתמוז תשע''ב    19:19   30.06.12   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. יש היום מצלמות שרואות הכל בלילה. הכל עניין של כסף  
בתגובה להודעה מספר 16

הבדואים זולים יותר-- אבל לאורך זמן-- יקרים יותר

סימרון
חבר מתאריך 2.4.12
5937 הודעות
אור ליום ראשון י''א בתמוז תשע''ב    20:39   30.06.12   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. הבעיה היא לא הגדר בשעת חדירה ודאית תפקיד החשש  
בתגובה להודעה מספר 17

את גדר הגבולת ממגנים באמצעים שונים כבר שנים אך תפקיד הגשש עודנו חיוני
בהליכה אחר העיקבות בזמן חדירות ועוד תפקידים שלא נאמר כאן עדיין חיונית עבודת הגשש (נדמה לי אם אני לא טועה צה"ל ניסה לגוון את תפקיד עם חיילים יהודים אך לא יודע למה לא צלח)

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות