גירסת הדפסה          
קבוצות דיון בית המדרש נושא #25782 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 25782   
אה1
חבר מתאריך 12.1.09
3505 הודעות
יום שני ה' בשבט תשפ''א    13:28   18.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

מכתב של בחור ישיבה ממלונית הקורונה  

ערכתי לאחרונה בתאריך 18.01.21 בשעה 14:06 בברכה, אה1

אור לד׳ שבט, תשפ״א, מלונית הקורנה דן פנורמה, פעיה״ק ירושלים תובב״א.

לאחי בני עמי וכל שלומי אמוני ישראל בכל אתר ואתר בארץ ישראל ת״ו.

הרגשתי צורך גדול לכתוב לכם על מה שעובר עלי ועל שאר בני הישיבות במלונית. רבותיי, בושתי ונכלמתי. בחורי ישיבות חלקם מישיבות נחשבות וטובות, נמצאים במלונית ומקיימים מניינים בשעות מאוחרות, בקושי באים לסדרים ולבית מדרש המאולתר שהקימו ומתנהגים ממש כתינוק הבורח מבית הספר. כמובן, שלא כולם כך, אך לצערי הם רבים עד מאוד. סיפרו לי ולחבריי מאז היותנו זאטוטים שכדי להיות בן תיירה אמיתי צריך להתנהג בצורה מסוימת, להתלבש באופן הנכון, ללמוד או לא ללמוד דברים מסוימים, להחזיק בהשקפה הנכונה. אך עולמי קרס עליי, שקרו לי, עבדו עליי. פגשתי בחורים מישיבות אחרות, ישיבות של חרדל״ים. איך הם, ״המזרוחניקעס״ שנוהגים אנו לקרוא להם בלעג ממלאים את בית המדרש השומם, לומדים ומתפלפלים בר׳ שמעון ובר׳ חיים, לומדים קצות ונתיבות, בונים שוברים ומפרקים סברות, כמונו ממש! ישבנו יחד, למדנו בבא מציעא, ר׳ חייא קמייתא, הילך, והיה שטייגען. התווכחנו בין הסדרים בענייני השקפה, מעבר לחילוקי דעות, ראינו שמטרת כולנו היא ״להגדיל תורה ולהאדירה״ על אף חילוקי הדעות, מצאנו אחים שלא ידענו שהם קיימים. אחים טובים ויקרים שאכפת להם אך ורק מתורה ולהגדיל את שמו של הקב״ה. והפלא הגדול, שזה קיים בלי הלבוש, בלי ההשקפה הטהורה, ואחרי זה הם עוד הולכים גם לצבא לכמה חודשים, וחוזרים לישיבה כאברכים(הם אמרו שהולכים אחרי עשר שנות ישיבה). גדולי דורנו הכריזו לאחרונה על ״שמד רוחני״ שקיים במלוניות, אם הכוונה לבחורי ישיבות החרדים המסתובבים בחוסר מעש ברחבי המלון אז ניחא, אבל יש שאומרים שהכוונה היא לאחינו החדשים שמצאנו לאחרונה. ואני נותרתי מבולבל ועצוב, האם זה השמד הרוחני? בחורים שיושבים ולומדים מבוקר עד ליל, מחמירים קלה כבחמורה כמעט בכל דבר . אלה הבחורים שרבותנו מפחדים? איך זה יכול להיות שגדלנו כולנו עם תבנית אחת של בן תורה, והנה פתאום אנחנו צריכים לגלות שיש בני תורה אחרים, לא פחותים מאיתנו כלל, עם תבנית שונה אך דומה. איך העלימו את זה מעינינו? אמרו לנו שהם לא יודעים ללמוד המזרוחניקעס האלה, אלה עם הכיפה הסרוגה והסנדליים המוזרות, מהדברים הללו לא גודלים ומתעלים בתורה, להם אכפת רק מארץ ישראל אבל לנו אכפת מכל התורה כולה. שקרו לנו, זוהי לא המציאות. אני יושב וכותב שורות אלו ואינני יודע איך להתייחס לדברי רבותנו שליט״א. נותרתי מבולבל, אך אני יודע שמצאתי אחים חדשים, אחים שאמנם יש להם השקפה קצת שונה, אך כולנו מכוונים לשם שמיים ולהגדיל את שמו של ה׳ יתברך, וזה מה שחשוב.
ע״ה אחד מבחורי הישיבה היושבים זמנית במלונית הקורנה פעיה״ק תובב״א

**

אציין, שאין לשבח קבוצה אחת ע"י הקטנת קבוצה אחרת.
אבל בהחלט ניתן להתרשם מדברי האמת שנכתבו כאן.
וכל אחד- יקח לעצמו את מה שנראה לו ממכתב זה.

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  הדברים נכונים ישראל77741 18.01.21 16:47 1
     אי אפשר לדעת. עד שלא יבוא כותב המאמר ויעיד שהוא כתב PureAir 20.01.21 00:16 3
  כתוב יפה.. נהנהתי consilium_322 19.01.21 02:08 2
  מדהים. ניכרים דברי אמת פלוני 21.01.21 15:47 4
  יש אהבה והערכה הדדית גדולה בין שומרי התורה ולומדיה יוסף 22.01.21 08:35 5
     לא ממש.. בתור חרדי שיש מסביבו חרדים.. יש ממש התנשאות והתבדחות מהדתי לאומי consilium_322 22.01.21 13:08 6

ישראל77741 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.4.19
957 הודעות, 8 מדרגים, 16 נקודות.  ראה משוב
יום שני ה' בשבט תשפ''א    16:47   18.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. הדברים נכונים  
בתגובה להודעה מספר 0

רק חוששני שלא כתב את זה בחור ישיבה וגם לא חרדי.סוג של מזרוחניק שנהנה לראות את החרדים בהלם שיש תורה ואלוקים גם במקומות אחרים

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
PureAir
חבר מתאריך 21.8.18
250 הודעות
יום רביעי ז' בשבט תשפ''א    00:16   20.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. אי אפשר לדעת. עד שלא יבוא כותב המאמר ויעיד שהוא כתב  
בתגובה להודעה מספר 1

דווקא לי נראה שהכותב חרדי (אם כי אינני בקיא לומר איזה זרם)
מה שברור הוא שהמזרוחניקים לא משתמשים במילה שטייגען

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
consilium_322 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 13.11.14
4701 הודעות, 110 מדרגים, 220 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ו' בשבט תשפ''א    02:08   19.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. כתוב יפה.. נהנהתי  
בתגובה להודעה מספר 0

י

פלוני לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.2.16
573 הודעות, 2 מדרגים, 4 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ח' בשבט תשפ''א    15:47   21.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. מדהים. ניכרים דברי אמת  
בתגובה להודעה מספר 0

יוסף לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.3.18
14436 הודעות, 192 מדרגים, 378 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ט' בשבט תשפ''א    08:35   22.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. יש אהבה והערכה הדדית גדולה בין שומרי התורה ולומדיה  
בתגובה להודעה מספר 0

כך לפחות אני מרגיש מהצד שלי

מאחל ומייחל שיהיה היום- יום שמח לעם ישראל, לארץ ישראל וכל החפץ בטובתם באמת.

consilium_322 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 13.11.14
4701 הודעות, 110 מדרגים, 220 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ט' בשבט תשפ''א    13:08   22.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. לא ממש.. בתור חרדי שיש מסביבו חרדים.. יש ממש התנשאות והתבדחות מהדתי לאומי  
בתגובה להודעה מספר 5

בצורה אפילו של בדיחות, וסטיגמות ממש מגעילות ..
ומדובר באנשים מכובדים

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות