גירסת הדפסה          
קבוצות דיון פוליטיקה ואקטואליה נושא #26017 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 26017   
Tier2
חבר מתאריך 8.7.19
315 הודעות
יום ששי כ''ד בחשון תש''פ    21:54   22.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

אנחנו חייבים להתחיל לדבר על הרגשות שלנו הרבה, הרבה יותר  

שמעו הבנתי משהו...

אנחנו מתווכחים על כל נושא כאילו יש מציאות אוביקטיבית ואפילו מוסר או אתיקה אוביקטיביים.

והאמת היא, שיש לנו צורך רגשי שהמציאות תהיה ככה, למשל "חייב שתהיה נאמנות ללאום", או "חייבים שלכל אדם תהיה זכות בחירה",

ה"חייב" הזה, הצורך הזה שאנחנו בד"כ לא מודעים לו, הוא אחד מהדברים שמניע את הויכוחים הפוליטיים החריפים שלנו.

הפגיעה בחלק הזה היא בין היתר, מה שגורם לאנשים להגיע לתהומות של עלבון ושנאה וכעס לצד השני.

ולמעשה, הדבר הכי חשוב בדיונים הפוליטיים הוא גם הדבר שמקבל הכי פחות יחס, והוא איך אנחנו מרגישים לגבי כל העניין.

כעת לדוגמה.

כשאני קורא גולש בפורום שכותב נגד התערבות בית המשפט בקיום אירועים חרדיים בהפרדה מגדרית. הגולש מכנה את המצב דיקטטורה משפטית.
יש בי חלק שמאמין שהוא צודק, זו באמת התערבות של גוף עם מאפיינים מאוד ספציפיים, בניהול חיי הקבוצה, בניגוד לרצון שלה.

אז שכלית אני מסכים, אבל רגשית עולה בי פחד, שיפגעו בדברים שהם מאוד חשובים לי כמו שוויון בין המינים, כבוד לנשים, הכרה בכל אדם כבעל.ת ערך פנימי בלתי תלוי בדבר, וחברה פרוגרסיבית עם פריחה של חופש הדיון והביטוי. אז קשה לי להסכים עם העמדה כי אני חושב שבית המשפט יכול להיות אולי המבצר האחרון שיגן על כל הדברים האלו, במצב תיאורטי שבו מגינים אחרים יקרסו.

וההתקדמות האמיתית של הדיון הפוליטי היא כאשר ימני מובהק יכיר ברגשות שלי ויתקף אותן. וכאשר אני אעשה זאת עבור ימני, שיגיד שהוא מפחד שיפגעו לו ביהדות, או חושש מהפקרות תרבותית או שנהפוך דומים מדי לאמריקה, או שהוא מחכה למשיח וצמא לגאולה מהשם.

בקיצור, אני טוען (ומוזמנים לנסות לשכנע אותי אחרת), שכל הדיון הפוליטי שלנו כרגע צריך להיות ארוג בדיבור מאוד פתוח וכנה על איך אנחנו מרגישים כלפי העניין. לדעתי, כל השאר הוא בזבוז זמן. כשמזניחים את האספקט הזה, זה מה שיוצר מפלצות של שנאה תהומית לצד השני.

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  שמעו, זה הסקופ האמיתי Tier2 22.11.19 22:07 1

Tier2
חבר מתאריך 8.7.19
315 הודעות
יום ששי כ''ד בחשון תש''פ    22:07   22.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. שמעו, זה הסקופ האמיתי  
בתגובה להודעה מספר 0

אם יש מנהל גבר שיעביר את זה לפורום סקופים
תכלס אין יותר סקופ מזה...

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות