גירסת הדפסה          
קבוצות דיון גילוי מסמכים נושא #27324 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 27324   
פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
יום שלישי כ''ח בטבת תשע''ד    07:22   31.12.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

הכנות אחרונות לקראת ועידת הגליל ה-7 בטבריה שתתקיים היום (*)  

הועבר בתאריך 05.01.14 בשעה 20:10 מפורום חדשות על-ידי Maya, (גלובל)

Silvan Shalom
הכנות אחרונות לקראת ועידת הגליל ה-7 בטבריה שמתקיימת מחר בראשותי ובמעמד ראש הממשלה ונשיא המדינה.הגליל בתנופה!

מקור:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10152152599774925&set=a.10150696294104925.415559.586764924&type=1&theater
.
.
תזכורת:

ועידת הגליל ה-7 בראשות סילבן שלום ובמעמד רה''מ ונשיא המדינה, תתקיים ב-31/12 (*)
https://rotter.net/forum/gil/27314.shtml
.
.
.

https://tinyurl.com/5a2yl כאן » פרס הוא המפתח לפרשת אלטלנה

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  אשרייך ארץ הגליל יוניCohen 31.12.13 07:34 1
  אני אשמח לשמוע למה לדעתך זה חדשות? כי סקופ זה בטוח לא.. הקוריאני 31.12.13 09:12 2
  עידכון: פילוביץ שחף 31.12.13 11:02 3
  עידכון: פילוביץ שחף 31.12.13 13:19 4
  חי: ראש הממשלה נואם בוועידת הגליל פילוביץ שחף 31.12.13 13:25 5

יוניCohen
חבר מתאריך 1.4.12
2153 הודעות
יום שלישי כ''ח בטבת תשע''ד    07:34   31.12.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. אשרייך ארץ הגליל  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
הקוריאני
חבר מתאריך 14.7.13
6521 הודעות
יום שלישי כ''ח בטבת תשע''ד    09:12   31.12.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. אני אשמח לשמוע למה לדעתך זה חדשות? כי סקופ זה בטוח לא..  
בתגובה להודעה מספר 0

כלומר, זה יכול להיות חדשות אם היה כתוב משהו מעבר לתמונה ומשפט שלא אומר שום דבר חוץ מפרסומת לכנס של סילבן שלום.

כנס כזה מאורגן הרבה זמן מראש. אף בן אדם לא קם בבוקר ואומר, "מחר נראה לי יום טוב לעשות כנס עם ראש הממשלה והנשיא, כדאי שאקנה לי רול-אפ בנושא ואשכור לי אולם אירועים קטן.."

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
יום שלישי כ''ח בטבת תשע''ד    11:02   31.12.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. עידכון:  
בתגובה להודעה מספר 0

Silvan Shalom | לפני ‏2‏ דקות‏ דרך ‏מכשיר נייד ליד ‏‎Tiberias‎

פותח את ועידת הגליל ה-7 בטבריה יחד עם נשיא המדינה, ראש הממשלה, מנכ"ליות המשרדים שלי, חברי כנסת ראשי רשויות ומאות אורחים מרחבי הארץ.

מקור:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10152154123244925&set=a.10150696294104925.415559.586764924&type=1&theater
.
.
.

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
יום שלישי כ''ח בטבת תשע''ד    13:19   31.12.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. עידכון:  
בתגובה להודעה מספר 0

פרס בוועידת הגליל- על סיפוח הבקעה אמר הנשיא כי "זו החלטה שלא תתבצע. לא ראיתי שראש הממשלה מתרגש מההחלטה הזו. אלו הצהרות איוב". ועל הכרזות הבנייה בשטחים הבהיר כי "יש החלטות שאני חושב שהן טובות ויש שאינן טובות. שלום אומר שנצטרך להחזיר חלק גדול מהשטחים והממשלה עצמה אמרה שלא צריך להקים התנחלויות חדשות. זה משהו שהממשלה אמרה במפורש".
.
.
.

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
יום שלישי כ''ח בטבת תשע''ד    13:25   31.12.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. חי: ראש הממשלה נואם בוועידת הגליל  
בתגובה להודעה מספר 0

נתניהו- אנחנו עושים צעדים כואבים וברשות חוגגים עם הרוצחים. http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/535/621.html?hp=1&cat=404&loc=1

עוד אמר נתניהו כי "שלום אמיתי יכול להתקיים רק כשהחינוך להסתה ייפסק". השר לפיתוח הנגב והגליל סילבן שלום פתח את הוועידה ואמר כי "בקעת הירדן היא קונצנזוס מוחלט והיא תישאר הגבול המזרחי שלנו"

יאיר קראוס | 31/12/2013 10:31

"בעוד שאנחנו מוכנים לעשות צעדים כואבים מאין כמותם במטרה לנסות להגיע לקץ הסכסוך אני רואה את שכנינו ביחד עם ההנהגה הבכירה שלהם חוגגים - רוצחים אינם גיבורים". כך אמר הבוקר (יום ג') ראש הממשלה בנימין נתניהו בנאום במסגרת ועידת הגליל המתקיימת בטבריה. "ככה לא עושים ומחנכים לשלום", הוסיף.

לדברי נתניהו, "שלום אמיתי יכול להתקיים רק כשהחינוך להסתה ייפסק. רק שהחינוך להסתה ונגד קיומה של ישראל ייפסק. שלום יהיה רק כשבכל מצב מדינת ישראל תוכל להגן על עצמה בכוחות עצמה מול כל איום. זה שלום של אמת ולכך אנחנו חותרים ואני מקווה שגם שכנינו".

לאחר מכן פנה ראש הממשלה לעסוק בענייני הגליל. "אין סיבה שהגליל יהיה פריפריה", אמר והבטיח להפוך את הגליל "למרכז עולמי לידע עוצמתי וכוח" ולדאוג לתעסוקה נוספת באזור. "תיירות, תיירות ותיירות", הדגיש.

לדבריו, הגליל הוא מוקד עולמי למאות מליוני נוצרים. "ראש ממשלת קנדה יגיע לכאן בעוד כמה ימים", בישר נתניהו "והוא יבוא לכאן לראות את הספינה של ישו בגינוסר. יש כאן היסטוריה כבירה ונמנף את זה לתעסוקה ולעוגני ידע.

"יש פה פוטנציאל אדיר עם עבר מדהים ועתיד מזהיר. החזון הוא ברור: לצאת מהרצועה של המרכז, אבל התנאי הוא ביטחוני. לשמור על השקט", המשיך נתניהו. "אם תוקפים אותנו נגיב השקט הוא צורך חיוני לפיתוח המדינה ולשגשוג כלכלי וחברתי וצורך חיוני לקיומו של שלום ואנחנו רוצים בשלום עם ביטחון ואני מקווה שזה יתגשם.

שרת המשפטים והאחראית על המו"מ מטעם ישראל, ציפי לבני, עלתה לדוכן הנאומים ואמרה כי "אם לא נפתור את הסכסוך נהיה במקום רע, ואנחנו שבועות ספורים לאחר שאירופה כמעט הפסיקה את הקשרים המדעיים עם מדינת ישראל".

לדבריה, "הבחירה היא לא בין ביטחון לבין שלום, בין שמאל לימין. הקול הזה הוא קול הרוב שמכיר בזכות שלנו על הארץ לפי החזון הציוני וכדי לקדם את החזון הזה צריך להכריע וללכת לבסיס של שתי מדינות לאום עם מדינה בלי פריפריה חברתית וגיאוגרפית ובצד השני תהיה מדינה אחרת".

ליבני המשיכה: "סוף סוף נשרטט גבול שיהיה מוכר, ונדאג למרבית הישראלים שגרים בגושים. אנחנו צריכים לדאוג בהסדר לביטחון. היא סיפרה כי במחאה האחרונה לבה נחמץ לראות שצועדים על הדיור וקוטג' "ולא היה השלט הקטן שמבין שכדי לקדם את כל אלה חייבים להגיע להסדר ואי אפשר לספח התנחלויות מבודדות כי זה לא ילך".

היא טענה עוד כי "העולם יכול להבין את זכותנו לביטחון וזכותנו להגנה עצמית, כמדינה שנאבקת בביטחון, אבל העולם לא יכול להבין איך מדינה שמבינה שצריכה לוותר שולחת אנשים למקומות שכנראה לא יהיו שלנו. בתפיסה שלהם אנחנו המדינה היחידה בעולם שמוכרת שלום אבל פועלת אחרת. אנחנו פשוט לא יכולים לדבר על חזון מנותק בלי להגיד את האמת ביחס לסכסוך שיושב מעלינו כמו תקרת זכוכית".

"עיקר המאמץ מופנה לנגב ולגליל"

גם נשיא המדינה שמעון פרס לנאום ולענות לשאלות שהופנו אליו מהקהל. הוא טען כי הוא מאמין שנתניהו רוצה במשא ומתן לשלום. "אני מסתכל על המדינות מסביב וכולם מתפוררים. לבנון, סוריה, ותהיה מלחמה בין החיזבאללה ואל-קעידה, תימן מתפוררת וגם עיראק. הערבים פתאום מבינים שישראל היא לא הבעיה".

לדבריו, "האיחוד האירופי מציע לנו ולפלסטינים מצב חדש. אני מספיק ותיק לזכור שאמרו שאין סיכוי שיהיה שלום עם מצרים וגם עם ירדן והנה יש שלום, יש ידידות שאיש לא חלם עליה. אני מאמין שיש מצב חדש ושיש בו אפשרויות חדשות והייתי רוצה שרבים מאתנו נשתחרר מהדעות הקדומות שלנו".

על סיפוח הבקעה אמר הנשיא כי "זו החלטה שלא תתבצע. לא ראיתי שראש הממשלה מתרגש מההחלטה הזו. אלו הצהרות איוב". ועל הכרזות הבנייה בשטחים הבהיר כי "יש החלטות שאני חושב שהן טובות ויש שאינן טובות. שלום אומר שנצטרך להחזיר חלק גדול מהשטחים והממשלה עצמה אמרה שלא צריך להקים התנחלויות חדשות. זה משהו שהממשלה אמרה במפורש".

שר השיכון אורי אריאל עלה לנאום מיד אחרי פרס. הוא פנה לתושבי הצפון ואמר: "שאלו אותי תושבי הצפון בנימת דאגה מה יהיה על הדרך בין טבריה לירושלים. אל תדאגו תמשיכו לנסוע בבקעת הירדן זה לתמיד. הדרך פתוחה וזה יופי ונהדר ושלנו ובע"ה ימשיך להתפתח".

השר אמר כי "אין ספק ואין שאלה שעיקר המאמץ מופנה לנגב ולגליל וזה מתבטא בעובדות, גם התקציביות וגם של תשומת הלב, ובצדק. אנחנו רוצים להוריד את מחירי הדיור כבר בסוף 2014 וזה על ידי התערבות של הממשלה בהורדת המחירים. מה שקרה אתמול בתחום מוצרי החלב אין שום סיבה בעולם שלא יקרה בתחום מחירי הדיור, אין בזה הצדקה וזה לא הוגן כלפי האנשים החיים במדינת ישראל". השר אריאל הוסיף כי הוא מקווה שבזמן הקרוב הוא יוכל לבשר על החלטה של מחיר מטרה, "שעיקרה הוא התערבות בשוק על ידי הממשלה שתוריד את מחירי הדיור באמצעות ויסות ורגולציה".

"בקעת הירדן תישאר שלנו"

לפני ראש הממשלה עלה לדוכן הנואמים השר שלום, העומד בראש הוועידה, שפתח את דבריו בהתייחסות לנושא המדיני. לדבריו, "בקעת הירדן, שהייתה בקונצנזוס מוחלט היא הגבול המזרחי שלנו, הוא יישאר שלנו. האם אנחנו רוצים חדירה משם ליהודה ושומרון ומשם ירו על מרכז הארץ? הדבר הזה לא עולה על הדעת ואנחנו נשמור על בקעת הירדן ונפתח אותה".

לאחר מכן התייחס השר לרכבת הצפויה להיות מוקמת בכרמיאל. "נלחמנו כדי שהרכבת תהיה כבדה ולא קלה, שזה אומר שתהיה רכבת רגילה שתגיע עד לכרמיאל ב-2016", אמר. "נכון שהיא עוד לא הגיעה לקריית שמונה ולצפת אבל אם הייתה רכבת קלה היא לא הייתה מגיעה לשם לעולם. והיא תגיע בסוף לשם".

השר דיבר גם על המחזור הראשון של בית הספר לרפואה בצפת."השנה אנחנו מסיימים את המחזור הראשון של בית הספר לרפואה בצפת שיש בו 440 תלמידים ואנחנו נגיע ל-1000 סטודנטים. אנחנו משקיעים כאן בסטודנטים כמו שמשקיעים באברכים. נקים כאן מכון מחקר בגליל.

"ניקח את המכללות החזקות בגליל ונהפוך אותם לאוניברסיטה עם כמה קמפוסים. זה לא משהו חריג ואין שום בעיה לעשות קמפוסים בתל חי, עמק יזרעאל, כרמיאל ועוד. אנחנו רוצים לתת כאן תקווה לצעירים באמצעות חינוך, תעסוקה, דיור ותשתית לתרבות פנאי", סיכם.

יוסי בן דוד, ראש עיריית טבריה אמר: "לפני שנתיים קיימתם כאן ישיבת ממשלה מיוחדת והקצאתם 150 מליון שקלים לטובת שדרוג התיירות בעיר ואני מודה לכם. אנחנו מסתכלים על שדרות בקנאה ומבקשים גם שהרכבת תגיע אלינו. אנחנו זקוקים למנועים הללו".

במהלך הוועידה, המתקיימת זו השנה השביעית, מוצגים הפרוייקטים המרכזיים שמבוצעים בגליל במטרה להשאיר את הצעירים ולתגבר את תחומי החינוך, ההתיישבות והתעסוקה.
.
.
.

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות