גירסת הדפסה          
קבוצות דיון משפטים נושא #377 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 377   
א י
גולש אורח
   17:37   13.03.02   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

דיון בהתנגדות לבצוע שטר  

לאחר שהגשתי התנגדות לבצוע שטר (מול חוזה שכ"ד) נקבע דיון בהתנגדות בפני הרשם.
בסיום החוזה הדירה נבדקה ע"י המשכירים, והיתה מחלוקת אחת בלבד האם עלי לסייד את הדירה. התפשרנו על כך שאני אשלם לשוכרים סכום מסויים והם ידאגו לסיוד, והעניין הועלה על הסכם בכתב. בקשתי לציין בהסכם שלאחר שאשלם להם אקבל מהם את שטר החוב, והמשכירים דחו זאת בטענה שהם רוצים שהדייר החדש יבדוק אם יש לקויים שהם לא הבחינו בהם (במשך החודש הראשון שיתגורר בדירה), והם יחייבו אותי על כל לקוי כזה, ורק אח"כ יחזירו לי את שטר החוב. סירבתי לתנאי שלהם ולפיכך הם תבעו אותי בבקשה לבצוע שטר.
בתביעתם כעת נופח הסכום המבוקש לגובה הסכום שנרשם בשטר (שהוא פי 10 לערך מהסכום שתבעו ממני בהסכם הפשרה שלא נחתמה לבסןף).
שאלות:
1. האם עקרונית המשכירים יכולים לתבוע דברים שלא נתבעו ממני במעמד סיום החוזה, ובמיוחד כשהם בעצם "פוצצו" את הסכם הפשרה בדרישה לא סבירה?
2. במדה ובקשת ההתנגדות שלי תתקבל, האם יתקיים דיון נוסף בפני הרשם, או שיתנהל משפט חדש בפני שופט?
ת ו ד ה מ ר א ש

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  הם יתבעו אותך על כל הסכום בהנחה שהרשם יקבל את מוניוס 13.03.02 18:16 1
  הצעה לפיתרון dotanm1 13.03.02 18:54 2
     תודה רבה למשיבים, ואבקש הבהרות נוספות א י 14.03.02 18:44 3
         הבהרות נוספות - לבקשתך amos_ilan 17.03.02 20:08 4
             לאחר דיון בהתנגדות התקבלה החלטה כדלהלן א י 19.03.02 16:27 5
             לאחר דיון בהתנגדות התקבלה ההחלטה כדלהלן א י 19.03.02 16:30 6
                 מצויין amos_ilan 19.03.02 23:23 7
                     amos_ilan, תודה רבה (ל''ת) א י 21.03.02 18:46 8

מוניוס
גולש אורח
   18:16   13.03.02   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. הם יתבעו אותך על כל הסכום בהנחה שהרשם יקבל את  
בתגובה להודעה מספר 0

טענותיך הוא יחייב אותך עד לגובה הסכום שהינך חייב בפועל בגין אי סיוד הדירה או ליקויים נוספים.

במידה וההתנגדות שלך תתקבל משמעות הדבר שרואים את הבקשה לביצוע שטר כאילו היא כתב תביעהוההתנגדות כאילו הוא כתב הגנה והדיון בעניין עובר לבית המשפט שיידון בו כבתביעה רגילה

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
dotanm1
גולש אורח
   18:54   13.03.02   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. הצעה לפיתרון  
בתגובה להודעה מספר 0

שלם להם את הסכום שאינו שנוי במחלוקת ע"פ הצעת הפשרה.
עדיין הם יכולים לתבוע את פרעון השטר באמצעות ההוצאה לפועל אך תוכל להגיש תביעה להחזרת כל הכספים (לבטח מרבית הסכום) .
אולי כבר בשלב זה הם ירדו מהעניין. אם לא - תגיש תצהיר לראש הוצל"פ ותבקש כי בהתאם לסעיף 81א(ג') לחוק ההוצאה לפועל אתה מבקש כי העניין יועבר לבית המשפט.

להלן נוסח סעיף 81א.

להודעה זו מצורף כל חוק ההוצאה לפועל.

חוק ההוצאה לפועל, תשכ"ז-1967 (תיקון אחרון 4/4/01)
==================================================
81א. הוצאה לפועל של שטרות (תיקון: תשכ"ט, תשל"ט, תשמ"ד, תשמ"ט, תשנ"ג, תשס"א)

(א) שטר חליפין, שטר חוב ושיק כמשמעותם בפקודת השטרות (בחוק זה - שטר) ניתנים לביצוע כמו פסק דין של בית משפט; הסכום הנקוב בשטר ייגבה בתוספת הפרשי הצמדה וריבית או - לפי בקשתו של הזוכה - בתוספת ריבית בשיעור שנקבע לפי סעיף 4(א) לחוק פסיקת ריבית והצמדה, התשכ"א-1961 (להלן בסעיף זה - החוק), הכל החל במועד פרעונו של השטר, ואם לא נקבע בו מועד - החל ביום הצגת השטר לפרעון; בקשתו של הזוכה לפי סעיף קטן זה תוגש יחד עם הבקשה לביצוע השטר, והזוכה לא יהיה רשאי לחזור בו ממנה. בסעיף זה, "הפרשי הצמדה וריבית" - כמשמעותם בחוק.

(ב) המבקש ביצועו של שטר יגיש ללשכת ההוצאה לפועל בקשה על כך, והוראות סעיף 7(ב) יחולו עליה כאילו היתה בקשה לביצוע פסק דין.

(ג) החייב רשאי להגיש התנגדות לביצוע הבקשה, שתהא נתמכת בתצהיר ובו יפורטו העובדות ונימוקי ההתנגדות, ומשהוגשה ההתנגדות יעכב ראש ההוצאה לפועל את הביצוע ויעביר את הענין לבית המשפט; לענין הדיון בבית המשפט רואים את ההתנגדות כבקשת רשות להתגונן בדיון מקוצר לפי תקנות סדר הדין האזרחי, תשכ"ג-1963.

(ד) ראש ההוצאה לפועל רשאי, לפי בקשת החייב, ומטעמים מיוחדים שיירשמו, להקטין את תוספת הפרשי ההצמדה והריבית או את תוספת הריבית האמורות בסעיף קטן (א).

(ה) על ריבית לפי סעיף זה יחולו הוראות סעיף 7 לחוק.

(ו) בוטל.

קובץ מצורף
https://rotter.net/User_files/forum/3c8f8458153607b0.html

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
א י
גולש אורח
   18:44   14.03.02   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. תודה רבה למשיבים, ואבקש הבהרות נוספות  
בתגובה להודעה מספר 2

1. האם בסיום הדיון בפני הרשם, הצדדים צריכים להגיש סכומים בכתב
2. האם לרשם יש סמכות לשמוע עדים, ואם כן איך אני (הנתבע) יכול לדעת אם התובע יביא עדים על מנת שאתכונן לכך
3. האם על מנת שבצוע השטר אכן יתקבל, חייבים להתקיים כל התנאים לכך עפ"י החוזה ובמצתבר? לדוגמא: לא נשלחה אלי התראה בכתב לפני התביעה לבצוע השטר וזאת בניגוד לנאמר בחוזה)
ת ו ד ה מ ר א ש

amos_ilan
גולש אורח
   20:08   17.03.02   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. הבהרות נוספות - לבקשתך  
בתגובה להודעה מספר 3

הדיון הראשון בהתנגדות נערך אצל ראש ההוצאה לפועל (שהוא גם רשם בית משפט השלום אך הדיון הוא "בכובעו" השני ...)

מטרת הדיון היא לקבוע האם אתה רשאי להתגונן בפני ביצוע השטר או אם לאו, אם ייקבע כי אתה רשאי להתגונן, הדיון יועבר לביהמ"ש לדיון בפני שופט. (אם לאו הליכי ההולצ"פ יימשכו).

טענתך העיקרית היא "כשלון תמורה חלקי בלתי קצוב" (ותשתמש במונח זה - מומלץ, כלומר אינך טוען שאתה לא חייב, אלא שאתה חייב חלק מסויים שהוא לא קצוב (דרושה הערכה של שמאי)- במקרה שכזה יש להעביר הדיון לבהמ"ש.

טענה נוספת (פחות חשובה...) היא שהשטר בא להבטיח את תשלום דמי השכירות בלבד (תבדוק בחוזה אם זה נכון) ולפיכך לא ניתן להפעילו בדין חוב אחר.

בהליך ראשוני זה ניתן לזמן עדים אך נראה שאין כל צורך - כל מטרתך היא להוכיח כי כישלון התמורה הוא בלתי קצוב. לגבי סיכומים וודאי שכן.

א י
גולש אורח
   16:27   19.03.02   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. לאחר דיון בהתנגדות התקבלה החלטה כדלהלן  
בתגובה להודעה מספר 4

ראשית הבהרה: גרנו שני אנשים בדירה, שנה ראשונה חברתי חתמה על החוזה, ושנה שנייה אני חתמתי. התביעה הוגשה דווקא נגד חברתי על פי החוזה הישן.

בדיון טענה חברתי כי התביעה שהוגשה כנגדה שגוייה, מאחר ואני בלבד הייתי חתום על חוזה הדירה בשנה האחרונה, ואם יש טענות כלשהן לגופו של עניין, יש להפנותם אלי (הדייר האחרון). ביהמ"ש קבל את טענתה והורה לב"כ המשיבים שאם יחפוץ להגיש תביעה יהיה עליו לשנות את שם הנתבע.

להלן ההחלטת ביהמ"ש כלשונה:
"אני מורה על מחיקת ההתנגדות וסגירת תיק הוצל"פ"

1. לשון ביהמ"ש לא ברורה לי. עפ"י הדיון והפרוטוקול וכן עפ"י הסיפא של החלטת ביהמ"ש, ההתנגדות לבצוע שטר כפי שהוגשה התקבלה במלואה, וביהמ"ש אפילו הורה לסגור את תיק ההוצל"פ. אם כך, כיצד נתן להבין את הרישא של ההחלטה: "אני מורה על מחיקת ההתנגדות"?!
2. האם משמעות ההחלטה היא כי אם ירצה התובע להגיש תביעה רגילה בביהמ"ש, עליו להגישה כתביעה חדשה (כולל כתב תביעה חדש), או שישנו איזשהו המשך להליך בצוע השטר
ב ת ו ד ה מ ר א ש

א י
גולש אורח
   16:30   19.03.02   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. לאחר דיון בהתנגדות התקבלה ההחלטה כדלהלן  
בתגובה להודעה מספר 4

ראשית הבהרה: גרנו שני אנשים בדירה, שנה ראשונה חברתי חתמה על החוזה, ושנה שנייה אני חתמתי. התביעה הוגשה דווקא נגד חברתי על פי החוזה הישן.

בדיון טענה חברתי כי התביעה שהוגשה כנגדה שגוייה, מאחר ואני בלבד הייתי חתום על חוזה הדירה בשנה האחרונה, ואם יש טענות כלשהן לגופו של עניין, יש להפנותם אלי (הדייר האחרון). ביהמ"ש קבל את טענתה והורה לב"כ המשיבים שאם יחפוץ להגיש תביעה יהיה עליו לשנות את שם הנתבע.

להלן ההחלטת ביהמ"ש כלשונה:
"אני מורה על מחיקת ההתנגדות וסגירת תיק הוצל"פ"

1. לשון ביהמ"ש לא ברורה לי. עפ"י הדיון והפרוטוקול וכן עפ"י הסיפא של החלטת ביהמ"ש, ההתנגדות לבצוע שטר כפי שהוגשה התקבלה במלואה, וביהמ"ש אפילו הורה לסגור את תיק ההוצל"פ. אם כך, כיצד נתן להבין את הרישא של ההחלטה: "אני מורה על מחיקת ההתנגדות"?!
2. האם משמעות ההחלטה היא כי אם ירצה התובע להגיש תביעה רגילה בביהמ"ש, עליו להגישה כתביעה חדשה (כולל כתב תביעה חדש), או שישנו איזשהו המשך להליך בצוע השטר
ב ת ו ד ה מ ר א ש

amos_ilan
גולש אורח
   23:23   19.03.02   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. מצויין  
בתגובה להודעה מספר 6

מצבך טוב, גם עם הפרוטוקול ללשכת ההצאה לפועל שבה נפתח התיק ותוודא שהתיק נסגר - קח אישור בכתב.

בשלב זה השטר שבגינו נפתח תיק ההוצל"פ אינו שווה כלום שכן יש עליו חותמת של הוצאה לפועל. (חבל על המאמץ לנסות לקבל אותו מהזוכה שוודאי לא ישתף פעולה למרות שמגיע לך לקבל את השטר)

לאחר שתיק ההוצל"פ סגור, ייתכן ויגיש נגדך בעל הדירה תביעה כספית רגילה, זה כבר יהיה בבית המשפט ולא בהוצל"פ.

אם יגיש תביעה, תגיב בהתאם (כתב הגנה וכו') אם לא יגיש אז מזל טוב ...

א י
גולש אורח
   18:46   21.03.02   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. amos_ilan, תודה רבה (ל''ת)   
בתגובה להודעה מספר 7

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות