גירסת הדפסה          
קבוצות דיון משפטים נושא #585 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 585   
CyberDog
גולש אורח
   17:33   12.04.02   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

חבר שלי פוצץ נפצים ליד המרכז ואז באו שוטרים ו  

התחילו לרדוף אחריו ואז הוא הצליח לברוח מהם אחרי שהם צעקו לו ''עצור משטרה!'' החבר שלי הוא בן 12 וחצי במידה והוא נתפס ע''י אותם שוטרים אילו עונשים הוא עשוי לקבל?
בתודה
סייבר דוג

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  ראשית אומר ED 12.04.02 20:19 1
     תודה אני אמסור לו... (ל''ת) CyberDog 12.04.02 20:46 2

ED
גולש אורח
   20:19   12.04.02   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. ראשית אומר  
בתגובה להודעה מספר 0

שחברך נהג בחוסר אחריות בכך שעשה שימוש בנפצים בתקופה כל כך מתוחה.
הוא גם התנהג בטפשות כאשר ברח מהשוטרים.

לגבי העבירות שעשה החבר:
אני לא רוצה להכביד עליך בכל מיני חוקים שעליהם מדבר חוק העונשין, כי נראה לי שסך הכל אתה מודאג ממה שיקרה לחבר:
אז ככה:
חברך בעצם עבר מס' עבירות:
1. עבירות בשימוש בנפצים על פי חוק העונשין. הפרטים שמסרת כלליים מידי ולכן קשה לדעת איזה סעיף עבירה מתאים. (יש עבירות הקשורות בהשלכת פצים כלפי רכבים, השלכתם כנגד שוטרים וכו')
סביר שאם שיחק בנפצים פשוטים בלבד, לא פגע או ניסה לפגוע באיש ולא ניסה לפגוע ברכוש, המשטרה לא הייתה עושה מזה עניין. נשאלת השאלה, מדוע בכל זאת קראו לו לעצור וטרחו לרדוף אחריו.
2. אי ציות לשוטר.
3. הפרעה לשוטר במילוי תפקידו. (כולל גם סרוב להתלוות לתחנת המשטרה. נראה לי שהתגובה של החבר שלך, נופלת גם למסגרת הסעיף הזה).

לסיכום: שוטר שהיה רואה קטין משחק בנפצים פשוטים, היה נוזף בו, אבל מוותר לו קרוב לוודאי. חבר שלך עשה טעות שברח מהשוטר, שכן מעשה זה הוא מעשה חמור. אני מקווה שלהבא יידע שלא לעשות כן. בבריחתו הוא מכניס את עצמו לבוץ ומסכן את חייו בכך שעלול להדרס, להעלות חשד של אחרים וכו'.

אף על פי כן ובהתחשב בכך שחבר שלך פשוט נבהל וברח, סביר שלא יחפשו אחריו ולא יפתחו לו תיק במשטרה.
כמובן שאין במה שכתבתי ייעוץ משפטי אלא רק דעה אישית.

כמובן שהיות חברך קטין (בן 12 וחצי) תסייע לו וכנראה שיוותרו לו.

בפעם הבאה לא לעשות שטויות!

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
CyberDog
גולש אורח
   20:46   12.04.02   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. תודה אני אמסור לו... (ל''ת)   
בתגובה להודעה מספר 1

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות