גירסת הדפסה          
קבוצות דיון משפטים נושא #597 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 597   
Fenoman
גולש אורח
   12:59   23.04.02   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

שאלה בקשר לתשלום קנסות שנכנסו בחו''ל בעת חופשה  

אז הסיפור הוא כזה:
בחופשת הקיץ האחרונה יצאתי לחופשה באטליה. שם השכרתי מכונית.
כמה ימים לפני סיום החופשה, חניתי במקום כלשהוא, כאשר חזרתי גיליתי ששמו לי דו"ח על השימשה. אני בטוח שחניתי במקום שבו לא היה מוצב שלט של חנייה אסורה או היה מוצב מכשיר לתשלום חנייה. עוד אני יודע כי באותו אזור חנו עוד מכוניות וכאשר חזרתי רק לי היה דו"ח.
החלטתי לא לשלם מכמה סיבות: כי לא היה לי זמן ללכת לחפש במדינה זרה את תחנת המשטרה הקרובה או את הדואר הקרוב כדי לשלם, ידעתי שהדו"ח אינו מוצדק ועוד לא היה לי זמן לחפש מקום תשלום כאשר יומיים אחרי זה אני מחזיר את המכונית וטס בחזרה לארץ.

לפני כיומיים הגיע מהדואר הודעה על דבר דואר רשום. כאשר קבלתי את הדואר ראיתי שזאת היתה מעטפה של "המשטרה המוניציפלית האיטלקית". בפנים הייתה הודעה (באיטלקית) אשר אמרה שעלי לשלם קנס של כ 200 שקלים (אחרי המרה) למשטרה האיטלקית בהקדם האפשרי. הם נתנו כתובת שאליה לשלוח את הכסף.

עכשיו השאלה שלי אליכם היא קודם כל מה הם האמצעים העומדים ברשות המשטרה האיטלקית כדי לחייב אותי לשלם את הקנס?
מה יקרא אם אני לא אשלם? אחרי הכל אני חושב שהקנס אינו מוצדק.
והאם הרשויות הישראליות יעשו משהוא בנידון?

תודה רבה מראש.

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  שאלה קשה: ED 23.04.02 18:47 1
     השאלה היא Fenoman 23.04.02 20:48 2
         אז ככה: ED 23.04.02 23:04 3
             כנראה שאת HERTZ זה לא כל כך מעניין. Fenoman 25.04.02 09:05 4
     להלן המכת שכתבתי להם: Fenoman 25.04.02 09:13 5
         לגבי המכתב: ED 25.04.02 13:45 6
             תודה Fenoman 25.04.02 17:37 7
                 בוודאי. נקווה שיעזור. (ל''ת) ED 25.04.02 17:43 8

ED
גולש אורח
   18:47   23.04.02   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. שאלה קשה:  
בתגובה להודעה מספר 0

אני לא בקיא במידת השת"פ במקרים של עבירות תעבורה הנעשות בחו"ל.

אני יכול לחשוב על אפשרות אחת שתאלץ אותך לשלם את הסכום האמור:
החברה שממנה שכרת את הרכב תדרוש את התשלום עבור החנייה האסורה,
זאת לאחר שתתבצע פנייה רשמית של הרשויות באיטליה. להזכירך השארת להם את כרטיס האשראי שלך כערבון למקרים כאלה בדיוק.

אני מציע לך לכתוב מכתב לכתובת שצויינה במכתב (עדיף באיטלקית)
ובה אתה שוטח את טענותיך באשר לנכונות הקנס.
השתדל שהמכתב יהא ברור ומנומס. ייתכן והם יוותרו לך על הקנס בהתחשב בעובדה שאתה אזרח זר.

לדעתי, הרשויות הישראליות לא יעשו דבר בנידון.
בסה"כ מדובר בחנייה במקום אסור.

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
Fenoman
גולש אורח
   20:48   23.04.02   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. השאלה היא  
בתגובה להודעה מספר 1

האם באמת החברה תשתמש במספר הכרטיס כדי לשלם לרשויות האיטלקיות, סך הכל החברה היא לא איטלקית,היא "HERTZ". הרי אני יכול להגיד לחברת כרטיס האשראי שלא לשלם יותר לחברה זו, לא?

אני אכן מנסח מכתב בימים אלו (אומנם באנגלית) אשר מסביר בדיוק את טענתי לכך שהמקום לא נראה כמקום שבו החנייה אסורה.
השאלה המעניינת היא אם הם ישכחו מהמקרא או שימשיכו לעלות את הקנס ואולי עוד יעצרו אותי בפעם הבאה שאני מגיע לאיטליה (לא בזמן הקרוב מה שבטוח).

תודה.

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
ED
גולש אורח
   23:04   23.04.02   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. אז ככה:  
בתגובה להודעה מספר 2

חשוב לציין שכל דבריי הם בגדר השערה בלבד ולא נסמכים על מקרה זה או אחר או חוק, אלא על היגיון כללי/משפטי בלבד.
אבל נראה לי שחברת HERTZ, כחברה שלה סניפים בכל בעולם, תדרוש ממך לשלם את הסכום האמור. בחוזה בינכם נכלל סעיף שמאפשר להם לעשות שימוש בכרטיס האשראי שלך במקרים שמתגלה תקלה ברכב או למקרה כזה שהשארת "חובות" שלא נתגלו בזמן שהשבת את הרכב. לדעתי, יש הרבה היגיון בסעיף הזה, אבל יש לי הרגשה שלפני שיעשו בו שימוש, יעדכנו אותך.
קח בחשבון שבמידה ולא שילמת את הקנס, בסופו של דבר, חברת HERTZ תהיה מחוייבת לשאת בעלות. לכן מוזר לי שאתה קיבלת בדיוור אישי את דבר הקנס ולא חברת HERTZ, שלה שייך הרכב. (כמובן שייתכן וזו הפרוצדורה).
לחברת HERTZ יש אינטרס שאתה תשלם את הקנס, אבל לא בטוח שיעשו עניין מ- 30דולר.

לדעתי, לא יעצרו אותך כשתגיע לאיטליה. לא סביר שכל עבריין תנועה "קטן" כמוך יירשם באינדקס העבריינים שלהם, כך שאין לך מה לחשוש שיעצרו אותך שם.

במקרה הכי גרוע תסתבך עם HERTZ כלקוח שלא שילם ואז אולי ידרשו ממך לשלם את הקנס שלא שילמת. גם אז לא בטוח שעברה זו שלך תמנע בעדם מלקחת ממך מאות דולרים נוספים עבור השכרת רכב בעתיד.

Fenoman
גולש אורח
   09:05   25.04.02   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. כנראה שאת HERTZ זה לא כל כך מעניין.  
בתגובה להודעה מספר 3

מכיון שאצל HERTZ כבר שכרתי רכב מאז הדו"ח. וגם כאשר התקשרתי לHERTZ כמה זמן אחרי שחזרתי מאיטליה כדי לבדוק אם הכל בסדר אם המכונית הם לא הזכירו שום כנס או עברה על החוק. בקשר להסכם שלהם, האמת שלא התעמקתי על כל סעיפיו כך שגם אני לא כל כך יודע אם כלול בו סעיף כזה.

תודה על העזרה.

נ.ב. הם באמת לוקחים מאות דולרים להשכרת רכב אני חושב שאני אעבור חברה...

Fenoman
גולש אורח
   09:13   25.04.02   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. להלן המכת שכתבתי להם:  
בתגובה להודעה מספר 1

p11To “Polizia Municipale di Lucca”

From , tourist in Italy
Tel-Aviv
Israel

Subject: Parking report

I have rented a car in Italy for traveling purposes. In 23rd of July,
2001 I have parked the car in Lucca outside the walls of the old
city. There I have got a fine of 38.53 EURO.

I know that there were NOT any signs that forbid parking in this
region, I would also like to point out that there were other cars
parked in the same region and these cars have not got any
report/fine. Thus I think the report was unjustified.

I would like you to consider the situation again.

Thank you for your attention...<bla bla bla>
p22
מה אתה חושב? הבארתי את עצמי כמו שצריך?

ED
גולש אורח
   13:45   25.04.02   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. לגבי המכתב:  
בתגובה להודעה מספר 5

אני לא בטוח עד כמה הוא יכול לסייע לך.
אני מניח שאם קיבלת קנס, היה שלט ש"אסורה החנייה" ולכן הטענה שלך לא בטוח שתתקבל. מעבר לזה, העובדה שחנו שם עוד מכוניות לא מצביעה על כך שהחנייה מותרת וייתכן כי חלקם קיבלו דוח.
בכל מקרה, לך על זה.
ברשותך, סיגננתי אותו מעט אחרת תוך שימוש במכתב שלך כבסיס:

Dear Sir,

During the 1/1/11 to 1/11/01 I have been visiting your lovely country.

In (עיר) I have rented a HERTZ car for traveling purposes.

On July 23rd, 2001, I parked the car in Lucca outside the walls of the old city, but unfortunately a 38.53-EURO parking ticket was given to me.

I would like to mention, that as a lawful tourist, I have double checked the area for parking road signs, but found none forbidding parking in that region.
Wanting to be sure I have even asked the locals for guidance, and was told by them that the parking there is allowed.

I would also like to point out that other cars, which had parked in the same region, didn’t get any ticket.

Considering the following remarks, I believe this report was unjustified. I would ask you to consider its cancellation.

Waiting for your answer
And looking forward to visit Italy again

XX

יש לצרף העתק של הדוח שקיבלת ולציין את מספרו במכתב, כדי שידעו למה אתה מתכוון בנוסף להעתק המכתב שנשלח אליך בדואר. כמו כן, לציין את שם הרחוב שבו חנית ומספרו.

לאמיתו של דבר, אני הייתי מנסה גישה שונה. טענה שהרכב נתקע ללא דלק או עקב תקלה מכנית ושמת "משולש", שאותו הפקח הנכבד לא ראה, נראה לי שעשוי לעבוד. כך גם תוכל לכתוב מכתב נזעם על שהם מטריחים אותך בעוד הפקח לא עשה את עבודתו כמו צריך.
אבל אין לדעת. ייתכן והאמת עדיפה.

Fenoman
גולש אורח
   17:37   25.04.02   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. תודה  
בתגובה להודעה מספר 6

המכתב שלך באמת נחמד ואני חושב שאני אשתמש בו (ברשותך כמובן).

אני חושב שהאמת בכל זאת עדיפה... אבל סיפור יפה

תודה רבה על העזרה

ED
גולש אורח
   17:43   25.04.02   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. בוודאי. נקווה שיעזור. (ל''ת)   
בתגובה להודעה מספר 7

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות