גירסת הדפסה          
קבוצות דיון גילוי מסמכים נושא #6032 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 6032   
שכל ישר
חבר מתאריך 22.4.04
14559 הודעות
   20:04   24.08.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

אריאל שרון איש השקר  

באשכול זה אביא את כל המסמכים שייקרו לידי והמציגים את האופי השלילי של ראש הממשלה אריאל שרון, בכל תקופות חייו. המסמכים ידברו בעד עצמם.

יש שקרים גדולים ויש שקרים קטנים. הגדולים הביאו לאסונות כבדים.

אני מודה לאנשי השמאל שבעבר טרחו להציג אותם. היום הם מחביאים אותם.

לאנשי הימין לא כל כך היה אכפת כי שרון היה עסוק בבנין הארץ. אפשר להסביר את ההתמסרות שלו לבנין הארץ באנלוגיה לקו אופי שמאפיין עברינים שמחפשים לגיטימציה למעשיהם בהתמסרות לפולחנים דתיים.

http://www.mitos.co.il/Book/BookFocus.asp?ID=135772

המשך יבוא

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  ''אדם שאינו מהסס להציג גירסאות מסולפות'' שכל ישר 24.08.04 20:23 1
     כל הכבוד אמת אמת כתבת ואין אחרת זולתה. היעד הסופי 24.08.04 21:53 2
         ''הפוטש'' ו''השולל'' של אריאל שרון שכל ישר 27.08.04 18:46 16
             ראו הוזהרתם שכל ישר 27.08.04 18:50 17
             ''שולל'' שכל ישר 29.08.04 23:00 20
             זה לעומת זה שכל ישר 01.09.04 08:46 21
     ''לא ידעתי לא ראיתי לא שמעתי''. שכל ישר 26.08.04 17:10 10
     ''בני בגין משפד את שרון'' שכל ישר 26.08.04 18:28 14
         ''אריאל שרון: הגולם מפראג'' שכל ישר 02.09.04 08:41 22
  שכל ישר: חשוב שתציג בפני הקוראים את השתלשלות.... פילוביץ שחף 25.08.04 16:46 4
     זאת האמת לאמיתה ובמלואה שכל ישר 25.08.04 16:51 5
         נו, אם אתה מתבסס על השורה הזאת אזי מבחינתך זאת אמת!! פילוביץ שחף 25.08.04 17:41 6
             אמת לאמיתה שכל ישר 25.08.04 18:59 7
                 אני לא מזלזל, אבל אני מבקש ממך להביא סימוכין לדבריך פילוביץ שחף 25.08.04 19:09 8
                     אין לך ויכוח איתי שכל ישר 26.08.04 17:02 9
                         מה שאתה אומר לי שבזה תם תפקידך באשכול, אתה הבאת... פילוביץ שחף 26.08.04 17:35 11
                             סבלנות ידידי סבלנות שכל ישר 26.08.04 18:02 12
                                 ידידי: יש לי ים בסבלנות, קח את הזמן שלך, מה שחשוב... פילוביץ שחף 26.08.04 18:16 13
     בית המשפט קבע ששרון רימה את מנחם בגין. שכל ישר 22.09.04 14:39 24
  מדהים!ומי הטיפשים שבחרו ויבחרו בו?! אלת ציד 26.08.04 21:51 15
  ראיון מדהים של שרון שכל ישר 13.09.04 23:48 23
  ניתוח נאומו של שרון בכנסת בזכות ההיתנתקות שכל ישר 27.10.04 18:24 25
  ראיות נגד שרון בפרשת חברות הקש שכל ישר 02.11.04 10:32 26
  יישר כח! כמה עיתונאים יתפרנסו ממך.... hamta 30.11.04 22:38 27
     תודה שכל ישר 01.12.04 22:40 28
  שרון לחיילי צה''ל שבאו לפנות מתנחלים: ''חייבים לסרב'' בול טרייר 02.12.04 13:27 29
  כגודל העקירה כך גודל החסינות שכל ישר 05.12.04 08:09 30
     בריונות של הון + תקשורת + שלטון שכל ישר 08.12.04 11:22 31
  שרון: יש לסיים את הכיבוש. שכל ישר 21.12.04 19:44 32
  מענין=החומר אותו חומר וכל אחד מציגו כרצונו בעת שונה 495 07.01.05 07:38 33
     אתה טועה שכל ישר 07.01.05 08:09 34
         החומר מוכר לא מהיום ויש עוד 495 07.01.05 08:14 35
             צודק, חוץ מהחומר המשפטי רק השמאל ריכז חומר על שרון שכל ישר 07.01.05 08:17 36
  שרון עומד לחקירה שכל ישר 07.01.05 13:49 37
  1967, שרון: ''לכלוא את שרי הממשלה ולצאת למלחמה.'' שכל ישר 10.01.05 15:28 38
  אריאל קיבל מאמא נבוט לשבור עצמות ליהודים. שכל ישר 17.01.05 08:07 39
  1977, האיש שזרק את שרון מהליכוד: ''שרון מסוכן לישראל!'' שכל ישר 04.02.05 13:44 40
  שרון ממנה פרה כשר החקלאות בממשלתו שכל ישר 31.03.05 21:52 42
     מאפיה ישראלית בחוות שקמים שכל ישר 05.06.05 10:42 44
         אהוד ברק,הארץ,דן את שרון לכף זכות.הוא לא רמאי הוא עיור שכל ישר 05.06.05 10:45 45
  ממשלה מושחתת שכל ישר 31.03.05 22:01 43
  שריד:שרון ראש למושחתים ואפילו לא זנב לאנשים הגונים שכל ישר 14.06.05 20:37 46
  אריאל שרון חסר חוט שדרה, וייסגלס הוא מפעיל הבובה! שכל ישר 15.06.05 21:08 47
  כתב אישום חמור יוגש נגד עמרי שרון שכל ישר 23.06.05 10:32 48
     פרשנות שריד: האישום נגד עמרי שרון - כסות לאשמת האב שכל ישר 23.06.05 10:34 49
     דיווח: עמרי שרון הציע להודות בחלק מההאשמות שכל ישר 23.06.05 10:42 51
     גם גלעד שרון חשוד בפרשת ''חברות הקש'' שכל ישר 23.06.05 10:49 52
     מש' המשפטים: נדרוש מאסר לעמרי שרון שכל ישר 23.06.05 10:55 53
  ח''כ שטייניץ: ממשלת שרון מוליכה שולל את העם שכל ישר 23.06.05 10:40 50
  שרון משיח השקר של ישראל (מאמר מזעזע אבל באנגלית) שכל ישר 04.07.05 21:33 54
  מבחן התוצאה ! פילוביץ שחף 19.07.07 04:02 55
     עכשיו הזמן לבנות את תיק אולמרט. שכל ישר 19.07.07 09:49 56
         ''קדימה'' ידידי, תפתח אשכול בנושא :) פילוביץ שחף 19.07.07 20:08 57
         אהוד אולמרט: הכל לגביו, רקע,משפחה,פשעיו,התאמתו... פילוביץ שחף 20.07.07 02:19 58
  ''גבולות 67', גרסת שרון'' (*) פילוביץ שחף 03.01.14 10:26 59

שכל ישר
חבר מתאריך 22.4.04
14559 הודעות
   20:23   24.08.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. ''אדם שאינו מהסס להציג גירסאות מסולפות''  
בתגובה להודעה מספר 0

ציטוטים מתוך הפרק הראשון בספר:

אמת דיברתי- סיפור משפט הדיבה: שרון נגד "הארץ" / עוזי בנזימן

"ביום רביעי. 10 ביולי 1991 , התקשר אלי העיתונאי הותיק יוסף חריף מ"מעריב", ושאל אותי אם כתבתי באחרונה משהו על שר השיכון, אריאל שרון. חריף הסביר כי שמע ששרון ביקש מעו"ד דב וייסגלס לבדוק אפשרות להגיש תביעת דיבה נגדי. לא היה לי מושג על מה הוא מדבר וכך השיבותי לו. שאלתו לא הטרידה אותי ולא הסיטה אותי מעיסוקי באותו יום. למחרת, בחדשות השעה 6 בערב, קלטתי את שמי מוזכר בקשר לתביעת דיבה שהגיש שרון נגד עיתון "הארץ"."

...

"התרשמותי ששרון הוא אדם שאינו מהסס להציג גירסאות מסולפות למצבים ולהתרחשויות שבהם נטל חלק. רושם זה התחזק אצלי כאשר כתבתי את ספר הדיוקן של שרון, "לא עוצר באדום", שהפגיש אותי בין השאר עם עברו הצבאי. באמצעות התחקיר שקדם לכתיבת הספר, התוודעתי אל אדם כריזמטי, רב מעללים וזכויות בתחום הביטחון, נערץ על לוחמיו וכנראה בעל כישרון יוצא דופן לקרוא את תמונת הקרב - שיחד עם זאת נקלע לא פעם למצבים מעוררי מחלוקת שהולידו בירורים והליכי חקירה."

...

"העבודה על דיוקנו של שרון חשפה בפני צד פחות מלבב, ופחות ידוע, של אישיותו: התברר לי כי בצד התהילה שרכש בעת שירותו הצבאי, יצר אצל לא מעט מעמיתיו ומפיקודיו טינה ומשקעים שליליים. אלה ראו בו אדם תוקפן, אנוכי, שאפתן במידה לא מצוייה, שסיבך לא פעם את עצמו ואת היחידות שעליהן פיקד במבצעים ובמהלכים בעייתיים. הצטיירה בעיניי דמות שדפוסי התנהגותה חוזרים על עצמם: מתוך דחף עז להגיע להישג אישי מעורר השתאות, נהג שרון, לא פעם, לשוות לפעולות הצבאיות שהוטלו עליו (או שיזם וקיבל להן אישור) מימדים בלתי צפויים. הדרגים הממונים עליו הופתעו יותר מפעם אחת ממיתאר המבצעים הצבאיים שהתנהלו בפיקודו."

...

"לאחר ישיבת הנהלת מערכת "הארץ", ישבתי והירהרתי: שרון פותח במהלך מחושב וארוך טווח. לתביעה הזו פוטנציאל של משפט פוליטי ממדרגה ראשונה: כל מלחמת לבנון והתנהגות שרון והממשלה ישוחזרו ויועלו לדיון. מאבקו לטיהור שמו מובן למתחריו בליכוד. ברור להם שבאופן זה הוא מבקש לשוב ולהתמודד על ההנהגה. מה תהייה ההשלכה של מצב זה על יכולתי להשיג ראיות?

האם אנשים כמו דן מרידור ובני בגין, שלפי הרושם שלי מחזיקים אף הם בדעה ששרון רימה את מנחם בגין במלחמת לבנון ושכתוצאה מכך מלאים תרעומת עליו, יחשפו את הידוע להם, או לא?"

"בבוקר שלמחרת התחלתי להבין את הקושי המשפטי שבפניו אני ניצב: כיצד להוכיח מה היא ידיעתו של בגין. אני אמנם התרשמתי, בין השאר על סמך שיחות עם שני אנשים המקורבים לו ביותר, שהוא יודע בדיעבד ששרון רימה אותו בלבנון, אבל לא שמעתי זאת ממנו עצמו שהרי הוא מסוגר בביתו ואינו נענה לפניות עיתונאים. כיצד אוכיח את סברתי?

ואם יוזמן בגין להעיד בבית המשפט, האם יאשר את גירסתי? והרי הוא איש הדר שתמיד נטל על עצמו את האחריות לכישלון פקודיו, גם כאשר לא ידע על מעשיהם והיה רחוק מזירת פעולתם (פרשת דיר - יאסין תוכיח). גם אם אצליח להביא ראיות שבתקופת מלחמת לבנון היו אנשים שהביאו לידיעתו את התנהגותו הלא ישרה של שרון, כיצד אוכיח שהוא הפנים את המידע הזה, שהידיעות האלו הפכו לחלק ממודעותו? "

http://www.mitos.co.il/Book/BookReadFirstChapter.asp?ID=135772

המשך יבוא

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
היעד הסופי
גולש אורח
   21:53   24.08.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. כל הכבוד אמת אמת כתבת ואין אחרת זולתה.  
בתגובה להודעה מספר 1

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
שכל ישר
חבר מתאריך 22.4.04
14559 הודעות
   18:46   27.08.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. ''הפוטש'' ו''השולל'' של אריאל שרון  
בתגובה להודעה מספר 2

ערכתי לאחרונה בתאריך 27.08.04 בשעה 18:55 בברכה, שכל ישר

לא מובן איך איש שכזה מקבל את אמון הציבור !

הפעם עיתונאים יותר מוערכים בימין - זאב שיף ואהוד יערי.

שכל ישר
חבר מתאריך 22.4.04
14559 הודעות
   18:50   27.08.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. ראו הוזהרתם  
בתגובה להודעה מספר 16

ערכתי לאחרונה בתאריך 27.08.04 בשעה 18:55 בברכה, שכל ישר

רק אדם אדיש לגורלם של היהודים במדינה או אויב להם יקרא את הדברים החמורים שכתבו זאב שיף ואהוד יערי על אריאל שרון ויתיחסו לכך בקלות ראש!

שכל ישר
חבר מתאריך 22.4.04
14559 הודעות
   23:00   29.08.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  20. ''שולל''  
בתגובה להודעה מספר 16

ערכתי לאחרונה בתאריך 29.08.04 בשעה 23:08 בברכה, שכל ישר

שימו לב, הספר הודפס באלף תשע מאות שמונים וארבע, אתם קולטים ?

לא נותר אלא לבכות על כל החללים שמתו סתם.

המשך יבוא

שכל ישר
חבר מתאריך 22.4.04
14559 הודעות
   08:46   01.09.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  21. זה לעומת זה  
בתגובה להודעה מספר 16

באתר שלהלן
http://nfc.msn.co.il/archive/0019-D-63-00.html?tag=7-48-38&au=True

מופיעה הגירסה המלאה של אריאל שרון לגבי מלחמת לבנון, כפי שהוצגה באוגוסט 1987 בפני המרכז למחקרים אסטרטגיים באוניברסיטת תל אביב.

אביא כאן קטעים נבחרים, זה לעומת זה, טענותיו של שרון לעומת שהתרחש במציאות.

במלחמת "שלום הגליל" נהרגו 500 חיילים (מתוך הספר "כדור שלג") ובסה"כ נהרגו650 חיילים בשלוש השנים הראשונות. http://lib.cet.ac.il/Pages/item.asp?item=1518&id=5

הסתירות המרובות קיימות כמובן עם כל הקטעים שהבאתי קודם.

שכל ישר
חבר מתאריך 22.4.04
14559 הודעות
   17:10   26.08.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. ''לא ידעתי לא ראיתי לא שמעתי''.  
בתגובה להודעה מספר 1

ערכתי לאחרונה בתאריך 26.08.04 בשעה 17:17 בברכה, שכל ישר

מסתבר שהטקטיקה הזאת של שרון בפרשת "האי היווני" איננה חדשה. שרון השתמש בה כבר בבתחילת שנות התשעים במשפט הדיבה שניהל נגד עוזי בנזימן. אומר בזהירוות: התעורר חשד לכאורה כאילו אריאל שרון שילם שוחד לאלוף במילואים יאנוש בנ-גל. יקרא הציבור את חוות הדעת המשפטית של היועמ"ש אליקים רובינשטיין וישפוט.

חוות דעת -
פרשת שרון - בן-גל - גוסינסקי
החלטת היועץ המשפטי לממשלה ופרקליטת המדינה
בעניין השר אריאל שרון, האלוף (מיל') אביגדור (יאנוש) בן-גל ומר ולדימיר גוסינסקי.

בחתימת הדברים, אנו רואים לנכון להוסיף: תיק זה מדגים את הדילמות הקשורות בקבלת החלטותיה של התביעה הכללית, במתח שבין תחושת אי תקינות העולה מן התיאור דלעיל, לבין הצורך בראיות שמעבר למישור המנהלי, לשם הגשת תיק פלילי. במקרה דנן גם המבקש לדון לכף זכות את כל המעורבים אינו יכול להשתחרר מרשמי המסכת שהוצגה לעיל כלפי דרך התנהגותם של אישי ציבור בתחום המשיק שבין עניני ציבור לענייניהם האישיים, אף אם לא הגיע לכלל עמידה במבחנים המשפטיים להוכחת עבירה פלילית.

15/02/01 | אליקים רובינשטיין, היועץ המשפטי לממשלה | [email protected]

כללי

בעקבות פניית עו"ד מיבי מוזר בשם הוצאת עיתון הארץ, חקרה המשטרה חשדות לביצוע עבירות לכאורה הקשורות לעדותו של האלוף (מיל') אביגדור (יאנוש) בן - גל (להלן: מר בן - גל), במשפט שהגיש השר אריאל שרון (להלן: השר שרון) נגד עיתון הארץ והעיתונאי עוזי בנזימן.

כמו כן חקרה המשטרה חשדות לביצוע עבירות הקשורות לטובות הנאה שקיבל לפי הנטען השר
שרון ממר ולדימיר גוסינסקי (להלן: מר גוסינסקי) בתמורה לקידום ענייניו הפרטים של האחרון על ידי השר.

ביום 28/4/99 סיימה המשטרה את חקירתה והעבירה את חומר החקירה ליועץ המשפטי לממשלה ולפרקליטת המדינה. לחומר החקירה צירפה המשטרה את סיכום חקירתה. לסיכום חקירת המשטרה צורפה טיוטת המלצתה בה נאמר "משקלול התמונה השלמה הכוללת וצבר הנסיבות המרכיבות אותה, נראה לנו, על פני הדברים, שקיימת תשתית ראייתית לכאורה לביסוס החשדות באשמות שנחקרו בתיק זה. מורכבות התיק ורגישותו, ותשתיתו הנסיבתית המצטברת, מחייבות את בחינתה המשפטית של תשתית זו מול האלמנטים של סעיפי העבירה הנוגעים. לאור האמור, מועבר אליכם חומר החקירה לשם בחינתו, כאמור, ועל פיו שקילת העמדתם לדין של החשודים".

החומר נבדק על ידי עורך דין יהושע רזניק, המשנה לפרקליטת המדינה ועורך דין ז'ק חן, סגן לפרקליטת המדינה, ונדון עמנו. לאחר בחינת מכלול הראיות שנאספו בתיק הגענו לכלל דעה, כי אין התשתית הראייתית שהוצגה מספקת לצורך העמדתם של חבר הכנסת שרון, בן - גל וגוסינסקי לדין.

רקע

העובדות בקליפת אגוז, המהוות את הרקע לחקירה הן אלה:

בעקבות כתבה בעיתון הארץ, מאת העיתונאי עוזי בנזימן, בה נכתב, בין השאר - "מנחם בגין אמנם יודע היטב כי שרון רימה אותו, אבל הוא אינו רוצה להסתיר מאחורי גבו הרחב של שר הביטחון שלו את אחריותו האישית של ראש הממשלה למלחמה, לתהפוכותיה, לתוצאתה ובעיקר למחירה", תבע השר שרון את העיתון ואת העיתונאי בתביעת לשון הרע.

במסגרת הגנתם במשפט הדיבה ביקשו הנתבעים להסתמך, בין היתר. גם על דברים שנשא מר בן - גל בהרצאתו מיום 1/6/87, אותה נשא במסגרת יום הרצאות במרכז יפה למחקרים אסטרטגיים שליד אוניברסיטת תל אביב, במלאת חמש שנים למלחמת שלום הגליל (להלן: ההרצאה).

בהרצאה זו חיווה מר בן - גל את דעתו, בין השאר, כי אחת הבעיות של מלחמת לבנון הייתה "התכנית הסמויה הלא מאושרת של שר הביטחון והרמטכ"ל והובלת הממשלה בשלבים לאישורה". מבלי לשנות את מסקנתו האמורה, סיפר מר בן - גל בהרצאתו גם על מפגש שהיה בינו לבין ראש הממשלה המנוח, מר מנחם בגין, בארה"ב בחודש ספטמבר 1981. לדבריו, אמר לו מר בגין ז"ל - "אנחנו נגיע לבונקר ונוציא אותו מהבונקר בביירות".

מר בן - גל סירב לפניית עו"ד מוזר ליתן תצהיר מטעם ההגנה במשפט הדיבה. אולם, מאוחר יותר הגישה התביעה תצהיר שגבתה ממנו ובו הוא מספר על פגישתו עם בגין ז"ל, כפי שתיאר אותה בהרצאתו. אין בתצהיר כל התייחסות לשאר העניינים אותם פירט בהרצאתו, ובכלל זה התזה אותה הציג בהרצאה בדבר "התכנית הסמויה והלא מאושרת של שר הביטחון".

ביום 19/5/97, במועד שנקבע לשמיעת עדות מר בן - גל, ביקש עו"ד וייסגלס, בא-כוח השר שרון במשפט הדיבה, למשוך את תצהירו של מר בן - גל מתיק בית המשפט ולוותר על עדותו. עו"ד מוזר הודיע לבית המשפט על כוונתו להזמין את מר בן - גל לעדות. כבוד השופט טלגם הציע כי לאחר שישמש את עדות השר שרון, יוכל עו"ד מוזר להחליט אם ברצונו לעמוד על שמיעת עדותו של מר בן - גל.

בין התאריכים 4/6/97 - 10/6/97 שהה השר שרון, במסגרת תפקידו כשר התשתיות, בביקור עבודה ברוסיה. לביקור זה נלווה אל השר שרון גם מר בן - גל. מטרת הביקור הייתה קידום יחסי המסחר שבין ישראל לבין רוסיה בנושאים הקשורים לענייני משרדו של השר שרון.

ביני לביני, עוד ביום 4/6/97, החליט כבוד השופט טלגם, לבקשת עו"ד מוזר ולאחר שהשר שרון ומר בן - גל נסעו לרוסיה, שעדותו של מר בן - גל תישמע.

ביום 22/6/97 העיד מר בן - גל במשפט. מפרוטוקול הדיון עולה כי בתשובה לשאלות עו"ד מוזר הוא אישר שתמליל ההרצאה שנתן משקף דברים שאמר והוסיף - "ביוני 96' מונה השר שרון כשר התשתיות ואני גמרתי את תפקידי באוגוסט 96' לא נפגשתי אתו".

בחקירתו הנגדית לעו"ד וייסגלס, אישר מר בן - גל את הדברים שמסר בתצהירו, ואז, בפעם הראשונה, אמר - "הייתי אמור להעיד כעד תביעה מטעמך, עיינתי בתצהירים השונים וכן בתמליל ראיון המוקד ואמרתי את הרהורי ביחס לדבריי מההרצאה באוניברסיטת תל אביב. לאחר שקראתי את התצהירים של האנשים שהוזכרו ושמעתי את הקלטת בגין שהופיע בתקשורת ובטלוויזיה בתכנית מוקד - אמרתי שכל טענותיי כאילו שהייתה תכנית סמויה במלחמה זה הבל הבלים ורעות רוח וטעיתי טעות מרה ואני משוכנע שכל המהלכים שהתבצעו בשל"ג היו מתואמים בין השר שרון לבין ראש הממשלה לאורך כל מהלכי המלחמה. נוכחתי בכך במהלך השנים 96' - 97' וזאת מתוך קריאת מסמכים ( חסויים ) שקיימים היום האומרים דבר אחר. עד היום טרם פרסמתי זאת כי אינני סופר ולא כתב. היה לי לב כבד על שנאלצתי לעזוב את פיקוד צפון בעיתוי שעזבתי. לקראת הרצאתי לא ערכתי מחקר אלא הסתמכתי על אינפורמציה כללית ופרסומים באמצעי התקשורת". בפסק דינו כינה כבוד השופט טלגם את עדותו זו של מר בן - גל "מחזה עצוב" וקבע כי לא ניתן לסמוך ממצאים על פיה בשל היותה עדות כבושה.

בשעות אחר הצהרים של יום העדות התראיין מר בן - גל לתכנית הטלוויזיה "ערב חדש" וחזר על עיקרי עדותו. הוא הוסיף: "אני מעוניין לטפל בנושא הגז הטבעי כאיש עסקים פרטי. אני עובד בתעשייה האווירית רק כ..... בהיקף של 85 אחוזים מזמני".

כך היה גם למחרת היום, בראיון שנתן לתוכנית הטלוויזיה "בוקר טוב ישראל". בראיון זה הוסיף מר בן - גל שבהרצאתו טעה טעות אמיתית וזה נבע מכך "שרצה להיכנס חזיתית באריק שרון".
בתשובה לשאלה אם התנצל בפני השר שרון על האשמה החמורה שהטיח בו בזמנו אמר "אני לא האשמתי אשמה חמורה, אני הצגתי את תפיסת עולמי בנושא זה, ואני לא התנצלתי אישית אלא באמצעות העדות שלי מאתמול בבית המשפט".

שרון - גוסינסקי

במסגרת חקירת המשטרה בתיק זה נחקרו גם חשדות לפיהם בנסיעה לרוסיה נתן גוסינסקי טובות הנאה לשר שרון בתמורה לקידום עניינו הפרטי בפרוייקט הגז על ידי השר.

מחומר החקירה עולה כי מסע המשלחת בראשות השר שרון לרוסיה אורגן, באורח יוצא דופן, על ידי מר גוסינסקי ואנשיו ולא על ידי משרד החוץ ושגרירות ישראל כמקובל. מר גוסינסקי לא רק שארגן את פגישות השר עם גורמי שלטון ברוסיה, אלא אף נטל בהן חלק. בכלל זה השתתף מר גוסינסקי גם בפגישות עם ראשי חברת גאזפרום הרוסית בנושא הגז. על פי חומר הראיות, למר גוסינסקי היה עניין עסקי מובהק בנושא אספקת גז מרוסיה לישראל.

עוד עולה מחומר החקירה שנאסף, כי מר גוסינסקי במישרין או בעקיפין, שילם עבור ארוחות פאר במסעדות יוקרה בהן סעדה המשלחת, מימן את הטסת המשלחת ממוסקבה לסנט פטרסבורג, מימן את שהות המשלחת במלון ונשא שם בהוצאות נוספות בהיקף כספי לא מבוטל.

גם בפרשה זו מצביע חומר החקירה, לפחות על פני הדברים, כי קיים חשד למתן טובות הנאה על ידי מר גוסינסקי לשר שרון. עם זאת, עמדתנו היא שאין מקום להעמדתו לדין של השר שרון משום שאין תשתית ראייתית מספקת הדרושה במשפט פלילי כדי להוכיח את מודעותו של השר. במועד הרלבנטי, למימון ההוצאות כפי שפורטו לעיל. לכך יש להוסיף כי משחזרה המשלחת לארץ, שולמו ההוצאות בהן נשא מר גוסינסקי על ידי משרד החוץ.

ראינו להדגיש כי מעורבותו של מר גוסינסקי בארגון הנסיעה ובמימון חלק מהוצאותיה כמפורט לעיל, לפחות כמימון ביניים, אינה ראויה ואינה מתיישבת בכל דרך עם עקרונות מנהל תקין.

שרון - בן-גל

פרשה זו עניינה החשד שמר בן - גל העיד לטובת השר שרון, וזאת בניגוד למצב דעת אמיתי כפי שהובעה בכתב ובעל פה בעבר, בתמורה לקידום עניינו הפרטי בעסקת יבוא גז מרוסיה לישראל. בהקשר זה, העבירות הרלבנטיות שעמדו לבחינה, הן עבירות של עדות שקר, הדחה בעדות, שיבוש מהלכי משפט, מתן שוחד ולקיחת שוחד.

התברר בחקירה שקודם לעדותו, לא נתן מר בן - גל ביטוי פומבי לשינוי עמדתו. מלבד באי כוח השר שרון לא ידע מר בן - גל להפנות את המשטרה לאנשים נוספים, ששמעו ממנו את עמדתו החדשה. חומר הראיות שבתיק מצביע על כך שמר בן - גל סיפר לבאי כוח השר שרון על שינוי עמדתו בחודש מאי 1997.

מר בן - גל, בחקירתו במשטרה, לא נתן הסבר מספק מה הביא לגיבוש דעתו החדשה ומתי זה קרה. דבריו בבית המשפט היו נחרצים: "..... אמרתי שכל טענותיי כאילו שהייתה תכנית סמויה במלחמה זה הבל הבלים ורעות רוח וטעיתי טעות מרה ואני משוכנע שכל המהלכים שהתבצעו בשל"ג היו מתואמים בין השר שרון לבין ראש הממשלה לאורך כל מהלכי המלחמה".

כאמור, רק לאחר עדותו של מר בן - גל בבית המשפט התברר שמספר שבועות קודם לכן הוא צורף לנסיעת השר שרון לרוסיה. בנסיעה זו נבחנה בין השאר, האפשרות לקדם רעיון של יבוא גז טבעי מרוסיה לישראל. לנוכח מידע זה ולנוכח דברי מר בן - גל בתקשורת על עניינו כאיש עסקים פרטי בפרוייקט ייבוא הגז, חקרה המשטרה האם היה זה המניע לשינוי עמדתו של מר בן - גל כפי שבאה לידי ביטוי בעדותו בבית המשפט. עדות זו תמכה בקו - התביעה של השר שרון.

אין חולק כי מר בן - גל גילה עניין עסקי - פרטי בפרוייקט ייבוא הגז מרוסיה. אין גם מחלוקת כי נסיעתו של מר בן - גל ביחד עם השר שרון לרוסיה, מבחינתו של מר בן - גל, הייתה נסיעת עסקים פרטית וכי מר בן - גל ראה בנסיעה משותפת זו מנוף חשוב לקידום עניינו, כפי שסיפר מר בן - גל במשטרה.

לדברי מר בן - גל, במהלך כל התקופה שבין מתן תצהירו בחודש 8/96 לבין עדותו במשפט ביום 22/6/97, הוא ידע כי הוא צפוי להעיד במשפט. תחילה כעד מטעמו של השר שרון ולאחר מכן כעד מטעם הנתבעים.

בתקופה זו, שקדמה לנסיעה המשותפת לרוסיה ולעדות מר בן - גל, קיימו השר שרון ומר בן - גל, מספר פגישות, חלקן בארבע עיניים וחלקן בהשתתפות מר גוסינסקי ואנשי משרד התשתיות. נושא שיחותיהם, שהתקיימו בנוכחות אחרים, היה הנסיעה הצפויה לרוסיה.

מסתבר שמר בן - גל שינה את עמדתו בנושא השנוי במחלוקת במשפט הדיבה, מן הקצה אל הקצה, מבלי לשכנע באשר לטעם שהביא את לשינוי עמדתו. מחומר הראיות עולה כי מתחילת שנות השמונים עד למועד הקרוב לעדותו, מערכת היחסים בין השר שרון למר בן גל הייתה קשה וטעונה בין השאר בגלל הדברים הקשים שהטיח מר בן - גל בשר שרון בהרצאתו. השר שרון ראה בדברי מר בן - גל "דברי בלע". מערכת יחסים זו, לגרסת שניהם, "הפשירה" עם מתן תצהירו של מר בן - גל לבא כוח השר שרון. לכך יש להוסיף שלמר בן - גל היה אינטרס עסקי בפרוייקט הגז, אותו קיווה לקדם באמצעות השר שרון. על הקשר שבין העדות הצפויה, וכל זאת מבחינתו של מר בן - גל, ניתן ללמוד גם מדברים שאמר בן - גל לאחד הנוכחים, בצאתו ממפגש בחברת גאזפרום יחד עם השר ברוסיה: "אני לא יודע איך אני אצא מזה כי אני צריך להעיד במשפט של אריק".

השר שרון ייחס לתביעה שהגיש כנגד עיתון הארץ והעיתונאי עוזי בנזימן ולעדותו של מר בן - גל במשפט חשיבות רבה. הפשרת האווירה, כאמור, בעקבות התצהיר, אפשרה את שיתופו של מר בן - גל בהכנת הנסיעה לרוסיה וצירופו למשלחת.

השר שרון שולל מכל וכל את החשדות המופנים כלפיו. על פי גרסתו, הוא לא ידע כלל על העניין העסקי שמגלה מר בן - גל בפרוייקט הגז, לדבריו - לו היה יודע על כך, לא היה מצרף אותו לנסיעה, כפי שדחה בקשות של בעלי עניין אחרים להצטרף. לגרסתו, במועד הנסיעה כלל לא ידע שמר בן - גל יעיד במשפט. השר שרון מסביר כי צירופו של מר בן - גל למשלחת היה מכוח היותו יושב ראש התעשייה האווירית, שבתפקידו זה כבר קשר בעבר קשרי מסחר מוצלחים עם הרוסים. לדברי השר, בצירופו של מר בן - גל הוא ביקש לאותת לרוסים על רצינות כוונותיו לקשור קשרים עסקיים עמם. לגרסתו, היה זה מר בן - גל שביקש להצטרף והוא נעתר לבקשה לאחר שהורה למנהלת לשכתו לבדוק האם נסיעה זו הינה בהתאם ל"כללים". ההחלטה נפלה אצלו לאחר שראש הממשלה, מר בנימין נתניהו, ששב מביקור ברוסיה אליו התלווה מר בן - גל, ובעקבות הצלחת ביקור זה, המליץ בפניו שיצרף את מר בן - גל לנסיעה. גם ראש הממשלה, מר בנימין נתניהו, אמר בהודעתו במשטרה, כי היה זה הוא אשר המליץ לשר שרון לצרף את מר בן - גל. לאחר שובם מרוסיה. השר שרון מסכם את עמדתו בעניין זה במילים "הוא בא לשם אז צירפתי אותו כי הוא היה שם".

בניגוד לדברי השר שרון אמר בן - גל בחקירתו, שהיה זה דווקא השר שהציע לו להצטרף לנסיעה. השר שרון לא אמר למר בן - גל כי הוא מבקש לצרפו לנסיעה כיושב ראש התעשייה האווירית, ומר בן - גל "מניח", לפי גרסתו, כי השר שרון ידע על העניין שהוא מגלה בפרוייקט הגז.

חומר הראיות שאספה המשטרה מצביע על כך שגורמים שהיו מעורבים בנסיעה, מתוך משרד התשתיות ומחוץ לו, ידעו כי מר בן - גל נסע לרוסיה כאיש עסקים פרטי. אחרים, לא ידעו להסביר את שילובו של מר בן - גל בנסיעה. גורמים ממערכת הביטחון והתעשייה האווירית שהיו אמורים להיות ערים לכך שמר בן - גל השתתף בנסיעה כיושב ראש התעשייה האווירית, אם אכן כך היה, לא יכלו לאשר זאת.בישיבות ההכנה לנסיעה, שקיים השר שרון, ובהן השתתף מר בן - גל, נדון גם פרוייקט הגז. לפחות אחת מישיבות אלו התקיימה עוד קודם לנסיעתם המשותפת של ראש הממשלה ומר בן - גל לרוסיה. עובדה זו מדגישה את הקושי בגרסת השר שרון לפיה החליט על צירופו של מר בן - גל לנסיעה בעקבות המלצת ראש הממשלה. זאת ועוד, הקושי בגרסת השר שרון מודגש גם נוכח הממצאים הבאים: השר שרון היה זה אשר קבע את רשימת המשתתפים במשלחת, רשימה ממנה נגרע שמו של מר בן - גל לאחר ששגרירות ישראל במוסקבה ביקשה אישור לכך שאכן הרשימה שהגיעה לידיה, בה מופיע שמו של מר בן - גל, נכונה; מר בן - גל מימן את הנסיעה מכיסו והשתתף עם השר שרון בפגישות בהן נדון פרוייקט יבוא הגז; לאחר קיום הפגישות עם נציגי חברת גאזפרום עזב מר בן - גל את המשלחת, שהמשיכה בפגישותיה, וחזר ארצה. מאידך, חלק מהמשתתפים בפגישות ברוסיה העידו כי השר שרון הציג את מר בן - גל בפני עמיתיו הרוסים כיושב ראש התעשייה האווירית.

לנוכח האמור לעיל, קיים חשד לכך שמר בן - גל העיד לטובת השר שרון על דרך שינוי מן הקצה של הדברים שהשמיע בעבר, בתמורה לקידום ענייניו העסקים בנושא הגז. גם לגבי השר שרון קיים חשד שלפיו ביקש להיטיב עם מר בן - גל על דרך שילובו בקידום פרוייקט הגז ערב עדותו של מר בן - גל במשפט במועדים שבהם מר בן - גל הוא עד צפוי במשפט.

ואולם, לצורך העמדה לדין, אין די בחשד; לצורך זה נדרשת תשתית ראייתית מספקת. היה עלינו לבדוק האם קיימת תשתית כזאת, הדרושה במשפט פלילי לשם הרשעתה מעבר לספק סביר, ומה מידת הסיכוי להרשעת מר בן - גל והשר שרון בעבירות הקשורות לפרשה זו. הגענו למסקנה כי אין בידינו להשיב על כך בחיוב. הראיות שבתיק הינן ראיות נסיבתיות בלבד... המבחן המשפטי להרשעה על סמך ראיות נסיבתיות בלבד הינו מבחן מחמיר, ולפיו על מכלול הראיות להוביל למסקנה הגיונית אחת ויחידה - היא המסקנה המרשיעה. המקרה דנן אינו נכלל, לדעתנו, בגדר זה, בין השאר, נוכח הקושי הקשור בהעדר ראיות ישירות, וכן העובדה שעובר לנסיעה לרוסיה היה עניין עדותו של מר בן - גל נתון להחלטת בית המשפט, לאחר שנמסרה הודעת וויתור על העדות מטעם בא - כוחו של השר שרון. החלטתנו אפוא היא כאמור לעיל.

החלטנו אפוא, כאמור, על סגירת התיק מחוסר ראיות מספיקות כנגד כל אחד מהחשודים.

מועתק מהאתר:

http://nfc.msn.co.il/archive/004-D-176-00.html?tag=16-50-29

שכל ישר: שינוי הגרסאות בעדותו של יאנוש בנגל אמנם הקשה על ההגנה של עוזי בנזימן בתביעת שרון נגדו אבל לא שינתה את התוצאה הסופית. משפט התביעה של שרון נדחה בסופו של דבר על ידי בג"ץ.

שכל ישר
חבר מתאריך 22.4.04
14559 הודעות
   18:28   26.08.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. ''בני בגין משפד את שרון''  
בתגובה להודעה מספר 1

ערכתי לאחרונה בתאריך 26.08.04 בשעה 18:37 בברכה, שכל ישר

מתוך פסק דין של בג"ץ
ע"א 323/98 שרון נ' בנזימן, פ"ד נו (3) 245

המאמר שהביא את אריאל שרון לתבוע את העיתונאי בנזימן לדין.

שימו לב המאמר כולל את המילים
"דוד בן גוריון: שרון הוא שקרן חסר תקנה"

המשך יבוא

שכל ישר
חבר מתאריך 22.4.04
14559 הודעות
   08:41   02.09.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  22. ''אריאל שרון: הגולם מפראג''  
בתגובה להודעה מספר 14

נכתב ע"י בלום הלוי יוסי
Sunday, 25 April 2004

http://www.manhigut.org/content/view/661/72

כתבת פרשנות בנושא משאל ההתנתקות

מאת יוסי בלום הלוי
מיהו אריאל שרון, עולם המושגים שלו ודרכי פעולתו בדרך למשאל ההתנתקות

בשל המיתוסים שנקשרו לשמו של אריאל שרון, טועים רבים במחנה הימין בהבנת עולם המושגים שלו ודרכי פעולתו.

אם נרצה לתאר בצורה סמלית את אישיותו הפוליטית של שרון, לא עולה על הדעת דמות אחרת מאשר תדמיתו של הגולם מפראג, להבדיל, אותו כזכור, הקים המהר"ל מפראג כדי שיגן על היהודים מרדיפות הגויים.

אם נזכור את המציאות הפוליטית של שנות החמישים, משה דיין ודוד בן גוריון הם שיצרו מרס"ן אלמוני את שרון המיתולוגי כדי שיציל את ישראל מתבוסות חוזרות ונשנות מול הטרור הפלשתיני שלאחר מלחמת העצמאות.

כך צמחה תהילתו של האיש, מלווה במחלוקות ציבוריות קשות על דמותו, ככתוב בדברי הימים של הקמת יחידה 101, בקרבות המיתלה, אבו עגילה במלחמת 6 הימים, חיסול הטרור בעזה במלחמת ההתשה, קרב הצליחה במלחמת יום הכיפורים, ולאחריהם, הסכמי השלום עם מצרים, בהם בלטו לראשונה תכונותיו ההרסניות של האיש, שהצטיין בהרס ימית ויישובי סיני. אף כי שנים טיפח האיש את מפעל ההתנחלות ושינה את מפת ההתיישבות בארץ ישראל השלמה מן הירדן לים, ההרס והבנייה מהווים פנים משלימות של אישיות קונטרוברסלית.

ועם כל אלה, מלחמת לבנון היא שיצרה את תדמיתו הכוחנית בתודעה העולמית, ואף הציבה אבן דרך ביחסיו המורכבים עם הציבוריות הישראלית לאורך היכרותה הארוכה עמו.

אמת, עוול עשו עמו מסקנות ועדת כהן לחקר הטבח בסברה ושתילה, שגזרו עליו גלות פוליטית ארוכה, מלווה בשנאת השמאל מצד אחד והערצת הימין מצד שני, אך שרון כאופורטוניסט, לא טרח לגלות ברבים מהן דעותיו האמיתיות..

השנים הארוכות בהן ישב כפסול לתפקיד שר ביטחון באופוזיציה, הוא הפנים את כישלונו הקולוסאלי במלחמת לבנון, והבין, אף כי במאוחר, כי ללא הסכמה לאומית, ובלא הכנה של הצבא למלחמה, (כפי שאכן נתגלה בכישלונות הצבאיים כשלעצמם) כישלון זה היה בלתי נמנע.

עם השנים בשלה בו ההפכפכות האידיאולוגית, עליה הצביע יוסי שריד, כשסיפר לימים, כי לאחר המהפך של 1977 הציע לו שרון להקים תנועה משותפת שתפעל לכינון מדינה פלשתינית בשטחים.היום מבינים רבים כי אריאל שרון של 1977 היה כבר אז "איש שמאל בארון" ונץ ימני קיצוני מתוך אופורטוניזם אישי.

חילופי השלטון, ועליית נתניהו לכס ראש הממשלה ב- 1996, סללו את דרכו לתפקיד שר החוץ, וכאן נתגלתה ראשיתה של הותרנות המפליגה שהפגין בעת שיחות וויי, והיא הייתה כאות אזהרה לשינוי בדרכו. נפילת נתניהו סימלה לאיש שהדרך פנויה להשתלטות על הליכוד, בדרך להפיכתה ממפלגת ההוד וההדר הז'בוטניסקאית למפלגת מרכז ואף שמאלה מכך.

שנים הכינו מקורביו ובני משפחתו את שיבתו לפסגת הפוליטיקה הישראלית תוך הכשרתו לקראת המפנה הגדול בחייו –הפיאסקו של ממשלת ברק – ראשית אינתיפאדת אל אקצה –והעלייה להר הבית ערב ראש השנה תשס"א.

מי שמנסה להבין את עולמו הרוחני של שרון, מניעיו ודרכי פעולתו מן הראוי שילמד את הביוגרפיה שלו (*).

נעוריו של אריאל שרון – שיינרמן, עוצבו בתקופת המאורעות של שנות השלושים ומלחמת העולם השנייה. הוא היה בן למשפחה שנדחתה חברתית במקום מושבה בכפר מלל. דמותו של האב, שהיה חלוץ ציוני נלהב, אך בעל אישיות כפייתית וחוסר גמישות לסובבים אותו, השפיעה על אופיו של הבן. הביוגרפיה שלו מספרת על אם שנאלצה להיכנע לשיגיונותיו של האב, שהתעקש לעסוק דווקא בגידולים שלא התאימו לארץ, אלא לשאיפותיו האידיאולוגיות.

כישלונותיו הכלכליים של האיכר שיינרמן גרמו לעוני ומחסור, שהיו מנת חלקה של המשפחה באותם ימים. הוא היה אדם מסוגר שלא השכיל ליצור קשר עם חבריו למושב, והדבר הובילו לריבים ולמחלוקות קשות עמם.

שרון הבן גודל בידי אביו לתוך סביבה כוחנית, והוא הוכרח על ידו לשאת אלה כבדה, ולשמור בכל מחיר על הגידולים החקלאיים של המשפחה כנגד התנכלויות שכניו. שרון החל להתבלט בכשרונותיו הצבאיים בעת שהצטרף לגדנ"ע ולארגון ההגנה. הביוגרפיה שלו באותם ימים, כוללת מאפייני אופי מובהקים שלו, כגון התיאורים, בהם זרק רימון לחדר בו היו חבריו ליחידה בגדנ"ע, או כאשר היה יורה לידם, כדי להפחידם.

יחד עם אלה, תוארו כשרונותיו הצבאיים של שרון, תכונותיו האישיות כלוחם, קור הרוח שלו במצבים קשים, נחישות והבנה טקטית של שדה הקרב.

שרון הוערך כראוי על ידי מפקדיו, ובפרוץ מלחמת השחרור, ובלא שעבר קורס קצינים, מונה למ"מ בחטיבת אלכסנדרוני. בכוח הלוחם של מלחמת השחרור, הפך שרון מנער של משפחה דחויה, ואב סוציומט וקשה יום, למפקד שדה מוכשר, הנערץ על לוחמיו.

כשרונו הצבאי הטבעי של שרון העמיד אותו ובצדק, בראש השורה של הבכירים במפקדי השדה של צה"ל בכל הזמנים. שרון, אם תרצו, המגלם את "הגולם" הסמלי של בן גוריון ודיין, היה האיש שהטמיע את רוח יחידה 101 ותרם יותר מכל ליכולתו של הצבא במלחמת ששת הימים.

בן גוריון שאל פעם את אריאל שרון, אותו העריץ מצד אחד, אך חשש מפני שיטותיו:

האם למדת לדבר אמת?
אי אמירת אמת מצד שרון היא תכונה אותה הכירו כל האנשים בסביבתו של שרון, בצבא ובחיים הפוליטיים גם יחד. הטיית האמת הייתה אחת הדרכים של אריאל שרון להשגת מטרותיו. יש שיראו בהן תכונה חיובית, ואף דרך שאפשרה לו לעקוף מכשולים חיוניים, כגון ההוראות האבסורדיות שקיבל במלחמת יום הכיפורים מגורודיש בר-לב או דדו.

שרון ראש הממשלה, המשקר לעמו מהווה סכנה איומה, ותוצאותיה עלולות להיות קשות מכל מה שהכרנו בעבר.

קשיחות, נחישות ואכזריות שגילה בתקופת ההקמה של יחידה ,101 ובמיוחד בפעולות קיביה ועזה, רוסנו בהמשך הקריירה הפוליטית שלו בידי הדרג הממונה עליו, בשל הנזק שגרם, אך נותרו חרותות לעד בדרכי הפעולה שלו כפי שנתאר להלן.

שרון מתייחס לעולם האזרחי והמדיני בו הוא חי, כמו לעולמו הפרטי ולעסקיו, באותה תפיסת עולם שהנחתה אותו בשדה הקרב הצבאי:

תכנון מדויק של הקרב ויעדי הניצחון, הגדרת האויב והאיומים, הכנת הכוח, ובעיקר גיבוש צוות נאמן הסומך על כשרונו הצבאי ואשר מוכן ללכת עבורו באש ובמים. מי שהכיר כיצד ניהל שרון את מפקדת אוגדה 143 במלחמת יום הכיפורים, מבין כיצד מצליח האיש ליצור סביבו אחדות מטרה, נחישות ודבקות בהשגתה, תוך קיום נאמנות מלאה למוביל אותה.

שרון יוצר בקרב אנשיו מוטיבציה שנובעת מהאמונה שהוא לא משאיר פצועים בשטח. החוויה בה נותר פצוע בקרב לטרון וחולץ על ידי אחד מחייליו, עיצבה תפיסת עולם זו, (אף כי ניתן לראות בפרשת רון ארד והנעדרים, חריגה מאמונתו זו תוך הפקרת הטייס לגורלו הבלתי נודע).

עולמו הוא עולם של מנהיג טוטליטרי שבו יש ידיד או אויב, ואל כל השאר הוא מתייחס בחשדנות כאל יריב פוטנציאלי.

שרון נוהג בשדה הקרב לבדוק את השטח באמצעות סיורים ומודיעין. קודם לתחילת ההבקעה הוא פותח במהלכים אוגפים, כגון פשיטות קומנדו שנועדות לחסל את הארטילריה או את ריכוזי השריון, (כגון פשיטת הצנחנים במסוקים על מתחמי הארטילריה המצרית בקרב אבו-עגיילה 1967 , או ההשתלטות על אזור התפר בתעלה ב- 9 אוקטובר 1973 – דבר שהוציא את הרמטכ"ל דוד אלעזר משיווי משקלו הנפשי).

כמפקד אוגדה הוא ידע לקרוא את תמונת הקרב מהדיווחים הסתמיים של מפקדי הכוחות, ולתכנן בעזרת מידע זה את המהלך הבא בזירה האוגדתית.

אורי שני, דוב וייסגלס, אייל ארד, אדלר, בניו, נאמניו בקרב שרי הממשלה, ובמיוחד אהוד אולמרט, בגיבויו של טומי לפיד, הם לצורך דיוננו הנוכחי, הכוחות אותם מפעיל בתבונה רבה לשיטתו, ראש הממשלה אריאל שרון. זירת הקרב שלו היום היא החברה הישראלית כולה ואנו עלולים להיות קורבנותיה.

המתנחלים והימין, אותו בנה שרון האופורטוניסט לצורך שינוי פניה של מדינת ישראל לשיטתו, הם "האויב" אותו מנסה שרון לאגף ולהכריע בקרב הגורלי של "אוקי קוראל", שיערך בצהריי היום של השני במאי 2004.

שרון שמכירן את הזירה ואת "האויב" בדרך למטרתו, פעל ופועל על פי שיטותיו הידועות:

שרון הטקטיקן הבין שלמתנחלים עורף כלכלי והסברתי העלול לשבש את תוכנית הקרב שלו. על כן החלו הוא ונאמניו, אולמרט, טומי לפיד, וייסגלס ועומרי לפעול לריסוק התשתית הכלכלית של המתנחלים באמצעות אפליה של יצוא המתנחלים לאירופה, איסור על גורמים כלכליים לפרסם בערוץ 7, ולסוגרו לאחר 15 שנים בהם פעל ללא הפרעה תחת ממשלות שמאל קיצוניות.

בנוסף לאלה ניתקו שרון ואולמרט את הישובים מהטבות מס הורה לרסק מאחזים בכוח אלים, ופינה בעזרת נאמנו שר הביטחון שאול מופז מחנות צבאיים מרכזיים בבקעת הירדן שנתפסו על ידי הערבים. מופז, נאמנו האישי של שרון, שלו הוא חב את משרתו כבוד של שר הביטחון, עשה מהלכים ששום שר ביטחון לא העז לעשותם, כגון פינוי מסיבי של מאחזים , הרס בתי כנסת בהתנחלויות, ומעצר מינהלי שרירותי של יהודי היושב כשנה במעצר ללא משפט תוך רמיסת זכויות האדם בהתעמרות וברגל גסה.

שרון הבטיח "צעדים כואבים" של עקירה ונטישה, הן בחזית הטרור של ערפאת, והן בחזית הצפון אל מול החיזבללה. כשרונו למשוך אש, אף מצא אותו מעורב חלקית בפרשת טננבוים, בקשר שקיים לכאורה עם גיסו של האיש, תוך רמיזה שייתכן וקשר זה השפיע על נחישותו לקיים את עסקת טננבוים.

כאן חייבת להישאל השאלה: האם צורת החשיבה, ויותר מכך, דרך קבלת ההחלטות בפרשת סוחר הסמים השבוי, איננה עדות מוצקה לסכנות שבקבלת תוכנית ההתנתקות של שרון?

האם הנחישות לעשות עסקה זו, ולו אף אם שרון חף מכל קשר עם טננבוים או מקורביו, איננה מציינת כשל דומה, ואף חמור ממנו בפרשה הגורלית של תוכנית ההתנתקות?

כאן חייבים לשאול שאלה נוספת: מדוע אין בשיח הציבורי ניסיון להפיק לקחים מהכישלונות הקודמים של ישראל, בהם הוויתור על מימי החצבאני, אובדן כושר ההרתעה, אובדן של אינטרסים חיוניים בגבול הצפון, כניעה לחיזבללה בפרשת השבויים והסכמה שבשתיקה לקיומם של 12000 טילים ארוכי טווח המאיימים איום אסטרטגי על מחצית משטח המדינה ומקיימים נגדנו מאזן אימה. מדוע אין לישראל תורת ביטחון סדורה ומדוע שבויה צמרת צה"ל בקונספציה, שהטרור איננו איום אסטרטגי על מדינת ישראל? האם המערך המאיים שלאלפי הטילים האירניים המוצב מולנו בגבול הצפון איננו איום קיומי?

כל אלה הם מחירים ששרון מוכן לשלם בשדה הקרב של שאיפותיו הפוליטיות, בדרך להשגת היעד הגדול שלו: ייצוב מפה זמנית של גבולות ישראל למשך 20 שנה, בתקווה שהזמן יעשה את שלו, וכי עובדות בשטח יוכרו על ידי האמריקנים ושאר העולם כגבולות הקבע של ישראל.

פסגת שרון בוש, הוכיחה כי כל יתרון בתוכניתו על פי מחשבתו האסטרטגית של שרון נדחה בתקיפות על ידי האמריקנים: הם אמרו לא לסיפוח שטחי התיישבות בישראל, אמרו כן למדינה פלשתינית, כן למפת הדרכים, כן לשיבת הפליטים לשטחי ארץ ישראל המערבית, כן לפתיחת גבולות ,1949

למעשה ההצהרות הבומבסטיות של בוש, הן עלה תאנה שנועד לכסות על ערוות כישלונו הקולוסאלי של שרון להפיק איזושהי תועלת מתוכנית ההתנתקות.

נותרו כל אי-הוודאויות, כל החסרונות ,כולל הרס 27 ישובים, טרנספר אכזרי מנוגד לחוק יסוד כבוד האדם וחירותו של 10000 אזרחים נאמנים, הבולמים בגופם את הטרור.

התוכנית עלולה לגרום לקריסת אחוות הלוחמים בצה"ל בשל הצורך לערוך פעולות אלימות ביותר העלולות לגרור אחריהן מלחמת אזרחים. מדובר בתוכנית יקרה שאין מקורות למימונה ואין שום הבטחה אמריקנית לכך.

כל הסיסמאות שהפריחו השבוע מופז ושרון, "שההתנתקות טובה לישראל" הן בבחינת שקר נורא, המסתיר בחובו אסון קשה ביותר למדינת ישראל בכל היבט אפשרי. מי ששמע או ראה השבוע את מקורביו, החל מהעיתונאי אורי דן וכלה שר הביטחון שאול מופז, יכול להתרשם משפת הגוף ומהאינטונציה של קולם ברדיו, שהם לא אמינים ולו למילה אחת מכל הסיסמאות של אייל ארד, אדלר או אהוד אולמרט.

שרון הוגדר בתקשורת כטקטיקן פוליטי מעולה, אך תוצאות מהלכיו מוכיחות, כי הוא אסטרטג גרוע שאיננו מבין את המשמעויות של מהלכיו על הזכויות השמורות למדינת ישראל במשפט הבינלאומי על השטחים שהיא מחזיקה.

שרון איננו מבין שריסוק החמאס, בדומה למה שקרה בסילוק אש"ף מלבנון לתוניס, יכניס לזירה הארץ ישראלית את החיזבללה בכוח ובעוצמה מוגברים פי כמה ממה שקורה בגבולה הצפוני. שרון של 1982 סילק את אש"ף אך חיזק אל חיזבללה ככוח מרתיע אסטרטגי בצפון – והנה האיש הזה – שרון, עושה כזאת גם במרכז הארץ ובדרומה, ומאפשר לחיזבללה יצירת מכפיל כוח מתוך רצועת עזה וצפון השומרון

ישראל, אולי, "תקטין חיכוך" קיים בעזה ובשומרון, כדברי גיורא איילנד, ראש המועצה לביטחון לאומי, אך במקומו ייווצר חיכוך חזק כמה מונים עם החיזבללה במרכז הארץ ובדרומה. חשיפת חוליית החיזבללה מקרב ערביי ישאל בצומת בית רימון השבוע היא אות למתרחש במלחמה הפלשתינית ישראלית השנייה, ולצפוי בה לאחר הבריחה מיישובי גוש קטיף וחבל עזה כולו בשנה הבאה.

כל המחדלים הללו של שרון מצטרפים לתמונה הקודרת של מאות אלפי המובטלים, לכלכלה הקורסת, לאנרכיה המדינית והכלכלית, ולשנאת-חינם גוברת הולכת בין מגזרי החברה השונים בישראל.

סימני שאלה פליליים רבים מלווים את ההתנהלות של משק ביתו של שרון בשנים האחרונות. הביוגרפיה שלו מצביעה על מניעים אפשריים להיותו מעורב בפרשיות פליליות רבות שנקשרו בשמו. זכותו של הצבור לדעת ולהבין את הסיבות להסתבכויות המפותלות של אריאל שרון, בניו ומקורביו בחשדות לפלילים.

האם המחסור והעוני מהם סבלה משפחת שיינרמן? המשבר החברתיים שנבעו מיחסיו של אב המשפחה עם חבריו במושב, בתקופה בה השיתופיות הייתה לא רק צורך חברתי, אלא גיבוי כלכלי?

האם מאמציו של שרון "לביסוס כלכלי" נובעים מרצונו למנוע מבניו חסך-כלכלי ומחסור בנעוריו?

הבחירות שהעלהו בראשית 2001 לתפקיד הרם של ראש ממשלת ישראל במלחמה הפלשתינית ישראלית השנייה, הובילו אותו לחצייה של הרוביקון האידיאולוגי, תוך מעבר קיצוני מתמיכה בחזון ארץ ישראל השלמה לנאום לטרון בדבר מדינה פלשתינית, ובהמשך, להתבטאויות אומללות נגד "הכיבוש הישראלי", להכרזה על "צעדים כואבים" אותם יעברו המתנחלים, שלוחי מדיניותו הקודמת. מכאן קצרה הייתה הדרך למפת הדרכים, לחזון בוש ולהחלטה הגורלית על תוכנית התנתקות.

אם תרצו, החברה הישראלית שציפתה משרון להמשיך בתפקיד הסמלי של "הגולם" המגן עליה מידם של הערבים, התאכזבה קשות כשגילתה שהגולם קם על יוצרו, ובד בבד הפך את עורו ואכזב את כל מי שציפה למנהיגות בעלת אומץ ונחישות, שתביא לידי סיום את פרשת אוסלו הטרגית, תחסל את הטרור ותביא שלום של ביטחון לעם ישראל.

שלא כמו בסיפור המקורי, שרון האגדי קם על יוצריו והוא פועל בדרך הפוכה מהמצופה ממנו - כניעה והשלמה עם הטרור.

האם יצליחו בוחרי הליכוד לעצור את האיש הפועל בשתי חזיתות מקבילות של שרידות אידיאולוגית ואישית?

או שמא מכין שרון מהלך דרמטי אוגף לבוחרים, על מנת "לשכנעם" לומר הן להתנתקות?

ואולי יפעיל שרון עוד "פעולת קומנדו" פוליטית בלתי צפויה, לכשיחוש כי הכוחות בזירה הפוליטית הפנימית בליכוד לא נוטים לצדו, ויורה על ביטול המשאל בדרך משפטית כלשהי?

נאומו בכנסת, לאחר שחיקת הספין התקשורתי של פסגת בוש, והצטמצמות הפער בסקרים בין התומכים למתנגדים בליכוד, מצביע בברור, ששרון לא עומד לקבל את דין התנועה אם יפסיד במשאל

האם צפויים אנו בימים האחרונים לפני המשאל, לחיסול עוד אישיות בכירה מקרב הפלשתינים?

אך מעבר למיתוסים מתגלה לנו שרון במערומיו האישיים: תורות הניהול המודרניות יודעות להצביע על אנשים שהגיעו לשיאה של הקריירה האישית שלהם בתפקיד נתון, אבל המעבר שלהם לתפקיד חדש - התברר ככישלון מנהיגותי ותפקודי. כך קרה לעמי איילון במעבר שלו ממפקד חיל הים לשב"כ, למשל. שיאו של שרון היה בעת שירותו כמפקד אוגדה מצליח.

בכל שאר משימותיו האזרחיות, כשר חקלאות, שר ביטחון, שר תשתיות, שר חוץ וראש ממשלה - אריאל שרון הינו כישלון חרוץ ואסון למדינת ישראל.

מאמר זה קורא ומתריע לעל עם ישראל: שרון איננו עוצר באדום!

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   16:46   25.08.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. שכל ישר: חשוב שתציג בפני הקוראים את השתלשלות....  
בתגובה להודעה מספר 0

משפטו של אריאל שרון בכלל, החלטת בית המשפט בפרט
והאם בסופו של דבר בית המשפט קבע ששרון שיקר ?!

נכון לעכשיו המסמכים/העובדות שהצגת הם בגדר של אפילו לא חצי אמת
והרי הינך יודע שחצי אמת יותר גרוע משקר.....

https://rotter.net/forum/gil/5614.shtml הלקסיקון השלם - פרשת רצח רבין

שכל ישר
חבר מתאריך 22.4.04
14559 הודעות
   16:51   25.08.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. זאת האמת לאמיתה ובמלואה  
בתגובה להודעה מספר 4

ערכתי לאחרונה בתאריך 25.08.04 בשעה 16:59 בברכה, שכל ישר

כפי שכתוב בראש האשכול בשורה 4 בקטע המועתק .

תביעת הדיבה של שרון נגד עוזי בנזימן נדחתה.

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   17:41   25.08.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. נו, אם אתה מתבסס על השורה הזאת אזי מבחינתך זאת אמת!!  
בתגובה להודעה מספר 5

שכל ישר
חבר מתאריך 22.4.04
14559 הודעות
   18:59   25.08.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. אמת לאמיתה  
בתגובה להודעה מספר 6

יש ידע אישי שאני מבקש ממך לא לזלזל בו.

הבטחתי, ואשתדל לקיים. המשך יבוא עם מקורות נוספים ומגוונים.

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   19:09   25.08.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. אני לא מזלזל, אבל אני מבקש ממך להביא סימוכין לדבריך  
בתגובה להודעה מספר 7

השורה הזאת היא לא סימוכין בכלל, פתחת אשכול עם נושא רציני
תעמוד בו ותוכיח את שקריו של רה"מ שרון מעל לכל ספק !!!

בשביל זה הפורום נועד....

הבמה היא שלך ואף אחד לא יפריע לך כולל אותי ולמרות שעז רצוני
להכניס לך כמה מסמכים שיסתרו את השורה שלך לחלוטין....

קדימה ידידי, הבמה שלך

שכל ישר
חבר מתאריך 22.4.04
14559 הודעות
   17:02   26.08.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. אין לך ויכוח איתי  
בתגובה להודעה מספר 8

ערכתי לאחרונה בתאריך 26.08.04 בשעה 17:05 בברכה, שכל ישר

עוזי בנזימן קרא לשרון "רמאי" ובית המשפט העליון דחה את תביעת הדיבה של שרון נגד בנזימן.

יש לך מסמכים שסותרים את זה, תביא.

תצא האמת ורק האמת לאור.

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   17:35   26.08.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. מה שאתה אומר לי שבזה תם תפקידך באשכול, אתה הבאת...  
בתגובה להודעה מספר 9

ערכתי לאחרונה בתאריך 26.08.04 בשעה 17:38 בברכה, פילוביץ שחף

כתבה/תקציר/דף מהאתר של מיתוס ועל זה מסתמכת כותרתך שנתת
לאשכול, האם אני מבין נכון ??

להזכירך:

אריאל שרון איש השקר

באשכול זה אביא את כל המסמכים שייקרו לידי והמציגים את האופי השלילי של ראש הממשלה אריאל שרון, בכל תקופות חייו. המסמכים ידברו בעד עצמם.
יש שקרים גדולים ויש שקרים קטנים. הגדולים הביאו לאסונות כבדים.

אני מודה לאנשי השמאל שבעבר טרחו להציג אותם. היום הם מחביאים אותם.

לאנשי הימין לא כל כך היה אכפת כי שרון היה עסוק בבנין הארץ. אפשר להסביר את ההתמסרות שלו לבנין הארץ באנלוגיה לקו אופי שמאפיין עברינים שמחפשים לגיטימציה למעשיהם בהתמסרות לפולחנים דתיים.

שכל ישר
חבר מתאריך 22.4.04
14559 הודעות
   18:02   26.08.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. סבלנות ידידי סבלנות  
בתגובה להודעה מספר 11

אל תהיה כזה קצר רוח. אני לא כמוך זריז.

יש לי מסמכים, ויש מסמכים שבקשתי שיגיעו אלי.

בינתיים הבאתי את מה שזמין בקלות. אינני חושב שצריך לזלזל בהם. אלה דברים חמורים גם למי שעורו כעורו של אריאל שרון.

חוץ מלשבת מול האינטרנט ולשלוח מודעות לרוטר אני אדם שצריך לעמול לפרנסתו וזמני בדרך כלל איננו איתי.

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   18:16   26.08.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. ידידי: יש לי ים בסבלנות, קח את הזמן שלך, מה שחשוב...  
בתגובה להודעה מספר 12

שתכניס את החומרים שציינת בהודעת הפתיח שלך שיצדיקו:
1. את הכותרת שנתת.
2. פתיחת אשכול חדש/מיוחד בנושא, למרות שישנם אשכולות
שהיית יכול להצטרף/לצרף את החומר שלך בנושא.

כולנו ממתינים בסבלנות....

שכל ישר
חבר מתאריך 22.4.04
14559 הודעות
   14:39   22.09.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  24. בית המשפט קבע ששרון רימה את מנחם בגין.  
בתגובה להודעה מספר 4

מתוך פסק דין של בגץ שרון נגד בנזימן, תיק עא 323/98

בג"ץ מצטט את בית המשפט המחוזי שמסביר מדוע שופטי בית המשפט המחוזי בתל אביב קובעים ששרון רימה את מנחם בגין.

אלת ציד
גולש אורח
   21:51   26.08.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. מדהים!ומי הטיפשים שבחרו ויבחרו בו?!  
בתגובה להודעה מספר 0

עמנו הוא לב האנושות-וארץ ישראל-לב עמנו.

שכל ישר
חבר מתאריך 22.4.04
14559 הודעות
   23:48   13.09.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  23. ראיון מדהים של שרון  
בתגובה להודעה מספר 0

עבר עריכה לאחרונה בתאריך 14.09.04 בשעה 13:25 על ידי פילוביץ שחף (מפקח)

הערה: הכנסתי את הכתבה לבקשתו של הכותב שכל ישר.
(פ"ש.)

שכל ישר
חבר מתאריך 22.4.04
14559 הודעות
   18:24   27.10.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  25. ניתוח נאומו של שרון בכנסת בזכות ההיתנתקות  
בתגובה להודעה מספר 0

ההיסטוריה ונאום שרון
26/10/2004 | רן ברץ | תגובות

"על נאום היסטורי שכזה, ההיסטוריה, השואפת לדיוקים ולאמת, הייתה כנראה מוותרת"

ביום שני נשא שרון את "נאום חייו", ובו היה אמור להסביר לכנסת ולעם את הרציונל של תוכנית ההתנתקות. אלא שב"נאום ההיסטורי" והחשוב הזה, התגלעו מספר סתירות, "אי-דיוקים" ו"אי-הבנות", ההופכים אותו לנאום שטחי, מלא אמנם בסיסמאות אבל ריק מתוכן. מכיוון שכבר הוכתר כנאום חשוב ומוצלח על-ידי רבים בתקשורת האוהדת, כדאי אולי להפנות את תשומת הלב לכמה דקויות בו.

1. שרון טוען מחד גיסא שבמהלך הבחירות הבטיח: "אעשה כמיטב יכולתי להביא שלום". הוא אומר זאת על-מנת להצדיק את ההתנתקות, שהיא כביכול "מיטב יכולתו". אבל בהמשך הוא מצהיר: "אין לנו מנגד שותף להדברות רצינית על הסכם שלום". הנה כי כן: הן המשפט והן היפוכו משמשים להצדקת ההתנתקות. מדובר כנראה בפתרון פלא.

2. מחד: "בחר יאסר ערפאת בדרך הדם והאש והשהידים. הוא מבקש להפוך סכסוך לאומי שניתן לסיימו בהבנה הדדית למלחמת דת בין האיסלאם ליהודים ולהתיר גם את דמם של יהודים החיים הרחק מכאן". מאידך: "אני משוכנע בעמקי לבי ובמיטב הכרתי כי ההתנתקות הזאת... תזכה בברכתם והוקרתם של קרובים ורחוקים, תפחית איבה, תפרוץ חרם ומצור ותקדם אותנו בדרך השלום עם הפלשתינאים ושאר שכנינו". הכיצד יתקדם השלום עם אותו ערפאת המתיר דם יהודים והרוצה מלחמת דת? לשרון הפתרונים.

3. "מאשימים אותי כי רימיתי את העם ואת הבוחרים, כי אני נוקט בצעדים המנוגדים לחלוטין לדברים שאמרתי ולמעשים שעשיתי. זו עלילת שווא. הן... שבתי ואמרתי בגלוי שאני תומך בהקמת מדינה פלשתינית... שאני נכון לוויתורים כואבים למען יושם קץ לסכסוך... שאעשה כמיטב יכולתי להביא שלום". זה נכון. אבל גם אמרת שאין משא ומתן ואין נסיגה תחת אש. וגם אמרת שהתנתקות חד צדדית היא כהתאבדות ולחלוטין משוללת הגיון. שלב את הדברים, וראה שדיברת על צעדים כואבים בהסכם. יש המספרים גם על מפות שהצגת של הפיכת חלק מאזורי B ל-A, ו-C ל-B.

בשום פנים ואופן לא נוטעה לחשוב כי מי שדיבר על "דין נצרים כדין ת"א" הטיף בד בבד לעקירת נצרים ותושביה ללא תמורה. אנחנו זוכרים היטב ושכלנו עימנו. לא ניתן לסנוור אותנו בסיסמאות.

4. "בשנת 1988... אמרתי... שלפי דעתי, אם אנחנו לא רוצים להידחק לגבולות 67', צריך להביא לחלוקת השטח". שוב, לא ללא הסכם. את זאת מעולם לא אמרת.

5. "גם ראשי ממשלה בישראל שהכריזו על נכונות לוויתור מרבי על שטחי מולדת נענו באש ובאיבה". "ויתור מרבי"??? יש משהו שלא מספרים לנו? ואילו ראשי ממשלה (ברבים) נענו באש בדיוק? רק אחד. מה פשר ההסתה הגלומה באי הדיוק המעליב הזה?

6. "ההכרה שתבקיע בקרב שכנינו כי אין בו כדי לנצח אותנו בארץ הזאת". כבוד רה"מ, תוכנית ההתנתקות היא בדיוק מה שמוכיח להם כי ניתן לנצח אותנו. שאל אותם. הם אומרים זאת כולם, בפירוש ובריש גלי. אם אתה רוצה לבחון איזו הכרה אתה יוצר, אינך יכול להתעלם מן הצד שבו נוצרת ההכרה. הגיע הזמן לשים קץ להונאה העצמית, או שמא יש תוכנית סודית וגאונית המדברת, ברוח ההתנתקות, על: "יצירת תודעה חד-צדדית"?

7. "האם איננו מסוגלים להתאחד", שואל רה"מ, כדי להתמודד עם הרעות שצופן העתיד? הו תמימות קדושה (כפי שקרא כומר אחד למראה זקנה המוסיפה באדיקות גזרי עץ למוקד הבוער אליו נקשר). קצת קשה לעקורים סדרתיים להזדהות עם עוקרם. הבקשה קצת דומה לבקשת אנס מן הנאנסת שתחזיר לו אהבה. לא ניתן גם לקרוע קרע בעם וגם להלין על העדר אחדותו.

8. ומה עונה רה"מ לטענה "כי ההתנתקות תתפרש כנסיגה מחפירה תחת לחץ, ותגביר את מתקפת הטרור, תציג את ישראל בריפיונה ואת עמנו כעם שאינו נכון להילחם ולעמוד על שלו"? ראו נא: "אני דוחה על הסף את האמירה הזאת. כוחנו עמנו להגן על הארץ הזאת ולפגוע אנושות באויב המבקש את נפשנו". אך האם זו תשובה לשאלה? כוחנו אולי במותנינו. אבל לא זה מה שנטען. הטענה היא שההתנתקות תביא עוד יותר מלחמה והרג, לא שאיננו יכולים להגן על עצמנו. ולזאת אין לרה"מ תשובה.

9. "אין אנו רוצים לשלוט לתמיד במיליוני פלשתינאים המכפילים את מספרם מדי דור". צודק בהחלט. יש רק 2 בעיות:

- א. תוכנית ההתנתקות, כפי שפורסם בחוות דעת של משפטנים מן הדרג הראשון בעולם, לא תסיר את אחריותנו מן השטח.

- ב. איננו שולטים היום בפלשתינים בעזה. אין ולא תהיה להם זכות בחירה לעולם בישראל, ואחרי אוסלו גם אף אחד לא דורש זאת. זו טענת שמאל מצוצה מן האצבע, שמטרתה האמיתית עקירת יישובים ותו לא.

10. "הכל נותר פתוח להסכם שיבוא בתום הטרור". לא הכל נותר פתוח. את עזה וצפון השומרון כבר לא נוכל להחזיר בתמורה לשלום. והחד-צדדיות סותמת את הגולל על יוזמות משא-ומתן רבות. גם כאן אסור לשקר לעצמנו.

11. "כמי שלחם בכל מלחמות ישראל". לא, כבוד ראש הממשלה, אריאל שרון. לא לחמת במלחמת שלום הגליל, ולא לחמת במלחמת אוסלו. שתי נקודות שבר של החברה הישראלית, שבר אותו אתה ממשיך להעמיק בתוכנית ההתנתקות. מדובר בשתי מלחמות שאתה הובלת כמדינאי, ושלא הצלחת להביא לכדי הכרעה.

12. שרון מצטט מביילינסון הרוצה להטמיע באויבינו את ההכרה כי אין לשברנו. כל הכבוד. דברים נכוחים ואמיתיים. אבל קצת תמוה כיצד דווקא דברים אלה משרתים את מי שבא לברוח משדה המערכה, תוך פגיעה קשה באלפים רבים של יהודים? מתמיה גם הציטוט מאלתרמן, איש ארץ ישראל השלמה בכל מאודו ונפשו.

13. לאחר מכן שרון פונה, כדוגמת בגין, להסתה כנגד המתנחלים: "פיתחתם בקרבכם איזה תסביך של משיחיות". כמובן שאנשים דתיים רבים, ולא רק יהודים, מקווים ומייחלים לבוא המשיח. זו אמונה יפה וראויה, ואין בה פסול. מה טעם מצא רה"מ לתקוף את אמונתם זו, לא אדע.

רק אומר שאני איני דתי ואיני מייחל לבוא בן דוד. ובכל זאת איני מצליח להבין כיצד נטש רה"מ את ערכי הציונות והפך למפקיר קיר הברזל הז'בוטינסקאי ולמסכן הלאומיות היהודית. הטענה הזו אינה יותר מאשר הסטת תשומת הלב מן העניין לבני האדם שרה"מ מתעתד לפנות. בכך שרון מנסה להכשיר את שרץ הפגיעה בהם. גם הטענה כי "שנאת האחים מעבירה רבים על דעתם" נכונה. זו הסיבה שיש לרה"מ את תמיכת כל מפלגות השמאל וחלק ממפלגות הערבים. לא מאהבת מרדכי הם תומכים, אלא משנאת מתנחלים.

14. ולסיום: "יש בתכנית ההתנתקות כדי לקרוע שער למציאות אחרת". זה נכון. אבל רה"מ נכשל לחלוטין בנאומו הבעייתי, כמו גם בכל מקום אחר, להסביר כיצד מציאות זו תהיה טובה יותר ליהודים.

על נאום היסטורי שכזה, ההיסטוריה, השואפת לדיוקים ולאמת, הייתה כנראה מוותרת

שכל ישר
חבר מתאריך 22.4.04
14559 הודעות
   10:32   02.11.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  26. ראיות נגד שרון בפרשת חברות הקש  
בתגובה להודעה מספר 0

יום שלישי, 2 בנובמבר 2004, 9:43 מאת: חנה קים, הארץ

במשטרה משוכנעים שיש די ראיות בפרשת "אננקס מחקרים" - לא רק נגד ח"כ עמרי שרון ועו"ד וייסגלס אלא גם נגד ראש הממשלה. מזוז יידרש להחליט

הידיעה על חקירתו של ח"כ עמרי שרון במשטרה עברה בשתיקה יחסית, אולי משום שהתקיימה יומיים לפני ההצבעה בכנסת על תוכנית ההתנתקות. לא כל יום נחקר חבר כנסת, קל וחומר בנו של ראש הממשלה, במשך 13 שעות רצופות, לאחר שכבר נחקר כמה פעמים ביחידה הארצית לחקירות הונאה בשלוש פרשיות - האי היווני, סיריל קרן וחברות הקש. מצד שני, לא כל יום מאשרת הכנסת תוכנית שמשמעותה נסיגה מחלק מהשטחים.

שני העניינים הללו - ביצוע תוכנית ההתנתקות והחלטה ממשמשת ובאה של היועץ המשפטי לממשלה בפרשת חברות הקש - מטרידים את ראש הממשלה. זה לא נעים, וזה גם יכול להיות נורא, אם בנך, שהוא הקמב"ץ שלך בכנסת ובמרכז הליכוד, יועמד לדין.

טיוטת כתב האישום נגד שרון-האב בפרשת האי היווני נמחקה כזכור על ידי היועץ המשפטי לממשלה. פרשת סיריל קרן ממשיכה להיחקר. עכשיו הגיע זמנה של הפרשה הוותיקה ביותר - חברות הקש. במשטרה משוכנעים שיש די ראיות בתיק הזה, לא רק נגד ח"כ עמרי שרון ועו"ד דב וייסגלס, אלא גם נגד שרון האב. זאת, בשל עבירות-לכאורה על חוק המפלגות, התשנ"ב-1992. השאלה היא כיצד יכריע מזוז.

האם חוק המפלגות חל במקרה של שרון?

בניגוד לחוק מימון מפלגות, שהעובר עליו צפוי לשנת מאסר, חוק המפלגות מטיל סנקציה של קנס כספי בלבד. אך בעוד שחוק מימון מפלגות אינו מטיל על המועמד אחריות שילוחית למעשי שלוחיו - חוק המפלגות ברור מאוד בנוגע לאחריותו הישירה של המועמד. בסעיף 28 כ"ז לחוק המפלגות נכתב: "נעשה מעשה או מחדל בידי מי שהוסמך לכך על ידי מועמד, שאילו נעשה על ידי המועמד היה עבירה על פי פרק זה, רואים אותו וכן את המועמד אחראים למעשה או למחדל, אלא אם כן הוכיחו שניים אלה: 1. שהמעשה או המחדל נעשו שלא בידיעתם. 2. שהם נקטו בכל האמצעים הסבירים כדי למנוע את המעשה או המחדל".

מיד עם הפרסום לפני כשנתיים של דו"ח מבקר המדינה, אשר עסק בבחירות 2001 וגילה שרשרת חברות קש שמימנו את שרון, פנה שרון אל פרקליטיו ואלה ייעצו לו לטעון כי על המקרה חל חוק המפלגות ולא חוק מימון מפלגות. שרון ופרקליטיו טענו אז כי החברות שהוקמו מימנו קמפיין מתוכנן נגד בנימין נתניהו, ולא נגד אהוד ברק, ולכן על התיק כולו חל חוק המפלגות - הדן אך ורק בקמפיין פנים-מפלגתי, ולא חוק מימון מפלגות, הדן בקמפיין חיצוני בין מפלגות שונות. בתקופה שבה הוקמה שרשרת חברות הקש, נתניהו היה עסוק בהרצאות ברחבי הגלובוס וחזר לפעילות מלאה בישראל רק בדצמבר 2000, כשברק הודיע על הקדמת הבחירות. למרות זאת, שרון טען כי הוא התארגן לקמפיין נגד נתניהו, לא נגד ברק.

לא ברור איך שרון ייחלץ

מבקר המדינה קיבל את טענתו של שרון. עוד לא ברור אם גם חוקרי המשטרה קיבלו את הטענה. שרון הודה בחקירתו אצל המבקר, כי החברה "שלום עם ירושלים" גייסה 190 אלף דולר במטרה לנהל קמפיין נגד ברק על כוונתו לנהל משא ומתן על ירושלים. כלומר, שרון הודה למעשה שהחוק החל על מקרה זה הוא חוק מימון מפלגות.

אבל גם אם המשטרה והפרקליטות יקבלו לבסוף את הטענה כי על פרשת חברות הקש חל חוק המפלגות, לא ברור כיצד ייחלצו שרון ואנשיו משרשרת של מעשים לא כשרים לכאורה. לפי סעיף 28 ד' בחוק המפלגות, אסורה תרומה מתאגיד. מבקר המדינה מצא כי חברת "אננקס" שילמה לנותני שירותים שעבדו בעבור שרון סכום של 4.7 מיליון שקל. זו לכאורה תרומה אסורה מתאגיד.

עבירה שנייה לכאורה היא שהסכום הנ"ל עולה על הסכום המותר מתרומה, כ-32 אלף שקל נכון להיום - מיחיד ולא מתאגיד או תושב זר. גם תקרת ההוצאה המותרת המקסימלית בחוק פחותה בהרבה מהסכום הגדול שהוצא. שרון הודיע, כזכור, שיחזיר את הסכום הזה. הוא היה מחויב לעשות זאת על פי חוק המפלגות (סעיף 28 י"ז), אבל בעצם החזרת הכסף יש לכאורה הודאה בכך שהוא התקבל שלא כשורה.

ההמחאה ששרון רשם

כיצד יתמודד היועץ המשפטי לממשלה עם סעיפים ברורים בחוק המפלגות הנוגדים לכאורה את מעשיו של שרון? האם אפשר לנקז את כל החשדות לעבירות לכאורה רק נגד עמרי שרון? ומה באשר לאחריותו הישירה של המועמד, כפי שהיא קבועה בחוק המפלגות? האם שרון עמד בשני התנאים הכתובים בסעיף זה (שהמעשה או המחדל נעשו שלא בידיעתו, ושהוא נקט את כל האמצעים הסבירים כדי למנוע אותו)?

אם שרון אכן לא ידע מה קורה במערכת הכספים שבנה בנו לצורך קמפיין שהתבשל נגד נתניהו, לא נגד ברק, מדוע הוא עצמו רשם המחאה ליועץ דוד ספקטור בסך 100 אלף שקל? האם יש בידי שרון הנחיות כתובות לאנשיו, הקובעות כי עליהם לפעול על פי החוק, ובכך יוכיח כי נקט את כל "האמצעים הסבירים"?

מזוז יצטרך להחליט מה לעשות גם עם עו"ד וייסגלס, שפרש מלשכת ראש הממשלה. בעוד ששרון-הבן היה אחראי על כל ההוצאות של "אננקס", וייסגלס טיפל ברישום החברות וחתם באופן אישי על כל הדיווחים לרשם החברות. למשטרה הגיע מידע שלפיו שני תאגידים זרים עומדים מאחורי "המכון לביטחון ושלום", ונמצא כי התאגידים הללו אינם קיימים כלל בכתובתם שנרשמה במדינת דלאוור בארה"ב. בימים טרופים אלה, ימי טרום ההתנתקות, שרון שוב ייאלץ להתעסק בפרשות העבר שלו. בקרוב נדע אם יצליח להיחלץ שוב מהצרה הזאת, ואם כן - האם בנו ויועצו הם אלה שיצטרכו לעמוד לדין.

hamta
גולש אורח
   22:38   30.11.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  27. יישר כח! כמה עיתונאים יתפרנסו ממך....  
בתגובה להודעה מספר 0

שמאלנות היא מצב נפשי, לא מצב של חוסר ידע. האתר שלי לזכר רבין: www.readme.biz

שכל ישר
חבר מתאריך 22.4.04
14559 הודעות
   22:40   01.12.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  28. תודה  
בתגובה להודעה מספר 27

ערכתי לאחרונה בתאריך 01.12.04 בשעה 23:20 בברכה, שכל ישר

בול טרייר
חבר מתאריך 13.5.07
1235 הודעות
   13:27   02.12.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  29. שרון לחיילי צה''ל שבאו לפנות מתנחלים: ''חייבים לסרב''  
בתגובה להודעה מספר 0

שכל ישר
חבר מתאריך 22.4.04
14559 הודעות
   08:09   05.12.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  30. כגודל העקירה כך גודל החסינות  
בתגובה להודעה מספר 0

http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/510215.html

במשטרה הופתעו מטענת הפרקליטות שלפיה הם מעכבים החקירה - שהופסקה בהוראת הפרקליטות

משטרת ישראל חידשה בסוף השבוע חקירה של היחידה הארצית לחקירת פשיעה חמורה ובינלאומית (יאחב"ל), בפרשת עסקה בין חברת "הכשרת היישוב" שבשליטת משפחת נמרודי לבין חוות שקמים שבבעלות בניו של ראש הממשלה, אריאל שרון. לדברי גורמים הבקיאים בפרשה, המשטרה חוקרת עסקה במסגרתה הועבר לפני כחמש שנים סכום של כ-1.3 מיליון שקל מ"הכשרת היישוב" למשפחת שרון. החקירה התחדשה לאחר שהוקפאה לפני כחצי שנה בהוראת פרקליטות המדינה.

במאי 1999 קנתה חברת "הכשרת היישוב" אופציה לתקופה של 42 חודשים לקניית חברת "ש.פ. הנגב", שנמצאת בבעלות חלקית של משפחת שרון. תמורת האופציה שילמה החברה 1.3 מיליון שקל. בתום התקופה, בנובמבר 2002, החליטה "הכשרת היישוב" לוותר על מימוש האופציה. משמעות הדבר היא שהכסף נשאר בידי החברה, שעמרי וגלעד שרון הם מבעליה. דבר קיומה של העסקה הגיע לידיעת המשטרה והפרקליטות ממקורות שונים, ביניהם ארגזי המסמכים שמסר לה גלעד שרון בהוראת בית המשפט, במסגרת חקירת פרשת "האי היווני".

באביב השנה, החלו חוקרי היאחב"ל, בראשות מפקד היחידה הקודם, תת-ניצב יוחנן דנינו (כיום ניצב וראש המטה המבצעי של השר לביטחון פנים), לבדוק אפשרות שהעברת הכספים מ"הכשרת היישוב" למשפחת שרון היא תחבולה מחוכמת באיצטלה של עסקה רגילה. ראש צוות החקירה, רב-פקד גדעון גבאי, ביקש לברר אם "הכשרת היישוב" החליטה שלא לממש אופציה שקנתה ממשפחת שרון משיקולים כלכליים - או שמא נועד הוויתור על מימוש האופציה להעניק מתת למשפחתו של ראש הממשלה.

הוראת הפרקליטות למשטרה, לפני כחצי שנה, להימנע מביצוע כל פעולת חקירה בפרשה עוררה בחודשים האחרונים תרעומת במשטרה, וגרמה בשבוע שעבר למחלוקת בין פרקליט המדינה, ערן שנדר, למפכ"ל המשטרה, רב-ניצב משה קראדי. לפי מקורות משטרתיים מוסמכים, הסתיימה המחלוקת בהודאת שנדר כי המשטרה צודקת בגרסתה.

בעקבות שיחה בין שנדר לקראדי, ביום חמישי האחרון, ביטלה הפרקליטות את איסור החקירה. ניצב משה מזרחי, המשמש עדיין כראש אגף החקירות הנחה את מפקד היאחב"ל, תת-ניצב עמיחי שי, לחדש את החקירה ולנקוט אמצעים שנמנעו עד כה מהחוקרים, כגון הוצאת צו לתפיסת מסמכים וגביית גרסה ממנהלי "הכשרת היישוב" ומגלעד שרון (ששמר על זכות השתיקה בחקירותיו הקודמות).

פרקליטו של גלעד: היתה זו עסקה כשרה

על השתלשלות העסקה אפשר ללמוד מתגובת חברת "הכשרת היישוב", כפי שנמסרה בשבוע שעבר. נמסר כי החברה "התקשרה בינואר 1998 יחד עם חברת 'ש.פ. הנגב' - חברה נמצאת בבעלות גלעד שרון - בהסכם עם קיבוץ חולדה לבניית פרויקט של 138 יחידות דיור. במאי 1999 קנתה 'הכשרת היישוב' אופציה, לתקופה של 42 חודש, לקניית חברת 'ש.פ. הנגב', שאחד מנכסיה היה חלקה בפרויקט הנ"ל, פרויקט שנראה מבטיח באותו המועד וכבעל סיכוי רב לצאת לפועל ולהצליח. עקב העובדה שהפרויקט התעכב מסיבות שאינן תלויות בחברות או בקיבוץ החליטה 'הכשרת היישוב' לא לממש את האופציה לרכישת החברה. השקעה בעסקי נדל"ן ובנייה הינה כידוע חלק מרכזי בעסקיה של 'הכשרת היישוב'.העסקה האמורה נעשתה במהלך העסקים הרגיל של החברה. חברת 'הכשרת היישוב' מוחה על הניסיון המכוער לתת פירושים מוטעים ושקריים להתקשרות עיסקית לגיטימית זאת". גם פרקליטו של גלעד שרון, עו"ד מיכה פטמן, אמר לפני כשבועיים, בתשובה לשאלה על העסקה עם "הכשרת היישוב", כי היתה זו עסקה כשרה, שלא נעברה בה כל עבירה.

42 החודשים הנקובים בהודעת "הכשרת היישוב" הסתיימו בנובמבר 2002, בהחלטה לוותר על מימוש האופציה, משמע להשאיר את 1.3 מיליון השקלים בידי משפחת שרון. באוקטובר 2002 הוגש לבימ"ש השלום בת"א, שם עמד השופט דוד רוזן לגזור את דינו של יעקב נמרודי, מכתב של ראש הממשלה שרון כמליץ יושר של נמרודי. שרון ונמרודי, שהוא גם יו"ר מועצת המנהלים של העיתון "מעריב", התיידדו בעת שירותם המשותף בצה"ל, משנות ה-50 ואילך, וקשריהם ההדוקים נמשכו גם לאחר שחרורם.

בפרקליטות מחוז המרכז, שפיקחה על החקירה, התלבטו אם מוצדק לייחס לעסקה משמעות פלילית. ההתלבטות נבעה הן מהעובדה שמסמכי העסקה נמסרו על ידי גלעד שרון, שהדעת נותנת שלא היה לו עניין להפליל את עצמו או את "הכשרת היישוב"; והן משום קיומה של פרצה בחוקים האוסרים מתת או קובעים תקרה לתרומות.

במשטרה טענו כי ייתכן שבתום החקירה אמנם תתגבש מסקנה כי היתה זו עסקה תמימה, שהסתיימה בוויתור על רכישת "ש.פ. הנגב" משום שהיה כלכלי יותר ממימוש האופציה, אך לדעת החוקרים, כל עוד לא מוצתה החקירה, אין לפסול גם אפשרות אחרת. החוקרים אינם משוכנעים כי בתחום הנדל"ן עדיפה אופציה לקניית חברה, כפי שנעשה בעסקה בין "הכשרת היישוב" לחברה של משפחת שרון, על פני רכישת ישירה של נדל"ן, המניבה בדרך כלל רווח גדול ובטוח יותר.

שכל ישר
חבר מתאריך 22.4.04
14559 הודעות
   11:22   08.12.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  31. בריונות של הון + תקשורת + שלטון  
בתגובה להודעה מספר 30

חשד שהחברה בעסקת שרון-נמרודי היתה פיקטיבית
יום רביעי, 8 בדצמבר 2004, 9:40 מאת: יהונתן ליס, הארץ
אריאל שרון. קשרים הדוקים עם נמרודי (צילום: בוצ'צ'ו)חברת הכשרת היישוב, בבעלות נמרודי, העבירה למשפחת שרון 1.3 מ' שקלים, תמורת אופציה לרכישת חברה, שלא מומשה לבסוף. אתמול סירב גלעד שרון לשתף פעולה עם חוקריו בפרשה

גלעד שרון נחקר אתמול במשרדי היחידה הארצית לחקירות בינלאומיות (יחבא"ל) בפתח תקווה, בנוגע לעיסקה בין חברת "הכשרת היישוב" שבשליטת משפחת נמרודי, לבין חוות שקמים. חקירתו נמשכה כשעתיים וחצי, והוא סירב לשתף פעולה עם חוקריו ולהשיב לשאלות שהוצגו לו. מדובר בעיסקה שבה העבירה הכשרת היישוב 1.3 מיליון שקלים למשפחת שרון, תמורת האופציה, שלא מומשה לבסוף, לרכישת חברת "ש.פ. הנגב", שבבעלות חלקית של משפחת שרון.

החוקרים יבדקו בשבועות הקרובים האם "ש.פ. הנגב" היתה חברה פעילה, והאם הכסף ששולם לבני משפחת שרון הועבר כדין, או ששימש כמתת למשפחת ראש הממשלה, או כאמצעי למימון פעילות פוליטית.

כדי לברר האם העסקה שנרקמה היתה כשרה או ששימשה צינור פיקטיבי להעברת כסף, יבקשו החוקרים לאסוף מידע על עיסקות שביצעה החברה בשנים האחרונות. גם העיסקה שבה זכתה חברת "ש.פ. הנגב" בפרויקט להקמת יחידות דיור בקיבוץ חולדה, תיבדק על ידי המשטרה מחדש, כדי לבחון את כשרותה.

בכתבה שפורסמה ב"הארץ" ביום ראשון, נכתב כי 42 החודשים הנקובים בהודעת הכשרת היישוב למימוש האופציה לרכישת החברה, הסתיימו בנובמבר 02 בהחלטה לוותר על מימוש האופציה, ולהשאיר 1.3 מיליון שקלים בידי משפחת שרון. באוקטובר 2002 הוגש לבית משפט השלום בת"א, שם עמד השופט דוד רוזן לגזור את דינו של יעקב נמרודי, מכתב של ראש הממשלה שרון כמליץ יושר של יעקב נמרודי. שרון ונמרודי, שהוא גם יו"ר מועצת המנהלים של העיתון "מעריב", התיידדו בעת שירותם המשותף בצה"ל, משנות ה-50 ואילך, וקשריהם ההדוקים נמשכו גם לאחר שחרורם".

בתגובתה לכתבה שלשום טענה חברת "הכשרת היישוב" כי מדובר בעיסקה תמימה, שנועדה לאפשר לה לממש את חלקה של ש.פ. הנגב בפרויקט בקיבוץ חולדה. "חברת הכשרת היישוב מוחה על הניסיון המכוער לתת פירושים מוטעים ושקריים להתקשרות עיסקית לגיטימית זאת", נאמר בתגובת החברה. עורך דינו של גלעד שרון, מיכה פטמן, אמר אתמול כי לא יגיב על חקירתו.

קישורים:
"שרון מבקש מהשופטים להקל בעונשו של יעקב נמרודי"

שכל ישר
חבר מתאריך 22.4.04
14559 הודעות
   19:44   21.12.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  32. שרון: יש לסיים את הכיבוש.  
בתגובה להודעה מספר 0

ערכתי לאחרונה בתאריך 21.12.04 בשעה 19:47 בברכה, שכל ישר

החווה של שרון הוקמה על הכפר הערבי הכבוש הוג' שננטש ב 1948.

כל ההתנהלות של שרון במעשה החווה, לפי דעת מומחי משפט, היתה "בניגוד לכללים שקבעה הממשלה שנועדו לשמור על טוהר המידות".

מתוך "לא עוצר באדום" של בנזימן

495
חבר מתאריך 16.4.02
64370 הודעות
   07:38   07.01.05   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  33. מענין=החומר אותו חומר וכל אחד מציגו כרצונו בעת שונה  
בתגובה להודעה מספר 0

ערכתי לאחרונה בתאריך 07.01.05 בשעה 07:38 בברכה, 495

כשנח לשמאל הם מנגחים אותו בחומר זה
וכשמתחלפים העיתים הימין מנגח אותו בחומר זה

כל עוד דולק הנר אפשר לתקן - רבי ישראל מסלנט

שכל ישר
חבר מתאריך 22.4.04
14559 הודעות
   08:09   07.01.05   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  34. אתה טועה  
בתגובה להודעה מספר 33

ערכתי לאחרונה בתאריך 07.01.05 בשעה 08:14 בברכה, שכל ישר

כחייל במלחמת יום כיפור הערכתי את יכולתו כגנרל אבל תעבתי אותו בגלל המלחמות הפרטיות שלו.

כחייל במלחמת שלום הגליל תעבתי אותו בגלל שחרג מהבטחתו שלא לעבור את 50 הק"מ הראשונים, המלחמות המיותרות שהביא עלינו ומאות הקורבנות המיותרים.

זה שהימין העריך את יכולתו לקדם פרויקטים, לא הפך אותו לאיש ישר או לאדם אמין. שמע מה שידידו הטוב זמביש אמר עליו, "תמיד כבדהו וחשדהו".

הוא לא היה נבחר לראש ממשלה לעולם אלמלא היאוש שתקף את הציבור למראה רפיסותו של אהוד ברק במלחמתו בפלשתינים.

הוא נבחר בגלל שדיבר בלשון קשוחה כלפי הפלשתינים ובגלל שעלה להר הבית.

כדרכו בשקר הוא הפך את עורו ובגד בידידיו. הוא עשה זאת רק בגלל החקירות נגדו. מהלך שמוכיח את עצמו. שהרי בגלל שראשי השמאל נושאים אותו על כפיים איש בפרקליטות אינו מדבר יותר על מעלליו והרמאויות שלו.

495
חבר מתאריך 16.4.02
64370 הודעות
   08:14   07.01.05   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  35. החומר מוכר לא מהיום ויש עוד  
בתגובה להודעה מספר 34

השימוש בו נעשה בתתקופות שונות לפי נוחיות המשתמש
האם אני טועה?

כל עוד דולק הנר אפשר לתקן - רבי ישראל מסלנט

שכל ישר
חבר מתאריך 22.4.04
14559 הודעות
   08:17   07.01.05   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  36. צודק, חוץ מהחומר המשפטי רק השמאל ריכז חומר על שרון  
בתגובה להודעה מספר 35

שכל ישר
חבר מתאריך 22.4.04
14559 הודעות
   13:49   07.01.05   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  37. שרון עומד לחקירה  
בתגובה להודעה מספר 0

שרון עומד לחקירה על אחריויתו על טבח הנוצרים בלבנון

ועדת כהן החליטה, שרון עוזב את משרד הבטחון שלא על מנת לשוב.

פרק הסיום של הספר "לא עוצר באדום"

שכל ישר
חבר מתאריך 22.4.04
14559 הודעות
   15:28   10.01.05   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  38. 1967, שרון: ''לכלוא את שרי הממשלה ולצאת למלחמה.''  
בתגובה להודעה מספר 0

שכל ישר
חבר מתאריך 22.4.04
14559 הודעות
   08:07   17.01.05   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  39. אריאל קיבל מאמא נבוט לשבור עצמות ליהודים.  
בתגובה להודעה מספר 0

בספר "לא עוצר באדום" מוקדש פרק
לתיאור אמא נותנת לילדה, אריאל, נבוט,
ואיך הוא התאמן בו.

יצר האלימות הזה שלו הפך לדרך חיים.
כמו הגולם מפרג (תגובה 22 כאן)
שרון היה מכה הרבה בגוים.

אבל גם מיהודים, תמימים, לא נחה אלתו.

כך כותב זאב גלילי, "מקור ראשון", 14.1.05:

שכל ישר
חבר מתאריך 22.4.04
14559 הודעות
   13:44   04.02.05   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  40. 1977, האיש שזרק את שרון מהליכוד: ''שרון מסוכן לישראל!''  
בתגובה להודעה מספר 0

ערכתי לאחרונה בתאריך 04.02.05 בשעה 13:46 בברכה, שכל ישר

מספר שניים בליכוד:
"אני מעריץ את אלה שלא מינו את שרון לרמטכ"ל"

חגי סגל, "בשבע", 27.1.05

שכל ישר
חבר מתאריך 22.4.04
14559 הודעות
   21:52   31.03.05   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  42. שרון ממנה פרה כשר החקלאות בממשלתו  
בתגובה להודעה מספר 0

שכל ישר
חבר מתאריך 22.4.04
14559 הודעות
   10:42   05.06.05   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  44. מאפיה ישראלית בחוות שקמים  
בתגובה להודעה מספר 42

שכל ישר
חבר מתאריך 22.4.04
14559 הודעות
   10:45   05.06.05   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  45. אהוד ברק,הארץ,דן את שרון לכף זכות.הוא לא רמאי הוא עיור  
בתגובה להודעה מספר 44

שכל ישר
חבר מתאריך 22.4.04
14559 הודעות
   22:01   31.03.05   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  43. ממשלה מושחתת  
בתגובה להודעה מספר 0

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3066215,00.html

"הייתי בשוק", סיפר יועץ השר אחרי המשחק. "ימנים ושמאלנים פשוט עמדו שם וירדו על שרון ותקפו את ההתנהלות שלו. כולם דיברו על זה שהוא עובר את הגבול, שמה שהוא עושה מסריח, שאסור לתת לו לעשות את המינויים האלה. 'אנשים מתים כי אין כמה מיליונים לתרופות', הם אמרו, 'ושרון מחלק ג'ובים למקורבים שלו'. היתה הרגשה מוזרה, של כעס אמיתי. לא נתקלתי בדבר כזה אף פעם".

את הדברים ששמע היועץ בפתח משחק הכדורגל, השמיעו שעות ספורות קודם לכן גם פוליטיקאים בכנסת, מי בכנות ומי בצביעות מוחלטת. במזנון, במליאה, במשרדים, בשירותים, בראיונות לתקשורת – כמעט כולם, כולל אנשי ליכוד, צקצקו בלשונותיהם והנידו בראשיהם כלא מאמינים למראה כמות המינויים המיניסטריאליים שביקש שרון להעביר בחטף במליאת הכנסת. "ממש דוחה", הגדיר אחד השרים את מהלכיו של שרון, "פשוט גועל נפש מה שקורה כאן". אמירה זו, אגב, לא מנעה מאותו שר להצביע מוקדם יותר בממשלה בעד מינוי השרים החדשים.

"שאני אנגב לשרון את התחת?"

התחושה במסדרונות הכנסת דמתה אתמול לתחושה המלווה מכירת חיסול המונית. היתה זו תחושה של הידרדרות אל התחתית, אל מקומות שבהם עוד לא היינו. מי שהסתובב אתמול בפרלמנט הישראלי חש במעין התפרקות כללית מכל נורמה, מכל מוסר, מכל בושה. נדמה היה, ככל שנקפו השעות, שאין אף אחד ששולט ביד רמה, שרק מי שיודע לקחת לעצמו, יכול לתת גם לאחרים. אנשי שינוי ניהלו משא ומתן כמעט פומבי עם גופים שונים על חלוקת 700 מיליון השקלים שהשיגו תמורת תמיכתם בתקציב, ראש הממשלה ניסה למנות את מקורביו לשרים ולסגני שרים בתמורה לנאמנותם ולהצבעתם, המורדים שוב נעמדו על רגליהם האחוריות, חמישה חברי כנסת ממפלגת העבודה הודיעו כי יתנגדו למינוי השרים החדשים, ובין כולם הסתובבו חברי מרכז הליכוד שניסו, בין לבין, לסגור עוד קומבינה בשביל עצמם.

כה גדולה היתה תחושת אובדן השליטה בכנסת, שאפילו אדם כמו בייגה שוחט, שהתנגד למינוי השרים, איבד את עשתונותיו במזנון חברי הכנסת, והתפרץ לעברו של השר חיים רמון, שניסה לשכנעו לתמוך. "עברתי את כל הדרך הזאת עד היום", שאל שוחט בצעקות שנשמעו היטב במזנון כולו, "כדי לנגב לשרון את התחת"?

רמון נשאר המום. מתן וילנאי, שישב לצידו, נותר גם הוא עם פה פעור. אבל שוחט דיבר מדם ליבו. הוא לא יכול היה לסבול את העובדה שסיעתו תיתן יד לשורה של מינויים פרסונאליים לא נחוצים. רמון ווילנאי לעומת זאת, תמכו בישיבת הממשלה מוקדם יותר בבוקר ללא נקיפות מצפון. "יש את הזבל", אמר מישהו שצפה מן הצד על כל ההתרחשות הזאת, "ויש את המיץ של הזבל. זה כבר נהיה המיץ של הזבל. כל אחד עושה פה מה שבא לו".

בין המבקרים של שרון היו, כאמור, גם כמה שרי ליכוד. אלא שדווקא צביעותם של אלה בלטה יותר מכל בים הביקורת שנשפכה על המינויים, לאור העובדה שאין כמוהם בהושטת יד להשחתת הנורמות השלטוניות הישראליות. מספיק לציין שבין המבקרים של שרון היו גם כמה שרים שיהיו מוכנים להרים יד בעד "חוק הג'ובים" למשל, בכל דקה של היום או של הלילה, או לחילופין, להתרפס בפני חברי מרכז המפלגה שלהם כאילו היו אדוני הארץ.

התנתקות - אז שותקים?

מי מהליכוד שביקר אתמול את ראש הממשלה על מהלכיו השנויים במחלוקת, יכול להלין רק על עצמו: את התרבות השלטונית הנהוגה בישראל
בימים אלה תחת שלטונו של אריק שרון יצרו אנשי הליכוד במו ידיהם. הם נתנו ונותנים יד להנהגת נורמות שלא היו כאן בעבר, הם מוכנים למנות עשרות אנשים לתפקידים נחוצים, הם מוכנים להתרפס בפני חברי מרכז בחתונות, ימי הולדת ובר מצוות, והם יהיו מוכנים גם לסלול את דרכם של אנשי הליכוד לתוך מסדרונות השלטון הישראלי. גם בחוק, אם צריך.

עד עכשיו זה עבד, איכשהו. בשנה וחצי האחרונות תוכנית ההתנתקות שמה רסן על פיה של העיתונות, כבלה את ידיה באמצעות כותרות מדיניות חשובות. בכל פעם שמישהו ניסה להעביר ביקורת על התנהגותו של שרון, שפיטר שרים, שפירק מפלגה, שהתעלם מהחלטות דמוקרטיות של מפלגתו – מישהו אחר שם אצבע על השפתיים: "שקט, מתנתקים" היתה הסיסמא, וכולם אימצו אותה אל חיקם בחום.

אלא שמה שקרה בפאב בהרצליה פיתוח יכול לסמל את תחילתה של תפנית, של מעין התעוררות ציבורית. לא עוד התעלמות ציבורית מוחלטת ממעשי השלטון, לא עוד שתיקה רועמת. האזרח הישראלי מתחיל, אולי, להתעורר מן החלום של ארבע השנים האחרונות, מתחיל לראות שגונבים לו את המדינה מתחת לאף. אם כל הכבוד להתנתקות, יש פה גם מדינה, וחבל יהיה לאבד אותה, על הנכסים שעוד נותרו בה, בגלל עיוורון זמני.

ומנגד: גם אם ספג מכה בכנסת, כאשר נאלץ לוותר על מינוי השרים המקורבים, אין זה אומר ששרון איבד את היכולת לבצע את השטיקים שמחזיקים אותו בשלטון. בטווח הארוך, מה שקובע זו יכולת ההישרדות שלו, ובזה הוא בינתיים מוכיח את עצמו כאלוף: את המשאל הפיל, את התקציב העביר, ואפילו כמה סגני שרים הוא מינה. והשרים? גם הם ימונו. מי ממקורביו של ראש הממשלה הסביר כי "שרון דיבר אתמול ליכודית, לא ציבורית. ממש לא עניין אותו מה יגיד הציבור. עכשיו הוא צריך את לכבוש מחדש את הליכוד, והוא הראה לאנשים האלה, שאוהבים כוח, שהוא מוכן ללכת באש ובמים בשביל האנשים שהיו איתו".

(31.03.05, 14:50)

שכל ישר
חבר מתאריך 22.4.04
14559 הודעות
   20:37   14.06.05   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  46. שריד:שרון ראש למושחתים ואפילו לא זנב לאנשים הגונים  
בתגובה להודעה מספר 0

שכל ישר
חבר מתאריך 22.4.04
14559 הודעות
   21:08   15.06.05   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  47. אריאל שרון חסר חוט שדרה, וייסגלס הוא מפעיל הבובה!  
בתגובה להודעה מספר 0

שכל ישר
חבר מתאריך 22.4.04
14559 הודעות
   10:32   23.06.05   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  48. כתב אישום חמור יוגש נגד עמרי שרון  
בתגובה להודעה מספר 0

יום חמישי, 17 בפברואר 2005, 12:29 מאת: יובל יועז, הארץ

עומרי שרון. פרשת "סיריל קרן" עדיין נחקרת (צילום: אתר הכנסת)

וייסגלס. התיק נגדו ונגד אורי שני נסגר (צילום: אתר הכנסת)

גלעד שרון. עניינו יוכרע לאחר חקירה נוספת (צילום: בוצ'צ'ו)
היועמ"ש החליט להגיש אישום נגד בנו של רה"מ בפרשת "חברות הקש". דינן של חלק מהעבירות בגינן הוא מואשם: עד 7 שנות מאסר. תיק החקירה נגד שרון האב ייסגר

היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, החליט להגיש כתב אישום נגד ח"כ עמרי שרון (ליכוד) בפרשת "חברות הקש". כתב אישום בפרשה יוגש גם נגד חברת "אננקס מחקרים" ונגד מנהלה גבריאל מנור. מזוז החליט לסגור את תיק החקירה נגד ראש הממשלה, אריאל שרון, בשל עילת חוסר ראיות מספיקות. מסיבה זו הוחלט גם לסגור את התיק נגד החשודים דב וייסגלס ואורי שני, ששימשו בעבר ראשי לשכתו של רה"מ שרון. מזוז ציין בהחלטתו, כי סגירת תיק מחוסר ראיות אינה מהווה "תעודת הכשר ציבורית" למעשיו של אדם, וכי על הציבור לשפוט.

עמרי שרון יואשם בעבירות על פי חוק העונשין, ובהן רישום כוזב במסמכי תאגיד, מרמה והפרת אמונים בתאגיד, קשירת קשר לביצוע פשע או עוון וכן שבועת שקר - כל אלה עבירות שדינן עד שבע שנות מאסר. בנוסף יואשם שרון בעבירות לפי חוק המפלגות בעניין עריכת פריימריז במפלגה, ובהן, קבלת תרומה אסורה, קבלת סכומים מעל המותר, אי ניהול מערכת חשבונות כנדרש, הוצאות סכומים מעל המותר ומסירת דו"ח של מועמד - כל אלה עבירות שדינן קנס.

כתב האישום נגד עמרי שרון יוגש בכפוף לשימוע שיינתן לו, ולאחר שוועדת הכנסת תאשר את הסרת חסינותו. עמרי שרון מסר בתגובה להחלטת היועץ, כי "יש לי מה לומר בסוגייה אבל לאור העובדה שייערך שימוע בענייני, הסדר הנכון שאומר את הדברים ראשית ליועץ המשפטי לממשלה, וכך אעשה".

יחד עם עמרי שרון ייכלל בכתב האישום גם גבריאל מנור, בגין עבירות על חוק המפלגות ועל סעיפים בחוק העונשין. חברת אננקס תיכלל בכתב האישום בגין עבירה על חוק המפלגות. התיק נגד יעקב כץ ייסגר מחוסר ראיות מספיקות, ובעניינו של יצחק אביר הוחלט לסגור את התיק מחוסר אשמה. עניינם של המעורבים הנוספים בפרשה - ובכללם גלעד שרון, איש העסקים ומקורבו של רה"מ אריה גנגר, ויורם אורן - יוכרע לאחר שיבוצעו פעולות חקירה נוספות וכן לאחר ניתוח חומר הראיות הנוגע לפרשה שהסתעפה מתוך פרשת חברות הקש, היא פרשת סיריל קרן.

החלטתו של מזוז נסמכת על המלצת פרקליטות מחוז מרכז וכן על המלצתו של פרקליט המדינה, ערן שנדר, שאף ניסח את טיוטת כתב האישום נגד עמרי שרון ומנור. היועץ קיים דיונים בלשכתו במשך כמה שבועות ובסופם הוחלט לאמץ את המלצות הדרגים הנמוכים. מזוז הודיע כי על אף שהחקירה בפרשת חברות הקש התסיימה כבר מזמן, נמצאת החקירה בפרשת סיריל קרן בעיצומה.

בסיכום החלטתו, הפרוסה על פני 31 עמודים, מעיר מזוז כי "בלא מעט עניינים הקשורים בפרשה, נותרו שאלות ותמיהות ביחס להתנהלות המעורבים בה". היועץ מדגיש כי סגירת תיק פלילי מחוסר ראיות מספיקות אינה מהווה "תעודת הכשר ציבורית" למעשיו של אדם. "ביקורת אפשר שתישמע ואף רצוי שתישמע במישור הציבורי, קובע מזוז ומסביר: "החלטת היועץ עוסקת כולה בהיבטים הפליליים של הפרשה. בהעברת מסיכת אירועים דרך המסננת הפלילית קורה לא אחת שלמרות שנותרים חשדות וספקות, אין באלה כדי להוות תחליף לתשתית ריאיתית המקימה אפשרות סבירה להרשעה, כנדרש להגשת כתב אישום". היועץ מסיים את החלטתו במילים "זוהי החלטה בתחום הפלילי וביחס לתחומים אחרים - יקרא הציבור וישפוט".

פרשת "חברות הקש" החלה בדו"ח מבקר המדינה ל-2001, שבו צוין כי חברות קש שונות, ובהן "אננקס מחקרים בע"מ" ו"המכון לשלום וביטחון", העבירו תשלומים חריגים לאנשי מקצוע שעבדו עם שרון בפריימריס ב-1999 ובמסע הבחירות לראשות הממשלה ב-2001. נחקרו עבירות על חוק המפלגות וחוק מימון המפלגות. שרון אמר כי הכסף הוצא בלא ידיעתו, והבטיח להחזירו. עמרי שרון החליט לשתוק בחקירתו, כדי לא להפליל את עצמו ואנשים אחרים

שכל ישר
חבר מתאריך 22.4.04
14559 הודעות
   10:34   23.06.05   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  49. פרשנות שריד: האישום נגד עמרי שרון - כסות לאשמת האב  
בתגובה להודעה מספר 48

יום חמישי, 17 בפברואר 2005, 20:09 מאת: גדעון אלון, הארץ

רה"מ ובנו. ח"כ הנדל: "תעודת עניות למדינה שמשפחה כזו מנהיגה אותה" (צילום ארכיון: רויטרס)
באופוזיציה מימין ומשמאל נשמעה ביקורת חריפה על החלטת היועץ המשפטי בנוגע לחשדות נגד משפחת שרון. ביילין: על ראש הממשלה לנתק את בנו ממערכות השלטון

באופוזיציה מימין ומשמאל נשמעה היום ביקורת חריפה על החלטת היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, שלא להעמיד לדין את ראש הממשלה, אריאל שרון, בפרשת חברות הקש, בשל חוסר ראיות מספיקות, ולהסתפק בהעמדה לדין של בנו, עמרי.

ח"כ יוסי שריד (יחד) אמר, כי "כתב האישום נגד הבן הוא רק כסות לאשמתו של האב. עמרי שרון פעל בשם אריאל שרון, אתו ולמענו, ורק יועמ"ש נרפה מאשים את הבן ופוטר את האב כאילו העבירות נעשו ברוח הקודש". ח"כ צבי הנדל (האיחוד הלאומי) אמר, כי זו תעודת עניות למדינה שמשפחה כזו מנהיגה אותה. "אני חושש מאד שעומק העקירות והגירושים של שרון יהיו כעומק החקירה וההחלטה בפרשת סיריל קרן", אמר.

פרסומת
מנגד אמר יו"ר ועדת החוקה של הכנסת, ח"כ מיכאל איתן (ליכוד), כי יש לברך את מזוז על החלטתו לפעול בתחום העבירות לפי חוק המפלגות, ויש לקוות כי מדובר בנורמה שתחול לא רק לגבי עמרי שרון אלא גם לגבי פוליטיקאים אחרים.

יו"ר יחד, יוסי ביילין, אמר כי "זה צריך להיות היום האחרון של עמרי שרון כמנכ"ל המדינה". הוא הוסיף, כי החלטת מזוז להגיש כתב אישום נגד עמרי שרון "מחייבת את ראש הממשלה לנתק את הקשר המסוכן שבין בנו לבין מערכות השלטון בישראל. המצב בו עמרי שימש כמעין מנכ"ל המדינה רק בשל היותו בנו של ראש הממשלה, מנוגד לכללי הדמוקרטיה הישראלית.

שכל ישר
חבר מתאריך 22.4.04
14559 הודעות
   10:42   23.06.05   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  51. דיווח: עמרי שרון הציע להודות בחלק מההאשמות  
בתגובה להודעה מספר 48

יום רביעי, 22 ביוני 2005, 21:21 מאת: מערכת וואלה!

ח"כ שרון. מואשם במרמה, הפרת אמונים, קשירת קשר לביצוע פשע או עוון ועבירות נוספות (צילום: בוצ'צ'ו)
ערוץ 10: ח"כ שרון הציע למזוז להודות בחלק מההאשמות בפרשת חברות הקש, בתמורה לביטול חלקן. היועץ ערך לו היום שימוע

ח"כ עמרי שרון הציע ליועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, להודות בחלק מהסעיפים בהם הוא מואשם בפרשת "חברות הקש", ביניהם שימוש אסור בתרומות, בתמורה לביטול חלק מההאשמות. כך דווח בערוץ 10.

כתב "הארץ", יובל יועז, מוסיף:

מזוז ערך היום שימוע לח"כ שרון על מעורבותו בפרשת "אננקס מחקרים" וחברות הקש. עומרי שרון התבקש בשימוע להגיב על טיוטת כתב האישום שגובשה נגדו על ידי היועץ המשפטי לפני כארבעה חודשים. הוא מואשם במרמה, הפרת אמונים, קשירת קשר לביצוע פשע או עוון ועבירות נוספות. עומרי שרון לא נכח בשימוע ואת טענותיו השמיע עורך דינו דן שיינמן.

במרכז פרשת "אננקס מחקרים" עומד גילוי דו"ח מבקר המדינה על מערכת הבחירות ב-1999, לפיו תשלומים לבעלי מקצוע במסע הבחירות של רה"מ, אריאל שרון, בליכוד הועברו בידי חברות קש שונות ובהן "אננקס מחקרים". ראש הממשלה נדרש על ידי המבקר, השופט אליעזר גולדברג, להחזיר ל"אננקס מחקרים" 4.7 מיליון שקל וסיים לעשות כן באוקטובר 2001.

פרסומת
מלבד ח"כ עומרי שרון, החליט מני מזוז להאשים שני מעורבים נוספים בפרשה: מנכ"ל אננקס מחקרים, גבריאל מנור, ואת החברה עצמה. מנור, חבר קרוב של עומרי שרון, מונה למנכ"ל החברה באוגוסט 1999 ונקבע כבעל זכות החתימה היחידי בחברה. ואולם, על פי החשד העביר מנור פנקסי צ'קים של החברה לעומרי שרון, ביודעו כי עשה בהם שימוש בעבור הקמפיין של אביו, רה"מ אריאל שרון.

מנור יואשם בעבירות על חוק המפלגות, וכן ברישום כוזב במסמכי תאגיד, עבירות מנהלים ועובדים בתאגיד, מרמה והפרת אמונים בתאגיד וקשירת קשר לביצוע פשע - עבירות שדינן עד שבע שנות מאסר. גם "אננקס" עצמה תואשם בעבירה פלילית - מתן תרומה אסורה לפי חוק המפלגות.

קישורים:
גם גלעד שרון חשוד בפרשת "חברות הקש" »
מש' המשפטים: נדרוש מאסר לעמרי שרון »
כמה עולה כסא בכנסת?

שכל ישר
חבר מתאריך 22.4.04
14559 הודעות
   10:49   23.06.05   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  52. גם גלעד שרון חשוד בפרשת ''חברות הקש''  
בתגובה להודעה מספר 48

גם גלעד שרון חשוד בפרשת "חברות הקש"
יום ראשון, 20 בפברואר 2005, 9:43 מאת: יובל יועז, הארץ

גלעד שרון. לא ברור מאין הגיעו הכספים לחשבונו (צילום: בוצ'צ'ו)
שרון חשוד במעורבות בפרשת החזר ההלוואה והמעבר הסיבובי של הכספים מחו"ל. הפרקליטות תקבל ההחלטה בעניינו רק עם תום חקירת פרשת סיריל קרן. חשד: אריה גנגר מעורב במימון ההלוואה

עוד בכתבה:
אריאל שרון ניצל "בעור שיניו" »

נגד בנו של ראש הממשלה, גלעד שרון, תלויים ועומדים חשדות פליליים הנוגעים לא רק לפרשת סיריל קרן, אלא גם חשדות בפרשת חברות הקש עצמה. עם זאת, מאחר שעיקר החשדות נגד גלעד נוגעים בכל זאת לפרשת סיריל קרן וכן משיקולים אחרים הקשורים להתקדמות החקירה, החליט היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, כי ההחלטה אם להגיש כתב אישום נגד גלעד בפרשת חברות הקש תתקבל רק עם תום החקירה בפרשת סיריל קרן, בעוד כשנה.

החלטת היועץ בפרשת חברות הקש כוללת פרטים חדשים הנוגעים לחקירה ולמעורבים בה. עד עתה פורסם כי מלבד החשדות נגד ראש הממשלה עצמו, בפרשת חברות הקש ובפרשת סיריל קרן שהסתעפה ממנה, תלויים ועומדים חשדות גם נגד שני בניו, בחלוקה ברורה: עמרי חשוד במעורבות בענייני מימון הפריימריס ב-1999, שבגינה החליט היועץ להגיש נגדו כתב אישום חמור במיוחד וגלעד מעורב בפרשת החזר ההלוואה והמעבר הסיבובי של הכספים מחו"ל.

לפני כחצי שנה, לאחר שמזוז נוכח כי החקירה בפרשת סיריל קרן תקועה בשל חיקורי הדין שביקש משרד המשפטים במדינות שונות, החליט היועץ להפריד בין חברות הקש לבין סיריל קרן ולקבל החלטות בפרשה הראשונה.

עם זאת, נגד שלושה מהחשודים לא ניתן להגיע לתוצאות חד-משמעיות. השניים האחרים שלגבי חלקם בפרשה עדיין אין החלטה, הם איש העסקים אריה גנגר וקונסול ישראל בלוס-אנג'לס לשעבר, יורם אורן.

בכירים במשרד המשפטים מבהירים, כי ההחלטה להשאיר את עניינו של גלעד פתוח, גם בעניין חברות הקש, מעידה על כך שהחשדות נגדו לכאורה חמורים יותר מאשר נגד אביו, שהתיק בעניינו נסגר. עם זאת, בשל הקשרים המסועפים בין שתי הפרשות והעובדה ששלושת החשודים שעניינם נשאר פתוח מעורבים באופן "הרבה יותר אינטנסיבי" בפרשת החזר ההלוואה, לא ניתן להחליט כבר עתה. במשרד המשפטים לא שללו כי העיכוב במתן ההחלטה בעניינם של השלושה נובע גם מחוסר הרצון לפרסם פרטים מהחקירה.

אחד מסימני השאלה הגדולים שהחקירה בפרשת סיריל קרן מבקשת לפצח נוגע למקור הכספים שהועברו באמצעות איש העסקים קרן לחשבונו של גלעד. מנין הגיע הכסף? במשרד המשפטים לא מוכנים להתחייב שגנגר ואורן עומדים בקצה השני של המסלול.

אריאל שרון ניצל "בעור שיניו"

שרון האב. ההחלטה לסגור את התיק מחוסר ראיות ולא מחוסר אשמה היא סטירת לחי ליחידה לחקירות הונאה (צילום: בוצ'צ'ו)
בהחלטתו הקודמת לסגור תיק חקירה נגד ראש הממשלה, בפרשת האי היווני, הפך מזוז את החלטתה של פרקליטת המדינה לשעבר, עדנה ארבל. הפעם הסתיימו המחלוקות בדרגים נמוכים הרבה יותר, ובכל זאת, ההחלטה לסגור את התיק נגד שרון בעילת "חוסר ראיות מספיקות" מהווה סטירת לחי להמלצת היחידה הארצית לחקירות הונאה, שהיתה לסגור את התיק נגד ראש הממשלה בעילת "חוסר אשמה".

המחלוקת הזו, הנראית טכנית באופיה, מקבלת משמעות חזקה אף יותר. לדברי בכירים במשרד המשפטים, שרון ניצל הפעם "בעור שיניו" מכתב אישום בגין אחריות שילוחית לעבירות שנעשו על חוק המפלגות. שלוש ישיבות תמימות קיים מזוז בשאלה כיצד ניתן לבנות קונסטרוקציה משפטית נגד ראש הממשלה, שתעמוד במבחן ה"סיכוי הסביר להרשעה", עד שהחליט לוותר.

בחקירותיו במשטרה בעניין מידת מעורבותו במימון הקמפיין שלו, השיב שרון: "אני חוזר ואומר, לא עסקתי בנושא הכספים. לא גייסתי כספים לצורך בחירתי. האחריות הזאת היתה מוטלת על עמרי". במשרד המשפטים אומרים כי המשטרה התרשמה מאוד כנראה מהצהרות אלה וכן מהעדויות התומכות של כל הנחקרים האחרים, בהם כמובן גם הבן עמרי, שהציגו חזית אחידה כי שרון לא היה מעורב בעניינים הכספיים.

מזוז עצמו התרשם עמוקות כנראה מהצהרה אחרת של שרון. "חזרתי לא אחת, בכל אחד מהשלבים", אמר ראש הממשלה בחקירתו, "שצריך לפעול לפי החוק ורק לפי החוק". דברים אלה, הסיק היועץ, מספיקים כדי שגירסתו של שרון כי נקט את כל "האמצעים הסבירים" להבטיח שלא ייעברו עבירות, תעמוד נגד החשדות שהתעוררו.

עוד החלטה יוצאת דופן של מזוז היא להאשים בפלילים גם תאגיד משפטי. מלבד עמרי שרון ומנכ"ל "אננקס מחקרים" גבריאל מנור, יוגש כתב אישום גם נגד "אננקס" עצמה, בעבירה של מתן תרומה אסורה, על פי חוק המפלגות. "ניתן בנקל להבין", כותב מזוז, "כי כל מטרת הקמתה של החברה היתה לשמש צינור להעברת כספים מחו"ל לספקים ונותני שירותים לקמפיין שרון". היועץ בחר להאשים את החברה בעבירה שדינה קנס, מאחר שאי אפשר, כמובן, להושיב בכלא תאגיד.

שכל ישר
חבר מתאריך 22.4.04
14559 הודעות
   10:55   23.06.05   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  53. מש' המשפטים: נדרוש מאסר לעמרי שרון  
בתגובה להודעה מספר 48

יום שישי, 18 בפברואר 2005, 7:15 מאת: יובל יועז וגדעון אלון, הארץ

אריאל ועמרי שרון."סיכול ממוקד לחוק המפלגות" (צילום: רויטרס)
בנו של ראש הממשלה יואשם בסעיפים חמורים בחוק העונשין, התיק נגד אביו וראשי לשכתו לשעבר נסגר. מזוז: סגירת תיק מחוסר ראיות אינה תעודת הכשר ציבורית

עוד בכתבה:
עמרי שרון: את תגובתי אמסור קודם ליועמ"ש »
מזוז: נותרו שאלות ותמיהות באשר להתנהלות המעורבים בפרשה »

"עמרי שרון עשה 'סיכול ממוקד' לחוק המפלגות - אם יורשע נדרוש מאסר בפועל, העניין כלל לא עומד בסימן שאלה", כך הבהירו אתמול במשרד המשפטים, אחרי פרסום ההחלטה להגיש כתב אישום נגד עמרי שרון.

בפרקליטות החליטו למצות את חומרת הדין עם עמרי שרון, ולהאשימו בסעיפים חמורים בחוק העונשין, מאחר שלדברי גורמים במשרד המשפטים, "מעשיו נתפשו כבעלי חומרה יתרה, מאחר שלא מדובר בחריגה מקרית אחת מחוק המפלגות. מדובר במנגנון שלם שהוציא פי שישה מהסכום המותר למתמודד בפריימריס. בכתב האישום מביעה המדינה שאט נפש מהמסלול הפיקטיבי של הכסף, ועל עבירות כאלה עמרי צריך לשבת בכלא".

היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, הודיע אתמול על החלטתו להגיש כתב אישום נגד עמרי שרון ולהאשימו בעבירות לפי חוק המפלגות וחוק העונשין, שדינן עד שבע שנות מאסר וקנס. כתב אישום בפרשה יוגש גם נגד חברת "אננקס מחקרים" ונגד מנהלה גבריאל מנור.

מזוז החליט לסגור את תיק החקירה נגד ראש הממשלה, אריאל שרון, בשל חוסר ראיות מספיקות. מסיבה זו הוחלט גם לסגור את התיק נגד החשודים, דב וייסגלס ואורי שני, ששימשו בעבר ראשי לשכתו של רה"מ שרון. מזוז ציין בהחלטתו, כי סגירת תיק מחוסר ראיות אינה מהווה "תעודת הכשר ציבורית" למעשיו של אדם, וכי על הציבור לשפוט. החלטת היועץ, שפורסמה אתמול, עוררה ביקורת באופוזיציה.

עמרי שרון יואשם בעבירות על פי חוק העונשין, ובהן רישום כוזב במסמכי תאגיד, מרמה והפרת אמונים בתאגיד, קשירת קשר לביצוע פשע או עוון וכן שבועת שקר - כל אלה עבירות שדינן עד שבע שנות מאסר. בנוסף יואשם שרון בעבירות לפי חוק המפלגות בעניין עריכת פריימריס במפלגה, ובהן - קבלת תרומה אסורה, קבלת סכומים מעל המותר, אי ניהול מערכת חשבונות כנדרש, הוצאות סכומים מעל המותר ומסירת דו"ח של מועמד - כל אלה עבירות שדינן קנס.

עמרי שרון: את תגובתי אמסור קודם ליועמ"ש

כתב האישום נגד עמרי שרון יוגש בכפוף לשימוע שיינתן לו ולאחר שוועדת הכנסת תאשר את הסרת חסינותו. עמרי שרון מסר בתגובה להחלטת היועץ, כי "יש לי מה לומר בסוגיה אבל לאור העובדה שייערך שימוע בענייני, הסדר הנכון שאומר את הדברים ראשית ליועץ המשפטי לממשלה, וכך אעשה".

ועדת הכנסת תדון בבקשת מזוז להסיר את חסינותו של עמרי שרון רק לאחר שיסתיים הליך השימוע. גורמים משפטיים העריכו הערב, כי הדבר עשוי להימשך שבועות ואף חודשים, משום שקודם לשימוע צריך פרקליטו של שרון, עו"ד דן שיינמן, לקבל לידיו את כל חומר הראיות וללמוד אותו. ח"כ שרון אמר ל"הארץ" לפני כשנה, כי אם וכאשר תועבר בקשה של מזוז להסרת חסינותו, הוא יבקש מוועדת הכנסת להסיר את חסינותו.

יחד עם עמרי שרון ייכלל בכתב האישום גם גבריאל מנור בגין עבירות על חוק המפלגות ועל סעיפים בחוק העונשין. חברת אננקס תיכלל בכתב האישום בגין עבירה על חוק המפלגות. התיק נגד יעקב כץ ייסגר מחוסר ראיות מספיקות, ובעניינו של יצחק אביר הוחלט לסגור את התיק מחוסר אשמה. עניינם של המעורבים הנוספים בפרשה - ובכללם גלעד שרון, איש העסקים ומקורבו של רה"מ אריה גנגר, ויורם אורן - יוכרע לאחר שיבוצעו פעולות חקירה נוספות וכן לאחר ניתוח חומר הראיות הנוגע לפרשה שהסתעפה מתוך פרשת חברות הקש, היא פרשת סיריל קרן. מזוז הודיע כי אף שהחקירה בפרשת חברות הקש הסתיימה כבר מזמן, נמצאת החקירה בפרשת סיריל קרן בעיצומה.

מזוז: נותרו שאלות ותמיהות באשר להתנהלות המעורבים בפרשה

בסיכום החלטתו, הפרוסה על פני 31 עמודים, מעיר מזוז כי "בלא מעט עניינים הקשורים בפרשה, נותרו שאלות ותמיהות ביחס להתנהלות המעורבים בה". היועץ מדגיש, כי סגירת תיק פלילי מחוסר ראיות מספיקות אינה מהווה "תעודת הכשר ציבורית" למעשיו של אדם. "ביקורת אפשר שתישמע ואף רצוי שתישמע במישור הציבורי, קובע מזוז ומסביר: "החלטת היועץ עוסקת כולה בהיבטים הפליליים של הפרשה. בהעברת מסכת אירועים דרך המסננת הפלילית קורה לא אחת שלמרות שנותרים חשדות וספקות, אין באלה כדי להוות תחליף לתשתית ראייתית המקימה אפשרות סבירה להרשעה, כנדרש להגשת כתב אישום". היועץ מסיים את החלטתו במילים: "זוהי החלטה בתחום הפלילי וביחס לתחומים אחרים - יקרא הציבור וישפוט".

פרשת "חברות הקש" החלה בדו"ח מבקר המדינה ל-2001, שבו צוין כי חברות קש שונות, ובהן "אננקס מחקרים בע"מ" ו"המכון לשלום וביטחון", העבירו תשלומים חריגים לאנשי מקצוע שעבדו עם שרון בפריימריס ב-1999 ובמסע הבחירות לראשות הממשלה ב-2001. נחקרו עבירות על חוק המפלגות וחוק מימון המפלגות. שרון אמר, כי הכסף הוצא בלא ידיעתו, והבטיח להחזירו. עמרי שרון החליט לשתוק בחקירתו, כדי לא להפליל את עצמו ואנשים אחרים.

לפני כארבעה חודשים זומן עמרי שרון לחקירה נוספת במשטרה, ושם, אומרים גורמים משפטיים, "פצה סוף סוף את פיו והחל לזמר". ה"הודאה" המפלילה לא היתה חיונית לתביעה, ואולם במשרד המשפטים מעריכים, כי עמרי "נשכב על הגדר" כדי למנוע הגשת כתב אישום גם נגד אביו. לדברי היועץ, העביר עמרי את מרבית המיליונים שהועברו אליו לחברת הקש "אננקס מחקרים", שבאמצעותה שולמו רוב התשלומים לספקים ולנותני השירותים לקמפיין. פעילותם של חלק מהספקים מומנה בתשלומים ישירים מחברות בחו"ל - על פי הנחיותיו של עמרי שרון. הוא גם דאג להסוות את המעשים ולהסתירם ממוסדות הליכוד, וביקש לשנות את הרישומים על חלק מהחשבוניות

שכל ישר
חבר מתאריך 22.4.04
14559 הודעות
   10:40   23.06.05   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  50. ח''כ שטייניץ: ממשלת שרון מוליכה שולל את העם  
בתגובה להודעה מספר 0

ערכתי לאחרונה בתאריך 23.06.05 בשעה 10:40 בברכה, שכל ישר

יום חמישי, 23 ביוני 2005, 10:10 מאת: מערכת וואלה!

יו"ר ועדת החוץ והביטחון, ח"כ יובל שטייניץ, מאשים את הממשלה בניסיון להוליך שולל את העם ואת הכנסת בעניין הכנסת כוחות מצריים לסיני. לדבריו, על פי חוות דעת שהוגשה לוועדה, כל כניסה של חייל מצרי, ולו אחד, לסיני, היא בבחינת שינוי מהותי בהסכם השלום, המחייב אישור של מליאת הכנסת. בקול ישראל דווח, כי חבר הוועדה, ח"כ אהוד יתום, אמר כי כוונת הממשלה להציב כוחות צבא של מצרים בציר פילדלפי ולהטיל עליה את האבטחה בגבול היא הפרה בוטה של הסכם השלום והפקרת ביטחונם של כל תושבי המדינה.

שכל ישר
חבר מתאריך 22.4.04
14559 הודעות
   21:33   04.07.05   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  54. שרון משיח השקר של ישראל (מאמר מזעזע אבל באנגלית)  
בתגובה להודעה מספר 0

ערכתי לאחרונה בתאריך 04.07.05 בשעה 21:35 בברכה, שכל ישר

adair777
חבר מתאריך 11.3.02
9257 הודעות 20:36 03.07.05

דברים שנכתבו על שרון בשנת 1990.אפשר לחשוב שנכתבו אתמול

לצערי,אין תרגום בעברית.
לאלה שמבינים אנגלית,שווה מאד לקרוא.

ISRAEL’S FALSE MESSIAH?
By: Eric H. Yoffie,
President of the Union for Reform Judaism

Ariel Sharon is a maverick who continues to defy the conventions of Israeli political life. No other Israeli leader has been so thoroughly disgraced and discredited, nor returned so quickly to political prominence and respectability. Forced to step down as defense minister in 1983 for “indirect responsibility” for the massacre of hundreds of women and children in Sabra and Shatilla during the Lebanon War, General Sharon is today a serious contender for prime minister of Israel.

Sharon's downfall is easy enough to trace. Appointed defense minister by Menahem Begin in 1981, he immediately began preparing for a general war in Lebanon, determined to dislodge the Syrians and Palestinians and install a pro-Israel Christian government. Knowing that neither the Israeli government nor the public would approve such a scheme, he kept his intentions secret, obscuring from the cabinet the true extent of the war. On August 12, 1982, however, he was stripped of the authority to command the Air Force, which he had ordered to strike at Beirut without government approval or Prime Minister Begin’s knowledge.

Those who hail Ariel Sharon as Israel’s most brilliant military commander reflect a popular mythology that ignores historical fact. While “Arik” Sharon has had his successes, a review of his years in the military reveals an uneven record and a tendency to disobey orders. He has shown indifference to civilian casualties and escalated military actions beyond the intentions of his superiors. Indeed, the fiasco of the Lebanon War should properly be seen as the logical outcome of Ariel Sharon’s military career rather than as an aberration.

As a young man, Sharon was asked to lead a special commando unit, Unit 101. In what was to be a limited retaliatory raid on the Jordanian village of Qibiya in 1953, Sharon's men demolished 42 houses and killed 69 civilians, half of them women and children. This incident, a source of controversy still, caused an international uproar and much anguish and soul-searching within Israel.

In the Sinai Campaign of 1956, Sharon disobeyed specific orders not to send men Into the Mitla Pass. Uzi Benziman, a respected Israeli journalist and the author of the definitive biography of Sharon, has chronicled the details of the battle, in which Sharon's paratroopers suffered 38 men killed and 110 wounded in an ambush. The incident led to bitter criticism of Sharon after the war by paratroop officers and the high command, almost ending his military career.

During the Yom Kippur War, Sharon, with a bandage on his forehead, led his troops across the Suez Canal. In the opinion of many experts, the much publicized crossing was poorly conducted and costly in lives. Benziman has noted that Sharon's battle tactics were opposed by many of his own officers, and that he was severely criticized for not extending assistance to the beleaguered units of General Avraham Adan.

Sharon's political career is no less controversial. Viewed today as an answering nationalist, he has in fact demonstrated extraordinary political opportunism. Before retiring from the army in 1973, he negotiated simultaneously with both Menahem Begin and Labor kingmaker Pinhas Sapir. After joining Begin and helping him establish the right-wing Likud Party, Sharon crossed party lines in 1976 and became personal advisor to Labor Prime Minister Yitzhak Rabin. Following his decision to form his own party list, he sought the support of Israel’s leading doves, including Yossi Sarid, the Knesset’s most prominent left-wing member. Prior to the 1977 elections, he called on Israel to negotiate with the PLO, expressed a willingness to meet with Yasir Arafat, and agreed to a formulation permitting Arab sovereignty over the territories.

In light of his uneven past, how is one to explain Sharon's rapid rehabilitation and sudden emergence as the leading figure of Israel’s right wing? While there is no simple answer, a number of factors have apparently contributed to his current political prominence.

First, he is a charismatic figure possessing leadership qualities unusual among Israel politicians of either the right or left. Daring in his thinking, original in outlook, and hardworking, he has a straightforward, confident manner which radiates strength and draws people to him.

Second, he is very skilful in his dealings with the press. Sharon was the first army commander in Israel to cultivate the media, which explains his exaggerated reputation as a military hero. Beginning in the 1950s, even his most ordinary military actions were reported in the newspapers as if they were strokes of genius.

Third, his accomplishments on the battlefield, while less dazzling than commonly thought, are nonetheless impressive. Sharon's finest hour came during the Six Day War as commander of a division in the Sinai, where his courage and tactical skill won the gratitude and respect of many Israelis who tend to forgive his shortcomings.

Fourth, and by far most important, Sharon is a deft exploiter of the security situation in Israel. For twenty years he has played on the fears of the Israeli public, continually insisting that the very survival of the state is in jeopardy and engaging in heated public feuds with Yitzhak Rabin, Menahem Begin, Ezer Weizmann, and Moshe Arens. As a military man, Sharon's claims are always received with a certain sympathy, especially when public insecurities run high. Sharon then becomes the rallying point for public discontent. Since the outbreak of the Intifada in late 1987, he has stepped up his criticism of the leadership of both Likud and Labor, attacking their incompetence and proclaiming that he alone can end the uprising and bring peace.

Could Sharon actually become prime minister? When Likud last chose a party leader in 1984, Sharon received roughly 40% of the Central Committee’s votes. When the party selects a successor to Shamir before the next election, scheduled for 1992, most observers believe that Sharon will not have sufficient support. Still, a Sharon victory cannot be ruled out if the security situation and the political atmosphere continue to worsen.

How dangerous would Sharon be as prime minister of Israel? According to virtually every sober assessment, he would be very dangerous indeed. In 1977 Menahem Begin stated that Sharon was capable of surrounding the Knesset with tanks. While Yitzhak Rabin was prime minister, Sharon presented him with a plan for restructuring the government that included a provision proclaiming a state of emergency “in order to contend with the political blockade that has been imposed upon Israel.” The plan was not adopted, but the ambiguity of the phrase would have allowed a state of emergency to be proclaimed on virtually any pretext. Elements of both Labor and Likud have frequently questioned Sharon's commitment to democracy, a concern which has been deepened by his demagogic tendency to present himself to voters as a “strong man” capable of saving the people from weak and treacherous leaders.

Israeli diplomats recall that, during his tenure as defense minister, Israel’s relations with the United States and the Pentagon reached an all-time low. Today, there is little support for his belief that massive force and large-scale deportations would end the intifada, and most experts dismiss as naןve his view that Palestinians will accept Israeli rule in the West Bank should King Hussein fall and a Palestinian state be established in Jordan.

There are those, however, who would welcome Sharon as prime minister, and they are not limited to the right wing. They argue that only a tough, unifying leader like Sharon, a man with nationalist credentials and a military background, can make peace with the Arabs. They also contend that, unlike many other politicians on the right, Sharon will not be weighed down by the ideology he now espouses or the political solutions he advocates. As an opportunist who has exchanged one set of principles for another many times before, will not hesitate to betray his right-wing constituency if this is required to bring him success.

Still, those who are counting on Sharon to be a moderate and flexible prime minister are taking an enormous gamble. Sharon's career and reputation are rooted in confrontational politics and the use of power. While it is possible that he would abandon these instincts to search for peace, it is more likely that he will lead Israel into a war with its Arab neighbors.

הנ"ל נכתב בשנת 1990

The following indictment of Ariel Sharon is connected with his own autobiography, WARRIOR. In this book, Ariel Sharon describes how he, as a young man, wanted to join the elite fighting force, the Palmach, which had been organized in 1941.

The following is a verbatim excerpt, pages 35-36:.

“But it turned out that my father had other ideas. One day as we were working together in the orange groves, I glanced up and saw him looking at me, his face framed by the branches of a tree. With an expression full of concern he said, ‘Arik, I want to tell you, anything you decide to do with your life is all right with me. But you have to promise me one thing. Never, never participate in turning Jews over to non-Jews. You must promise me that you will never do that.’

He did not mention the Palmach directly; he didn’t have to. What he meant was clear enough. The ‘season’ had started up again. And what my father thought of this campaign of Jew against Jew can hardly be described. As the Haganah’s strike force, it had been the Palmach that had carried out the hunt. Palmach men had arrested the militants, and Palmach men had turned them over to the British. My father could not stomach the thought of my being connected with that, and though I badly wanted to join, I understood his feelings exactly, and I accepted them.”

Ariel Sharon in his autobiography says that he understood his father’s feelings exactly and accepted them. This turns out to be additional self-serving lies on Sharon's part.

During the period of the “Saison” in the mid-1940’s, Sharon and other left-wing Haganah activists often beat up Nationalists ETSEL (Another name for Menachem Begin’s Irgun Group), and LECHI activists.

Ben-Ami Zamir, who today is a member of the Likud Party Bureau, yesterday gave the following harrowing account to Arutz Sheva:

"I was given the mission of establishing an Etzel cell in our moshavah of Magdiel, and I did so. I gathered some youths in our cafe, and I would often give shelter to Etzel men who needed to hide from the British police. Everyone knew everyone, and it was known that I was an Etzel man, as were all my neighbors; residents of the surrounding moshavim were rival Haganah people."

One of these towns was Kfar Malal, home to young Ariel "Arik" Sharon. "One Motzaei Shabbat , a truck arrived at the cafe, and out of it jumped a group of uniformed Haganah men, led by Ariel Sharon holding a hoe-handle. We knew him in the area as someone who always holds a hoe-handle to catch Etzel and Lechi people. They tried to break into the cafe, which was still closed because of the Sabbath. I came close to him, and he said, 'Give me some soda,' and pointed to a box of drinks on the ground. I bent down to the bottles, and then he picked up his arm and smashed me with all his might with the hoe-handle. My head was covered in blood, which dripped down all over me."

Zamir said that a fight ensued, and "for ten minutes, they destroyed everything they could... The next morning, I went to the Sharon home... His mother came out, saw me all bandaged up and immediately realized what was going on. I asked where Arik was, and she said he wasn't home. I said that if I would see him, I would get him. Later people in Kfar Malal told me that he was afraid to go home. We didn't see him again in Magdiel."

Zamir said that this was not the only violent incident against Etzel people in which Sharon was involved. He noted specifically the case of someone named Hayuma, who died six months ago, whose arm was broken by Sharon's gang.

Zamir's story was publicized 15 years ago by Yediot Acharonot reporter Shlomo Nakdimon. That article also quoted similar testimony by Etzel member Daniel Basamnik. "Sharon threatened to sue ," Zamir told Arutz-7's Cohen, "but for his own reasons decided not to."

In 1983, Ariel Sharon rushed to sue Time Magazine for remarks that they published with regard to Sharon's part in the Lebanon War!)

It is, therefore, extremely interesting that Ariel Sharon threatened to sue Yediot Acharonot and its reporter Shlomo Nakdimon, but never instituted such a suit. This story, if untrue, is certainly defamatory!

On June 28, Arutz Sheva republished the same interview with Ben-Ami Zamir. Again, Ariel Sharon did not rush to sue Arutz Sheva.

Also, how come Ariel Sharon does not sue the authors of the book “Boomerang”, Raviv Drucker of Channel 10 TV, and Ofer Shelach of Yediot Aharonot newspaper for the accusations they make against him, both in writing and on Channel Two television?

How come he does not sue Carolyn Glick for her article: “OUR WORLD: A COWARD FOR PRIME MINISTER”, published in the Jerusalem Post on June 20?

And finally, how come Sharon does not sue me, the writer of last week’s Letter from Jerusalem, “THE UNMASKING OF ARIEL SHARON”?

Is Ariel Sharon no longer concerned about defamation of his own name?

Sharon is sitting tight and his bureau is keeping numb. MK Handel, who spoke up before Shelach and Druker did, has long since volunteered to wave his Knesset immunity so that Sharon can take him to court, but Sharon has not picked up the gauntlet.

WHAT IS ARIEL SHARON AFRAID OF? That the judgment may be that these statements are the unvarnished truth, rather than libel

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
יום חמישי ד' באב תשס''ז    04:02   19.07.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  55. מבחן התוצאה !  
בתגובה להודעה מספר 0

לחץ כאן » פרס הוא המפתח לפרשת אלטלנה

שכל ישר
חבר מתאריך 22.4.04
14559 הודעות
יום חמישי ד' באב תשס''ז    09:49   19.07.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  56. עכשיו הזמן לבנות את תיק אולמרט.  
בתגובה להודעה מספר 55

השחיתות של אולמרט ואפסותו ידועה לכל.
למרבה התדהמה היחס אליו הוא כמו אל חמסין:
כולם סובלים אבל חושבים שאין מה לעשות.

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
אור ליום ששי ה' באב תשס''ז    20:08   19.07.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  57. ''קדימה'' ידידי, תפתח אשכול בנושא :)  
בתגובה להודעה מספר 56

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
יום ששי ה' באב תשס''ז    02:19   20.07.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  58. אהוד אולמרט: הכל לגביו, רקע,משפחה,פשעיו,התאמתו...  
בתגובה להודעה מספר 56

אהוד אולמרט: הכל לגביו, רקע,משפחה,פשעיו,התאמתו...

חומר וסיכומים לגבי אהוד אולמרט, מי הוא, מה רקע חייו, לטוב (אין כמעט), ולרע (יש המון):

מאתר הכנסת:
http://www.knesset.gov.il/mk/heb/mk.asp?mk_individual_id_t=3

מאנציקלופדיה וויקיפדיה:
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90%D7%94%D7%95%D7%93_%D7%90%D7%95%D7%9C%D7%9E%D7%A8%D7%98

מאנציקלופדיה דומה וחדשה, של וואלה:
http://pedia.walla.co.il/?wterm=%E0%E4%E5%E3%20%E0%E5%EC%EE%F8%E8

מאנציקלופדיה על וויינאט:
http://www.ynet.co.il/yaan/0,7340,L-90605,00.html

מדפי NFC, רשימות לגבי כל פעיל המדינה:
http://www.nfc.co.il/archive/006-D-929-00.html

אבל שאלתי (לגבי NFC): איך אדם בעל תואר ראשון בלבד, עוסק במשפטים והינו עורך-דין וגם בעל משרד לעריכת-דין?

ומאתר וואלה, סיכום:
http://elections.walla.co.il/?w=//5587/@entity

וגם כאן:
http://www.galil-maaravi.co.il/Index.asp?ArticleID=955&CategoryID=251&Page=1

ובאתר קול חי:
http://kolchai.co.il/modules.php?name=News&file=article&sid=290

וקצת אצל דבקה:
http://www.debka.co.il/article_print.php?aid=1355

אבל העיקר,
סיכום טרי ולעניין:
'קרמבו' שכתב כאן, וניסה לפרוץ לי לאימייל מספר פעמים, רשם והכין אתר זה (ראו פרטים למטה):
http://www.ehud-olmert.com/

והוא הביא צילום כתבת וויינאט מינואר, אבל טעה בשנה, כי כתב 2005 והיא משנת 2006,
אין לכתבה לינק קיים (בדקתי)......ולכן הביא רק תמונה.

ומישהו כבר כתב כאן על האישה http://hydepark.co.il/1793915

לגבי נאום הרצליה האחרון ממנו, שמראה את דיעותיו וכוונותיו:
http://www.politinet.co.il/?cat=87

ומאתר משרד החוץ:
http://www.mfa.gov.il/MFAHeb/Diplomatic+updates/Events/Address+by+Acting+Pm+Ahud+Olmert+240105.htm?DisplayMode=print

וגם כאן:
http://www.aplaton.co.il/story_170

וכתבה על כך:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3205822,00.html

וכתבה כנגד הנאמר בנאום:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3205844,00.html

לגבי הדומיין החדש מלפני שבועיים בלבד:

את כל פרטי רושם הדומיין מצאתי במקורות גלויים, הכל פתוח ואינו סודי, ולכן ראו כל מה שמצאתי,

הבהרה:
אני אישית נגד אולמרט ופועלו הרע,
אבל גם הנני נגד פועלו הרע של קרמבו כנגדי בעבר, בהן קללותיו נגדי, והכפשותיו, וגם נסיונות פריצה שלו לחשבון האימייל הזניח שלי על: Gere גיר i (Gerer@...........) i

אני בעד מעשהו עתה והקמת האתר והבאת החומר שכנגד אולמרט, שהינו אדם לא ישר בלשון המעטה, לדעתי. ולכן יישר כוח לפושע קרמבו על מעשהו הנכון עתה.
כתבה על האתר: http://www.a7.org/news.php?id=139513
ועוד כתבה עם תמונה שלו: http://www.inn.co.il/article.php3?id=5093

Domain Name: EHUD-OLMERT.COM
Registrar: GO DADDY SOFTWARE, INC. Registered through: GoDaddy.com
Registrant: Yoni Goldblat
Status: REGISTRAR-LOCK
Dates: Created 31-jan-2006 Updated 31-jan-2006 Expires 31-jan-2007
DNS Servers: PARK19.SECURESERVER.NET PARK20.SECURESERVER.NET
Domain servers in listed order:
PARK19.SECURESERVER.NET PARK20.SECURESERVER.NET
Server Type: Microsoft-IIS/6.0
IP Address: 68.178.211.57
IP Location: - Arizona - Scottsdale - Go Daddy Software Inc
Registrant: Yoni Goldblat Rishonim 5a Kiryat Haim, N/A 26241 Israel
Registered through: GoDaddy.com
Domain Name: EHUD-OLMERT.COM
Created on: 31-Jan-06 Expires on: 31-Jan-07 Last Updated on: 31-Jan-06
Administrative Contact: Goldblat, Yoni Rishonim 5a Kiryat Haim, N/A 26241 Israel
52-6203778 [email protected]
OS Server Last changed IP address Netblock Owner
Windows Server 2003 Microsoft-IIS/6.0 13-Feb-2006 68.178.211.57 Go Daddy Software, Inc

הבהרה:
אין בחומר המובא כל עבירה, הכל מותר, הכל ידוע מהעבר, וכל החדש הגיע ממקורות אינטרנטיים ידועים וגלויים.

ותמונה שמצאתי אצל חתימת כותב על פורום ברוטר, הנה היא והינה די משקפת לעניין: (ואגב, יש לי העתק מלא לכל החומר שהבאתי כאן, והכל חוקי. אם מישהו ינסה למחוק, אשים הכל על אתרי, בו כבר נמצאות ההוכחות על נסיונות הפריצה של 'קרמבו' לחשבון האימייל שלי ממזמן )

לגבי אולמרט ועלייתו גבוה:
הרי שרון לא רצה אותו בכלל בקבוצת המנהיגים העליונים מקרב שליטי הליכוד לאחר הבחירות האחרונות, אולמרט עמד להיזרק לכלבים, לבסוף לאחר איומים וכד', הוא קיבל איזה תפקיד שר זניח יחסית, תמ"ת, אבל כצ'ופר מרכך, קיבל גם תפקיד מ"מ רה"מ. האם היה מוכשר ומוכן לכך ? בודאי שלא, אבל הוא היה הלקקן הכי גדול לשרון, וה-יאס מאן של שרון.

אבל התרמית הכי גדולה היא להלן:
כאשר שרון קיבל את המכה הסופית שלו ביום ד' לילה, 4 לינואר 2006,
שטף דם במוח (הצפה של דם), שבץ (במוח), אירוע מוחי- הכל אותו דבר.

""שרון חש ברע בחוות השקמים בסביבות 21:20 והובהל לבית החולים באמבולנס של מד"א. "" (הוא הובהל לבי"ח בי-ם למרות כי היה בחווה, ולמרות הנסיעה הארוכה , גם לבי"ח מאוד מרוחק (להדסה עין כרם בי-ם), וגם ברכב (אמבולנס) ולא במסוק.

""שרון הובהל לבית החולים בניידת טיפול נמרץ של לכיש, שהוצבה דרך קבע בחווה מאז האירוע המוחי הקודם שחווה, ושמצוידת לטיפול במצבים שכאלה. שרון הוסע מרבית הדרך בישיבה. עם ראש הממשלה נסעו באמבולנס פרופ' שגב והבן גלעד שרון. שיירתו של שרון הגיעה סמוך ל-23:00 לבית החולים, שם הידרדר המצב......""

(לאחר המכה הראשונה, ביום א' בלילה 18 לדצמ' 2005 )

from Wed 4/1, 11pm
http://www.ynet.co.il/articles/1,7340,L-3195339,00.html
http://www.ynet.co.il/articles/1,7340,L-3195212,00.html
((1: sun night, 18/12 ,,, and,, 2: Wed night 4/1 ))

אז מאז 4 לינואר, מספרים לכם כי שרון בסדר, ורק אחכ כי לא לא כ"כ, אבל עתה אתם יודעים את מה שחשדתי מלכתחילה, כי הוא לא היה בהכרה כבר מאז,
לדעתי האישית, הוא או צמח מוחלט, או מת אבל לא קליני עדיין, ורק מחזיקים אותו ב"חיים", כי זה טוב לעם , וטוב ל'קדימה', וטוב לבחירות שלהם. מזכיר לי את מקרה הקיסר הירוהיטו מיפן, כשמת, לא הודיעו לאומה למשך כמה חודשים שלמים, כי לא רצו לשנות את לוח השנה , אז דחו הגילוי על המוות, (הלוח שנה שם נקבע לפי חיי הקיסר)

אולמרט עצמו קיבל דרך היועץ מזוז, את המינוי על ממלא מקום רה"מ, ואחראי על הממשלה באופן מעשי, מאז יום ד' בלילה לאחר 11 בלילה, באיזור 11:30 בלילה, כאמור: "סמכויותיו הועברו לממלא מקומו, אהוד אולמרט"

אבל הנה התרמית הענקית:

שרון הרי היה נבחר בבחירות כחבר מפלגת הליכוד,
לא הוא אישית זכה, אלא המפלגה.
והוא נהיה רה"מ, כי היה מועמד של המפלגה, והראשון בה,
מרגע שאינו מתפקד, הרי מי שייקח מקומו, הוא ראש הליכוד באותה תקופה, או מספר 2,

נתניהו נבחר לאחר מכן, כראש הליכוד, ולכן לפי החוק ולפי השכל הישר, הוא אמור לקחת את מקומו של ראש הממשלה, כממלא מקומו הזמני עד לבחירות.
הרי "קדימה" לא הייתה קיימת בבחירות הקודמות, ולא נבחרה,
הבחירות הן עבור מפלגה, ולא עבור האדם,
ולכן רק הליכוד יכולה למנות ממלא מקום בפועל , לאחר שראש הממשלה מטעמה, לא יכול לתפקד.

כל הקטע עם 'קדימה', הוא הונאת ענק.

רשמית: מפלגת שרון - "קדימה" - יצאה לדרך
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3174013,00.html
יום ה' ,24/11/2005
לאחר הודעה לאומה ביום 20/11 בלילה

קדימה המפלגה
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A7%D7%93%D7%99%D7%9E%D7%94_%28%D7%9E%D7%A4%D7%9C%D7%92%D7%94%29

וסתם דברים אחרים שמצאתי:

הידעת?
בראשית ימי המדינה נהג צה"ל לגייס פושעים למשימות מודיעין בארצות אויב, מתוך הנחה שתושייתם הפלילית תסייע להם במשימתם. בשני מקרים, של אברי אלעד ושל מרדכי קידר, נכשלה שיטה זו כישלון חרוץ.
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%95%D7%99%D7%A7%D7%99%D7%A4%D7%93%D7%99%D7%94:%D7%94%D7%99%D7%93%D7%A2%D7%AA%3F

האזור היהודי האוטונומי, בברית המועצות שלשעבר
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%94%D7%90%D7%96%D7%95%D7%A8_%D7%94%D7%99%D7%94%D7%95%D7%93%D7%99_%D7%94%D7%90%D7%95%D7%98%D7%95%D7%A0%D7%95%D7%9E%D7%99

בהמשך לדבריי לעיל על תרמית סיפור "קדימה",
מדוע כל מינוי אולמרט לממלא מקום----הוא לא חוקי, עבירה על החוק,
והיה לחייב לא להתקיים.

אז הנה לכם סריקה היסטורית קצרה לתיזכורת:

1) ה"ליכוד" :
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%94%D7%9C%D7%99%D7%9B%D7%95%D7%93

מאי 1999: שרון היה ראש הליכוד, מאז: בערך מאי 1999. (ורשמית מספט' 1999 ).
לאחר שנתניהו (והליכוד) הפסיד בבחירות במאי 1999, פרש מהנהגת הליכוד ומחברותו בכנסת.
לאחר פרישתו של נתניהו תפס את מקומו אריאל שרון בהנהגת המפלגה.
בעקבות התפטרות נתניהו מונה אריאל שרון לראש התנועה באופן זמני ונקבע פריימריס לראשות התנועה. הפריימריס נערכו ב־2 בספטמבר 1999 ושרון זכה בהם (לאחר שגבר על אהוד אולמרט), לא מעט בזכות הבטחתו לערוך פריימריס נוספים למועמדות לראשות הממשלה לפני הבחירות הבאות (למרות שחוקת הליכוד קובעת את יו"ר התנועה כמועמדה לראשות הממשלה).

שרון הנהיג את הליכוד בזמן תקופת כהונתו של אהוד ברק כראש הממשלה (שעד 9 דצמ' 2000), כיו"ר הליכוד,

פבר' 2001: שרון נבחר להיות ראש-ממשלה ב-6 לפב' 2001. ( בבחירות המיוחדות לראשות הממשלה - 2001 )

שרון:
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90%D7%A8%D7%99%D7%90%D7%9C_%D7%A9%D7%A8%D7%95%D7%9F
(ב-28 לספט' 2000 שרון ביקר על הר הבית.........)

2) נובמבר 2005: (ב-20 ההכרזה, ב-24 הרישום) פרש שרון מהליכוד והקים את מפלגת קדימה
שרון הקים מפלגה חדשה , מדעתו שלו, אבל את כל הכספים המגיעים לו לא קיבל כי הפ הגיעו למפלגה שהיא הליכוד, ולא לו אישית.
דין הכספים כדין המינויים.
שרון נהיה מספר 1 ב'קדימה', ואולמרט חטף את מספר 2 ב'קדימה'.
והנה שוב הפרטים:
רשמית: מפלגת שרון - "קדימה" - יצאה לדרך :
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3174013,00.html
יום ה' ,24/11/2005 ,,,, לאחר הודעה לאומה ביום א' בלילה 20/11 .

קדימה המפלגה :
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A7%D7%93%D7%99%D7%9E%D7%94_%28%D7%9E%D7%A4%D7%9C%D7%92%D7%94%29

3) מיד אחר כך החל מסע הבחירות לראשות הליכוד,
כשהמתמודדים היו בנימין נתניהו, סילבן שלום, משה פייגלין, וישראל כץ. (ללא שאול מופז + עוזי לנדאו )
דצמ' 2005: הפריימריז התקיים ב-19 בדצמבר 2005.
ב-20 לדצמבר 2005, הוכרז על ראש חדש לליכוד: נתניהו.

"הליכוד בוחר מי יתמודד מול שרון "
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3186434,00.html
"בנימין נתניהו, שזכה בקרב על הנהגת הליכוד, עלה ב-1:20 על הבמה במצודת זאב בתל-אביב"
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3186995,00.html

4) 4 לינואר 2006: שרון בפעם השנייה עובר אירוע מוחי, והפעם הוא הסופי.
4 לינואר 2006 בלילה: מונה איכשהו, אולמרט, לממלא מקום בפועל, לראש הממשלה בישראל....

5) והשאלה:

מדוע ?

בזכות מה ?

הרי מי שאחראי להיות ממונה במקום שרון, הוא אחד מתוך המפלגה שנבחרה, כי היו אלה הבחירות למפלגות, ולא אישיות.......

הבחירות לכנסת ה-16, ב-28 לינואר 2003:
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%94%D7%91%D7%97%D7%99%D7%A8%D7%95%D7%AA_%D7%9C%D7%9B%D7%A0%D7%A1%D7%AA_%D7%94%D7%A9%D7%A9_%D7%A2%D7%A9%D7%A8%D7%94
זכה הליכוד עם 38 מנדטים, הבנתם ?

המפלגה זכתה, ולא האיש !!

כל מערכות הבחירות האחרונות משנות ה-90:

הכנסת השלוש עשרה - 1992
הכנסת ה-14 וראשות הממשלה - 1996
הכנסת ה-15 וראשות הממשלה - 1999 (נבחרה 'ישראל אחת' ומטעמם ברק)
הבחירות המיוחדות לראשות הממשלה - 2001 (נבחר האיש שרון)
הכנסת ה-16 - 2003 (נבחר ה'ליכוד', ומטעמם שרון)
הכנסת ה-17 - 2006

השאלה:
אז איך בכלל הגיע אותו אולמרט להיות בתפקיד כה רם, ממלא מקום בפועל
של ראש-הממשלה ??

3) הביאו כמה כתבות על הרמאויות בסקרים, תחקיר של הערוץ ה-2 בטלוויזיה:
מ-14 לפבר', ובכתבת 'וואלה' של 'הארץ', יש גם קליפ וידיאו..........
http://news.walla.co.il/?w=//859079

מי יתבע את הסוקרים?
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3215959,00.html

סקרים עליך ישראל
http://www.a7.org/news.php?id=139544
תחקיר: סוקרים ממלאים שאלונים לבד
http://www.a7.org/news.php?id=139541
http://www.a7.org/news.php?id=139539
תחקיר ערוץ 10: סוקרים ממלאים שאלונים לבד כדי שלא ייקנסו
http://www.a7.org/news.php?id=139499

ועוד לגבי הסקרים והבחירות הקרובות:
אז אם מספרים לכם על 'קדימה' שמובילים ב-40 או 43, דעו לכם כי הכל רמאות והם רק מנסים לעצב דעת קהל ולעצב מחשבות הצבעה, ולהכניס לראש המצביעים כי כדאי להצביע לקדימה כן הם מובילים בין כה.

סקר: קדימה מתחזקת, נתניהו חזק אצל צעירים
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3207209,00.html
הימין עובד בשביל קדימה
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3211256,00.html
המלחמה על "הקול הרוסי"
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3202880,00.html

מה שהבאתי לא מזמן לגבי כל הבחירות וחלוקת הכוחות:
"" **ניתוח המצב לליכוד**** מה עושים? שיקום? ""
http://hydepark.hevre.co.il/hydepark/topic.asp?topic_id=1692598

4) והנה כתבה חדשה מהיום, יום א':
http://www.nfc.co.il/archive/001-D-94363-00.html
""" קשר שתיקה בתקשורת לטובת מ"מ ראש הממשלה

התחקירים הגנוזים על מעשיו של אולמרט
Nfc שובר את קשר השתיקה בערוץ 2 - מתעכב פרסום עסקת נדל"ן חריגה, במחיר 2.7 מיליון דולר תחקיר בעיתון הארץ מתעכב נגנז תחקיר בידיעות אחרונות
מאת: יואב יצחק | | www.Nfc.co.il

קשר של שתיקה מתנהל בימים אלה לטובת מ"מ ראש הממשלה, אהוד אולמרט. ל- Nfc נודע, כי עיתונאים בכמה כלי תקשורת הכינו בתקופה האחרונה תחקירים לפרסום, שעל הכנתם שקדו במשך שבועות רבים, אך אלה מוחזקים עתה בגדר תחקירים "מעוכבים" ו/או "גנוזים". חשיפת המידע הזה כאן נועדה לשבור את קשר השתיקה.
.

אלה מקצת התחקירים המעוכבים/הגנוזים, כפי שאלה נודעו ל- Nfc:

- בערוץ 2 מתעכב פרסום מידע חדש על אודות עסקת-מכירה מוזרה שביצע אולמרט, במסגרתה מכר נדל"ן שהיה בבעלות משפחתו. המדובר בבית שבו הוא מתגורר ברחוב כ"ט בנובמבר, בטלביה. העסקה בוצעה ב- 2004, ובשל חריגותה החלו גורמים שונים לבדוק את תקינות העסקה. על חריגות העסקה תעיד העובדה הבאה: המחיר שננקב בעסקה הינו 2.7 מיליון דולר; בנוסף, בתנאי המכר נקבע, כי אולמרט יוכל להתגורר בבית עד 2010;

- בעיתון 'הארץ' "מתגלגל" מזה כמה שבועות תחקיר רחב היקף על אולמרט, אך נוכח לחצים שונים התעכב עד כה הפרסום, ואולי זה יפורסם בסוף שבוע זה ;

- בעיתון ידיעות אחרונות נגנזו כמה חשיפות בנושא אולמרט - אחת מהן נוגעת לבוררות הפיקטיבית שערך בין משה דדש לבין בית"ר ירושלים (ושנחשפה עתה לראשונה ב- Nfc);

- עיתון מעריב לא יזם עד כה תחקיר מקיף על מהלכיו האפלים של אולמרט, וזאת למרות האג'נדה של העיתון ועורכיו: להוביל את הקמפיין "איפה הבושה";

המו"לים הגדולים, כמו גם הגורמים הקובעים בכלי התקשורת האלקטרוניים הגדולים, מגוננים על אולמרט לא במעט, נוכח ההערכה שאין זה נבון "לפתוח חזית" עם האיש המסתמן עתה כראש הממשלה הבא במדינת ישראל. יתירה מכך: אולמרט הצליח במשך השנים לקשור קשרים קרובים עם כמה מבכירי הכותבים בעיתונות הכתובה, ואלה אינם חדלים מלהאדיר את שמו.

המידע הנ"ל - על אודות התחקירים הגנוזים ו/או המעוכבים, התפשט כאש בשדה קוצים ומתקבל במערכת הפוליטית במורת רוח גלויה. ל- Nfc נודע, כי עיתונאים רבים הלינו באחרונה בפני גורמים פוליטיים, כי הם אינם מצליחים לפרסם מידע העלול להביך את אולמרט, שכן אולמרט הפך ל"אתרוג" ולאישיות ציבורית חסינה כמעט מביקורת. גם אותם פוליטיקאים ששמעו על כך חוששים מלהטיח זאת בתקשורת, שמא יוטל עליהם ועל מפלגתם חרם העלול לפגוע בהם - ערב הבחירות לכנסת ה- 17.
נוצר ביום: 19/02/2006 | עודכן ביום: 19/02/2006 23:48:42 """

וכל הכבוד לאומץ האדיר והפתוח ש אתר NFC...........

מדינת ישראל היא מושתתת על שחיתות, כמעט כל פוליטיקאי הינו מושחת, והנה לכם לנדאו שלא זכה כי הרי איננו משחת,ובנו ש בגין גם כן היה על הכיפאק מבחינת היושר.
אבל לא היושר קובע, אלא הקשר, הקשרים והעוצמה והחוצפה.
שרון היה מושחת ורמאי, רימה הבוחרים והפר הבטחותיו לבוחרים והתחייבויותיו........
וכבר לא מדברים על איך נפטרה אשתו הראשונה ואיך הוא החל הרומן עם אשתו השניה ש"במקרה" היו אחיות.
וכבר לא מדברים על איך נפטר בנו ההוא שמת מזמן בנסיבות לא ברורות (ולא עומרי או גלעד, אלא בן אחר)
ולא מדברים על הקבר של אשתו האחרונה לילי, שקבורה כנגד החוק, ושם גם אולי ירצו לקבור את שרון,
ומספרים לכם כי הוא חי? או כי הוא במצב יציב, אבל למעשה הוא הרי צמח וכמעט מת מאז אותו יום בו אושפז.

----------------

5) סתם לינקים מעניינים אחרים שמצאתי:

סקר: אלימות בעמונה? המתנחלים אשמים
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3210358,00.html

נתניהו: ניתן היה לסיים את הסיפור בעמונה אחרת
http://www.a7.org/news.php?id=138950

סיכום ממני:
""" עמונה: השינאה,והאלימות בישראל, בין היהודים, עד מתי? """
http://hydepark.hevre.co.il/hydepark/topic.asp?topic_id=1798841

מעודכן עד נוב'/2004, לעת הגעת עידן ניהולו של 'פלינט' הלום....
"" ושוב: ההיסטוריה של פורום זה מתחילתו...""
http://hydepark.hevre.co.il/hydepark/topicarc.asp?topic_id=1177733

אפשר בלי פיראטיות: מדריך ההורדות החוקי
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3207629,00.html

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
יום ששי ב' בשבט תשע''ד    10:26   03.01.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  59. ''גבולות 67', גרסת שרון'' (*)  
בתגובה להודעה מספר 0

"גבולות 67', גרסת שרון"

"אם נתניהו יאמץ את הגבולות שמציע קרי, שבהם נלחם בעקביות, יאמרו שהלך בדרך שרון"

(מצ"ב גזיר עיתון מעיתון אל-ארד, הידיעה מעמ' 6 שפורסמה היום, יום שישי ב' בשבט תשע"ד 3.1.2014)

.
.
תזכורת מתאריך 24.08.04:

14. ''בני בגין משפד את שרון''
https://rotter.net/forum/gil/6032.shtml#14

22. ''אריאל שרון: הגולם מפראג''
https://rotter.net/forum/gil/6032.shtml#22

24. בית המשפט קבע ששרון רימה את מנחם בגין.
https://rotter.net/forum/gil/6032.shtml#24

23. ראיון מדהים של שרון
https://rotter.net/forum/gil/6032.shtml#23

25. ניתוח נאומו של שרון בכנסת בזכות ההיתנתקות
https://rotter.net/forum/gil/6032.shtml#25

29. שרון לחיילי צה''ל שבאו לפנות מתנחלים: ''חייבים לסרב''
https://rotter.net/forum/gil/6032.shtml#29

30. כגודל העקירה כך גודל החסינות
https://rotter.net/forum/gil/6032.shtml#30

37. שרון עומד לחקירה
https://rotter.net/forum/gil/6032.shtml#37

38. 1967, שרון: ''לכלוא את שרי הממשלה ולצאת למלחמה.''
https://rotter.net/forum/gil/6032.shtml#38

47. אריאל שרון חסר חוט שדרה, וייסגלס הוא מפעיל הבובה!
https://rotter.net/forum/gil/6032.shtml#47

תת-אשכול:

אריאל שרון איש השקר
https://rotter.net/forum/gil/6032.shtml

להיות מודע = לשרוד !!

שבת שלום לכל בית/עם ישראל

בברכה
פ"ש
.
.
.

https://tinyurl.com/5a2yl כאן » פרס הוא המפתח לפרשת אלטלנה

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות