גירסת הדפסה          
קבוצות דיון גילוי מסמכים נושא #5653 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 5653   
ברבור לבן
חבר מתאריך 28.3.19
4 הודעות
   22:48   05.03.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

גיגי פרס ובתו מחזיקים 72% ממגרש בן 7 דונם ברמת אביב ג'  

נשאלת השאלה - מהיכן למשפחת פרס יש את הכסף הזה?

גיגי פרס ובתו רות תובעים פירוק שיתוף ב"מגרש ידלין" ברמת אביב ג' ששטחו 7 דונם
מחזיקים ב-72% מהשטח; נתבעים יתר המחזיקים במגרש; אחד מהם הוא חיים כצמן, שאינו מתנגד לפירוק השיתוף, והכללתו בתביעה פורמלית

מקור: גלוס נדל"ן

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  גלעד שרון עזר להם קצת. כחול לבן 05.03.04 22:50 1
     אין סיכוי. התשקורת מביטה רק לכוון ימין פנחסל 05.03.04 23:50 2
     פרשת ידלין הסוד השמור ביותר = היועמ''ש לממשלה דאז...... פילוביץ שחף 06.03.04 23:31 11
         אוצרים את המדינה 2008 - עבירות צווארון לבן 40 שנה ליאח''ה. פילוביץ שחף 08.09.14 10:06 22
  גיגי כבר הכין את הקרקע ונתן לנו תשובה בשבוע שעבר... רודף צדק 06.03.04 01:39 3
     יעקב כהן אומר אחרת.........ולמה אתה חושב נשרף העולם הזה פילוביץ שחף 06.03.04 02:58 4
         האם אתה יכול להרחיב? ברבור לבן 06.03.04 12:32 5
             יעקב כהן = איסר הראל ואורי אבנרי = במסווה של גילוי..... פילוביץ שחף 06.03.04 12:49 6
  המגרש הזה, אם אינני טועה הערב יענקלה לאן 06.03.04 16:11 7
     למה....?? פילוביץ שחף 06.03.04 18:13 8
     לא מסכים ברבור לבן 06.03.04 21:58 9
         שמעון פרס מכתיר את בנו כממשיך דרכו........... פילוביץ שחף 06.03.04 22:53 10
         שאלותיך טפשיות/דמגוגיות/חצופות/תמוהות/מצחיקות הערב יענקלה לאן 07.03.04 01:42 12
             הערב יענקלה לאן: המילים האלה מתגובתך לא מתאימות לך... פילוביץ שחף 07.03.04 05:35 13
             אני מתנצל אם הובנתי כאילו אני מאשים מישהו ברבור לבן 07.03.04 05:51 14
                 אין לך מה להתנצל בכלל....וחבל שלא האשמת יותר.... רודף צדק 07.03.04 06:10 15
  עו''ד יוסי דר: אהרון ברק הונה את ממשלת ישראל פילוביץ שחף 15.03.04 18:07 16
     מכתב גלוי מאישתו של אשר ידלין ז''ל ליועמ''ש לממשלה.... פילוביץ שחף 03.04.04 19:46 17
  שכונה יוקרתית תבנה על בית ידלין שייהרס פילוביץ שחף 15.03.05 16:48 18
     הפרוייקט, המבוצע על-ידי קבוצת אביב- מהגדולות בארץ בתחו פילוביץ שחף 15.03.05 17:15 19
     האנדרטה - (בית ידלין) - לזכר הבושה פילוביץ שחף 17.03.05 04:15 20
  מבחן התוצאה !! פילוביץ שחף 19.02.07 20:43 21

כחול לבן
גולש אורח
   22:50   05.03.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. גלעד שרון עזר להם קצת.  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
פנחסל
גולש אורח
   23:50   05.03.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. אין סיכוי. התשקורת מביטה רק לכוון ימין  
בתגובה להודעה מספר 1

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   23:31   06.03.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. פרשת ידלין הסוד השמור ביותר = היועמ''ש לממשלה דאז......  
בתגובה להודעה מספר 1

ערכתי לאחרונה בתאריך 06.03.04 בשעה 23:38 בברכה, פילוביץ שחף

ונשיא בית משפט העליון דהיום אהרון ברק....

פרשת ידלין שלחה את ממשלת יצחק רבין/מפלגת העבודה = 1974 - 1977,
לאופוזיציה לראשונה מקום המדינה
וכל זה קרה חודשיים שלושה לאחר
מינויו של אשר ידלין לנגיד בנק ישראל וגם זה לאחר שהמפלגה ניסתה
למנותו לתפקיד שר האוצר ומינוי זה לא עבר....למה ??

הסוד השמור הזה לא נחשף בגלל שאהרון ברק "דאג" שכל עורכי העיתונים
לא יחשפו את הסיפור = הסימביוזה...:-
"בישראל סימביוזה בין המשטרה התקשורת והתביעה"
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&forum=gil&om=5245&omm=10&viewmode=
כי אם הסוד השמור היה נחשף, אהרון ברק היום
היה אולי אקדמאי קטן ומושתן באחת האוניברסיטאות....

על זה נאמר....פשע מאורגן !!!
פרופ' מנחם אמיר: ''היש פשע מאורגן בישראל ??''
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=5245&forum=gil&omm=0

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
יום שני י''ג באלול תשע''ד    10:06   08.09.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  22. אוצרים את המדינה 2008 - עבירות צווארון לבן 40 שנה ליאח''ה.  
בתגובה להודעה מספר 11

בועז גוטמן‏אנשי יאחה לדורותיה:

אוצרים את המדינה 2008 - עבירות צווארון לבן | 40 שנה ליאח"ה.

"סגן ניצב בנימין זיגל , שהיה נדמה כי הקריירה המשטרתית שלו עומדת על סף הספד, הוצא מן הארון כדי לחולל את הקסם.במחצית הראשונה של 1974 קראו רוזוליו לעמוד בראש מדור חדש לחקירות הונאה , שלימים יהפוך ליחידה..." ב.לשם.זיגל.הסיפור המלא של חקירות השחיתות.ספרית מעריב.1988.עמ' 35
https://www.facebook.com/video.php?v=10152647283374330&set=p.10152647283374330&type=2&theater

לחץ כאן לצפיה דרך Facebook

.
.
.

https://tinyurl.com/5a2yl כאן » פרס הוא המפתח לפרשת אלטלנה

רודף צדק
גולש אורח
   01:39   06.03.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. גיגי כבר הכין את הקרקע ונתן לנו תשובה בשבוע שעבר...  
בתגובה להודעה מספר 0

על הטענה שהוא הרוויח בזכות הקשר עם אחיו: ”שהדי במרומים שלא יצא לי גרוש אחד מהיחסים עם שמעון„
.
.
.

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   02:58   06.03.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. יעקב כהן אומר אחרת.........ולמה אתה חושב נשרף העולם הזה  
בתגובה להודעה מספר 3

בכלל ועל ארכיונו בפרט...??

ברבור לבן
חבר מתאריך 28.3.19
4 הודעות
   12:32   06.03.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. האם אתה יכול להרחיב?  
בתגובה להודעה מספר 4

- מיהו יעקב כהן?
- מתי נשרף ארכיון העולם הזה ומה הקשר?

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   12:49   06.03.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. יעקב כהן = איסר הראל ואורי אבנרי = במסווה של גילוי.....  
בתגובה להודעה מספר 5

ערכתי לאחרונה בתאריך 06.03.04 בשעה 13:18 בברכה, פילוביץ שחף

שחיתויות = מנגנון החושך של מפא"י, תמך בגלוי בהכרת אש"ף בכלל
ובהקמתה של מדינה פלשטינית !!

מצ"ב תקציר קצר של מי נגד מי, למה איך וכיצד....

@ אורי (אוסטרמן) אבנרי:
ב-1950 רכש את השבועון "העולם הזה". בשנים שהיה עורכו היה "העולם הזה" ידוע בדעותיו האופוזיציוניות המובהקות ובחשיפת פרשיות ציבוריות. בין השאר פרסם פרטים רבים על פרשת לבון, על החפירות הארכיאולוגיות הבלתי-חוקיות של משה דיין, על פרשת ידלין, על החשדות שהולידו את פרשת עופר ועל פרשת יעקב לוינסון בבנק הפועלים.
מתחילת שנות ה-50 דגל השבועון בהקמת מדינה פלסטינית לצד מדינת ישראל.

העולם הזה נגד "מנגנון החושך"

עד שנות השבעים ואף השמונים נמנעו כלי התקשורת מהזרם המרכזי כמעט לחלוטין מלעסוק בנושא השירותים החשאיים, המוסד והש"ב (השב"כ כיום). עצם קיומם היה כמעט סוד כמוס, עד כמה שאפשר לשמור על סוד כזה במדינה כמו ישראל.
אבל היה שבועון אחד שעסק באופן קבוע ואובססיבי בשירותים החשאיים: 'העולם הזה', בעריכת אורי אבנרי ושלום כהן. כעיתון אנטי-ממסדי מובהק, שהרבה לתקוף את השלטון על טיפולו בשמאל ובימין כאחד, ראה 'העולם הזה' טעם לפגם ב'מוסד' ובעיקר בש"ב שבראשו עמד עד ראשית שנות השישים איסר הראל.
כדי לעקוף את הצנזורה נתן העיתון לש"ב את הכינוי "מנגנון החושך". השירות החשאי של מדינת ישראל, כתב אורי אבנרי ב-1953, הוא "מוסד ממשלתי בלתי רשמי, חסר מעמד חוקי, הניזון מכספים ציבוריים הנזקפים על חשבון סעיפי תקציב כוזבים... מוסד זה קשור עם הבולשת הפוליטית... הוא כפוף באופן פורמלי לדוד בן-גוריון, ולמעשה אינו אחראי בפני איש, כי איש אינו יכול לבדוק את אמיתות מסקנותיו". במהלך שנות החמישים הקפיד 'העולם הזה' לבצע דמוניזציה עקבית של השירות ושל העומד בראשו, איסר הראל שעמד בראש השב"כ והמוסד , בלי לנקוב בשמו. הראל מצדו רחש שנאה תהומית למגזין וראה באורי אבנרי סוכן סובייטי. אבנרי סיפר מאוחר יותר שנודע לו ממנחם בגין שהראל אף פנה לבגין בבקשה שיתמוך כראש האופוזיציה בהעמדתו לדין של אבנרי כסוכן סובייטי אך בגין סירב לתמוך בכך.
המגזין, ואבנרי אישית, היו כל הנראה תחת מעקב תמידי. אבנרי כתב פעם לקוראיו במאמר מערכת אירוני שצר לו שחלק כה גדול מכספי המסים שלהם מוצא על "מנגנון הבילוש המסועף המופעל נגד העולם הזה, העולה לפי האומדנה חצי מיליון לירות לשנה". שואל אני את עצמי: האם יש לי הזכות המוסרית לדרוש ממך להמשיך ולממן מכספך... שהרווחת בזיעת אפך את כלכלת האנשים הבולשים יומם ולילה אחרי חברי המערכת, המתקינים בדירותינו ובמשרדינו מכשירי האזנה, המקליטים כל מילה מדברינו בטלפון, המצלמים אותנו במצלמות סתר?"
נראה שבמגזין שררה במשך השנים אווירה פרנואידית משהו ולא בלי סיבה. עיתונאים של המגזין סיפרו לי שהם חשדו תמיד בעיתונאים אחרים ( שבשמותיהם נקבו ) כי הם סוכני שב"כ "שתולים " במגזין.אם אכן כך היה מי יודע ? רק הנוגעים בדבר יודעים.
החוקרת ניצה אראל שפירסמה לאחרונה עבודת דוקטוראט על תולדות העולם הזה חיוותה את דעתה על סמך ראיונות שונים שיתכן שהמעקב אחרי אורי אבנרי נמשך עד עצם היום הזה ( או בכל אופן כך אבנרי חושב ), מה שאומר שהמדינה הוציאה כספים רבים מאוד לאורך השנים על אבנרי ונשאלת השאלה האם אכן היה טעם בהוצאת כספים אלה.

לשיאה האבסורדי היגיעה הוצאת כספים זאת, כאשר השב"כ מימן הוצאת מגזין שכל מטרתו הייתה להילחם " ב"עולם הזה". שבועון בשם "רימון".

@ יעקב כהן:
יעקב כהן היה מלפני קום המדינה ועד לסוף שנות ה-60 יד ימינו של איסר הראל, זה התחיל בשירותו ב-ש.א וב-ש"י, היה אחראי על גיזרת הדרום בכלל ועם המרחב הבידואי בפרט, הוא שהפעיל את רכטמן/האצ"ל-"הבוגד" מתוך המעגל הסגור של הישיבות של מנחם בגין ז"ל ודיווח עליהן ישירות לאיסר הראל ומשם ישירות לבן גוריון. יעקב כהן היה המתווך בין שמעון פרס לאחיו גיגי בכל מה שקשור לייעוץ, עזרה במסדרונות השילטון של מפא"י בכדי להשיג את כל האישורים הדרושים, כמו כן הוא החזיק תיק עב כרס על פעילותם של האחים פרס, שאותו מסר לאיסר הראל שהעביר לבן גוריון, כשהאחרון ביקש ממנו לחקור את מה קורה עם ההסתדרות ואם זה נכון שהיא גונבת כסף....!!

"העולם הזה" נגד "רימון"

השבועון 'רימון' החל לצאת לאור באוגוסט 1956. הכסף למימונו הגיע בחשאי מאיסר הראל, שגייס אותו במשרד האוצר ומפא"י, אם כי המגזין הכחיש בתוקף שיש לו מקור "מפלגתי" כלשהו והציג עצמו כ"עצמאי" בדיוק כמו העולם הזה. עורכו הראשי היה הסופר שלמה טנאי, והעורך האחראי היה עיתונאי צעיר בעל דעות ימניות, חזי לופבן. בין העיתונאים היו המשורר דוד אבידן, אוהד זמורה ויעקב אגמון. בראשית דרכו זכה המגזין המצולם להצלחה, אך בהמשך התגלתה מטרתו האמיתית: להיות שופר של השלטון כנגד 'העולם הזה', או "מגזין הארס" כפי שכונה שם. שזכה בו מידי גיליון להתקפות קשות ביותר ואבנרי הואשם בו במאמרים שונים של לופבן כסוכן של שמואל מיקוניס מהמפלגה הקומוניסטית הישראלית .

"אפילו בימים האפלים ביותר של גרמניה הנאצית , אפילו בשעות השחורות ביותר של ברית המועצות הקומוניסטית לא היה תקדים לדבר הזה ששירות חשאי יקים לעצמו מגזין", אומר עיתונאי העולם הזה אלי תבור.
חזי לופבן, מצדו, מספר: "כשעבדתי שם לא ידעתי מי עומד מאחורי המגזין, אם כי המטרה שלו היתה ברורה וידועה והיא תאמה בהחלט את דעותי שלי. אף אחד לא נתן לנו הוראות מגבוה, אבל כאשר היינו זקוקים למידע בנושאים שונים שקבענו לעצמנו, איסר הראל שהיה 'ידיד העיתון' היה מספק לנו אותו. השגיאה שלנו היתה שהתמקדנו יותר מדי במאבק נגד 'העולם הזה', כי זה שעמם את הקוראים".
השימוש בשיטותיו של 'העולם הזה' כנגד המקור התברר כטעות. 'רימון' נפל ברמת הכתיבה שלו מ'העולם הזה', וסגנונו אף היה פרוע וקיצוני יותר, ולכן לא הצליח לפגוע במעמדו וביוקרתו של המקור ורק חיזק את ההילה שסביבו כאויב הממסד. 'רימון' התמוטט במהרה.
חזי לופבן הפך מאז לסופר תחת השם הבדוי עידו סתר. בין השאר פרסם סדרת ספרים ידועה על סוכן מוסד נועז ששמו עוז יעוז הנאבק בסוכני ריגול שטניים מחוץ ובבוגדים ופרובוקטורים מבית.
ובינתיים החל המאבק בין 'העולם הזה' והש"ב לקבל פנים מוזרות ביותר. ב-1957 נעלם העיתונאי הבכיר של העולם הזה אלי תבור למשך יום שלם. הוא הופיע לבסוף בבגדים קרועים, מזועזע כולו, וסיפור לאנשי עיתונו שנחטף בידי חבורה שלמה של אנשי "מנגנון החושך" שחקרו אותו במשך שעות רבות במתקן מיוחד על אודות עניינים פנימיים של העיתון. אנשי 'העולם הזה' קיבלו ללא היסוס את טענותיו של תבור. בגליון הבא של העולם הזה הופיעה כותרת צרחנית בעמוד השער מעל לתמונה ענקית של תבור : מי אחראי לחטיפה המתועבת של כתב "העולם הזה " וענו על השאלה באותיות קידוש לבנה ענקיות :אלי תבור בידי הש.ב. הם פרסמו כתבות נרחבות שבהן האשימו את "מנגנון החושך" באחריות ל"חטיפתו ולחקירתו תוך כדי איומים בייסורים גופניים מרחיקי לכת".

אבנרי כתב במאמר מערכת על פרשת תבור:
"מולנו אנשי האפלה...כמעט ואי אפשר לראות את המפלצת כולה, על כל אבריה. התקפותיה נעשות מאחורי הגב, בחסות מסך סמיך של שקרים ופרובוקציות... אבל זהו רק סיבוב אחד בקרב עתיק יומין – הקרב של המעטים נגד הרבים, של האדם החופשי נגד המכונה הדורסת".
איסר הראל הכחיש בתוקף את דבר החטיפה – גם דרך 'רימון', שפרסם כתבות לעגניות שהאשימו את אנשי 'העולם הזה' בפברוק הפרשה. הראל טען לימים שהוא חקר את כל פקודיו והכל הכחישו כל קשר למעשה. הראל זעם במיוחד על שייחסו לארגונו פעולה שהעמידה אותו באור גס ומטופש.
עורך העולם הזה' לשעבר שלום כהן כתב שנים לאחר מכן בספר זיכרונותיו כי הוא חושב שכל הסיפור בטעות יסודו. הוא סיפר שתבור הפקיד בעניין הצהרה שלמה וסודית אצל עו"ד אמנון זכרוני. כהן לא ידע מה היה תוכן ההצהרה, אך ציטט מדבריה של אשתו לשעבר של תבור, שולה (שעבדה גם היא ב'העולם הזה' בתור "רחל המרכלת"): "מה, אתם לא יודעים? הוא התעסק עם איזו בחורה מאיזה קיבוץ שלא ידעה שהוא נשוי. אחיה והחבר'ה שלו תפסו אותו והכו אותו מכות רצח".

לאחרונה ניהל כותב שורות אלה ראיון קצר עם מר אלי תבור על הפרשה :
שאלה : מר אלי תבור האם אתה זוכר את פרשת חטיפתך ?
אלי תבור : זה היה לפני שנים רבות מאוד וכבר אינני זוכר את הפרטים.
האם אכן אנשי "מנגנון החושך" עמדו מאחורי החטיפה, כמו שטענת בזמנו בתוקף בפני העורכים של העולם הזה ?
"זאת אחת האפשרויות".

@ לסיכום,ארכיון העולם הזה הכיל חומרים שברבות הימים היו משמשים לכל מי שידו משגת לפוצץ אותם בפני....במיוחד כל החומרים על פרשת חטיפתם והיעלמותם של ילדי תימן, גזילת רכושם וחטיפת הנשים של יהדות תימן....!!
החשוד העיקרי בשריפת ארכיון העולם הזה היה לא אחר מאשר נתן זהבי העיתונאי, שדרן בכלל ומציל בחוף הים בפרט נכון להיום, נתן זהבי היה אחד משמפניות השב"כ של שנות ה-60...!!
70. עיתונאי בעל עבר פלילי השתלט על ניסים משעל
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&forum=gil&om=5019&omm=70&viewmode=threaded

הערב יענקלה לאן
גולש אורח
   16:11   06.03.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. המגרש הזה, אם אינני טועה  
בתגובה להודעה מספר 0

עליו יש את "הפיל הלבן" שאמור היה להיות קופ"ח או בי"ח.
המבנה עומד כשלד חצי גמור כבר מעל ל-26 שנה.
אם גיגי פרס רכש את חלקו במגרש עוד לפני הבניה, כלומר בראשית שנות
ה-70, הרי שהמגרש היה שווה אז פחות מחמישית ערכו הדולרי של היום.

ככה שהשאלה מאיפה יש למשפ' פרס את הכסף היא שאלה לא רלוונטית ואף אולי
לא לגיטימית.

גיגי פרס, אם אינני טועה, הוא קבלן ואיש עסקים. הוא לא איש ציבור כמו
אחיו המפורסם שמעון.
ככה שממש ממש אין מקום לשאלתך.

אילו המגרש היה של שמעון וסוניה פרס אזי היה מקום, באבוה, לשאלתך.

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   18:13   06.03.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. למה....??  
בתגובה להודעה מספר 7

1. למה, המבנה עומד כשלד חצי גמור כבר מעל ל-26 שנה.

2. למה, השטח שאמור היה לבנות עליו קופ"ח או בי"ח הפך להיות בבעלות פרטית??

3. למה, מכנים/מקשרים את השטח עם ידלין....??

ברבור לבן
חבר מתאריך 28.3.19
4 הודעות
   21:58   06.03.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. לא מסכים  
בתגובה להודעה מספר 7

א) גם חמישית מערכו הדולרית בשנות השבעים הוא לא מעט כלל ויש לזכור שהמחיר גם תלוי ברמת החיים הכללית - אגב, למישהו יש הערכת שווי?

ב) זה שהאיש הוא קבלן ואיש עסקים עדיין לא מסביר מהיכן יש לו הון עצמי להחזיק מעל 5 דונם (72% של 7 דונם) בשטח כה יוקרתי בצפון תל-אביב.

ג) אם על כל לירה שיש לחבר של חבר של שרון מתפתחת שערוריה, מדוע לא אשאל גם על פרס? ואם כבר פרס, מהיכן הגיע בנו לנהל את קרן ההון סיכון פיטנגו? אה... הוא מנהל מוכשר. כמו גלעד שרון, לא?

ד) ראה את שאלותיו של פילוביץ' בתגובה מעל.

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   22:53   06.03.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. שמעון פרס מכתיר את בנו כממשיך דרכו...........  
בתגובה להודעה מספר 9

הבייבי החדש של פרס

אבי המזרח-תיכון החדש הבין כנראה שהשלום עדיין לא מאחורי הדלת, אבל הננו-טכנולוגיה כבר כאן.
מאת: יוסף עסיס

שמעון וחמי פרס. 'הרבה שנים אני לימדתי את ילדיי, ועכשיו הם מלמדים אותי'.
צילום: רובי קסטרו

על- פי קבלת- הפנים החמה שלה זכה חמי פרס, בנו של שמעון פרס, כשנכנס ללשכת אביו, ניתן
להבין שהוא אינו מרבה לבקר שם. לפרס הבן, שעסוק כנראה לא פחות מפרס האב, יש היום הרבה מאוד נושאים
על סדר היום, גם מתוקף תפקידו כיו"ר 'ארגון קרנות הון הסיכון הישראלי' (IVA), וגם בשל היותו שותף
בכיר באחת מקרנות הון הסיכון הגדולות בישראל - פיטנגו.

ח"כ פרס, שלא ויתר על נשיקה ועל כוסית קוניאק (בן 100 שנה) עם בנו, כבר
השלים - כך עושה רושם - עם העובדה ששלום לא יהיה כאן בטווח הקצר, ועל
כן הוא מתפנה לעסוק בעניינים חשובים לא פחות.
עתיד כלכלת ישראל. פרס
הבן פועל בימים אלה, עם חבריו מתעשיית הון הסיכון, כדי לנסות ולרתום את
מדינת ישראל לטובת התעשיה, שתערוב לכספים שיושקעו בסטארט- אפים.

"אני מאמין שעתיד מדינת ישראל הוא בתעשיית הננוטכנולוגיה", אומר פרס,
שאמור לנאום בכנס IVA- ה בשבוע הבא על החזון הבא שלו, במהלך מפגש
משולש ראשון עם בנו והתקשורת. זהו מפגש שבו מנסים השניים לצעוד
בעדינות, מבלי לפגוע בחזית האחידה מחד גיסא, ומבלי ליצור זהות אחידה יתר
על המידה, מאידך גיסא.

הייתי רוצה לקשור בין נושא הננוטכנולוגיה לבין מאפייני הפעילות שלך
לאורך השנים. האם לא נראה לך שהתחום הזה הוא שוב התמקדות במרחקים
ארוכים מאוד - ארוכים מדי? אתה שוב חוזר לעניין החזון, שהכשיל אותך
בעבר.

שמעון פרס: "לא, לא, לא. זה קורה כבר מחר בבוקר. המאמץ צריך להתחיל מחר
בבוקר. התוצאות יכולות לקחת שנתיים- שלוש".

בראייה לאחור, האם לא היתה זו טעות לדבר אל הציבור במונחים של חזון
והליכה למרחקים ארוכים, תוך הזנחת הטווח הקצר?

"לא, לא. תשמע, הבעיה היא שלא ניתן לדבר ישירות לציבור, והעיתונות -
שאמורה להביא את הדברים - מתעניינת בעיקר ברייטינג. אני כבר טוען שנים
מספר, שכאשר אני מדבר על העשור הבא אני רואה 4 דברים מרכזיים: האחד הוא
שהמאה ה- 21 תעסוק בטרור, ולא בנאציזם ובקומוניזם. זו לא מלחמה של צבאות,
אלא של מערכות; השני הוא שמוכרח להיות שלום עם הפלשתינים, כי אחרת לא
ניתן לעשות דבר; השלישי - יש פריצת- דרך מדעית וטכנולוגית ששמה ננו;
והרביעי הוא הסדר בעניין האקולוגי בין העשירים לעניים, שאומרים: 'לא נשתף
פעולה עד שלא תמלאו לנו את הקיבה'".

אבל מה עושים מחר בבוקר?

"זה הכל מחר בבוקר. בשבילי אין בכלל מחר. אני כתבתיספר 'כעת מחר'.
כלומר, היום זה המחר".

אולי זו טעות, לפחות אם לשפוט על סמך ההישגים הפוליטיים.

"יכול להיות שהפסדתי בחירות בגלל דבר שעשיתי בעבר - אף פעם לא בגלל
תכנון לעתיד".

כשר אוצר בעבר, מה דעתך על התוכנית הכלכלית?

"אין לי חשק לדבר על זה. אני מעדיף שלא להעביר עכשיו ביקורת. אני רק יכול
לומר, שאני כבר הכנתי פעם תוכנית, ולכן אני יודע מה זה. קודם כל אתה חייב
להגיע להסכם עם ההסתדרות והמעסיקים. לפני - לא אחרי".

אז אתה לא מאמין שהיא תעבוד? איך תצביע בכנסת?

"אצביע נגד. אני רוצה להיות הוגן, ולא סתם להשמיץ. לדעתי, כפי שהיא נראית
עכשיו, זו אינה תוכנית מגובשת, משום שהיא לא התמקחה עם השותפים
האמיתיים".

לו היית היום שר האוצר, מה היית עושה?

"ראשית, הייתי מגיע להסדר עם ההסתדרות, עוד לפני החתימה והפרסום. ואז
הייתי על קרקע בטוחה. אחר כך הייתי עומד על כך שיהיה משא- ומתן מדיני.
בלעדיו דבר לא יעזור. מעבר לזה הייתי מעביר, למשל, את שדה התעופה לים
ומשחרר 400 אלף דונם בבן- גוריון. זה גם מקור לתעסוקה. יש בית הנתיבות הישן
והחדש - נתב"ג 2000 - ומשניהם אפשר לעשות פנינים. יש, בכלל, הרבה מאוד
מפעלים תקועים, והמדינה לא עושה בהם דבר".

תעשיית הון הסיכון מנסה לפעול באמצעות לובי בכנסת, לשם סבסוד
הפעילות שלה על- ידי הממשלה. האם אתה תומך בזה?

"כן. אם המדינה לא היתה משקיעה בעבר בחקלאות - לא היתה כאן חקלאות.
היא השקיעה גם בתעשיה. ואם היא לא תשקיע בטכנולוגיה, לא תהיה טכנולוגיה.
60%­ מכספי משלם המסים אוספת הממשלה. אז מה, היא תיקח 60%­ ותיתן לו
בחזרה 20%­? זו שטות. בישראל שולטת כלכלה מיושנת - ממש בושה לדבר
עליה. החלוקה בין שירותים לבין ייצור מיושנת לגמרי. הייצור הוא היום החלק
הכי קטן בתעשיה, וכל היתר שירותים. אנחנו עוד תקועים בעלייה השנייה או
השלישית. אלה למדו כלכלה לפני עשרות שנים, ובינתיים הכלכלה השתנתה.
הכלכלה היום היא כזו של חידושים ופריצות- דרך, והיות שאנחנו ארץ קטנה,
אנחנו לא יכולים להיות ארץ של ייצור, אלא ארץ של פיתוח".

האם נראה לך הגיוני שהממשלה תערוב לכספי הקרנות באופן ישיר?

שמעון פרס: "לקרנות אין בעיה למצוא מדינות אחרות. אם לא בישראל הן יפנו
לאירלנד או לקליפורניה. שם הרבה יותר נוח".

חמי פרס: "אם המדינה רוצה תעשיה טכנולוגית כחול- לבן, אם היארוצה קרנות
ישראליות שישקיעו בסטארט- אפים ישראליים, היא צריכה להעמיד את זה במקום
הראשון בסדר העדיפות הכלכלי. ההשקעה בטכנולוגיה בישראל היא ההשקעה
הטובה ביותר שהמדינה יכולה לעשות - יותר מרכבות, יותר מכבישים ויותר
מרכבות תחתיות. בלי מדע וטכנולוגיה אין לכלכלה הזו שום סיכוי להצליח".

אבל האם אין מקום לקחת את אותם 2 מיליארד דולר (הסכום שאותו מנסה
התעשיה להשיג בערבות המדינה), ולהשקיע אותם בחינוך לטכנולוגיה?

חמי פרס: "הרעיון הוא שכאשר המדינה רצתה שתהיה לה טכנולוגיה, היא מימנה
גם את המוסדות האקדמיים ואת מוסדות המחקר ואפילו הקימה את משרד המדען
הראשי, שתפקידו לעזור במימון חברות סטארט- אפ. אם היא רוצה שתהיה לה
תעשיית הון סיכון - והפירוש של הון סיכון הוא לתרגם את הנכסים הללו
לנכסים כלכליים, היא צריכה לדאוג שהתעשיה תתקיים. היא עשתה זאת ב- 92',
כשהקימה את קרן הון הסיכון יוזמה. ומאותם 100 מיליון דולר שהשקיעה בהון
סיכון נולדה כאן תעשיה שגייסה 10 מיליארד דולר והשקיעה ב- 1,000 חברות,
שהביאו כאן לייצור ולצמיחה. המדינה חייבת לפצות את עצמה - לא אותנו, את
עצמה - על העובדה שבמדינה שלנו אין שוק.המשקיעים לא הולכים לסין כי יש
שם אנשים כאלה חכמים, אלא מפני שיש שם שוק אטרקטיבי. וישראל לעולם לא
תהיה אטרקטיבית כשוק. המצב הפוליטי- מדיני שנוצר כאן מרחיק את
המשקיעים. המדינה חייבת להשקיע בזה כסף ולהיות תחרותית, מכיוון שתעשיות
כמו ננוטכנולוגיה או ביוטכנולוגיה אינן סובלות שווקים קטנים ולא מצב
בלתי- יציב. וזאת כדי להביא לפה משקיעים זרים - והטכנולוגיה היא התעשיה
היחידה שיכולה להביא לכאן משקיעים, כי שום תעשיה לא מצליחה בכך באמת".

שמעון פרס: "צריך להשקיע גם בחינוך וגם בהון הסיכון. ההון לא נמשך לישראל.
הוא אולי נמשך לראש הישראלי, אבל לא לישראל ולמצבה המדיני- כלכלי. הרי
ישראל מסבסדת הרבה דברים אחרים - מים, קרקע ועבודה. השאלה היא מה
לסבסד".

ומה עם כלכלה חופשית, וכוחות השוק?

שמעון פרס: "כלכלה חופשית זו סתם סיסמה. אין היום כמעט אוניברסיטה
בארצות- הברית שאינה מסובסדת".

האם יש סבסוד של קרנות הון סיכון במקום אחר בעולם?

חמי פרס: "כמובן. זה קיים בארצות- הברית, שם נותנים 2 דולרים על כל דולר
השקעה, בעוד אנחנו בישראל רוצים רק דולר על דולר. צריך להבין שכל הכסף
הזה ילך על משכורות ושעל כל דולר שהון הסיכון הישראלי ישקיע, יגיע בערך
דולר אחד ממשקיעים זרים - מקרנות זרות. זה מנוף אדיר. אני טוען שזה לא
סבסוד, זוהי השקעה. ואין השקעה טובה מזו שישראל יכולה לעשות".

אבל כוחות השוק הם אלה שקובעים, בסופו של דבר, אם יש ביקוש
לטכנולוגיה או לא. והיום אין. כאשר יהיה, יזכרו כולם שלישראל יש יתרון
יחסי, והכסף יזרום לכאן מאותם גופים שהאינטרס שלהם הוא להשקיע בטוב
ביותר.

חמי פרס: "הכסף יזרום לכאן בסוף, אבל כשזה יקרה - יהיה מאוחר מדי.
הביקושים לטכנולוגיה לאורך השנים רק הולכים וגדלים. התופעה של בועה
שהתפוצצה הקבילה ל'בהלה לזהב', ואם אתה מנכה אותה, אתה רואה שהיא
צומחת כל הזמן. התחרות קשה מאוד. אם לא ניכנס היום לעידן הטכנולוגיה -
נאחר".

שמעון פרס: "בטכנולוגיה יש מקום רק לאנשים מהשורה הראשונה. אין שורה
שנייה".

איך אתם ניזונים זה מזה?

"בארוחות צהריים אנחנו מחליפים דעות. הרבה שנים אני לימדתי את ילדיי,
ועכשיו הם מלמדים אותי. ואני תלמיד טוב. יש לי בת אחת שמלמדת אותי
פילולוגיה, ובן אחד שמלמד אותי טכנולוגיה, ובן שלישי שעוסק ברפואה
וטרינרית. בשבתות אנחנו יושבים ודנים,ואני מקשיב להם".

"חמי, מאיזו טעות אסטרטגית של אביך הפקת לקחים ויישמת אותם
בתעשיית הון הסיכון, למשל?

שמעון פרס (מתבדח): "אתה מנסה ליצור לי כאן אופוזיציה?"

חמי פרס (עונה בחיוך ושומר על חזית אחידה עם אביו): "אין שום טעות שאפשר
ללמוד ממנה. אפשר ללמוד רק מהדברים הנכונים".

שמעון פרס: "תשמע. העתיד הוא תמיד במיעוט. ובשל כך אני במיעוט. מתוך
בחירה. אתה יכול להגיד שזו טעות. אני אומר שלא. לסיכום, העתיד הוא בכניסת
מדינת ישראל לתחום הננוטכנולוגיה".

חמי פרס: "אני קונה את הדברים".

השאלה היא אם כמנהל קרן הון סיכון אתה גם תשלם...

(השניים צוחקים).

האב, הבן ורוח הננו

חמי פרס: "פיטנגו טרם השקיעה בחברות ננו - אבל אנחנו מתחילים להסתכל על זה"

"לפני 45 שנה חשבתי שישראל צריכה להיות בין הראשונות להיכנס לתחום הגרעין, וכיום אני יכול לומר
בדיעבד, שאלמלא היינו נכנסים אז - לא היינו נכנסים בכלל, מכיוון שהכל כבר היה חסום", אומר שמעון
פרס, ועושה הקבלה בין החזון הטכנולוגי שלו בעבר לבין זה שמסעיר אותו היום. "מה שיכולנו להשיג אז,
באותה תקופה שבה ההגדרות בתחום הגרעין לא היו מוגדרות, לא היינו יכולים להשיג בתקופה המוגדרת.
ועכשיו הגענו לפרק השני של האטום - האטום לשם בנייה. היום באים המדענים ואומרים: 'סליחה - אם אפשר
לעשות זאת למטרות הרס, אפשר לעשות זאת גם לשם בנייה'. אבל כדי לבנות אתה חייב לסדר את האטומים,
במקום לבלבל אותם. זה לא שגילו איזה מנוע חדש או אסטרטגיה חדשה, אלא מימד חדש, שמשפיע על
הביולוגיה, הכימיה, הפיזיקה והאלקטרוניקה. על הכל.

"בפעם הראשונה ניתן לבנות מחומרים שאינם נראים לעין. אפשר לעשות מחשב
בגודל ראש סיכה, או מנוע בחלק ה- 800 של קצה שערה. מנוע שיכול לטייל לך
בתוך הראש ולטפל בגידולים סרטניים וכו' וכו'".

@ מה עושים כיום בתחום הננוטכנולוגיה בישראל?
מצ"ב קישור לחומר על הנושא...:-
149. פרס מכניס את בנו ''חמי'' לעיניינים=ננוטכנולוגיה
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&forum=gil&om=5315&omm=149&viewmode=threaded

"בישראל יש כבר כ- 250 חוקרים בתחום בכל האוניברסיטאות, ויש כבר
מיקרוסקופים מתאימים לכך ואפילו כמה פיתוחים בתחום התפלת המים".

כמה כסף משקיעים היום בתחום גורמים ממשלתיים?

"מיליונים בודדים. אני חושב שהמלחמה בעיראק תעודד את הכלכלה העולמית.
אחריה תגבש ארה"ב הערכות חדשות ואסטרטגיות מדעיות בתחומי המתכות
והמנועים. הם משקיעים היום המון בטכנולוגיית הננומטר".

אבל ההשקעה בארה"ב עדיין מגיעה בקושי למיליארד דולר.

"ההשקעה היא מיליארד דולר במדע, ולא בטכנולוגיה. צריך להפריד ביניהם.
עיקר הכסף הוא בטכנולוגיה. באמריקה מי שקידם את הטכנולוגיה היו צורכי
הביטחון, התעשיות הבטחוניות והמערכות שהצבא הזמין.

"בישראל הקרקע היא כבר לא המשאב העיקרי, ועל כן המדינה צריכה להתקיים
ממדע וטכנולוגיה. יש משבר בתחום המחקרי והאקדמי, ולא משקיעים בו מספיק.
אז העליתי רעיון. פעם כאשר רצו לפתח את הקרקעות בישראל הקימו את קרן
קיימת לישראל. היום - כדי לפתח את המדע - בואו נקים קרן לפיתוח המדע.
במקום קרקע - מדע.

"באתי לארגונים יהודיים שונים שעוסקים בתרומות, ואמרתי להם שיש לנו
הסכם עם ארה"בשנקרא קרן ברד. אנחנו שמים דולר והם שמים דולר, ואת
הריבית משקיעים במדע ובמחקרים חדשים. אם המחקר נושא פרי, יש החזר על
ההשקעה. הקרן, שהוקמה לפני 20 שנה וכל צד השקיע בה 100 מיליון דולר,
עודדה הרבה מחקרים חדשים ותעשיות חדשות. אז אם אפשר לעשות הסכם כזה
עם ארצות- הברית, למה אי- אפשר לעשות זאת עם העם היהודי?"

האם זה לא תחום עתידני מדי? יש היום הרבה תחומים שמצריכים השקעות
מסיביות, והם בשלים הרבה יותר ונדרשים יותר.

"כבר היום יש יישום של הננוטכנולוגיה. וחוץ מזה, כל מה שכבר קיים לא צריך
אותנו. אנחנו חייבים ללכת לחדשנות".

אבל עוד לא הספקנו לעכל את המהפכה הקודמת - של האינטרנט והתקשורת
- וכבר אתה רוצה מהפכה נוספת?

"זה כבר ישן. אתם כותבים על יום האתמול. בכל 7 שנים יש דור חדש של
טכנולוגיה. הפעם זו מהפכה. זה דומה לעיוור שפתחו לו את העיניים והוא מגלה
עולם חדש. אדיר!"

חמי פרס, מה עושה בן מתעשיית הון הסיכון, כדי לעזור לאבא לקדם את
העניין?

פרס (האב): "אני מקבל ממנו הרבה ייעוץ".

אתה חושב שהעיתוי נכון? בדיוק עכשיו, כאשר סקטור הטכנולוגיה בישראל
שרוי בהלם בעקבות המפולת הקשה?

שמעון פרס: "אין אף פעם עיתוי נכון, וכל עיתוי הוא עיתוי נכון".

חמי, האם התעשיה מקצה משאבים לתחום הננוטכנולוגיה?

"קודם כל אני שותף מלא לכל החשיבה. אני חושב שכניסה של ישראל לתחום
הננוטכנולוגיה צריכה להיעשות עכשיו. אסור לחכות. ואני מודה ומתוודה שכולם
עיוורים. אני חושב שאבא הוא הראשון שמניף את דגל הננוטכנולוגיה, ושהיוזמה
הלאומית צריכה להתגייס".

אבל בפועל תעשיית הון הסיכון בקושי משקיעה בזה.

שמעון פרס: "זה רק מתחיל. זה בחיתולים. זה גם עניין של אינטנסיביות ומזל,
אבל הפוטנציאל אדיר. איש לא יכול להעריך כמה זה יעלה, אבל זה בטוח. אנחנו
על קרקע בטוחה וכל העולם נרתם".

חמי, המציאות הנוכחית הרי מקשה על תעשיית הון הסיכון להשקיע
בפרויקטים שההחזר עליהם יהיה רק בעוד הרבה שנים מהיום.

חמי פרס: "בכל טכנולוגיה יש שלבים: מדע, מחקר, פיתוח טכנולוגיה, פיתוח
מוצרים, הקמת חברות ובסוף תעשיה. צריך להבין שננו עושה צעדים ראשונים
מבחינת הון הסיכון. אתה רואה כמה סטארט- אפים יש בתחום. ויש גם כמה חברות
שעוסקות בננוטכנולוגיה ולא מצהירות על כך, כי הן פוחדות ליצור את הבועה
הבאה. חייבים להתחילללמוד את זה, לבדוק את החברות ולבצע השקעות.
פיטנגו טרם השקיעה בחברות ננו - אבל אנחנו מתחילים להסתכל על זה". *

[email protected]

פיטנגו - עוד יש לה אוויר

קרן הון הסיכון פיטנגו, שאותה מנהל חמי פרס, היא מקרנות הון הסיכון הגדולות
בישראל, עם הון מנוהל של יותר מ- 700 מיליון דולר. לפני כשנתיים וחצי גייסה
פיטנגו (לשעבר פולריס) קרן שלישית, בהיקף של כחצי מיליארד דולר, ומאז
הספיקה להשקיע בכ- 30 חברות סטארט- אפ.

פיטנגו, כמו כל קרנות הון הסיכון בישראל, סבלה עם התפוצצות הבועה
הטכנולוגית מירידה חדה בערך השקעותיה, ונאלצה להתאים את ערכן החדש
באמצעות מחיקות.

אבל מעבר לפגיעה בתעשיית הטכנולוגיה בישראל, ומעבר לסגירתן של אלפי
חברות סטארט- אפ, תעשיית הון הסיכון בישראל תסבול, בעתיד הלא רחוק,
ממחסור בכסף, שכן בצל הבועה לא יוכלו קרנות רבות שהוקמו במהלכה לגייס
קרנות המשך, והכסף שבקופתן יאזל אט- אט בשל התמיכה בחברות הפרוטפוליו.

פיטנגו, מתוקף היותה קרן גדולה עם משאבים פנויים רבים, לא נכללת בשלב זה
בקטיגוריה של הקרנות העתידות להיעלם ממפת הון הסיכון הישראלי, אבל היא
- בדומה לקרנות גדולות אחרות - כבר מסתכלת שנים קדימה. אז תגיע הבעיה
הזו גם למפתנה, ועל כן פועל 'איגוד קרנות הון הסיכון' לערב את המדינה
ישירות בתעשיית הון הסיכון.
http://images.maariv.co.il/channels/2/ART/457/970.html

בנו של פרס, לוושינגטון טיימס: "מצבה הכלכלי של ישראל התייצב"

חמי פרס, מנהל קרן הון הסיכון "פיטנגו" ובנו של ראש האופוזיציה,
שמעון פרס: "כמעט בכל התחומים ניתן לראות משקיעים המעוניינים
להשקיע בחברות ישראליות חדשות"
05/01/2004 | עומר כרמון

חמי פרס, מנהל קרן הון הסיכון "פיטנגו", שהינו בנו של ראש
האופוזיציה ויושב-ראש מפלגת העבודה, שמעון פרס, החמיא בראיון
לעיתון וושינגטון טיימס, למדיניותה הכלכלית של ממשלת ישראל....
@ מצ"ב הקישור להמשך הכתבה...:-
http://www.nfc.co.il/archive/001-D-37527-00.html?tag=17-43-00

קרנות הון הסיכון פיטנגו וג'נסיס ביצעו 18 השקעות ב-2003

עשר הקרנות ההון סיכון המובילות שמרו על יציבות בהשקעותיהן בחברות ישראליות: ביצעו 135 השקעות
מאת: מעריב אונליין

קרנות הון הסיכון פיטנגו וג'נסיס היו הפעילות ביותר בישראל בשנת 2003, כאשר כל אחת מהן ביצעה 18 השקעות בחברות ישראליות או בחברות בעלות קשר פעיל לישראל.

מדירוג רמת פעילות קרנות הון סיכון בשנת 2003, שביצעה חברת IVC, עולה עוד כי קרן פיטנגו, בניהולו של חמי פרס, מובילה את דירוג הקרנות בישראל במספר ההשקעות החדשות (First Time) ב-2003 עם 8 השקעות כאלה (לעומת 4 בשנת 2002). 3 מבין ההשקעות נעשו בחברות בתחום מדעי החיים ו-3 בחברות תוכנה. הקרנות גיזה, ג'נסיס וורטקס ביצעו 6 השקעות חדשות כל אחת, כאשר ג'נסיס וורטקס התמקדו בתחומי התקשורת והתוכנה ואילו גיזה התמקדה בתחום מדעי החיים.

לדברי גיא הולצמן, מנכ''ל IVC: ''הקרנות הישראליות התמקדו בשנתיים האחרונות בעיקר בתמיכה בחברות הקיימות. רק לאחרונה ניכרת עליה בהשקעות חדשות. סביר להניח כי בשנת 2004 תימשך מגמת הגידול בסך ההשקעות החדשות.''

מסקירת סך ההשקעות החדשות בשנים 2002-2003, הקרנות גיזה ופיטנגו ביצעו 12 השקעות חדשות כל אחת ומובילות את מספר הקרנות בתחום זה. בחינת פעילות עשר הקרנות המובילות בשנים 2003 ו-2002 מראה כי מספר העסקאות הכולל שמר על יציבות (135 לעומת 138 בהתאמה).

בהשוואת פעילות עשר הקרנות המובילות בכל שנה, בשנת 2003 בוצעו 46 השקעות חדשות, המהוות כ-34% מסך כל העסקאות, לעומת 34 השקעות חדשות בשנת 2002, כ-24% ממספר העסקאות הכולל.

על פי הערכת IVC גייסו חברות ההיי-טק הישראליות סכום כולל של כמיליארד דולר מקרנות הון סיכון ישראליות ומשקיעים אחרים ב-2003. סכום דומה צפויות לגייס החברות גם במהלך שנת 2004.

(06/01/04 , 11:26)
http://images.maariv.co.il/channels/2/ART/622/561.html

מרכז פרס לשלום יטפל בנושא ננוטכנולוגיות במים.

ההחלטה, מתוך דאגה להשלכות חמורות של מצוקת מי שתיה על יחסי ישראל והפלשתינים, יחסי ישראל ירדן ומדינות נוספות באזור.
08/01/2004 יפעת גדות

מרכז פרס לשלום קיבל על עצמו את הטיפול בנושא ננוטכנולוגיות במים, במקביל לפעילות הקרן הננוטכנולוגית הלאומית הישראלית, העוסקת בתחום הכללי יותר של ננוטכנולוגיה בישראל.

מרכז פרס החליט לעסוק בנושא זה מתוך דאגה להשלכות חמורות של מצוקת מי שתיה על יחסי ישראל והפלשתינים, יחסי ישראל-ירדן ומדינות נוספות באזור.

ממחקרים ראשונים עולה, כי התפלת מים בטכנולוגיית ננו תאפשר הוזלת מחיר ההתפלה כך שיהיה תחליף נאות למים של היום.

מרכז פרס מקדם שיתוף פעולה בין-אוניברסיטאי, המקיף בשלב זה את הצעות המחקר היישומי הבאות:

מכון ויצמן - הגנה וטיפול במים עם דגש על חדירת מי-ים.

הטכניון - הגנה וטיפול במים עם דגש על חדירת מזהמים.

אוניברסיטת בר אילן - הסרת זיהומי מים באמצעות ננוטכנולוגיה ואנרגית השמש.

אוניברסיטת בן-גוריון - שיפור התפלה וטיהור של מים באמצעות ננוטכנולוגיה, עם דגש על תהליכי ממברנות משופרים בלחץ ובחשמל

האוניברסיטה העברית - ננוטכנולוגיות לאיכות מים ולהגנה על מקורות מים מתוקים וננטכנולוגיה בטיפול ומיחזור מים.

בפרויקט משתתפים כ-30 חוקרים. מרכז פרס החליט על תחילת הפעלת התוכנית תוך 3 חודשים. במקביל הוחל תהליך שיוביל להרחבה לגורמים אוניברסיטאיים ופרטיים נוספים.
http://www.nfc.co.il/archive/001-D-37785-00.html?tag=11-29-21

yos
חבר מתאריך 16.2.03
65 הודעות 19:02 02.02.04

9. לכל המתלהבים שבינכם....

לפני שאתם מנשקים את רגליו של איש ההרס תקראו את הכתבה הבאה....
http://www.ohio.com/mld/beaconjournal/news/editorial/4699072.htm

וזה ורק חלק קטן מהמאמרים/מחקרים שיש נגד הטכנולגיה ההרסנית הזו...

By the time you all finished being diplomatic we all be dead . . .

הערב יענקלה לאן
גולש אורח
   01:42   07.03.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. שאלותיך טפשיות/דמגוגיות/חצופות/תמוהות/מצחיקות  
בתגובה להודעה מספר 9

האם יש לך את הצהרות ההון של כל או רוב אזרחי מדינת ישראל ורק את
של גיגי פרס אין לך?
מאיפה החוצפה הזאת של אפילו להתלבט בלב בינך לבין עצמך עם השאלות הללו,
שלא לדבר על להעלותן על הכתב פה בפורום?

אני לא מכיר אותו אישית ואינני מתומכי פרס (הייתי עד שנת 99'). ב-2001
הצבעתי לשרון וב-2003 לאחוד הלאומי ככה שקשה להאשימי ב-פרס-יות יתירה
ובכל זאת, אני חושב שאתה דפוק או אדיוט או חצוף בהעלותך שאלות כאלו.

אם הייתה לך הוכחה שגיגי פרס הוא אדם חסר אמצעים ובכל זאת הוא השיג
את המגרש של 7 הדונמים הללו בצפון ת"א, אז הייתי אומר שיש מקום לשאלותיך.
אולם, אין לך ולו צל צילן של הוכחות כאלו, אי לכך הייתי מצפה שתסתום
את הפה (יותר נכון המקלדת) שלך !

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   05:35   07.03.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. הערב יענקלה לאן: המילים האלה מתגובתך לא מתאימות לך...  
בתגובה להודעה מספר 12

ולו רק בגלל שהן מכוונות כלפי כותב ההודעה וחבל
"....אני חושב שאתה דפוק או אדיוט...."
(ציטוט}

ההתיחסות הביקורת היא כלפי הנושא המדובר ולא מי שכותב
את הנושא, לא מתאים לך ידידי...

ברבור לבן
חבר מתאריך 28.3.19
4 הודעות
   05:51   07.03.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. אני מתנצל אם הובנתי כאילו אני מאשים מישהו  
בתגובה להודעה מספר 12

כוונתי המקורית היתה להצביע על כך שהתקשורת נוטה לנפח את כל מה שקשור לשרון אך מקרים דומים בצד השני של המפה הפוליטית לא זוכים לטיפול דומה. אם בצדק או שלא בצדק ישפוט כל אחד לפי הבנתו.

שרון הכיר את האבא של אישתו לשעבר של טננבאום ותראה לאן הגיעו בעיתונות.

הידיעה עצמה שממנה התחיל האשכול נלקחה מגלובס וצוטטה כלשונה.

רודף צדק
גולש אורח
   06:10   07.03.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. אין לך מה להתנצל בכלל....וחבל שלא האשמת יותר....  
בתגובה להודעה מספר 14

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   18:07   15.03.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. עו''ד יוסי דר: אהרון ברק הונה את ממשלת ישראל  
בתגובה להודעה מספר 0

פרשת אהרון ידלין היא הפרשה שבנתה את אהרון ברק כיועץ המשפטי לממשלה והחדירה אותו לתודעה הציבורית כמותג משפטי וכ"אביר שלטון החוק", כך אומר עו"ד יוסי דר בראיון לתכנית "חופש השידור" של ערוץ 7. בתוכנית השיב דר לשאלות על ספרו החדש: "אהרון ברק ומנעמי השלטון".

בספרו מספר דר פרטים על פרשיות ועל אירועים שבהם היה נשיא בית המשפט העליון אהרון ברק מעורב במשך 30 שנה, אירועים המעידים, לטענתו, על חוסר היושר ועל חוסר האמינות של ברק.

אחת הבולטת בהן היא פרשת אהרון ידלין, שהיה אמור להתמנות לתפקיד נגיד בנק ישראל ונמצא אשם בקבלת שוחד. פרשה זו התנהלה בתקופה שאהרון ברק היה היועץ המשפטי לממשלה, אומר דר, והציבור אינו יודע כי בפרשה זו הונה ברק את ממשלת ישראל באמצעות מסמך כוזב שגרם לה בשל כך לקבל החלטה שגויה בעניינו של ידלין. במהלך החקירה שנחקר ידלין עמדה על הפרק שאלת מינויו כנגיד בנק ישראל, והממשלה הייתה נבוכה, מפני שלא ידעה אם לקיים את המינוי או לבטלו. שר המשפטים ביקש מברק להגיש לממשלה דוח ביניים על מצב החקירה, והוא אכן הגיש דוח כזה ובו הוא ציין במפורש כי ידלין מכחיש את כל המיוחס לו, זאת בעוד שידלין כבר נשבר והודה.

שאלת הודאתו או הכחשתו של ידלין הייתה קריטית באותו זמן, אומר דר, וזאת מפני שאילו קיבלה הממשלה דיווח כי ידלין הודה מינויו היה מתבטל מיד, מציין דר, אך למרות זאת ברק שמר את הודאתו של ידלין בסוד ומסר לממשלה מסמך, ובו, כאמור, ציין כי ידלין מכחיש את המיוחס לו.

עוד חושף דר בספרו "פרשיית דולרים", מקבילה לזו של לאה רבין ז"ל. פרשייה שאת התיק העוסק לה בחר ברק לסגור. מדובר, לטענתו, בחשבון הדולרים של אבא אבן, שבו היו סכומים גבוהים פי 20 מאלו שהחזיקה לאה רבין בחשבונה. מה שהציבור אינו יודע, טוען דר, הוא שאהרון ברק סגר את התיק הזה מתוך אינטרסים אישיים, ובניגוד לאינטרס הציבורי.

דר כותב כי סגירת תיק בידי היועץ המשפטי כמוה כ"מעשה שיפוטי ממש". "מתברר", אומר דר, "כי כאשר טיפל אהרון ברק בתיקו של אבא אבן הוא היה נתון במצב אישי מיוחד מאד, ובעקבותיו הוא החליט לסוגרו". דר כותב כי עו"ד יעקב נאמן ייצג את אבא אבן מול אהרון ברק ופרקליטיו, אך "מתברר שלא רק אבא אבן היה לקוחו של עו"ד נאמן. מתברר שזמן לא רב קודם לכן טיפל עו"ד נאמן בדיסקרטיות בעניין פרטי ורגיש של לקוח חשוב אחר, והוא אהרון ברק בכבודו ובעצמו".

דר מפרט את טיב השירות שקיבל אהרון ברק מעו"ד נאמן: "מתברר שערב כניסתו לתפקיד היועץ המשפטי לממשלה נזקק ברק לעורך דין מומחה לענייני מס הכנסה, שיתן לו ייעוץ משפטי וחוות דעת בקשר לענייני מס ההכנסה הפרטיים שלו. היה מדובר אז בהכנסותיו של ברק מתקופת עבודתו בחו"ל שנים אחדות קודם לכן. חוות הדעת שהכין עו"ד נאמן עבור ברק נושאת את התאריך 27 ביוני 1975, כלומר שלושה ימים בלבד לפני כניסתו של ברק לתפקיד היועץ המשפטי לממשלה".

מוסיף דר וכותב: "יותר מעשרים שנה שמר נאמן בכספת הפרטית שלו את חוות הדעת ההיא בענייני מס ההכנסה של ברק, אבל הקפיד למחוק מראש העמוד, בדיו שחורה, את שמו ואת כתובתו של אהרון ברק".

"במצב עניינים רגיש שכזה חוזר עו"ד נאמן אל אהרון ברק עם לקוח אחר שלו – אבא אבן. היכול מישהו לטעון ברצינות שברק מסוגל לדון ולהחליט ללא משוא פנים בעניין לקוח של עורך דין, שעה שגם הוא עצמו היה לקוחו של אותו עורך דין, ועוד בעניין כה רגיש השמור בסוד בכספת של אותו עורך הדין?", תוהה דר.

דר סיפר לערוץ 7 כי עם צאת ספרו הגיעו אליו תגובות רבות, תגובות של סקרנות המהולה בתדהמה. גם עמיתים למקצוע מביעים את תדהמתם מכל מה שנחשף בספר.

45. ''ברק והדו''ח''.....פרק המשך בפרשת ''אשר (ידלין) שלנו'' !!
https://rotter.net/forum/gil/5110.shtml#45

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   19:46   03.04.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. מכתב גלוי מאישתו של אשר ידלין ז''ל ליועמ''ש לממשלה....  
בתגובה להודעה מספר 16

ערכתי לאחרונה בתאריך 03.04.04 בשעה 19:52 בברכה, פילוביץ שחף

אהרון ברק....מכתב/כתבה המצ"ב באה בהמשך לדיון
כאן בפורום לאור דיווחו של חברנו בנושא הפיל הלבן...:-
16. עו''ד יוסי דר: אהרון ברק הונה את ממשלת ישראל
https://rotter.net/forum/gil/5653.shtml#16

@ להלן: מסמך נדיר במיוחד
המכתב/כתבה ששלחה דליה ידלין ליועמ"ש לממשלה אהרון ברק

45. ''ברק והדו''ח''.....פרק המשך בפרשת ''אשר (ידלין) שלנו'' !!
https://rotter.net/forum/gil/5110.shtml#45

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   16:48   15.03.05   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. שכונה יוקרתית תבנה על בית ידלין שייהרס  
בתגובה להודעה מספר 0

שכונה יוקרתית תבנה על בית ידלין שייהרס

קבוצת אביב-אוסיף תהרוס את בית ידלין במטרה לבנות את שכונת המגורים "אביב בגימל"; שיטת ההריסה שנבחרה, הינה שיטה מבוקרת, בטכניקה של "גזירה"; זוהי שיטה שקטה יותר, קצרה יותר וידידותית לסביבה ולתושבי השכונה

מאת: יפעת גדות | עודכן: 13:45 15/03/2005

----------------
פיסת היסטוריה נוספת עומדת להיעלם מהנוף התל אביבי. דורון אביב, יו"ר קבוצת אביב אוסיף, הודיע (יום ג', 15.3.05) כי קבוצת אביב אוסיף מקימה את פרויקט "אביב בגימל" אשר יוקם על פיסת הקרקע האחרונה ברמת אביב ג' המקורית, במתחם בו עמד בית ידלין. בית ידלין, הוסיף דורון, ייהרס.

בית ידלין עמד מאז שנות ה-70', כאבן שאין לה הופכין, על שטח יוקרתי ברמת אביב ג', הצופה לים.

שיטת ההריסה שנבחרה, הוסיף דורון, הינה שיטה מבוקרת, בטכניקה של "גזירה". זוהי שיטה שקטה יותר, קצרה יותר וידידותית לסביבה ולתושבי השכונה. שיטה זו בטוחה ויעילה תוך יצירת כמות אבק מינימלית וכמו-כן מפחיתה משמעותית את הרעידות והרעש לעומת שיטות אחרות והיא מתאימה במיוחד לאזורים אורבניים.

הבניין, השוקל בקירוב 10,000 טון, בן 6 קומות ו-2 קומות חנייה ויסודות, יעבור תהליך של הרטבה במשך תהליך ההריסה, וזאת כדי למנוע מצב בו ענני אבק ממלאים את האזור.

בנוסף לכך, הריסות הבניין נגרסות באתר לחצץ וחלקן ממוחזר לעבודות בנייה כמו מצעים לכבישים ושימושים נוספים. כך נמנע מצב בו עשרות משאיות מפנות את ההריסות, נוסעות ברחבי הארץ ופורקות את הריסות הבניין במזבלות. בנוסף, בשיטת הריסה זו ממויינים וממוחזרים החומרים ומופרדים לחלקי מתכת וברזל להתכה.

דורון אביב הוסיף, כי קבוצת אביב אוסיף רואה לנגד עיניה את טובתה של הסביבה ואת טובתם של תושבי השכונה. תהליך ההריסה שנבחר ממזער למינימום את הפגיעה באיכות החיים של תושבי השכונה.
http://www.nfc.co.il/archive/001-D-66323-00.html?tag=16-40-24

תזכורת לדיון וחמר על הפרשה/העוקץ:
https://rotter.net/forum/gil/5653.shtml

לחץ כאן » חשיפה: מה שרון והתקשורת לא מגלים לנו?

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   17:15   15.03.05   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. הפרוייקט, המבוצע על-ידי קבוצת אביב- מהגדולות בארץ בתחו  
בתגובה להודעה מספר 18

במכרז לפרוייקט גילוי האש
20.2.02

מיכאל אדיב, מנכ"ל "השמירה טכנולוגיות מיגון" מקבוצת "השמירה", הודיע היום כי החברה זכתה במכרז לפרוייקט גילוי האש בבניין "משה אביב" של קבוצת אוסיף אביב ברמת-גן - המגדל הגבוה ביותר במזרח התיכון,
בהיקף כספי של כ-4 מיליון ש"ח.

אדיב הוסיף כי המערכת שתותקן בפרוייקט זה תהיה מהחדישות בעולם ותכלול מערכות מחשבים שיביאו את הבניין לרמת בטיחות גבוהה ביותר.
הפרוייקט, המבוצע על-ידי קבוצת אביב- מהגדולות בארץ בתחום הבנייה, הינו הבניין הגבוה ביותר במזרח התיכון.

עקב מורכבות הפרוייקט נדרשו פתרונות טכניים מורכבים וזאת, על מנת לתת מענה לנושאי הבטיחות הרבים.

דורון אביב, יו"ר קבוצת אביב, מסר כי במגדל משה אביב ניתן הדגש מיוחד לכל נושא הבטיחות והבטחון כולל למערכות למניעה וכיבוי אוטומטיות של אש, שימוש בשלד בטון בלתי דליק, שימוש בשיטות תכנון וביצוע מתקדמות, אשר איפשרו הקמת בניין בסטנדרטים גבוהים יותר באופן משמעותי מהמקובל.
אדיב ציין עוד כי במכרז השתתפו החברות המובילות בארץ והפתרונות שהוצעו ע"י השמירה טכנולוגיות מיגון, נבחרו כפתרונות המועדפים ברמה הטכנית ואשר הולמים את רמת הבטיחות הגבוהה הנדרשת בבניין זה .
http://www.hashmira.com/pages_heb/news_content.asp?intGlobalId=12

אביב משה קבוצה אוסיף (משה אביב ז"ל) שם
רמת גן, רח' ז'בוטינסקי 7, מיקוד 52520 כתובת
למנויים פקס 03-7533222, למנויים, למנויים טלפונים
http://tinyurl.com/6c65u

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   04:15   17.03.05   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  20. האנדרטה - (בית ידלין) - לזכר הבושה  
בתגובה להודעה מספר 18

ערכתי לאחרונה בתאריך 01.08.12 בשעה 07:38 בברכה, פילוביץ שחף

נשאלת השאלה - מהיכן למשפחת פרס יש את הכסף הזה?
https://rotter.net/forum/gil/5653.shtml

הבושה:
פרשת ידלין הסוד השמור ביותר = היועמ''ש לממשלה דאז......
ונשיא בית משפט העליון דהיום אהרון ברק....

פרשת ידלין שלחה את ממשלת יצחק רבין/מפלגת העבודה = 1974 - 1977,
לאופוזיציה לראשונה מקום המדינה
וכל זה קרה חודשיים שלושה לאחר
מינויו של אשר ידלין לנגיד בנק ישראל וגם זה לאחר שהמפלגה ניסתה
למנותו לתפקיד שר האוצר ומינוי זה לא עבר....למה ??

הסוד השמור הזה לא נחשף בגלל שאהרון ברק "דאג" שכל עורכי העיתונים
לא יחשפו את הסיפור = הסימביוזה...:-

"בישראל סימביוזה בין המשטרה התקשורת והתביעה"
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&forum=gil&om=5245&omm=10&viewmode=
כי אם הסוד השמור היה נחשף, אהרון ברק היום
היה אולי אקדמאי קטן ומושתן באחת האוניברסיטאות....

על זה נאמר....פשע מאורגן !!!
פרופ' מנחם אמיר: ''היש פשע מאורגן בישראל ??''
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=5245&forum=gil&omm=0

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
אור ליום שלישי ב' באדר תשס''ז    20:43   19.02.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  21. מבחן התוצאה !!  
בתגובה להודעה מספר 0

לחץ כאן » פרס הוא המפתח לפרשת אלטלנה

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות