אפליקציית אייפון לפורום סקופים  |  אפליקציית אנדרואיד לפורום סקופים  |  אפליקציית WindowsPhone לפורום סקופים

גירסת הדפסה          
קבוצות דיון גילוי מסמכים נושא #6552 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 6552   
ניצן אור
חבר מתאריך 8.10.01
33691 הודעות
   14:51   08.05.05   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

להלן כתב העתירה לבג''צ להכיר ביונתן פולארד ''אסיר ציון''  

http://rotter.net/User_files/forum/gil/427dfc75562ba66e.pdf

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  פס''ד הבג''ץ קימקא 08.05.05 18:28 1
     כתב העתירה בפורמט WORD פילוביץ שחף 10.05.05 00:51 3
  יוסף מנדלביץ' / הפקרתו של פולארד פילוביץ שחף 09.05.05 09:25 2
  פולארד: חש מאויים; מבקש דיון דחוף בעתירה אורן אדרי 10.05.05 18:36 4

קימקא
גולש אורח
   18:28   08.05.05   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. פס''ד הבג''ץ  
בתגובה להודעה מספר 0

ערכתי לאחרונה בתאריך 10.05.05 בשעה 20:13 בברכה, קימקא

נחה דעתנו שארצות הברית של אמריקה היא מדינת אוייב למדינת ישראל.

אשר על כן אנחנו עושים את הצו-על-תנאי מוחלט.

ניתן והודע היום ...

(-) א' לוי, שופט

(-) א' גרוניס, שופט

(-) א' חיות, שופטת

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   00:51   10.05.05   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. כתב העתירה בפורמט WORD  
בתגובה להודעה מספר 1

Hermon
חבר מתאריך 15.8.02
7998 הודעות 00:06 10.05.05

11. כתב העתירה בפורמט WORD

http://www.jonathanpollard.org/2005/050805.doc

http://tinyurl.com/5a2yl לחץ כאן » פרס הוא המפתח לפרשת אלטלנה
-"זה לא יקרה -זה לא יהיה...."-

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   09:25   09.05.05   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. יוסף מנדלביץ' / הפקרתו של פולארד  
בתגובה להודעה מספר 0

ערכתי לאחרונה בתאריך 09.05.05 בשעה 09:26 בברכה, פילוביץ שחף

הפקרתו של פולארד
מאת יוסף מנדלביץ'
8 במאי 2005

שמי יוסף מנדלביץ'. ביליתי בבתי כלא של ברית המועצות קרוב ל-11 שנים. במאבק למען שחרורו של יונתן פולארד אני משתתף מהתחלה. עכשיו הוא בכלא כמעט כפול ממני.

כשאני חושב על כך, בא לי לבכות. בעורי עולה צמרמורת כאשר אני משליך את נסיון החיים שלי על מה שעובר עליו. אמנם לי לא היה פשוט ברוסיה. שלחו אותי לבית חולים לחולי נפש. אמרו לי שאם אשמור שבת יכניסו אותי מתחת לאדמה וארקב שם. ועל זה שרציתי ללכת עם כיפה, ביטלו את כל הפגישות עם אבא וקרובי משפחה אחרים.

ובכל זאת, לכאורה המצב היה צריך להיות שונה. הלא הוא יושב במדינה נאורה ודמוקרטית, ואני אינני מדבר רק מבחינת האכזריות של הסוהרים. שם יש בידינו לכאורה כלים דמוקרטיים להשפיע.

הרב מצגר סיפר בעצרת האחרונה, שהתקיימה ביום חמישי, על ביקורו בכלא אצל פולארד. בין היתר הזכיר שלא מחליפים לו משקפים שבורים במשך שנים.

הנה, חייבים להגיש תלונה לוועדת זכויות האדם באו"ם. ומצד הרב מצגר עצמו, הוא חייב לאסוף עצומה של אלף רבנים בארצות הברית לנשיא בוש, כדי שירשו לו, מגוחך להגיד, להחליף את הכיפה. אותה תלונה לגבי משקפיים.

כאן חוזרת טענה נושנה של יהונתן – שמשרד החוץ והשגרירות הפקירו אותו. הוא מספר שיושבים יחד איתו פועלים פורטוריקנים, בטח איזה רוצחים. אך השגריר שלהם מגיע לפגישות עם האסירים ואילו ליהונתן אף אחד לא בא!

הנה, זהו כר נרחב לחברי הכנסת שלנו. מדינה שמפקירה את בניה. ואין להזכיר רק את שרון. פולארד עבר דרך כולם: שמיר, פרס, נתניהו, רבין, וכולם הפגינו אותה אטימות.

לדעתי, ליד הפס הכתום צריך לקשור לדגל ביום העצמאות סרט פסים כסמל למחאה ציבורית רחבה נגד הפקרה אוימה שכולנו שותפים לה.

חטא מכירת יוסף

לא במקרה מציין יהונתן בבג"ץ שהגיש, את הסבל שהוא עובר בכלא אמריקאי. המשמעות היא: "הפקרתם אותי".

וביחס לאי מתן מעמד "אסיר ציון" ליהונתן, אני יחד עם אסיר ציון נוסף, פליקס קוצ'ובייבסקי, הגשנו לפני חצי שנה בקשה למשרד הקליטה להכיר ביהונתן כאסיר ציון.

במשרד קליטה יש איזושהי ועדה חצי מקצועית שבודקת זכאות, כמו זכאות לדירות. יש שם איזשהו תקנון מוקרץ שעל פיו יושבים ודנים האם מתאים או לא מתאים. יהונתן הגדול לא נכנס, לדעתם המסכנה, לתקנון משונה זה.

כך הם בודקים, אם למשל, אדם ישב ברוסיה על גניבות ומבקש עכשיו מעמד "אסיר ציון", הוא לא יקבל. גם את יהונתן הכניסו לקבוצה מפוקפקת זו של לא מתאימים. אני ממש מצטער על כך שיש לנו ועדה עלובה שכזאת. גם אלי כהן זצ"ל לא היה נכנס אצלם למשבצת. לדעתי מקרים לאומים לא שייכים לוועדה זאת.

היום, כבר היום, הכנסת חייבת לקבל את "חוק פולארד", ובין היתר לחייב את סילבן שלום לשלוח את השגריר שלו פעם בשבוע לפולארד.

אחרי שהתקבלה ההחלטה העלובה הנ"ל שלחתי לאריאל שרון את תעודת "אסיר ציון" שלי, לאמור: "אם הוא לא נחשב לאסיר ציון, אז גם אני לא מוכן לשאת את המעמד". לפני שבוע קיבלתי את התעודה שלי בחזרה מאיזה עוזר של עוזר של שרון והם כתבו לי משהו כזה: "אדוני, לא איכפת לנו מהג'סטה שלך, מי אתה בכלל שתפריע לנו לעבוד. אנחנו עושים מספיק".

לפני שנה עשיתי הפגנת יחיד יחד עם פעיל אחר, אלי יוסף. פרצנו לאיזושהי פגישה של שרון עם אזרחים. צעקנו: "אתה מפקיר את פולארד". הוא הפסיק את נאומו ועמד שקט כמו דג, עד שבאו אנשי שב"כ והכניסו אותנו לחקירה.

לדעתי, יש עוד צד נוסף במצבו והיא יהדות ארצות הברית. כשהיינו בכלא, הם הפגינו באלפים. הממסד הסובייטי התחשב. עכשיו יהדות אמריקה מבוהלת. דואגים ללויאליות שלהם. גם הם מוכרים את יהונתן. כל המערכות הציבוריות, ובראשם כל הרבנים, צריכים לדרוש מיהדות ארה"ב לפעול. צריך לבייש אותם, לגעור בהם. המדינה פה צריכה לתמוך במאבק ציבורי למען פולארד. צריכים לשלוח אלפי מפגינים שיפגינו יומם ולילה מול הבית הלבן.

צריכים להגיד לאמריקאים: אתם לא אנושים, אתם אכזרים. אתם אנטישמיים. אתם אומרים שאתם אוהבי ישראל, אבל בפועל הנה, זאת הוכחה שאתם שונאי ישראל. אפילו כיפה לא נותנים לו.
http://www.a7.org/article.php3?id=4301

http://tinyurl.com/5a2yl לחץ כאן » פרס הוא המפתח לפרשת אלטלנה
-"זה לא יקרה -זה לא יהיה...."-

אורן אדרי
חבר מתאריך 17.5.13
24385 הודעות
   18:36   10.05.05   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. פולארד: חש מאויים; מבקש דיון דחוף בעתירה  
בתגובה להודעה מספר 0

yoske
חבר מתאריך 25.11.03
7306 הודעות 17:37 10.05.05

פולארד: חש מאויים; מבקש דיון דחוף בעתירה

פולארד זומן לבירור בהנהלת הכלא ושם נשאל אודות העינויים שעליהם דיווח בעתירה לבג"צ, ועל קשריו עם כלי התקשורת. בנוסף לשיחת הבירור התקבלו בכלא עשרות שיחות טלפון מאנשים שביקשו לברר פרטים אודות תנאי כליאתו. בעקבות שיחת הבירור חש פולארד מאויים ומיהר לפנות לעורכת דינו, כדי לנסות להקדים את הדיון בעתירה בה דרש הכרה כאסיר ציון

עורכת הדין המייצגת את יונתן פולארד הגישה היום (ג') לבית המשפט העליון בירושלים בקשה לקיום דיון דחוף בעניין עתירתו, בה ביקש שיכירו בו כאסיר ציון.

מהבקשה עולה, כי לאור הפרסומים אודות העינויים הקשים אותם עבר במהלך שהותו בכלא האמריקני, חש פולארד מאויים ועל כן הוא מבקש דיון דחוף בבקשה.

פולארד זומן לבירור בהנהלת הכלא ושם נשאל אודות אותם עינויים ועל קשריו עם כלי התקשורת. ל-ynet נודע כי בנוסף לשיחת הבירור התקבלו בכלא עשרות שיחות טלפון, הן מצד גורמים שונים והן מצד אזרחים בארץ ובארצות הברית שביקשו לברר פרטים אודות תנאי כליאתו.

בעקבות שיחת הבירור חש פולארד מאויים ומיהר לפנות לעורכת דינו, ניצנה דרשן לייטנר. הוא ביקש ממנה לנסות להקדים את הדיון בעתירה אותה הגיש ביום ראשון בבוקר.

בעתירתו טען פולארד כי הוא זכאי להיחשב אסיר ציון עקב היחס הקשה והאכזרי לו זכה מהרשויות השונות בארצות הברית, החל מעונש מאסר העולם חסר התקדים, המשך בסירובה העיקש של ממשלת ארצות הברית לשחררו ממאסר, וכלה בתנאים המחפירים ומסכת העינויים והייסורים שעבר במתקני הכליאה שלה.

בהתייחס לשיחת הבירור אליה זומן בעקבות הגשת העתירה, אמרה עורכת דינו: "לצערי אני מנועה מלהוסיף פרטים אודות שיחת הבירור שעבר ואודות מצבו כיום". מגורמים המקורבים אליו נודע כי גם כיום מוסיף מצבו להיות קשה, וכי מדובר היה בשיחה קשה.

YNET

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות