גירסת הדפסה          
קבוצות דיון גילוי מסמכים נושא #27117 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 27117   
dave333
חבר מתאריך 26.7.08
42585 הודעות
אור ליום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ד    20:14   25.09.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

עדות קצרן פרלמנטרי, על תקציר דיון, שנכתב בלשכתו של דיין לפני מלחמת יומה'כ, ונעלם  

ערכתי לאחרונה בתאריך 25.09.13 בשעה 20:31 בברכה, dave333

מתוך תוכניתו של יורם שפטל, (קרדיט לאנגוהוק על הקישור לתוכנית)

http://www.103.fm/programs/Media.aspx?ZrqvnVq=FLJFDM&c41t4nzVQ=KL

להלן התימלול לדברי המאזין:

"...שלום רב, שמי אברהם דותן, יש לי אפשר להגיד כמעט סקופ,
אני רוצה לתת לו כותרת של "בלוק הסטנוגרמה העלומה",

דרך אגב אני חבר למקצוע שלך יותר מחמישים שנה כבר,
אבל בצד המקצוע הזה, אני גם הייתי קצרן פרלמנטרי בכנסת, זאת אומרת רושם סטנוגרמות מילה במילה, בין היתר זה היה גם תפקידי בצבא ובמילואים,

ובגלל סיווג בטחוני גבוה, אני הייתי בכל מיני דיונים שכמובן אני לא רוצה לדבר עליהם וגם לא יכול

אבל ישנה פרשה אחת, הראיון עם יאנוש הבוקר שיגע אותי, ואמרתי אם יאנוש מדבר ככה, אני לא יכול לשמור בסוד יותר אני אכלתי את עצמי שנים, מדוע לא ניסיתי להופיע בפני ועדת אגרנט ולספר להם את הסיפור, שאספר עכשיו...זה לא נותן לי מנוח...בגילי המבוגר, לפני יום כיפור, זה מתפרץ בתוכי כאילו אני לא עשיתי משהו סוף, ואני חייב להביא אותו לאויר העולם...

ביום הראשון או האחד לפני הראשון, הראשון או השני לפני מלחמת יום כיפור, אני השתתפתי בדיון, רשמתי סטנוגרמה זאת אומרת מילה במילה, בדיון שהיה בלשכתו של משה דיין כשר הבטחון וגולדה היתה ראש הממשלה, אנחנו היינו במשרד הבטחון בקרייה, גולדה ישבה בבניין של ראש הממשלה הקטן איפה שבן גוריון היה יושב בזמנו, והיה קשר בין שני הבתים, והיו כל מיני התייעצויות, אני כמובן לא יכול לזכור היום אחרי 40 שנה את המילים, אבל אני זוכר דבר אחד, הנושא היה גיוס לא גיוס, השתתפו שם דיין, השתתף שם הרמטכ"ל דדו, השתתפו שם כל מיני אנשים, אני לא יכול לזכור את כולם, אבל היה שם בין היתר גם המזכיר הצבאי של דיין ששם משפחתו היה בראון אני חושב שהשם הפרטי שלו היה חיים.

ואני רושם מילה במילה את כל ההתייעצות, לגייס לא לגייס, כל מה שהיה שם , לא יכול לזכור, אבל בקריירה הארוכה מאוד שלי, בכל מיני דיונים, כולל סודיים ביותר, לא קרה לי אף פעם שבסוף הדיון, ניגש אליי מישהו ואומר לי תן לי את הבלוק, לא צריך לפענח אותו, וזה קרה הפעם - ניגש אליי סגן אלוף בראון, והוא דוברו של הבוס שבחדרו של דיין מתנהל הדיון, ואומר לי תן לי את הבלוק לא צריך לפענח אותו.

המיוחד הוא, שכאשר קצרן רושם משהו, הוא בלבד יכול לפענח את כתב ידו כי זה קצרנות מיוחדת, זה כתב יד שהוא מתגלגל, וגם כל קצרן קצרנית ממציאים לעצמם קיצורים שהם בלבד יכולים לפענח אותם.

הבלוק הזה הוא הבלוק העלום, שאני לא יודע אם במרוצת הזמן הוא התגלה, אבל מכיון שאף פעם לא פנו אלי לפענח את החומר,אז החומר הזה הוא פשוט נעלם, כי מישהו רצה שהוא יעלם.

אם ימצאו את הבלוק היום, ויביאו לי את זה היום אני יושב ומפענח מילה במילה מה נאמר..."

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  יישר כח ידידי ותודה לך , כמו כן קבל/ו: פילוביץ שחף 26.09.13 08:42 1

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
יום חמישי כ''ב בתשרי תשע''ד    08:42   26.09.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. יישר כח ידידי ותודה לך , כמו כן קבל/ו:  
בתגובה להודעה מספר 0

(*) "אכלתי את עצמי שנים על כך ששמרתי את זה בסוד" (*)

"מאזין חושף: "יום/יומיים לפני מלחמת יום כיפור, נכחתי בדיון עם גולדה מאיר שביקשו לטייח"

"המזכיר הצבאי של שר הבטחון משה דיין - אריה בראון לקח ממני את הסטנגורמה....."

מצ"ב לינק למקור להאזנה:
https://www.facebook.com/photo.php?v=10151848234419378&set=vb.114001531957034&type=2&theater
.
.
.

https://tinyurl.com/5a2yl כאן » פרס הוא המפתח לפרשת אלטלנה

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות